Skocz do zawartości

Grudzien 2010 | Forum dla mam


kasiak_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89_m

    1188

  • SylwiaC_m

    1379

  • naylaaa_m

    1441

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Agata nie wiem jak u was u nas niby 12 stopni ale wiatr straszne i bym z dziećmi nie poszła z tego powodu...

Kasia ja mam większe buciki 🙂
jestem załamana w ogóle Lena ma coś z okiem dziś dopiero to zobaczyłam wczoraj tego nie było 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata... Co to za ludzie, że decydują co Ty masz robić?! To niech będzie wojna... zjedzą Cię kiedyś. A mąż co na to?? Pozwala na to? Jeśli on jest po ich stronie, to rozumiem że masz prawo się bać, ale jeśli ma ich w dupie, to się postaw im.
Szczerze, to sobie nie wyobrażam, żeby teściowa mi powiedziała: nie pójdziesz! bym się uśmiała chyba 😉
Agata, niewolnicą jesteś chyba? 😘 😘 niby taka wygadana jesteś, dużo rzeczy wiesz, a ktoś ogranicza Twoją wolność?
U nas strasznie... łeb mi rozsadzi zaraz na drobne kawałki... Ty Placku! zaraziłaś mnie, bo zjadłam Milkę!! hahaha 🤪 🤪 🙃 🙃
Kładę się, biorę Fervex i odlatuję... do ciepłych krajów 🙃 🙃 aaa ja nie latam 😉 zapomniałam 😉
Zosia to lubi czytać, tak samo jak mój 😁 mole książkowe hahah. Mój będzie pisarzem zresztą 😁
piękną ma książeczkę.
Sylwia, organizm wariuje, hormony szaleją... nie chce Ci się jeść, to się nie zmuszaj, przyjdzie czas że będziesz futrować lodówkę 😉 a jak ze spaniem? 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mini, a co z Leną?? Może coś jej się wbiło do oka...
🤨 🤨

A co z Cycoliną i Alicją?? 🙂

Kasiu, u mnie kościół to tez temat rzeka... ja się duszę w kościele. Mimo, że święta obchodzę, uczestniczę w nich, to wierząca nie jestem, po prostu uważam to za tradycję taką jak tłusty czwartek 😜
Kościół to jeden mocny temat, wierni to drugi 😜 ale jak się rozpiszę, to nie skończę,a marzę by się położyć 😁


Śnijcie dobrze, czyli o mnie lafiryndy moje 🙂 Buziaki Mamuśki z dziećmi i Dwupaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Mini, a co z Leną?? Może coś jej się wbiło do oka...
🤨 🤨

A co z Cycoliną i Alicją?? 🙂

Kasiu, u mnie kościół to tez temat rzeka... ja się duszę w kościele. Mimo, że święta obchodzę, uczestniczę w nich, to wierząca nie jestem, po prostu uważam to za tradycję taką jak tłusty czwartek 😜
Kościół to jeden mocny temat, wierni to drugi 😜 ale jak się rozpiszę, to nie skończę,a marzę by się położyć 😁


Śnijcie dobrze, czyli o mnie lafiryndy moje 🙂 Buziaki Mamuśki z dziećmi i Dwupaki 🙂


To jest dam link kto nie chce niech nie wchodzi bo troszke strasznie to wygląda 😞 mój mówi że może to zapalenie spojówek od tych silnych wiatrów,dziś od kiedy to zobaczyłam ma legowisko w garażu i wypuszczam tylko by się załatwiła 😞
http://imageshack.us/photo/my-images/638/img0245dn.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/840/img0240uvz.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z Cycoliną --> Ala ma skierowanie do chirurga bo ma coś jakby przepuklinę taką narośl od dawna ale to nie od wysiłku tylko coś innego dokładnie nie umiem wytłumaczyć 😞
Kasia oddycha wkońcu na wolności,i zamyka stare rozdziały....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nina wsio sie zgadza tylko że ja mieszkam na łasce u tesciów i tu jest pies pogrzebany, nie będziemy mieli gdzie pójśc w razie czego więc musze być potulna, a mąż akurat w kweti zimna i dziecka ma takie samo zdanie jak teściowa, koniec konców byłam ale bez zosi, cały czas myślałam co się z nią dzieje bo została z dziadkiem z którym nigdy nie zostawała, w kościele było kilkoro dzieci w zosi wieku wiec można było 😮 ale tak czy siak nastepny piatek bede w biłgo i nie bedzie problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂 Ja w końcu weekend!!! 🤪 Ach, jak człowiek pracuje to czas wolny jest o wiele cenniejszy hehe.

Po kolei... Bo czytam na bieżąco.

Kasiak, ja uczę Gabi porządku w kąciku zabaw i zauważyłam, że czasem uda się jej odłożyć zabawkę na półkę. Wiele zachowań jej uczę ale nie dlatego że trzeba ale dlatego że czuję taką potrzebę. Uważam, że pewne nawyki można wypracować wcześnie 🙂 Często przy niej sprzątam, nawet po parę razy i tak w kółko jak widzi że ogarniam to i ona czai że trzeba tak robić. Zawsze oznajmiam przed jakąkolwiek czynnością , że np." teraz idziemy spać więc posprzątamy, odłożymy zabawki na miejsc"itp. Nawet jeśli nie chce się jej np wrzucić klocków do pudełka to siedzi, patrzy i obserwuje a dla mnie to komunikat że jest zainteresowana tematem więc później się nauczy 🙂 Kwestia rysowania też tylko przy stoliczku bo ma taki malutki biały z dwoma krzesłami 🙂

Sylwia, wg mnie Dominiś do Ciebie podobny 🙂

Nina, odnośnie antykoncepcji raczej nie pomogę bo jej nigdy nie stosowaliśmy 🤪 Rzadko ale to na prawdę rzadko prezerwy... Tabsy ponoć są super jeśli są odpowiednio dobrane. Ale ja się nie znam 🙃 😜

Kasiak, Kayka ma przepiękny stolik i taborecik!!! Zakochałam się bo lubię Hello Kitty 🙂 Oczywiście wyszła cudownie 🙂

Agata, cieszę się, że metoda mycia zębów działa 🙂 Banalna a jaka skuteczna 🤪 Z nocnikowaniemm myślę myślę i myślę... To trochę potrwa hehe. Tzn zastanawiam się na ile dziecko w tym czasie/wieku potrafi skontrolować potrzebę fizjologiczną a nie będzie to wyłącznie nawykiem. Dlatego myślę, czy nie zacząć później... Zauważyłam jednak że komunikuje mi że muszę jej pampersa zmienić jak kupkę zrobi bo podchodz, pokazuje pampersa paluszkiem i mówi "pampa"- wtedy wiadomo że jej kupka przeszkadza 🙂

Agta, wyglądasz super z brzuszkiem!!! Zosia zaangażowana w mycie ząbków 🙂 Mama zresztą też 😉 Cieszę się że się jej spodobało, pamiętajcie o konsekwencji by wykonywać to codziennie 🙂 To droga do sukcesu 🙂 To co robi mama JEST FAJNE!! Mama musi być autorytetem więc dawaj przykład 🙂

Kasiak, a jaki to rozmiar po polsku ?? 😁 😁 😁 Moja ma 20- stkę akurat także zaraz jej kupuję 21 🙂

Kwestii wiary nie dotykam o ja jestem wierząca niepraktykująca bo leniwa i dupy mi się do Kościoła ruszyć nie chce 😜 Od wiosny zamierzam chodzić z Gabi i Rafała zaciągnąć 🙂

Moja teściowa już nauczyła się na ile może sobie pozwolić względem mnie hehe. Żyje się nam coraz lepiej tzn zawsze było ok ale teraz mimo iż nadajemy na innej fali to jakiś tam wspólny język mamy i miło spędzamy czas. No ale to tak jest jak się widzi teściów raz na miesiąc, dwa... Gorzej jak się żyje pod jednym dachem tak jak u Agaty także nie oceniam bo nie znam dokładnie sytuacji.

Rozpisałam się i zmęczyłam hehe, idę zapalić i wracam .... 🙃 🙃 🙃










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
Marta, oklask dla ciebie, zgadzam sie w 100 % z tym co napisalas 🙂
Mini - moze oklady z rumianku lub nawet zwyklej herbaty pomoga Lenie?
pozdrow Kasia 😘
Nina, chyba wiem o ci Ci chodzi z tym kosciolem i wiernymi 😉 zgadzam sie 🙂


Kasia, i dla Ciebie oklask że zgadzamy się co do pewnych kwestii hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mekduje si ę 🙂 oczy Leny jakby ciut lepiej,ale dziś mnie zdenerwowała wczoraj uszyłam jej legowisko,miałam fajny pluszowy materiał winny welurek + ,wielką stara poduszkę no i uszyłam jej legowisko a dziś patrze że je rozszarpała i nie że szwy puściły tylko centralnie na środku 😠
co do kościoła to u nas jak u Marty nie chce się chodzić kościół piękny ale zimny strasznie,poza tym uważam że ksiądz powinien umieć przyciągnąć wiernych....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STO LAT STO LAT STO LAT 🙂 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KASIU 😁


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/826/happybirthdaytweetybird.gif/][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/8336/happybirthdaytweetybird.gif[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mini23 napisał(a):
STO LAT STO LAT STO LAT 🙂 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KASIU 😁


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/826/happybirthdaytweetybird.gif/][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/8336/happybirthdaytweetybird.gif[/IMG][/URL]


dołączam się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas też kościół zimny, ogrzewanie jest gazowe, ale jak za 3,5 mies przyszedł rachunek 400zł to chyba od razu widać jak ogrzewany.... dlatego ja jednak bede jeździć do mamy, tam też jest droga prowadzona przez dzieci to Zosia może się jakoś przestanie wstydzić 🤪
mi się też nie bardzo chciało chodzić bo ciąża...ale eh chce chociaż jedne święta normalnie poczuć, bo ja jak nie uczestnicze w tym wszystkim to nie czuje
Martita dzięki za odpowiedz, Zosi najbardziej podoba się mycie ząbków bo szczoteczką może podrapać te dziąsła co ją swędzą 🙂 a co do pieluszek, eh żeby nie wiem jak pełna była, żeby pupe odparzało w życiu się nie poskarży, ona nie ma czasu na takie banialuki 🤪 heh nawet myślałam żeby ją przeżucić na tetre żeby zaczęła reagować jak zrobi np siku, ale co z nocą, po nocy to pampera ważyć można taki ciężki, hehe co do sprzatania, ja sprzątam a ona rozwala i się śmieje bo uważa że to zabawa i za chiny jej wytłumaczyć tego nie moge że to nie zabawa, ale dzisiaj byliśmy u Kajka i mnie zaskoczyła, bawiła się powywalała wszystkie zabawki a potem wsadzała je spowrotem do pojemnika, raczej nie to żeby sprzątała ale mimo chodem to wychodziło 🙂
u mnie dzisiaj multum roboty, az mi się niechce...zlew cały naczyń, jak dostane zwrot podatku kupuje zmywarke bo kto to widział ciągle pełno naczyń, myć na bieżąco nie zawsze Zosia daje, a jak daje to eh strasznie dużooo wody idzie, u nas mies idzie 32m3 wody, czyli za okres rozliczeniowy wyjdzie 64m3 to strasznie dużo, a w przyszłym roku kanalizacja będzie to masakrycznie drogo będzie wychodzić, a teraz z kolei szambo szybko przybiera, są roztopy błoto a u nas szambo za domem, wywieźć się nie da bo nikt nie wjedzie w polną droge bo ugrzeźnie no i kiszka...lepiej niech troche descz odpusci albo mróz łapie hehe bo niedługo bede musiała do mamy jeździć myć się 🤪 🤪 🤪
ale tak na poważnie to nie wyrabiam ze sprzątaniem, Zosia robi demolke gdzie się da a w kuchni to w przelocie coś robie bo ostatnio obczaiła że jak coś robie to powinnam jej książeczki czytać, no to robie jak śpi, to śpi po 30 minut, a wogóle zaczyna coraz wcześniej wstawać, chyba wiosna jednak idzie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrabiam i odpisuję powoli 😉
Paula juz po zabiegu, miała założone 3 szwy, teraz juz sie goi.
Ola też uwielbia rysować , długopisem po kartce.Też usiłuję jej wpajać "sprzątanie". Pomaga mi sprzątać i lata ze szmatka hahahahaha.
Nie chce siadać na nocnik - to jej wróg, martwi mnie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...