Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka
Anastazja jest po prostu Boska a wlosy to ma szok 🤪
Maryla od kilku dni jej jedzenie w kawaleczkach ale tylko troche a potem wciaga sloik przecieru. najsmieszniejsze jest to ze jak dostanie w lapke wiekszy kawalek to wcina a na lyzeczce to nie bardzo jej wchodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
nusia27 napisał(a):
Kolo a co to za zdjecie w avatarku? czy ja czegos nie wiem 😜 😁 nas tez czeka przeprowadzka na poczatku grudnia i juz sie boje

wiesz o wszystkim hehe to Moja Judytka Najukochańsza na Świecie 😜 tak sobie wspominam jak to było jak była w brzuszku hehe 😜


Bo zaraz też swoje wrzucę 😁 puściłam Laurze moje stare bajki z czasów kiedy je słuchałam na magnetofonie mam kilka kaset z bajkami o złotym ptaku, wróbelku Elemelku itd. no to dziewczyna odpadła w łóżeczku jak zaczęła słuchać 🙂 może znalazłam nowego usypiacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc lasencje 🙂

Anastazja sliczna lala 🙂 🙂 jakie ma fajne dlugie wloski jejku 🙂 niesamowite 🙂 sliczna dziewuszka 😉

BLUE mycho czemu mieszkasz u mamy? Cos nie tak z waszym domciem? Ciekawa jestem jak sobie dajesz rade hihi 🙂 🙂 🙂 🙂 Badz wytrwala 😉

A ja dzis mojemu skrzacikowi kupilam prezent na swieta 😁 wiem ze szybko ale akurat byla super przecena i kupilam mu rowerek do biegania - taki bez pedalow 😜 na wiosne bedzie akurat 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olenka napisał(a):
czesc lasencje 🙂

Anastazja sliczna lala 🙂 🙂 jakie ma fajne dlugie wloski jejku 🙂 niesamowite 🙂 sliczna dziewuszka 😉

BLUE mycho czemu mieszkasz u mamy? Cos nie tak z waszym domciem? Ciekawa jestem jak sobie dajesz rade hihi 🙂 🙂 🙂 🙂 Badz wytrwala 😉

A ja dzis mojemu skrzacikowi kupilam prezent na swieta 😁 wiem ze szybko ale akurat byla super przecena i kupilam mu rowerek do biegania - taki bez pedalow 😜 na wiosne bedzie akurat 🙂 🙂 🙂


Nie wszystko ok., ale trzeba zrobić do końca wyprowadzenia kominka itd. no i część holu trzeba zrobić, a ogólnie duuuużo roboty jest w domu - "żyjemy" w remoncie, to postanowiłam, że pójdę do mamy zamiast marznąć w domu, bo wiadomo, że bez wyprowadzeń to tak nie grzeje jak powinno, najgorsze jest to, że cały dom się ogrzewa oprócz pokoju Laury 😁 jakoś dziwnie to powietrze wchodzi, a grzanie na prąd w tamtym roku tylko tego 1 pokoju za całą zimę nas wyniosło ok. 6tyś. no to wolę tą kasę przeznaczyć na dalsze remonty 🙂 póki to nie będzie zrobione to muszę tutaj kwitnąć.

Idę dać Laurze obiad 🙂 i to nie ze słoika zobaczę czy zje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anastazja dziękuje za komplementasy 😆

Promyczku ja mam nokie 6700 classic
http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-6700-classic
jest fajna dobrze się obsługuje, ma proste menu
no i nie wiem czy zauważyłaś że one mają metalowe obudowy
więc są cienkie ale dość ciężkie - dla mnie to zaleta bo nie lubię lekkich telefonów
a najbezpieczniej czuje się z cegłówką w torebce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lagoona ja jeszcze na chwilę do tego jedzenia. Majka do tej pory jadła 3 x gęstą kaszę na 180 ml mleka plus obiad plus owoce jakieś. Jak zobaczyłam 10,4 na wadze to jej ucięłam jedną kaszę na rzecz jogurtu i zmniejszyłam ilości ze 180 ml mleka na 150 mleka. Uważasz, że za mało mleka dostaje? Kurcze waży więcej niż moja "grubiutka" Natala mając 12,5 miesiąca 😲 Ile Twoja razy je i co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
Lagoona ja jeszcze na chwilę do tego jedzenia. Majka do tej pory jadła 3 x gęstą kaszę na 180 ml mleka plus obiad plus owoce jakieś. Jak zobaczyłam 10,4 na wadze to jej ucięłam jedną kaszę na rzecz jogurtu i zmniejszyłam ilości ze 180 ml mleka na 150 mleka. Uważasz, że za mało mleka dostaje? Kurcze waży więcej niż moja "grubiutka" Natala mając 12,5 miesiąca 😲 Ile Twoja razy je i co?
Justynko nie przejmuj się aż tak wagą, pójdzie na nogi to zgubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
To uważacie, że teraz (od 3 dni co prawda dopiero) za mało jej daję jeść (szczególnie właśnie mleka)?
mój Patryk to dopiero mało mleka i kaszy dostaje 🤪
przed snem kaszę na gęsto 150 i w nocy 150-180 mleka i czasami co parę dni na śniadanie kaszę na gęsto ale nie zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
To uważacie, że teraz (od 3 dni co prawda dopiero) za mało jej daję jeść (szczególnie właśnie mleka)?
mój Patryk to dopiero mało mleka i kaszy dostaje 🤪
przed snem kaszę na gęsto 150 i w nocy 150-180 mleka i czasami co parę dni na śniadanie kaszę na gęsto ale nie zawsze
to co Ty mu dajesz pzez cały dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale Anastazja ma śliczne włoski i tak fajnie jej się zawijają...cała jest śliczna 🤪
moja już też całkiem dobrze radzi sobie z grudkami, a jak ugryzie chrupka tym swoim jednym zębem to jak stary 😉 muszę jej z paszczy wyjmować hehe, muszę zacząć jej dawać skórę od chleba 😉 my byliśmy w CH po płaszcz dla męża i trafiła nam się fajna promocja, także git 🙂
trzeba jakiś film z małżem obejrzeć...widzę że wy też poza kompem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
Kasia napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
To uważacie, że teraz (od 3 dni co prawda dopiero) za mało jej daję jeść (szczególnie właśnie mleka)?
mój Patryk to dopiero mało mleka i kaszy dostaje 🤪
przed snem kaszę na gęsto 150 i w nocy 150-180 mleka i czasami co parę dni na śniadanie kaszę na gęsto ale nie zawsze
to co Ty mu dajesz pzez cały dzień?
no właśnie Kasia co Patryczek je w dzień?? 🙂moja pije teraz dużo mleka
dzisiaj wyszło z kaszkami ok.700ml. 🤪 a kaszke dostaje ok 300ml.na dobe no i na calego zaczęłam jej gotować i zupke i drugie danie 🙂dz 🙂isiaj np. na drugie jadła sosik i ziemniaczki 🙂a co do ospy to chyba to nie ospa bo ma caly czas 4 kropki tylko na czole i nigdzie więcej i bledną a nie robią sie pęcherzyki zobacze jutro jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj byłam z dziećmi u lekarza... Tosiula już się pozbierała po tym zapaleniu oskrzeli 🙂 Natomiast u Karola znowu dała o sobie znać alergia i astma 😞 😞 😞 😞 Przez prawie pół roku był na lekach wziewnych(m.in.sterydy 😞). Później zrobiliśmy przerwę i udało się nam bez większych szaleństw przetrwać 2 miesiące. Już się cieszyliśmy, że młody z tego wychodzi to teraz znowu zaatakowało 😞 Na domiar złego nasiliła Mu się alergia pokarmowa. Zawsze miał małą wysypkę na ramionach i udach, a wczoraj po kąpieli zauważyłam, że rozrosło się to już na całe ciałko 😞 Najgorsze jest to, że tak ciężko mi Go przekonać do przetworów z soi zamiast tych z krowiego mleka...
Ehhhh... I znowu musimy wszędzie ze sobą ciągać inhalatory, syropy, tabletki...
Mój kochany bidulek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
Promyczku ja mam nokie 6700 classic
http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-6700-classic
jest fajna dobrze się obsługuje, ma proste menu
no i nie wiem czy zauważyłaś że one mają metalowe obudowy
więc są cienkie ale dość ciężkie - dla mnie to zaleta bo nie lubię lekkich telefonów
a najbezpieczniej czuje się z cegłówką w torebce 😜

Kurcze! Ja się straaaasznie na ten telefon napaliłam i d... 😠 Nie znalazłam go już w żadnym ze sklepów mojego operatora 😞
Może jeszcze gdzieś uda mi się tą Nokię znaleźć, chociaż to wątpliwa sprawa, bo ten model jest tu już w wyprzedaży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia napisał(a):
JUSTYNA napisał(a):
To uważacie, że teraz (od 3 dni co prawda dopiero) za mało jej daję jeść (szczególnie właśnie mleka)?
mój Patryk to dopiero mało mleka i kaszy dostaje 🤪
przed snem kaszę na gęsto 150 i w nocy 150-180 mleka i czasami co parę dni na śniadanie kaszę na gęsto ale nie zawsze

Kasiu, ale Patryk wciąż na piersi tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNA napisał(a):
Lagoona ja jeszcze na chwilę do tego jedzenia. Majka do tej pory jadła 3 x gęstą kaszę na 180 ml mleka plus obiad plus owoce jakieś. Jak zobaczyłam 10,4 na wadze to jej ucięłam jedną kaszę na rzecz jogurtu i zmniejszyłam ilości ze 180 ml mleka na 150 mleka. Uważasz, że za mało mleka dostaje? Kurcze waży więcej niż moja "grubiutka" Natala mając 12,5 miesiąca 😲 Ile Twoja razy je i co?


W poradniku Bobovity mają napisane tak: 4-5 posiłków i.. 3 x 220ml z kaszą, 1x zupa, 1 x obiad, maks 150g owoców , 1/2 żółtka do potraw, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki.
Jak były czasy co super jadła to było tak: rano mleko samo 150ml, kaszka 150ml mleka i kasza to podnosiło się do 180, obiad 190g ze słoika, kasza znowu te 150ml mleka i kasza, mleko samo 150ml i do tych kaszek dodawałam zawsze słoik owoców czyli 125g na dzień. I ważyła z tydzień temu najedzona, ale naga 8380g . To ja nie wiem czemu Twoja tak tyje, może ma inne komórki tłuszczowe (jedne osoby jedzą dużo i nie tyją, a inne po tej samej ilości mocno przybierają),Ja bym tych porcji mleka nie ucięła, bo to jednak jest zawartość dużej ilości witamin i wapna, to może zamiast kaszki rób jej samo mleko? bo moja 2 razy dziennie teraz pije samo mleko, kaszki nie ruszy 🥴 a te 150ml mleka + kasza to jest z 200kalorii, a samo mleko ma o połowę mniej.
Justyna powinnaś się cieszyć, że mała ma apetyt i tyle wcina, ja bym była szczęśliwa 🤪 a swoją muszę ostatnimi czasy błagać by zjadła kaszkę czy jogurt, znowu dostaje wstrętu do produktów mlecznych 😠 wczoraj deserkiem mlecznym pluła co jakiś czas, a kiedy go uwielbiała, jak poczuje kaszkę to od razu płacze. wczoraj zjadła pół małego garnka rosołu 🙂 obiad mama zrobiła dla niej, wszystko dostała pokrojone w kostkę, ziemniaki, marchew, makaron, kurczaka i opychała się dosłownie 😁 ciekawe co by było jakbym to pogniotła pewnie by się porzygała.

Dzisiaj lecę do lumpeksów pobuszować może coś znajdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lagoona ☺️ ☺️ ☺️
Moja Majuśka jadłaby wszystko i ile by jej nie dał -dosłownie ale rzeczywiści wracam do większej ilości mleka. Tylko, że ona w ogóle nie chce mleka (samego czy delikatnie pociągniętego kaszką) butelką a jak łyżką to już gęstsze... No ale będę próbować.


Miłej soboty. My wybywamy do moich dziadków na imieninki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNA napisał(a):
Lagoona ☺️ ☺️ ☺️
Moja Majuśka jadłaby wszystko i ile by jej nie dał -dosłownie ale rzeczywiści wracam do większej ilości mleka. Tylko, że ona w ogóle nie chce mleka (samego czy delikatnie pociągniętego kaszką) butelką a jak łyżką to już gęstsze... No ale będę próbować.


Miłej soboty. My wybywamy do moich dziadków na imieninki 🙂


Próbować możesz, ale naszej pipulki nie odchudzaj 😜 jak nie będzie chciała pić samego mleka to trudno, to niech je tą kaszkę 😘 u mnie słońce świeci, że aż miło 🙂 miłego weekendu.

Kasiu ta moja koleżanka (co wcześniej wspominałam) wczoraj urodziła, a termin miała na 5 października czyli trochę pochodziła sobie 🙃 chyba jej wywoływali, ale nie wiem ile mały waży i czy rodziła sn czy cc, zapytam się później, zdjęcie malucha przysłała tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...