Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A teraz nowe pytanie - który maluszek śpi z rodzicami, a który w łóżeczku?? 😉
ja ostatnio znowu śpię z małym, ze trzy godziny. Teraz jak taki duży jest, to fajnie mi się z nim śpi. A ostatnio tak się wierci, że go biorę do siebie ze zmęczenia... u mnie też się wierci, ale przynajmniej nie muszę wstawać co minutę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
naylaaa napisał(a):
A teraz nowe pytanie - który maluszek śpi z rodzicami, a który w łóżeczku?? 😉
ja ostatnio znowu śpię z małym, ze trzy godziny. Teraz jak taki duży jest, to fajnie mi się z nim śpi. A ostatnio tak się wierci, że go biorę do siebie ze zmęczenia... u mnie też się wierci, ale przynajmniej nie muszę wstawać co minutę.

Zosia w dzień w łóżeczku, ale w nocy zwykle ląduje u nas w łóżku bo zimno bardzo jak te mrozy są i ona sama nie umie sie zagrzać i taka zimna jest i litujemy się nad nią i mniej wiecej od północy śpi z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mini23 napisał(a):
przeczytałam ten artykuł o zasypianiu,o płaczu że dzieci w domu dziecka nie plączą 😞 😞
straszne to nie wyobrażam sobie zostawiania i trenowania malucha wg porad jakiś treacy hog czy jakoś tak 😠
Owszem czasem dam Majce popłakać gdy ma humory ale każdy płacz jako matka umiem rozróżniać i wiem kiedy mnie potrzebuje a kiedy po prostu ma fochy....
No i nie raz jak w nocy się budzi to albo zaśnie sama albo z cycem ☺️
prawda jest taka że nie rozumiem porad książkowych takich pań jak np.zaklinaczka dzieci dla mnie to śmieszne jest i tego nie akceptuje,myślę że miłość cierpliwość i spędzanie czasu z maluszkiem próby ułożenia rytmu mama - dziecko da własny lepszy efekt....


Mini, ja na początku wierzyłam w te książki... uważałam je za jakiś wyznacznik. Testowałam te metody na własnym dziecku, ale matczyna miłość nie pozwoliła mi wytrzymać kilku minut takiego płaczu. Wtedy miałam mętlik w głowie - każą mi być cierpliwą i męczyć tak dziecko i siebie. I tak samo wg tych głupich książek stwierdziłam, że moje dziecko ma zaburzenia snu...
A te książki zazwyczaj piszą nianie...a nie matki. Teraz wiem, że to była głupota, zawsze trzeba słuchać swojego instynktu. Człowiek uczy się na błędach... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
A teraz nowe pytanie - który maluszek śpi z rodzicami, a który w łóżeczku?? 😉
ja ostatnio znowu śpię z małym, ze trzy godziny. Teraz jak taki duży jest, to fajnie mi się z nim śpi. A ostatnio tak się wierci, że go biorę do siebie ze zmęczenia... u mnie też się wierci, ale przynajmniej nie muszę wstawać co minutę.


Nina Majek od ponad 3 tyg śpi razem ze mną ciekawe jak będzie jej w łóżeczku 😁
a tak spała do 2-5 w nocy w łóżeczku a później ze mną w łóżku bo wtedy potrafi spać do 9-10 🤪
Masz racje własny instynkt najważniejszy a nie durne poradniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej i ja się melduje, właśnie nastawiłam ziemniaki na pierożki, zbieram się do nich jak sójka za morze, Zosia niechce jeść, nie wiem co jej dawać, kaszy w dzien nie ruszy, mleka też, robiłam zapiekanke i dawałam jej makaronik, 2 makaroniki zjadła i koniec, ryżu niechce, czekam na ziemniaki może nad nimi sie zlituje i zje
u nas dzisiaj -15 ale pochmurno i buro, przy tych dużych mrozach było piękne słońce, a teraz wiatr i ciemno, masa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 to i ja juz jestem 🙂 Moze Zosi zabki dokuczaja? Jak Dominik nie chce jesc konkretow to mu daje jablko, banana albo mandarynke jak tego nie ruszy to cos nie tak jest 😉 no wlasnie Mini kiedy wracasz do domku? U nas dzis nawet nie jest zimno jakies - 6 ale brzydko szaro 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas jest 5 na plusie 🙂 także odwilż 😠 niech już będzie 20 stopni 😉 !
U nas jak Mały nie chce Bakusia, albo Danio to jest coś nie tak hahah.
Czasem dzieci nie mają apetytu, przy zbliżającej się infekcji, albo na ząbki, albo po prostu 😁 nic się Zosi nie stanie jak nie zje 😁 mój też potrafi prawie nic nie jeść cały dzień, bo ma taki dzień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zosia wybredna po tatusiu jest 🙂 heh żeby jemu dogodzić też się namęcze, ma uraz do kupnej wędliny, jesli już je to taką z górnej pułki, przypominającą domową, więc często kupuje mu schab, marynuje i pieke to potem je do kanapek 🙂 co do mandarynek i innych Zosia ma fazy na owoce, jest tydzien że je a potem przez miesiąc nie ruszy, a z tym niejedzeniem to od kilku tyg już trwa, jak jej nie smakuje to cały dzien nie bedzie jeść, aż na wieczór kasze, bo na wieczór kasza musi być, ale zrobiłam jej ziemniaczka ze śmietanką i zjadła cały duży ziemniak 🙂 makaronu też nie zje, ale już kluseczki jak zrobie swoje to wcina jak najęta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
naylaaa napisał(a):
A teraz nowe pytanie - który maluszek śpi z rodzicami, a który w łóżeczku?? 😉
ja ostatnio znowu śpię z małym, ze trzy godziny. Teraz jak taki duży jest, to fajnie mi się z nim śpi. A ostatnio tak się wierci, że go biorę do siebie ze zmęczenia... u mnie też się wierci, ale przynajmniej nie muszę wstawać co minutę.


Kaya spi zawsze w lozeczku, nigdy nie mialam z nia tego rodzaju problemow na szczescie 😉
nie zna opcji spania z rodzicami. czasem nawet bym i chciala, ale ona jest u nas w lozku, to tylko wyglupy jej w glowie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aga_ta napisał(a):
Zosia wybredna po tatusiu jest 🙂 heh żeby jemu dogodzić też się namęcze, ma uraz do kupnej wędliny, jesli już je to taką z górnej pułki, przypominającą domową, więc często kupuje mu schab, marynuje i pieke to potem je do kanapek 🙂 co do mandarynek i innych Zosia ma fazy na owoce, jest tydzien że je a potem przez miesiąc nie ruszy, a z tym niejedzeniem to od kilku tyg już trwa, jak jej nie smakuje to cały dzien nie bedzie jeść, aż na wieczór kasze, bo na wieczór kasza musi być, ale zrobiłam jej ziemniaczka ze śmietanką i zjadła cały duży ziemniak 🙂 makaronu też nie zje, ale już kluseczki jak zrobie swoje to wcina jak najęta 🙂


wlasnie, moja tez ma teraz problem z jedzeniem. ona nawet sniadania za bardzo nie chce jesc 😲
ostatnio wzielam sie na sposob i robie jej butle i wtedy mam pewnosc, ze zje cala. a ta sama kasze z miseczki zje 3 lyzeczki i juz nie chce 😮 😮 😮
kolacje tez je w lozeczku po kapieli z butli ☺️ wiem, ze to nie jest dobrze, ale przynajmniej zjada 🤨
obiady i przekaski "jakos " jej ida, ale ogolnie nie ma zbyt wielkiego apetytu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
aga_ta napisał(a):
Zosia wybredna po tatusiu jest 🙂 heh żeby jemu dogodzić też się namęcze, ma uraz do kupnej wędliny, jesli już je to taką z górnej pułki, przypominającą domową, więc często kupuje mu schab, marynuje i pieke to potem je do kanapek 🙂 co do mandarynek i innych Zosia ma fazy na owoce, jest tydzien że je a potem przez miesiąc nie ruszy, a z tym niejedzeniem to od kilku tyg już trwa, jak jej nie smakuje to cały dzien nie bedzie jeść, aż na wieczór kasze, bo na wieczór kasza musi być, ale zrobiłam jej ziemniaczka ze śmietanką i zjadła cały duży ziemniak 🙂 makaronu też nie zje, ale już kluseczki jak zrobie swoje to wcina jak najęta 🙂


wlasnie, moja tez ma teraz problem z jedzeniem. ona nawet sniadania za bardzo nie chce jesc 😲
ostatnio wzielam sie na sposob i robie jej butle i wtedy mam pewnosc, ze zje cala. a ta sama kasze z miseczki zje 3 lyzeczki i juz nie chce 😮 😮 😮
kolacje tez je w lozeczku po kapieli z butli ☺️ wiem, ze to nie jest dobrze, ale przynajmniej zjada 🤨
obiady i przekaski "jakos " jej ida, ale ogolnie nie ma zbyt wielkiego apetytu 🥴

u nas rano nie pójdzie kasza, kasza dopiero po kąpieli, ale też nigdy kaszy z miseczki nie zje wiecej niż 2-3 łyżeczki, tyle że ona niechce mi jeśc żadnych przekasek, no chyba ze gryz i tyle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu a czemu to żle że po kąpieli mleko z butelki? Bo u mnie Dominik też tak dostaje na noc kaszy mu nie daje ale nie wiedziałąm, że to nie bardzo 😮 a na śniadanie też miałam czas chyba w grudniu, że przez cały miesiąc nie chciał kaszy jesc tylko paroweczke, jajko gotowane albo jajecznice albo kanapke ale teraz znowu zaczal jesc najpierw dawalam mu raz na 3 dni a teraz je codziennie prawie znowu (ma jakies dni ale juz żadko, że nei chce) a z przekąskami dla mojego grubaska nie mam problemow bo zje jakis owoc jogurta czy cos innego 😉 bo moj głodomorke lubi jeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTUJE ADMINA 😉

UWAGA NOWOŚĆ!

Wychodząc na przeciw Waszym słusznym uwagom, wprowadziłem właśnie w ustawieniach profilu dodatkowe opcje prywatności:

- pokaż wszystkim
- ukryj dla wszystkich
- pokaż zarejestrowanym
- pokaż tylko znajomym

dla następujących informacji na forum:

- avatar
- lista znajomych w profilu
- podpis (suwaczek) pod postami
- zdjęcia publikowane na forum

Mam nadzieję, że teraz będziecie się czuły bezpieczniej
W profilu, w wielu opcjach macie możliwość definiowania komu udostępniać informacje na swój temat:
- dla wszystkich
- tylko dla zarejestrowanych
- tylko dla znajomych
- nikomu

Niestety nie wszędzie jest możliwość ustawienia tej opcji. Teraz wiem, że jest ona dla Was potrzebna bardziej, niż wcześniej sądziłem.
Pierwsze kroki w kierunku ochrony prywatności poczyniłem w ostatnich tygodniach, wprowadzając możliwość tworzenia grup znajomych - to jest wstęp do ochrony prywatności.
Obiecuję wprowadzić możliwość ustawienia prywatności w większym zakresie - zdjęcia na forum, avatary, informacja na temat urodzenia dziecka - (chociaż tam chyba jest możliwość wyłączenia)

Zauważcie, że do każdej nowości, którą wprowadzam (jak np. ostatnio możliwość podglądu historii postów w profilach), zawsze równolegle wprowadzana jest opcja wyłączenia jej w profilu. Zostały tylko te starsze elementy, jak wspomniane wyżej zdjęcia.



A WIĘC DAWAĆ MI TU ZAPROSZENIA BO JUŻ ZROBIŁAM BLOKADĘ NIKT OBCY ZDJĘĆ NIE ZOBACZY 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SylwiaC napisał(a):
Kasiu a czemu to żle że po kąpieli mleko z butelki? Bo u mnie Dominik też tak dostaje na noc kaszy mu nie daje ale nie wiedziałąm, że to nie bardzo 😮 a na śniadanie też miałam czas chyba w grudniu, że przez cały miesiąc nie chciał kaszy jesc tylko paroweczke, jajko gotowane albo jajecznice albo kanapke ale teraz znowu zaczal jesc najpierw dawalam mu raz na 3 dni a teraz je codziennie prawie znowu (ma jakies dni ale juz żadko, że nei chce) a z przekąskami dla mojego grubaska nie mam problemow bo zje jakis owoc jogurta czy cos innego 😉 bo moj głodomorke lubi jeść 😁

wydawalo mi sie, ze dzieci powyz 1 roku zycia raczej powinny juz odchodzic od karmienia butelka na stale. u Kayi jednak jest to niemozliwe. smoczek - z tym nie ma problemu, ma go tylko do usypiania, potem sama wyrzuca i jak ja wyciagam z lozeczka, to wiem ze smoczek trzeba wypluc i polozyc na poduszeczke 😉

Mini, ja juz dawno wyslalam do Ciebie zaproszenie, ale zlalas mnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...