Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

JUSTYNA napisał(a):
Hejka 🙂
A moja Majka sama siada z każdej pozycji, łazi przy wszystkich (nawet przy firance hehe 😜 ), puszcza się na coraz dłużej i sporo już waży bo 10 kg w ubraniu 🤪 Dlatego zmniejszyłam jej żarełko do:
8:00 - 150 ml mleka z kaszą na gęsto
12:00 - jakieś 240 ml obiadu
15:00 - jogurt
17:30 - duzy słoik albo deserku (albo swieże owoce)
20:00 - 150 ml mleka z kaszą na gęsto
Ucięłam jej jedną kaszę i ze 180 ml zmniejszyłam na 150 ml. Nie za mało jej daję teraz?


Blue napisał(a):
nusia27 napisał(a):
wlasnie mialam ponarzekac jak mi ciezko, ale obejzalam program o 10 letniej dziewczynce, ktora ulegla oparzeniu 80% ciala i wyglada po prostu masakrycznie...zryczalam sie jak bobr i spowrotem polubilam moje zycie 🙂


Eh ja też tak mam.. wystarczy się rozejrzeć dookoła inni mają gorzej.. a ja tyle narzekam.
Ja wczoraj się spłakałam w robocie jak mi jedna dziewczyna przyszłą do mnie z prośbą o urlop na żadanie i zaczeła opowiadać, że nie ma co zrobić z dziećmi (trójką!) bo męzuś w ogóle jej nie pomaga, mieszkają w 1 pokoju z tym pijakiem i nie wie jak się go pozbyć bo to ich wspólne mieszkanie. Ona zarabia tyle co kot napłakał, dorabia przed pracą sprzątaniem klatek jak dzieci jeszcze spią, ten pijak jak chce to da jakąś forsę jak nie to nie... O Jezu a ja mam w porównaniu z nią jak pączuś w masełeczku


Powinna dostać ok. 3 x 210 albo 220ml mleka z kaszą nie pamiętam teraz. Kochana Ty nie masz czego jej uciąć no może zrezygnuj z tego jogurtu 🙂 na rzecz kaszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kurcze paróweczki dla malucha 🤢
do mnie po mału dociera że moje dziecko nie chce jeść nic co nie ma kremowej konsystencji
nawet nie mogę dać tych zupek w większych słoiczkach bo wiadomo mają grudki a ona tego nie tknie
jak wyczuje choć jedną małą grudkę (w tych od 6 miesiąca) to zaczyna się dławić wymiotować 😮
o takich rzeczach jak chrupki czy biszkopty to pomarzyć mogę
jedynie daje jej jabuszko obrane ale ona je sobie tylko liże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny używała któraś z was Metylan Stop Wilgoci
zauważyłam ze dość mocno skrapla mi się woda na szybach
bez względu na to czy okna są ustawione na rozszczelnione czy nie
w sypialni mam cały zalany parapet nad ranem
pranie suszę wyłącznie na balkonie wiec to nie od tego

chcę kupić Metylan który tak polecają ale nikt nie umie mi powiedzieć czy to działa naprawdę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
kurcze paróweczki dla malucha 🤢
do mnie po mału dociera że moje dziecko nie chce jeść nic co nie ma kremowej konsystencji
nawet nie mogę dać tych zupek w większych słoiczkach bo wiadomo mają grudki a ona tego nie tknie
jak wyczuje choć jedną małą grudkę (w tych od 6 miesiąca) to zaczyna się dławić wymiotować 😮
o takich rzeczach jak chrupki czy biszkopty to pomarzyć mogę
jedynie daje jej jabuszko obrane ale ona je sobie tylko liże

Darek miał odruch wymiotny na kawałki ale to było dawno, przyzwyczaił się i teraz ładnie radzi sobie ze wszystkim 🙂 może spróbuj podać Anastazji coś co lubi w kawałkach np. gotowaną marchewkę w małych kawałeczkach i dawaj tak po jednym kawału. Według mnie musi się po prostu przyzwyczaić bo odruch gryzienia na pewno ma, a jak nie będziesz próbowała to może nigdy się nie przekona do jedzenia w kawałkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny używała któraś z was Metylan Stop Wilgoci
zauważyłam ze dość mocno skrapla mi się woda na szybach
bez względu na to czy okna są ustawione na rozszczelnione czy nie
w sypialni mam cały zalany parapet nad ranem
pranie suszę wyłącznie na balkonie wiec to nie od tego

chcę kupić Metylan który tak polecają ale nikt nie umie mi powiedzieć czy to działa naprawdę

nie mam pojęcia ani ja ani nikt mi znajomych chyba tego nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde parę dni odpuściłam sobie sprzątanie bo najzwyczajniej w świecie nie chciało mi się takie jakieś dziwne dni były o ogólnie mało czasu w domu spędzałam bo musiałam z mamą do lekarza jeździć bo miala zabieg czyszczenia czy tam przepychania żyl nie wiem jak to się fachowo nazywa no i do tego musiałam jeździć do niej żeby pomagać chodzić po zakupy i robić obiad bo biedaczka nie może dużo chodzić ani stać w miejscu i na dodatek przez miesiąc nie może dźwigać nic. Ale teraz jest już lepiej i na dodatek tato z Niemiec wrócił więc nie muszę kursować codziennie 🙂
ale za to mój dom wygląda jak pobojowisko 😮 więc trzeba ruszyć tyłek i posprzątać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
kurcze paróweczki dla malucha 🤢
do mnie po mału dociera że moje dziecko nie chce jeść nic co nie ma kremowej konsystencji
nawet nie mogę dać tych zupek w większych słoiczkach bo wiadomo mają grudki a ona tego nie tknie
jak wyczuje choć jedną małą grudkę (w tych od 6 miesiąca) to zaczyna się dławić wymiotować 😮
o takich rzeczach jak chrupki czy biszkopty to pomarzyć mogę
jedynie daje jej jabuszko obrane ale ona je sobie tylko liże

Darek miał odruch wymiotny na kawałki ale to było dawno, przyzwyczaił się i teraz ładnie radzi sobie ze wszystkim 🙂 może spróbuj podać Anastazji coś co lubi w kawałkach np. gotowaną marchewkę w małych kawałeczkach i dawaj tak po jednym kawału. Według mnie musi się po prostu przyzwyczaić bo odruch gryzienia na pewno ma, a jak nie będziesz próbowała to może nigdy się nie przekona do jedzenia w kawałkach.

ona od 1,5 miesiąca dostaje codziennie kawałki w żłobku
ale panie mówią to samo
że nie chce jeść 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂co do metylanu to nie mam pojecia 🥴a u nas REWOLUCJA...M amy trzeciego zabka na dole 🙂 katar jak cholera 😠 i krostki na czole:ohmy 😞od wczoraj)wyglada to jak ospa 🤪ale tak czytam ze jakby to była ospa to by ja o wczoraj całą wysypało a tak ma tylko te co wczoraj 🥴no nie wiem...jak myśliście co to może być???a co do jedzenia to moja wcina chrupki,biszkopty i powoli ''dorosle jedzenie''dzisiaj zrobie taki delikatny sosik z kurczaka z marcheweczką i koperkiem i dam z zieniaczkiem 🙂zobaczymy czy zje 😉ale myśle że to juz pora na biszkopty czy chrupki nawet w schematach żywienia jest biszkopt itd..mojej Soni też sie zdarza odłamać za duzy kawałek biszkopta i musze jej wyciągnąć z buzi bo sie dławi 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu lepiej idź do lekarza
w rodzinie mamy przypadek że 3 letnia dziewczynka chodziła tydzień z 2 kropkami na buzi
tak je rozdrapała że ma 2 mega wielkie dziury na twarzy
dopiero po tygodniu jak ją wszędzie wysypało to rodzice poszli do lekarza no i dowiedzieli się że te 2 stare kropki to też ospa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia napisał(a):
hej 🙂co do metylanu to nie mam pojecia 🥴a u nas REWOLUCJA...M amy trzeciego zabka na dole 🙂 katar jak cholera 😠 i krostki na czole:ohmy 😞od wczoraj)wyglada to jak ospa 🤪ale tak czytam ze jakby to była ospa to by ja o wczoraj całą wysypało a tak ma tylko te co wczoraj 🥴no nie wiem...jak myśliście co to może być???a co do jedzenia to moja wcina chrupki,biszkopty i powoli ''dorosle jedzenie''dzisiaj zrobie taki delikatny sosik z kurczaka z marcheweczką i koperkiem i dam z zieniaczkiem 🙂zobaczymy czy zje 😉ale myśle że to juz pora na biszkopty czy chrupki nawet w schematach żywienia jest biszkopt itd..mojej Soni też sie zdarza odłamać za duzy kawałek biszkopta i musze jej wyciągnąć z buzi bo sie dławi 😲

Darek często je to co my tylko że przed doprawieniem odbieram Darkowom porcję np zupy wiadomo śmietaną nie zaciągam ani żadnych takich rzeczy no i mięsko gotowane a nie tak jak my smażone 🙂 Bo u nas Darek dostaje słoiczek w sumie tylko wtedy jak wiem, że nie zdążę mu nic przygotować bo nie będzie nas długo albo jak gdzieś idę z nim 🙂 a z tymi chrupkami biszkoptami i chlebem u nas tak samo je ładnie ale czasami za duży kawałek ugryzie i wtedy czeka aż mu ktoś go wyciągnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
Asiu lepiej idź do lekarza
w rodzinie mamy przypadek że 3 letnia dziewczynka chodziła tydzień z 2 kropkami na buzi
tak je rozdrapała że ma 2 mega wielkie dziury na twarzy
dopiero po tygodniu jak ją wszędzie wysypało to rodzice poszli do lekarza no i dowiedzieli się że te 2 stare kropki to też ospa 🤢

też bym poszła do lekarza na Twoim miejscu Asiu bo pamiętam jak mój brat przechodził ospę to mial dosłownie tylko 5 małych kropek, a miał wtedy 6 miesięcy 🙂 więc tak dla własnego spokoju pójdź 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny a planujecie jakąś większą imprezę na roczek?
ja już chyba teraz muszę o tym myśleć bo jak tak sobie policzę ile osób chce być na roczku to mi wychodzi ponad 20 😮 i nie pomieszczę ich u siebie
ale wydaje mi się że to już chyba przesada żeby robić roczek w lokalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny a planujecie jakąś większą imprezę na roczek?
ja już chyba teraz muszę o tym myśleć bo jak tak sobie policzę ile osób chce być na roczku to mi wychodzi ponad 20 😮 i nie pomieszczę ich u siebie
ale wydaje mi się że to już chyba przesada żeby robić roczek w lokalu

hym jakąś imprezę na pewno będziemy robić ale nie wiem ile osób jeszcze będzie zaproszonych, a ogólnie mamy dużą rodzinę.... wiesz nie koniecznie przegięciem jest robienie roczku w jakimś lokalu to wszystko zależy od tego kto ile ma miejsca w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
od jutra zaczynam szkołę
wypadło tak że mam zajęcia w każdy weekend października wiec najbliższy wolny dzień wypada na święto zmarłych a później 11 listopad
z jednej strony jestem smutna że będę mało w domu a z drugiej bardzo się cieszę że spotkam znowu moich przyjaciół z uczelni
my kobiety chyba do emerytury będziemy takie rozbite praca i spełnienie ambicji zawodowych czy dom i rodzina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny a planujecie jakąś większą imprezę na roczek?
ja już chyba teraz muszę o tym myśleć bo jak tak sobie policzę ile osób chce być na roczku to mi wychodzi ponad 20 😮 i nie pomieszczę ich u siebie
ale wydaje mi się że to już chyba przesada żeby robić roczek w lokalu

hym jakąś imprezę na pewno będziemy robić ale nie wiem ile osób jeszcze będzie zaproszonych, a ogólnie mamy dużą rodzinę.... wiesz nie koniecznie przegięciem jest robienie roczku w jakimś lokalu to wszystko zależy od tego kto ile ma miejsca w domu 🙂

moje mieszkanie ma pojemność 4 gości + nas 2 😁
bo w jednym pokoju mamy sypialnie z łóżkiem 180x200
a w drugim do siedzenia tylko 6 krzeseł przy stole
narożnika czy jakiejś sofy nie dorobiłam się ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny a planujecie jakąś większą imprezę na roczek?
ja już chyba teraz muszę o tym myśleć bo jak tak sobie policzę ile osób chce być na roczku to mi wychodzi ponad 20 😮 i nie pomieszczę ich u siebie
ale wydaje mi się że to już chyba przesada żeby robić roczek w lokalu

hym jakąś imprezę na pewno będziemy robić ale nie wiem ile osób jeszcze będzie zaproszonych, a ogólnie mamy dużą rodzinę.... wiesz nie koniecznie przegięciem jest robienie roczku w jakimś lokalu to wszystko zależy od tego kto ile ma miejsca w domu 🙂

moje mieszkanie ma pojemność 4 gości + nas 2 😁
bo w jednym pokoju mamy sypialnie z łóżkiem 180x200
a w drugim do siedzenia tylko 6 krzeseł przy stole
narożnika czy jakiejś sofy nie dorobiłam się ☺️

to i tak lepiej niż ja 😁 bo ja mam pokój na górze który ma być naszą przyszłą sypialnią ale na razie jest tam składzik wszystkiego więc nie użytkujemy go a na dole mamy kuchnie połączoną z pokojem gdzie są dwa fotele i kanapa no i Darkowe łóżeczko 😁 czyli dopóki nie zrobimy góry mogę powiedzieć, że mieszkamy w kawalerce :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny a planujecie jakąś większą imprezę na roczek?
ja już chyba teraz muszę o tym myśleć bo jak tak sobie policzę ile osób chce być na roczku to mi wychodzi ponad 20 😮 i nie pomieszczę ich u siebie
ale wydaje mi się że to już chyba przesada żeby robić roczek w lokalu

hym jakąś imprezę na pewno będziemy robić ale nie wiem ile osób jeszcze będzie zaproszonych, a ogólnie mamy dużą rodzinę.... wiesz nie koniecznie przegięciem jest robienie roczku w jakimś lokalu to wszystko zależy od tego kto ile ma miejsca w domu 🙂

moje mieszkanie ma pojemność 4 gości + nas 2 😁
bo w jednym pokoju mamy sypialnie z łóżkiem 180x200
a w drugim do siedzenia tylko 6 krzeseł przy stole
narożnika czy jakiejś sofy nie dorobiłam się ☺️

to i tak lepiej niż ja 😁 bo ja mam pokój na górze który ma być naszą przyszłą sypialnią ale na razie jest tam składzik wszystkiego więc nie użytkujemy go a na dole mamy kuchnie połączoną z pokojem gdzie są dwa fotele i kanapa no i Darkowe łóżeczko 😁 czyli dopóki nie zrobimy góry mogę powiedzieć, że mieszkamy w kawalerce :P

jak by tak się chciało wszystko urządzić po swojemu od razu to by rocznej pensji chyba zabrakło ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
anka111 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
dziewczyny a planujecie jakąś większą imprezę na roczek?
ja już chyba teraz muszę o tym myśleć bo jak tak sobie policzę ile osób chce być na roczku to mi wychodzi ponad 20 😮 i nie pomieszczę ich u siebie
ale wydaje mi się że to już chyba przesada żeby robić roczek w lokalu

hym jakąś imprezę na pewno będziemy robić ale nie wiem ile osób jeszcze będzie zaproszonych, a ogólnie mamy dużą rodzinę.... wiesz nie koniecznie przegięciem jest robienie roczku w jakimś lokalu to wszystko zależy od tego kto ile ma miejsca w domu 🙂

moje mieszkanie ma pojemność 4 gości + nas 2 😁
bo w jednym pokoju mamy sypialnie z łóżkiem 180x200
a w drugim do siedzenia tylko 6 krzeseł przy stole
narożnika czy jakiejś sofy nie dorobiłam się ☺️

to i tak lepiej niż ja 😁 bo ja mam pokój na górze który ma być naszą przyszłą sypialnią ale na razie jest tam składzik wszystkiego więc nie użytkujemy go a na dole mamy kuchnie połączoną z pokojem gdzie są dwa fotele i kanapa no i Darkowe łóżeczko 😁 czyli dopóki nie zrobimy góry mogę powiedzieć, że mieszkamy w kawalerce :P

jak by tak się chciało wszystko urządzić po swojemu od razu to by rocznej pensji chyba zabrakło ☺️

no niestety 😞 ale pomału pomału i się wszystko zrobi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...