Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
moja "mała główka" poszła włąśnie sobie spać 😁


Moja musi mieć duży łeb żeby pomieścić swój "mądry" mózg haha 🙂 to Ci dobrze, bo moja właśnie się obudziła a spała z 3godz. to teraz zje zupkę, owoc i będzie wariować do późna.
moja to pierwsze spanie odwala takie dwugodzinne przeważnie ale to popołudniowe to godzinka góra ale przynajmniej mam chwilkę spokoju bez smyczy 🙃


Szkoda, że już nie śpią tyle co kiedyś.. 🙃
oj tak 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
moja "mała główka" poszła włąśnie sobie spać 😁


Moja musi mieć duży łeb żeby pomieścić swój "mądry" mózg haha 🙂 to Ci dobrze, bo moja właśnie się obudziła a spała z 3godz. to teraz zje zupkę, owoc i będzie wariować do późna.
moja to pierwsze spanie odwala takie dwugodzinne przeważnie ale to popołudniowe to godzinka góra ale przynajmniej mam chwilkę spokoju bez smyczy 🙃


Szkoda, że już nie śpią tyle co kiedyś.. 🙃
oj tak 🙃

Dajcie spokój, Dyśka kiedyś spała mniej niż teraz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
moja "mała główka" poszła włąśnie sobie spać 😁


Moja musi mieć duży łeb żeby pomieścić swój "mądry" mózg haha 🙂 to Ci dobrze, bo moja właśnie się obudziła a spała z 3godz. to teraz zje zupkę, owoc i będzie wariować do późna.
moja to pierwsze spanie odwala takie dwugodzinne przeważnie ale to popołudniowe to godzinka góra ale przynajmniej mam chwilkę spokoju bez smyczy 🙃


Szkoda, że już nie śpią tyle co kiedyś.. 🙃
oj tak 🙃

Dajcie spokój, Dyśka kiedyś spała mniej niż teraz 😜
moja jeszcze ze 3 tyg. temu spała 3 razy a teraz już tylko dwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNA napisał(a):
kolo177 napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
moja "mała główka" poszła włąśnie sobie spać 😁


Moja musi mieć duży łeb żeby pomieścić swój "mądry" mózg haha 🙂 to Ci dobrze, bo moja właśnie się obudziła a spała z 3godz. to teraz zje zupkę, owoc i będzie wariować do późna.
moja to pierwsze spanie odwala takie dwugodzinne przeważnie ale to popołudniowe to godzinka góra ale przynajmniej mam chwilkę spokoju bez smyczy 🙃


Szkoda, że już nie śpią tyle co kiedyś.. 🙃
oj tak 🙃

Dajcie spokój, Dyśka kiedyś spała mniej niż teraz 😜
moja jeszcze ze 3 tyg. temu spała 3 razy a teraz już tylko dwa 😞


Moja też śpi różnie, czasami śpi po kilkanaście minut, a czasami po godz, 2-3. A kiedyś to był suseł po każdym żarciu szła spać 🙂 tylko jadła i spała nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
I kiedyś punkt 19/20 spała choćby nie wiem co, a teraz to śpi kiedy chce i nie mogę jej tego uregulować 😠
to u mnie byla 19. Potem przestawilam ja na 20. W wakacje chodzi spac o 21 ale pod koniec sierpnia bede jej po woli skracac by na jesien znow chodzila spac o 20 (szybciej ciemno, szykowanie Natalii przed szkola...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam. Byliśmy na zakupach kupiłam 4 kaszki małemu bo w Delimie była promo kupujesz 3 to 4 gratis 🙂 kupiliśmy też inne bzdety soczki i herbatki oraz dla mnie 3 zgrzewki wody 🙂 Zrobiłam zakupy na co najmniej 2 tyg bo Adama nie będzie wiec bym musiała prosić teściowej żeby gdzieś jechać. dam odkupując swoje winy kupił mi tez 2 romanse żebym miała co czytać w długie samotne wieczory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
my byłyśmy już na spacerku, ale strasznie zimno, pochmurno i wieje...czyli listopada ciąg dalszy 😠
byłyśmy w realu i pokupowałam Mai obiadki i deserki bo były te duże za 2,99 z Hippa a deserki z Gerbera po 2,49. I ugryzłam się bo kupiłam wczoraj w biedronce kaszkę z bobovity za 7,5 a w rossmannie była po 5,30 🙃 no niezły rozrzut jak na biedronę 🤢
Asia to ładnieee Sonia waży, wręcz idealnie jak na dziewczynkę 🙂
Justyna a moja za to strasznie wierci się w nocy i bywa że popłakuje...ehh i też nie wiem why?


Ja kupiłam kaszkę mleczną za 9,99zł bo ma 350g w Biedronce 🙂 więc może zapłaciłaś za większe opakowanie albo coś..

no wydaje mi się że to samo opakowanie, no ale nie sprawdziłam fakt
a mam 270g
ja się dowiem w połowie września ile ta moja peponkfa waży... 🙃


A ile ostatnio ważyła? 6 coś nie? to może po 6tyg. będzie te 7kg już.

miesiąc temu ważyła 6650, więc jeśli idzie po tym 10 centylu to teraz powinna ważyć te oszałamiające 7 kg 😎 🙃 ale pies go wie w końcu to aż 350g 😜
w dodatku dopiero od tygodnia daje rade zjeść cały słoiczek obiadku i deserku 125g 😁 a kaszy nadal połowę porcji...
też muszę moją na długość zmierzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
my byłyśmy już na spacerku, ale strasznie zimno, pochmurno i wieje...czyli listopada ciąg dalszy 😠
byłyśmy w realu i pokupowałam Mai obiadki i deserki bo były te duże za 2,99 z Hippa a deserki z Gerbera po 2,49. I ugryzłam się bo kupiłam wczoraj w biedronce kaszkę z bobovity za 7,5 a w rossmannie była po 5,30 🙃 no niezły rozrzut jak na biedronę 🤢
Asia to ładnieee Sonia waży, wręcz idealnie jak na dziewczynkę 🙂
Justyna a moja za to strasznie wierci się w nocy i bywa że popłakuje...ehh i też nie wiem why?


Ja kupiłam kaszkę mleczną za 9,99zł bo ma 350g w Biedronce 🙂 więc może zapłaciłaś za większe opakowanie albo coś..

no wydaje mi się że to samo opakowanie, no ale nie sprawdziłam fakt
a mam 270g
ja się dowiem w połowie września ile ta moja peponkfa waży... 🙃


A ile ostatnio ważyła? 6 coś nie? to może po 6tyg. będzie te 7kg już.

miesiąc temu ważyła 6650, więc jeśli idzie po tym 10 centylu to teraz powinna ważyć te oszałamiające 7 kg 😎 🙃 ale pies go wie w końcu to aż 350g 😜
w dodatku dopiero od tygodnia daje rade zjeść cały słoiczek obiadku i deserku 125g 😁 a kaszy nadal połowę porcji...
też muszę moją na długość zmierzyć...


No one zawrotnie tyją 🙂 dzisiaj mojego zapytałam jak myśli ile mała będzie ważyć jak skończy rok i mnie rozwalił 😁 on no 10kg? a ja yy.. nie? a on hmm 9kg? a ja nie 😁 😮 i się chłop załamał haha! 🙂 a na końcu stwierdził, że trzyma linię po nim i ma jego przemianę materii i się dziwił, że ona tyle je a tak mało tyje i już rozmyślał, że ma robaki, że mamy ją przebadać 🤢 😮 Zresztą co ja chcę też miałam niedowagę jak miałam mniej niż rok.

Obżeram się właśnie czekoladą kokosową i czekam na devolaja z frytkami 🤪 🤪 🤪


Asiu co Ty dajesz małej do jedzenia i w jakich ilościach, że ona tak Ci tyje?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiecie co? kupiłam jej olejuszkę na tą dziwną skórę po ciemieniuszce, bo ma taką żółtą i to nie chce samo zejść, teraz ma tłustą głowę do jutra, będę smarować kilka dni i mam nadzieję, że to zejdzie. Chciałam kupić mustelę na ciemieniuchę, ale w aptece nie mieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna kiedy Ty podałaś Natalce pierwszy raz np. frytki? bo jak kiedyś rozmawiałam z mamą to aż się oburzyła, żeby dawać frytki np. 2 letniemu dziecku, że jest za małe na to. No to kiedy można takie rzeczy dawać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Justyna kiedy Ty podałaś Natalce pierwszy raz np. frytki? bo jak kiedyś rozmawiałam z mamą to aż się oburzyła, żeby dawać frytki np. 2 letniemu dziecku, że jest za małe na to. No to kiedy można takie rzeczy dawać??
nie pamiętam ☺️ Myślę, że takie momenty po prostu się samemu w odpowiednim czasie wyczuwa. Do tego dochodzi to jak odżywiają się rodzice. Jedni w ogóle nie jadają tych p wspomnianych frytek to i dziecku ich nie dzadzą nigdy. Moja Natala tolerowała tylko te z mc donaldsa a teraz w ogóle nie jada frytek 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNA napisał(a):
Blue napisał(a):
Justyna kiedy Ty podałaś Natalce pierwszy raz np. frytki? bo jak kiedyś rozmawiałam z mamą to aż się oburzyła, żeby dawać frytki np. 2 letniemu dziecku, że jest za małe na to. No to kiedy można takie rzeczy dawać??
nie pamiętam ☺️ Myślę, że takie momenty po prostu się samemu w odpowiednim czasie wyczuwa. Do tego dochodzi to jak odżywiają się rodzice. Jedni w ogóle nie jadają tych p wspomnianych frytek to i dziecku ich nie dzadzą nigdy. Moja Natala tolerowała tylko te z mc donaldsa a teraz w ogóle nie jada frytek 😲


Bo ja znalazłam przed chwilą artykuł i mają coś takiego napisane:
Do trzeciego roku życia nie podajemy dzieciom produktów ciężko strawnych, takich jak smażone z dużą ilością tłuszczu (kotlety w panierce, frytki, placki ziemniaczane i racuchy itp.)

Tyle lat będę na to czekać nieźle 🙂 no to schaboszczaka zwykłego kiedy się robi?? roczne dziecko dostaje gotowane mięso schabowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Naprawdę nie pamiętam. Ale właśnie z Majką oglądałam dziś zdjęcia i Natalę karmiłam jeszcze kiedy wcinała ten sam obiad co my. A szybko zaczęła jeść sama...

Majka śpi, Natala się kąpie więc spadam zrobić sobie pazury. Jutro pewnie nie zajrzę bo wybywamy na calusi dzień więc do piątku kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Blue napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
my byłyśmy już na spacerku, ale strasznie zimno, pochmurno i wieje...czyli listopada ciąg dalszy 😠
byłyśmy w realu i pokupowałam Mai obiadki i deserki bo były te duże za 2,99 z Hippa a deserki z Gerbera po 2,49. I ugryzłam się bo kupiłam wczoraj w biedronce kaszkę z bobovity za 7,5 a w rossmannie była po 5,30 🙃 no niezły rozrzut jak na biedronę 🤢
Asia to ładnieee Sonia waży, wręcz idealnie jak na dziewczynkę 🙂
Justyna a moja za to strasznie wierci się w nocy i bywa że popłakuje...ehh i też nie wiem why?


Ja kupiłam kaszkę mleczną za 9,99zł bo ma 350g w Biedronce 🙂 więc może zapłaciłaś za większe opakowanie albo coś..

no wydaje mi się że to samo opakowanie, no ale nie sprawdziłam fakt
a mam 270g
ja się dowiem w połowie września ile ta moja peponkfa waży... 🙃


A ile ostatnio ważyła? 6 coś nie? to może po 6tyg. będzie te 7kg już.

miesiąc temu ważyła 6650, więc jeśli idzie po tym 10 centylu to teraz powinna ważyć te oszałamiające 7 kg 😎 🙃 ale pies go wie w końcu to aż 350g 😜
w dodatku dopiero od tygodnia daje rade zjeść cały słoiczek obiadku i deserku 125g 😁 a kaszy nadal połowę porcji...
też muszę moją na długość zmierzyć...


No one zawrotnie tyją 🙂 dzisiaj mojego zapytałam jak myśli ile mała będzie ważyć jak skończy rok i mnie rozwalił 😁 on no 10kg? a ja yy.. nie? a on hmm 9kg? a ja nie 😁 😮 i się chłop załamał haha! 🙂 a na końcu stwierdził, że trzyma linię po nim i ma jego przemianę materii i się dziwił, że ona tyle je a tak mało tyje i już rozmyślał, że ma robaki, że mamy ją przebadać 🤢 😮 Zresztą co ja chcę też miałam niedowagę jak miałam mniej niż rok.

Obżeram się właśnie czekoladą kokosową i czekam na devolaja z frytkami 🤪 🤪 🤪


Asiu co Ty dajesz małej do jedzenia i w jakich ilościach, że ona tak Ci tyje?? 🙂

mój też jest szczupły, waży 74 kg i ja podobnie jak Ty do roku byłam chuda, że moim rodzicom wszyscy współczuli hehe, więc już tak ma po nas 😉
a mojemu teście dawali frytki jak miał ze 3 lata bo nic innego nie chciał jeść więc codziennie dostawał porcję frytuniek 🤪 jak teściowa teraz móiw mi czy mam jej solić, gotować, smażyć itp to mnie szlag trafia....
Blue a tą kaszkę z bobovita to się robi tak na sztywno do podawania łyżką czy na rzadko do buteli? Bo kurna jak zrobiłam wg instrukcji na opakowaniu to była rzadka....chyba mogę ją bardziej zagęścić co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tO ZACZNE OD POCZĄTKU... 🙂Justynka moja Sonia ma obwód głowy 43 a klatka 46 cm. 🙂czyli tak jak twoja Majeczka 🙂Blue zaczęła tyć i rosnąć na potęge 😉jak jej sama gotuje i nie patrze czy jest tego 190 czy 210 😉poprostu nakładam na oko i np.dzisiaj robiłam jej ze schabem wszystkie warzywka i było jej mało to zagrzałam jeszcze trzy łyżki i zjadła ale już pod koniec zaaciskała bużke 😉zacznij sama gotować i zobaczysz czy Laura tyje więcej... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do jedzenia dzieci np.po roku to chciałabym żeby Sonia jadła wszystko(no może prawie wszystko)i paróweczke i chlebek z wędlinką i w miare normalny obiad 🙂na pewno nie kupie jej słoiczka np. gerbera pomidorowa do re mi he he 😁 😁 😁to już dla mnie totalna głupota i wyrzucanie pieniędzy w błoto 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
Kamilka ja jak bardziej zagęszcze to moją cofa nie umie chyba takiej gęstej kaszy jeść 🤔to robie tak jak na opakowaniu i je ok 150ml dwa razy dziennie 🙂

też bym tak chciała tylko moja z butli kaszy nie wypije buuu
moja ostatni raz idzie spać ok. 17
jeśli chodzi o jedzenie po roku to ja na pewno też będę dawać już wszystko to co my
mniej przyprawię czy stale smażyć nie będę, ale tak jak mówisz hehe doremi odpada
z owocami też już inaczej bo dasz do ręki i samo będzie wcinać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila1 napisał(a):
Asia napisał(a):
Kamilka ja jak bardziej zagęszcze to moją cofa nie umie chyba takiej gęstej kaszy jeść 🤔to robie tak jak na opakowaniu i je ok 150ml dwa razy dziennie 🙂

też bym tak chciała tylko moja z butli kaszy nie wypije buuu
moja ostatni raz idzie spać ok. 17
jeśli chodzi o jedzenie po roku to ja na pewno też będę dawać już wszystko to co my
mniej przyprawię czy stale smażyć nie będę, ale tak jak mówisz hehe doremi odpada
z owocami też już inaczej bo dasz do ręki i samo będzie wcinać 🙂
Kamilka moja też kaszy nie wypije tylko mleko i to na śpiocha a nawet herbate wypycha językiem bo myśli że to mleko albo kasza 😜dopiero jak posmakuje to wypije do dna 😜i daje jej taką rzadką kaszke łyzeczką 😜troche sie porozlewa ale zjada 🙂Maja idzie spac o 17-tej i ile śpi?i wieczorem o której idzie spać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...