Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jestem w końcu...

Dzieciaczki grudniowe to prawdziwe zdolniachy 🙂 🙂 🙂 Dominik prawdziwy perkusista 🤪
Moja je mleko jakieś 3 razy dziennie - rano, koło południa i przed snem. Nie wyobrażam sobie jej odzwyczaić bo ze stałym jedzeniem jest różnie. Obiad zje ale najlepiej zupy, chleba nie ruszy, jajecznice zje więc to cud hehe, parówek nie cierpi i od razu wypluwa. Ziemniaki najlepiej z buraczkową 🙂 Narzekać nie mogę bo zawsze coś przekąsi, deserki ze sloiczka, czy świeże owoce: mandarynki, pomarańcze, kiwi, banany, danonki, monte i takie tam 😉

Gabi śpi bez przytulanki bo ma nas hehe, niestety lub stety śpi z nami od jakiegoś czasu 🙂 Mi tak przyjemniej i bezpieczniej bo mam ją blisko 🙂 Kiedyś czytałam że może i to mało wychowawcze ale ponoć ma dobre właściwości dla umysłu dziecka, uile w tym prawdy to tak jak babka na dwoje wróżyła. Nie sugeruję się tym, tak chcę i już hehe.

Nie wiem co miałam jeszcze napisać, za dużo się rozpisałyście 🙃 😜 Także więcej rzeczy nie pamiętam i obiecuję rachunek sumienia 😁

Mnie też kręgosłup wysiada bo ileż można się schylać w pracy i w domu hehe. Mamy takiego półrocznego Jasia który waży 17 kg 🤪 🤪 Dacie wiarę? A jest niski więc taka kluseczka z niego. Wystarczyło jak dwa razy go na przewijak brałam by przebrać pieluchę a już mi siadło na kręgosłup hehe. Praca przyjemna ale i ciężka... Wdzięczna ale odpowiedzialna. I tak się koło zamyka 🙂 Wyrabianie nawyków u tylu dzieci na raz to jest masakra jakaś haha. Cieszę się, że chociaż posiłki i leżakowanie udało mi się opanować 🙂 Szefowa mi dzisiaj powiedziała że myślą bym przeszła na cały etat także cieszę się bo kasa większa, ale z drugiej strony codziennie do pracy.

Jesteś po szczepieniu bo byłam z Gabi wczoraj, nie wiem ile mierzy ale waży 12 kg 🙂 Nie płakała a następne szczepienie 19 maja 🙂

Jutro do pracy 9-13 także szybko zleci 🙂 Dobrej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aha, przypomniało mi się jak zaczęłam czytać artykuł, a więc jeśli chodzi o chodzenie to moja tak jak późno zaczęła chodzić, tak teraz biega hehe, potyka się czasem ale omija przeszkody także źle nie jest. Oprócz strat materialnych w postaci kompletu talerzy, które miałam w kuchni, zbitej szyby w komodzie, 3 kieliszków do wina to poza tym na razie źle nie jest 😁 😁

Zębów ma 12 i na kolejne się chyba nie zapowiada 🙂

P.S. Dzisiaj się uśmiałam bo Rafał wieszał pranie więc strzepywał jeansy by były mniejsze zagniecenia a później patrzę co Gabi robi- wzięła z suszarki bluzkę i też próbowała strzepywać haha. Ale jaka była zaangażowana 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 wstałam z nowymi siłami, bo ... dziś tłusty czwartek i zjem pączka haha 🙂 ale tylko jednego, bo sama wyglądam jak ten pączek ☺️ ☺️ muszę na liposukcję zbierać 🙂
Mój ma tylko 8 zębów, też nie da zajrzeć, więc nie wiem co tam ma jeszcze 😉
Kaffi, a gdzie masz zdjęcie?! Napisałabyś coś 😞
Mini, jak dodawać te zdjęcia, byście tylko wy widziały?? Pomocy 😁 Bo to co ostatnio wysłałaś- walentynkę, to nie wyskoczyło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta, akurat ten artykuł MI się podobał. Niektóre porady w gazetach czy w internecie są faktycznie mało rzeczowe, masło maślane i człowiek niczego więcej się nie dowie 😜 ale ten był ciekawy.
Jutro Kogut przyjeżdża 🤪 🤪 trzeba gacha spakować hahhaaah 🤪 🤪 🙃 🙃
Co z Czitą?? 😘 wie ktoś?
Marta, półroczny, czy półtoraroczny?? 🤪 🤪 jaki wieeeeeeeeeeeeelki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 Nina ja sie czuje świetnie ogolnie- dzien zaczelam od paczka i kawy z mlekiem 🙂 ogolnie troche sie martwie tym bo co jakis czas boli mnie z lewej strony od posladka do stopy i mama mi mowi, że jakiś ucisk musze mieć i to może być rwa kulszowa bo ponoć w ciązy się często zdarza 🤢 kurcze musze jutro gina zapytac jaka maść mogę na to stosować bo przecież teraz nic mi nie wolno hehe 🤪 a tak poza tym to rewelacja tak jak z Dominikiem 🙂 Mały siedzi teraz w bujaczce juz jakies prawie 20 minut i nie chce wyjsc hehe nie pamietam co mialam jeszcze pisac hmmm... zajrze pozniej moze mi sie przypomni 😉 a Dominik coś ma nie chęć od kilku dni do nocnika (chyba Kaya tak miała niedawno- przeszło jej?) usiądzie posiedzi spokojnie zrobi siusiu czasem kupke ale czesciej zrobi jak juz zaloze pampersa 🤢 no ale mały jeszcze jest więc nie krzycze tylko mu tłumacze hehe 😉 Dobra lece cos na obiad wyciagnac bo pozniej z malym na sanki ruszam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje 🙂
Nina nie dałam zdjęcia 😁 wstawiaj więc normalnie znajomi zobaczą 😁
Mi artykuł tez się podoba bo faktycznie nie którzy za dużo wydziwiają a fakty są inne a znowu nie którzy za bardzo się martwią a nie mają czym 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kompletnie nie zgadzam się z tym artykułem, znam dziecko które samo zrezygnowało z piersi mniej wiecej ok 11-12 miesiaca zycia, niechciał, woli jeść łyżeczką, a ciepło odbiera sobie na rączkach na których codziennie siedzi ile wlezie, Kaj sam daje Zosi zabawki jak ona marudzi, albo popłakuje, Zosia potrafi sie sama zacząć bawić i bawić przed 20 minut, rzadko ale się zdarza, poza tym Kaj nigdy nie płacze jak Aśka wychodzi z domu, jest tyle ludzi, babć cioć jest w swoim środowisku i nigdy nie zauważyłam żeby płakał, a ja sama jestem przypadkiem który mniej wiecej ok 12-14 mies zaczął mówić zdaniami, chociaż to podobno nie jest zdrowe bo takie dzieci dużo częściej są dyslektykami
ogólnie jak wróce do domu zajrze do ksiazki zawitkowskiego tam coś konkretniej było
my dzisiaj u rodziców, Zosia oglada sie w lusterku i kłóci sama ze sobą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/14/swieta2011154.jpg/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/8279/swieta2011154.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/swieta2011148.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/474/swieta2011148.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Maja jakie ma pulchne policzki 🤪 najwidoczniej ma lżejsze kości bo ja nie widzę u niej braków pultasków 😁
a Oliwer przystojniak ale ja stara już jestem 😁

na temat wiedzy książkowej i wychowania wg książek się nie wypowiem bo jestem dziś strasznie wkó...jąca ....powiem tak naczytają się mamuśki bzdetów,nasłuchają a później w dziecku widzą terrorystę giganta albo drugiego Einsteina....
którego tylko super niania albo treacy mogą poskromić....
zamiast zdać się na matczyną intuicje i uczucia próbują dziecko wychować za pomocą papieru....
ja też kiedyś byłam po raz pierwszy w ciąży,uczyłam się przy Oliwce jak wychowywać takiego małego człowieka czasem nie wiedziałam czego oczekuje nawet teraz czasem nie wiem 😁
ale szukanie i zaczytywanie się w Książkach, poradach pseudo specjalistów czy psychologów to dla mnie straszne.......

aaaaaaaaa i wybaczcie że jestem podła,wredna,niedowiarek i tak dalej ale za cholerę nie wierze że 12-14 miesięczne dziecko mówi zdaniami.......no wybaczcie ale to chyba intelektualny geniusz by był i miliony w kieszeni miał....
lub że taki maluch nie tęskni za mamą gdy ona wychodzi do pracy....


babcia, ciocie,wnukowie matki dziecku nie zastąpią jedynie co to mogą jego uwagę odwrócić na krótki czas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meldunek

Od poniedziałku mam cały etat od 8 do 16, w sumie się cieszę bo zawsze więcej kasy no i dzieciaczków będę częściej wiedzieć, a co za tym idzie- szybciej je zdyscyplinuję 🙂 Mam przygotować zajęcie rytmiki i już tego nie widzę 🤪 🤪

Co do artykułu to tak jak Agata- nie zgadzam się ze wszystkim. Ja nie czytam książek ani poradników tylko stosuję metodę obserwacji hehe, tzn obserwuję swoje dziecko i może i nie jest Einstainem ale DUŻO potrafi ! 🙂 Mam wrażenie że więcej rozumie niż te póltoraroczne dzieci u mnie w pracy. Na prawdę! Możecie mi nie wierzyć ale piszę jak jest 🙂

Mini, na Twoje życzenie jutro zrobię fotki, bo kurde zapominam ciągle... Ale wysprzątałam dzisiaj więc mogę zrobić haha.

Nina, ten Jasio ma 15 lipca drugie urodziny... Je taką porcję jak ja na obiad (jemy to sam jedzenie z Cateringu) i do tego trzy razy dziennie mleko!

Ja ustalam z koleżanką spotkanie na rocznicę 10 lat po maturze w maju- kiedy to zleciało ?? 🤪 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 pierwsza 😜 maly spi ja sie nastawiam na wizyte u gina kurcze stersuje sie jakby to byla pierwsza ciaza hehe Nie wiem jak z mowieniem u dzieci ale moja babcia mowila mi, ze moja mama mając półtora roku mówiłą zdaniami i wierszyki chociaż też nie chce mie sie w to wierzyc 😮 Marta gratuluje pracy 😁 A zapiszesz Gabi do siebie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a wczoraj malay mi w łóżeczku nie chciał zasnąć po kąpieli tylko się darł, że chce na ręcę na szczęście przyszedł Paweł i z nim posiedział i uspokoił bo ja juz wysiadałam, ja poszłąm w tym czasie do drugiego pokoju bo juz mnie normalnie kur*** brała przez to marudzenie Dominika 😞 a w nocy tez przed 5 sie obudził wyspany i chciał sie bawic 😮 a teraz odsypia, a ja nie moge hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe Mini przywyczailismy się do twojego "wredostwa" 🙂 hehe jakbyś się zrobila nad wyraz miła i mdła to chyba z połowa dziewczyn by uciekła z forum 🤪
hehe co do mówienia zdaniami, to pamiętajcie że e zdanie może być proste i złożone, nie myślcie od razu o nie wiadomo jakich zdanach, ale np ja mam kotka, będzie już zdaniem 🙂
na przeciwko mnie mieszkała dziewczynka która w wieku 3 lat czytała gazety, nie wiem czy była geniuszem ale wyjechała do szkoły do niemiec, skończyła ileś kierunków i pracuje jako prezes jakiegoś miedzynarodowego konsorcjum 🙂
Marta ja uważam że tu dużo dzieci umieją, ale moim skromnym zdaniem sa to predyspozycje samego dziecka ale i wkład rodziców, nie oszukujmy się, ale wiadomo że jak rodzic z dzieckiem przebywa to ono się inaczej rozwija niz takie podrzucane od jednej osoby do drugiej aby pozbyć się problemu, albo całkiem pozbawione opieki jak w patologi
Sylwia brakiem cierpliwoci się nie przejmuj to chormony, mija z czasem 🙂
U nas wczoraj meksyk był, chyba ostatni raz nocowałyśmy za domem, Zosia histeri dostała z kąpaniem, nie dała się nikomu dotknać niechciała w misce usiąść, potem w nocy nie wolno mi było się nawet ruszyć bo płakała i etraz tez musze być ciagle na widoku, no wieczorem taty szukała jak spac miała iść 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 no wiec po pierwsze dzidzai bedzie ciaze lekarz potwierdził 🙂 ale to wszystko co wiem, bo nie bylo mojego gina bo ma urlop, nawet mnie nie zapytal ten co byl czy pierwsze dziecko czy ktore, ani nie podal terminu porodu, karty mi nie zalozyli i żadnych badań narazie mi nie dali 🤢 ogolnie tak na kase chorych byłam ale jestem wsciekla!!! Na szcescie w drugiej przychodni mam jeszcze termin na 7 marca do mojego lekarza i juz nie bedzie na urlopie wiec ide tez tam bo jestem normalnie wsciekla!!! A jak tak beda wygladaly wizyty na kase chorych to jak dziekuje bede chodzic prywatnie bo co mi po tym ze sie w kolejce nastoje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, gratulacje jeszcze raz. Ja mam horror, potem wrzucę wiedo, to zobaczycie przez co przechodzę cały dzień 🤨 🤨 😞 😞 😞 ząbkowanie... mały nie śpi od 6, nie może usnąć na drzemkę z bólu... drze się praktycznie ciągle, na rękach mnie odpycha, już nie wiem co mam z nim zrobić 😞
Agata, ja nie uważam tego za wredność. Ja myślałam, że Ci się daty pomyliły. Ale jednak nie. Więc to Twojej mamie się daty pomyliły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem 🙂

Wydaje mi się, że w ogóle Grudniowe maluchy to geniusze 🙂 🙂 🙂 🤪 Kwestia tego co dzieci potrafią a czego nie zależy i od predyspozycji dziecka do przyswajania wiedzy, ale wiedzę tą posiądą dopiero wówczas kiedy im w tym pomożemy 🙂 Gabryśka np z tym szczeniaczkiem uczniaczkiem się nauczyła pokazywać głowę i place nóg za pomocą naśladownictwa. Dzieci w okresie po-niemowlęcym właśnie tak się uczą- poprzez naśladownictwo głównie i naukę poprzez zabawę 🙂

Zgadzam się z opinią Agaty o Mini hehe, sama kiedyś stwierdziła że jest czasem zlośliwa 😁 Grunt to samokrytycyzm 😁 😉

Sylwia, gratuluję!! Skoro to potwierdzone przez lekarza to tym bardziej gratki dla Ciebie 🙂

Nina, dawaj video bo ciekawa jestem jak Twój urwisek wariuje 🤪 😜

Kurde, muszę te fotki zrobić bo Mini mnie rozstrzeli 😁 Zaraz się wezmę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia, pamiętam że mi na początku też karty nie chcieli założyć, że niby za wcześnie jeszcze... a to był 6-7 tydzień. Ale mógł Ci chociaż wyliczyć termin, co z tego że nie jest Twoim lekarzem... mógł się bardziej przyłożyć.
Tu macie dwa filmiki 😞 i tak od rana, prawie bez przerwy. Mój aniołek 😞 Ja wykończona i mały też. Mąż zawsze jak jest, to mały zawsze ząbkuje 😉 będzie ok. 18-19, już się doczekać nie mogę 😁
Łukaszkowi dałam paracetamol, calgel, sachol i żadnej poprawy...
http://www.youtube.com/watch?v=5FrrJjkAhdo
http://www.youtube.com/watch?v=XaEkI7ByNfk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martus_D napisał(a):
Jestem 🙂

Wydaje mi się, że w ogóle Grudniowe maluchy to geniusze 🙂 🙂 🙂 🤪 Kwestia tego co dzieci potrafią a czego nie zależy i od predyspozycji dziecka do przyswajania wiedzy, ale wiedzę tą posiądą dopiero wówczas kiedy im w tym pomożemy 🙂 Gabryśka np z tym szczeniaczkiem uczniaczkiem się nauczyła pokazywać głowę i place nóg za pomocą naśladownictwa. Dzieci w okresie po-niemowlęcym właśnie tak się uczą- poprzez naśladownictwo głównie i naukę poprzez zabawę 🙂

Zgadzam się z opinią Agaty o Mini hehe, sama kiedyś stwierdziła że jest czasem zlośliwa 😁 Grunt to samokrytycyzm 😁 😉

Sylwia, gratuluję!! Skoro to potwierdzone przez lekarza to tym bardziej gratki dla Ciebie 🙂

Nina, dawaj video bo ciekawa jestem jak Twój urwisek wariuje 🤪 😜

Kurde, muszę te fotki zrobić bo Mini mnie rozstrzeli 😁 Zaraz się wezmę 🙂


Bierz się za te fotki, bo Łaciata jak placka postawi, to zanim się wygrzebiesz to miesiąc minie 😉 Marta, akurat to nie żadne wariowanie na wideo, tylko cierpienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...