Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
ważyłyście kiedyś dzieci na zwykłej doroslej wadze?
bo ja moją posadziłam i wyszło 8,100....aż nie chce mi się wierzyć 🙃 jak się z nią ważę to też wychodzi mi powyżej 8...ciekawe 🙃

ja ostatnio ważyłam na stojąco (sama stała, nie trzymałam jej) to wyszło 8,5 a u lekarza 9 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wszystko zależy od wagi - jak bardzo jest czuła i czy nóżki dziecka nie są w powietrzu, najlepiej jak samo stoi wtedy wynik jest wiarygodny. Ogólnie to się cieszę, że zainwestowałam pieniądze w wagę, bo przydaje się nie tylko do kontrolowania wagi Laury, ale także do innych rzeczy np. wysyłek na pocztę haha 🙂 waży tak samo jak ta na poczcie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
ważyłyście kiedyś dzieci na zwykłej doroslej wadze?
bo ja moją posadziłam i wyszło 8,100....aż nie chce mi się wierzyć 🙃 jak się z nią ważę to też wychodzi mi powyżej 8...ciekawe 🙃

ja ostatnio ważyłam na stojąco (sama stała, nie trzymałam jej) to wyszło 8,5 a u lekarza 9 hahaha


Jo niedługo będzie 10kg 😎 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
ważyłyście kiedyś dzieci na zwykłej doroslej wadze?
bo ja moją posadziłam i wyszło 8,100....aż nie chce mi się wierzyć 🙃 jak się z nią ważę to też wychodzi mi powyżej 8...ciekawe 🙃

ja ostatnio ważyłam na stojąco (sama stała, nie trzymałam jej) to wyszło 8,5 a u lekarza 9 hahaha


Jo niedługo będzie 10kg 😎 😁

nooo niech tylko zacznie śmigać to będzie 7 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza co do adopcji to naprawdę fajnie, że chcecie jakieś dziecko wziąć do siebie 🙂 tyle, że niestety czasami adopcja trwa wiele mieś. -lat 🤢 co do Gdańska znalazłam coś takiego: http://adopcjagdanska.pl/dziecko/index.php poczytaj sobie 🙂

Faktem też jest to, że jak na Klarcię czekaliście kilka lat, to z drugim dzieckiem może być podobnie, więc w międzyczasie byście mogli się o dziecko z adopcji starać 🙂 strasznie takim maluchom i większym dzieciom współczuję.

Jak byłam na wycieczce w Krakowie mieszkałam na przeciw domu dziecka, który prowadziły siostry zakonne. Mieszkały tam różne dzieci - chłopcy i dziewczynki, najgorsi byli nastolatkowie haha chcieli do nas do pokoju przyjść zboki jedne 😜 i w nocy nas zaczepiali wołając z okna jak byłyśmy na balkonie 😁 wariaci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Iza co do adopcji to naprawdę fajnie, że chcecie jakieś dziecko wziąć do siebie 🙂 tyle, że niestety czasami adopcja trwa wiele mieś. -lat 🤢 co do Gdańska znalazłam coś takiego: http://adopcjagdanska.pl/dziecko/index.php poczytaj sobie 🙂

Faktem też jest to, że jak na Klarcię czekaliście kilka lat, to z drugim dzieckiem może być podobnie, więc w międzyczasie byście mogli się o dziecko z adopcji starać 🙂 strasznie takim maluchom i większym dzieciom współczuję.

Jak byłam na wycieczce w Krakowie mieszkałam na przeciw domu dziecka, który prowadziły siostry zakonne. Mieszkały tam różne dzieci - chłopcy i dziewczynki, najgorsi byli nastolatkowie haha chcieli do nas do pokoju przyjść zboki jedne 😜 i w nocy nas zaczepiali wołając z okna jak byłyśmy na balkonie 😁 wariaci 🙂

hehe opowiadałaś mi tę historię hehe 😉
Moja kuzynka jest w domu dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sto lat Toska 🤪

ja za spotkaniem jestem za - w lipcu bede w polsce 🙂

przyszly dzisiaj dla malej grzechotki marakas i bebenek z tamburynem w jednym i miala taka radoche ze tamburyn wkladala do buzi a grzechotki w rekach trzymala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
sto lat Toska 🤪

ja za spotkaniem jestem za - w lipcu bede w polsce 🙂

przyszly dzisiaj dla malej grzechotki marakas i bebenek z tamburynem w jednym i miala taka radoche ze tamburyn wkladala do buzi a grzechotki w rekach trzymala 😁

no właśnie ja muszę Małej jakiś bębenek kupić 😉 na roczek Adama siostrzenicy kupiluśmy taki zajebiaszczy i baaaardzo go lubiła i do tej pory się nim bawi a 1 grudnia będzie miała 2 latka i nie wiemy co kupić... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem newsa 😉

Laura przez 8 dni 🤢 co wieczór urządzała cyrki ze spaniem, dostawała ataku histerii jak miała iść spać, niesamowicie płakała itd. no i wczoraj tak sobie to wszystko przemyślałam, że coś jest nie tak, nigdy taka nie była, za dnia chodzi normalnie spać do łóżka, a na wieczór taka agresywna się robiła to wczoraj zostałam z nią przy łóżku dopóki nie zasnęła, a dzisiaj na wieczór zostawiłam normalnie włączone światło (wcześniej włączałam tylko nocną lampkę, która robiła półmrok) no i jak wyszłam z pokoju jak wypiła mleko, pobawiła się sama w łóżku chwilę i zasnęła 😮 😮 😮 zero płaczu, niczego.

ONA SIĘ PO PROSTU BOI CIEMNOŚCI 😮 😮 😮 czy to normalne w tym wieku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i żeby nie było, że to nie jest potwierdzone to popołudniu jak już też było ciemno to też nie chciała iść spać i płakała, dopiero jak włączyłam światło pełne to zasnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już poparty 😉 Pierwszy raz widziałam Lolka jak się bawi i dogaduje z irladzkimi dziećmi 🙂 Jestem pod wrażeniem!! 🙂 Taka jestem z Niego dumna 😎 Aha! I dziś dostał zaproszenie na kolejne urodziny do innego kolegi z klasy 😮 Się dzieje hehehe
Trochę mi głupio, bo nie wiedziałam, że tak się tu to odbywa ☺️ Lolek ma 5 urodziny za 2 tygodnie a my niczego nie zaklepaliśmy(tzn sali zabaw). Trzeba sie będzie postarać za rok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
To ja wam powiem newsa 😉

Laura przez 8 dni 🤢 co wieczór urządzała cyrki ze spaniem, dostawała ataku histerii jak miała iść spać, niesamowicie płakała itd. no i wczoraj tak sobie to wszystko przemyślałam, że coś jest nie tak, nigdy taka nie była, za dnia chodzi normalnie spać do łóżka, a na wieczór taka agresywna się robiła to wczoraj zostałam z nią przy łóżku dopóki nie zasnęła, a dzisiaj na wieczór zostawiłam normalnie włączone światło (wcześniej włączałam tylko nocną lampkę, która robiła półmrok) no i jak wyszłam z pokoju jak wypiła mleko, pobawiła się sama w łóżku chwilę i zasnęła 😮 😮 😮 zero płaczu, niczego.

ONA SIĘ PO PROSTU BOI CIEMNOŚCI 😮 😮 😮 czy to normalne w tym wieku?
Blue u mnie też tak jest że Sonia boi sie jak jest ciemno 😞np usypiam ją po 15-tej jest jeszcze jasno a jak wstaje ok 16-16.30 jest ciemno to stoi w łóżeczku i strasznie płacze bidulka zanim dolece to już łzy jak grochy lecą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
promyczek1981 napisał(a):
Hehehe Blue Ty to masz ciekawie z Laurą 🤪 😁 😁

Moja zaliczyła dzisiaj 7 kupek 🤢 Martwię się, ale z drugiej strony gdyby coś się z Nią działo(wirus itp.), to nie miałaby apetytu, była osowiała... Niech to szybko minie!!
u nas pomogla marchewka gotowana z ryżem 🙂a kupa(woda)leciała ciurkiem po plecach po nogach masakra i marchewa pomogła a było już nieciekawie 😞ja to juz milion chorób wynalazłam ☺️rotawirusy i te sprawy 😞ale przeszło acha i koniecznie probiotyk 🙂
będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
Hehehe Blue Ty to masz ciekawie z Laurą 🤪 😁 😁

Moja zaliczyła dzisiaj 7 kupek 🤢 Martwię się, ale z drugiej strony gdyby coś się z Nią działo(wirus itp.), to nie miałaby apetytu, była osowiała... Niech to szybko minie!!
u nas pomogla marchewka gotowana z ryżem 🙂a kupa(woda)leciała ciurkiem po plecach po nogach masakra i marchewa pomogła a było już nieciekawie 😞ja to juz milion chorób wynalazłam ☺️rotawirusy i te sprawy 😞ale przeszło acha i koniecznie probiotyk 🙂
będzie dobrze 🙂


Ja też miałam takie schizy, ale przy rota przeważnie występują wymioty.
http://www.bebilon.pl/twoje_dziecko/odzywianie/czym_sa_prebiotyki
Prebiotyki stanowią pożywkę dla pożytecznych bakterii. Znajdują się one w mleku matki i niektórych pokarmach, takich jak banany, cebula i cykoria. Prebiotyki pomagają w rozwoju przyjaznych bakterii i wspierają naturalne mechanizmy obronne organizmu. Dzieje się tak dzięki zwiększaniu liczby pożytecznych bakterii i ograniczaniu liczebności drobnoustrojów chorobotwórczych w jelicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia napisał(a):
Blue napisał(a):
To ja wam powiem newsa 😉

Laura przez 8 dni 🤢 co wieczór urządzała cyrki ze spaniem, dostawała ataku histerii jak miała iść spać, niesamowicie płakała itd. no i wczoraj tak sobie to wszystko przemyślałam, że coś jest nie tak, nigdy taka nie była, za dnia chodzi normalnie spać do łóżka, a na wieczór taka agresywna się robiła to wczoraj zostałam z nią przy łóżku dopóki nie zasnęła, a dzisiaj na wieczór zostawiłam normalnie włączone światło (wcześniej włączałam tylko nocną lampkę, która robiła półmrok) no i jak wyszłam z pokoju jak wypiła mleko, pobawiła się sama w łóżku chwilę i zasnęła 😮 😮 😮 zero płaczu, niczego.

ONA SIĘ PO PROSTU BOI CIEMNOŚCI 😮 😮 😮 czy to normalne w tym wieku?
Blue u mnie też tak jest że Sonia boi sie jak jest ciemno 😞np usypiam ją po 15-tej jest jeszcze jasno a jak wstaje ok 16-16.30 jest ciemno to stoi w łóżeczku i strasznie płacze bidulka zanim dolece to już łzy jak grochy lecą 😞


Ta u mnie ta sama akcja jak się budzi w południe i jest ciemno ehh, dobrze, że to NIBY normalne, że Ty też to masz co ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze dzieci też tak wszystko naśladują? jak mój ciągnie mnie przy Laurze za bluzkę ona od razu robi to samo, jak łapie mnie przy niej za stanik to ona robi identyko to samo jeszcze zagląda 😁 jak ja go bije po twarzy specjalnie i ona to widzi to od razu jemu też przyleje śmieszne to jest. No i na porządku dziennym we wszystko się wgryza i ma taki dziki wzrok. Po rękach gryzie tylko mnie, tatuśka ręki nie ruszy, aż pluje z pogardą 😁 No i jak ma jakiś przedmiot w ręce na który się napali to go ciągle gryzie (w tym przypadku było pudełko od szczoteczki silikonowej) i tak nim wymachiwała przed nami.. a potem po kilka razy wciskała mi go do ust i tatuśkowi oczywiście też NIE WIEM PO CO - mieliśmy sobie posmakować ?(zapomniałam dodać, że to było w kolejności - najpierw ona, potem ja, znowu ona i potem tatusiek) hahaha, ale niech jej będzie, po czym to się jej znudziło i stałam się obiektem ataków bezczelnie lała mnie nim po głowie i włosy ciągnęła 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...