Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
my po spacerze, ale jestem jakaś znużona....spać mi się chce.
trza kawę sobie walnąć, a teraz szamię loda hłe hłe
moja dostała takie rude poliki i czubek nosa............czyżby już po tych obiadkach bo wkażdym jest marchew?

też bym zjadła loda 😜 jak Adam przyjdzie z pracy to popędzę na zakupy 😜 i też sobie kupię 😜
a co do tej marchewki to nie dawaj Jej przez około 2 -3 tyg i zobaczysz jak będzie a później znowu daj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
my po spacerze, ale jestem jakaś znużona....spać mi się chce.
trza kawę sobie walnąć, a teraz szamię loda hłe hłe
moja dostała takie rude poliki i czubek nosa............czyżby już po tych obiadkach bo wkażdym jest marchew?

też bym zjadła loda 😜 jak Adam przyjdzie z pracy to popędzę na zakupy 😜 i też sobie kupię 😜
a co do tej marchewki to nie dawaj Jej przez około 2 -3 tyg i zobaczysz jak będzie a później znowu daj 😉

aż tyle?? ale w jarzynówce jest marchewka...........prawie każdy obiadek ją ma 🤢
może oprócz dyni z ziemniaczkami i szpinaku 😮
hmmm generalnie pamiętam ,że wiele dzieci co jadło w produktach marchewkę to była potem pomarańczowa........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
my po spacerze, ale jestem jakaś znużona....spać mi się chce.
trza kawę sobie walnąć, a teraz szamię loda hłe hłe
moja dostała takie rude poliki i czubek nosa............czyżby już po tych obiadkach bo wkażdym jest marchew?

też bym zjadła loda 😜 jak Adam przyjdzie z pracy to popędzę na zakupy 😜 i też sobie kupię 😜
a co do tej marchewki to nie dawaj Jej przez około 2 -3 tyg i zobaczysz jak będzie a później znowu daj 😉

aż tyle?? ale w jarzynówce jest marchewka...........prawie każdy obiadek ją ma 🤢
może oprócz dyni z ziemniaczkami i szpinaku 😮
hmmm generalnie pamiętam ,że wiele dzieci co jadło w produktach marchewkę to była potem pomarańczowa........

to może po prostu ogranicz dawanie słoiczków z marchewką np do 1 na 2-3 dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dzisiaj kaszkę manną błyskawiczną Nestle i będę dawać małej po 1-2łyżeczki dziennie zobaczę jak zareaguje 🙂

Celiakia i alergia na gluten są dwoma odrębnymi schorzeniami mieszczącymi się w pojęciu nietolerancji pokarmowych i nie należy ich ze sobą mylić. Gluten jest jednym z najczęstszych (po mleku) alergenów - 10-25 % osób z alergią pokarmową ma objawy uczulenia na to białko.

Objawy

W zależności od czasu wystąpienia reakcję uczuleniową na gluten można podzielić na:

natychmiastową - występującą w ciągu minut do godziny od spożycia pokarmu
późną - objawiającą się po kilku godzinach a czasem nawet po 1-2 dniach

Pierwszy typ reakcji jest zależny od specyficznych dla glutenu przeciwciał w klasie IgE i może objawić się jednym lub kombinacją niżej wymienionych objawów:

wymiotami
biegunką
wstrząsem anafilaktycznym
pokrzywką skórną
wodnistym katarem
skurczem oskrzeli
zmianami skórnymi o typie atopowego zapalenia skóry

Reakcja typu późnego, niezależna od przeciwciał w klasie IgE, objawia się zwykle biegunką lub zaostrzeniem atopowego zapalenia skóry. Przebieg uczulenia na gluten różni się w zależności od wieku. U dzieci jest to najczęściej atopowe zapalenie skóry, rzadziej objawy ze strony układu pokarmowego czy oddechowego, które występują po spożyciu niewielkich, miligramowych, ilości glutenu. W przeciwieństwie do celiakii większość dzieci wyrasta z tego typu alergii.

U dorosłych alergia na gluten ujawnia się najczęściej pod postacią pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego, wstrząsu anafilaktycznego lub biegunki. Ponadto u dorosłych obserwuje się postać alergii na gluten, która występuje jedynie po równoczesnym wysiłku fizycznym. W przeciwieństwie do dzieci uczulenie na gluten jest u dorosłych zjawiskiem trwającym latami, a do wywołania objawów alergii potrzebne są znacznie wyższe niż u dzieci ilości glutenu (10 g lub więcej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
ciekawe czy to tak łatwo rozpoznać, tym bardziej że moja ma tą skazę białkową i czasem ta chropowata zaczerwieniona skórka jej wychodzi 🤢
Blue czyli jednak będziesz dawała więcej 😉


W instrukcji kaszki tak mają napisane i wspomniane o glutenie, że się go wprowadza od 5-6mieś. 🙂 no to chyba wiedzą co robią nie? 😁 mają napisane, że dawać 1-2łyżeczki na początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobitki
Ja na chwilkę, bo głowa mi pęka:/ zrobię zupę pomidorową na jutro i mykam spać
Mały mi się dziś w aucie w foteliku zakrztusił, i tak jak mi go zawsze ciężko wyciągnąć - bo pasy i jeszcze zapięcie z fotelika, tak to teraz zrobiłam w sekundzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jednak ojciec przyjedzie jutro i to na dodatek do południa a jednak wolałam żeby przyjechał wieczorem jak Adam już jest w domu żebyśmy razem z nim o tej pożyczce pogadali... no cóż będę musiała sama się poświęcić i z nim pogadać 😠
ja poszłam do sklepu i kupiłam sobie loda 😜 chałwowego 😜 ale jeszcze nie spróbowałam 😜 przeszła mi ochota 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justa napisał(a):
Hej kobitki
Ja na chwilkę, bo głowa mi pęka:/ zrobię zupę pomidorową na jutro i mykam spać
Mały mi się dziś w aucie w foteliku zakrztusił, i tak jak mi go zawsze ciężko wyciągnąć - bo pasy i jeszcze zapięcie z fotelika, tak to teraz zrobiłam w sekundzie 😉

no tak hehe nie ma to jak adrenalina 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny ja mam chyba jakąś depresję
mój działa na mnie jak płachta na byka
wkurza mnie na każdym kroku
nie daję rady ze wszystkim z domem, pracą opieką nad Anastazją
oszaleję chyba sama ze sobą

najchętniej posiedziałabym z wami i poklikała ale ostatnio coś brakuje mi czasu na wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...