Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
to jeszcze wam powiem jaki mi dziś numer mama odwaliła 🥴
byłyśmy razem na zakupach w Auchan
ja robie 1 w miesiącu jedne duże zakupy a później kupuje tylko warzywa, wędlinę mięso chleb itp
poszłyśmy na dział dziecięcy
chciałam wziąć małej kilka sztuk zupek deserków jogurciki waniliowe nestle
a moja mama zaczęła wybierać milion innych rzeczy
jakieś tam truskawki z twarożkiem, różne rodzaje zup, kaszek, jogurtów, biszkoptów i mówi masz to od babci albo rzucała teksty typu no dobra jeszcze to ci weźmiemy
a jak przyszło do płacenia to nic mi nie dołożyła 😮
i przy kasie zostawiłam 480zl z czego chyba na 200 to same zapasy dla małej
wiem że to sie nie zmarnuje ale wystarczy na chyba 3 miesiące wiec nie było mi potrzebne bo ja to bym sobie co miesiąc mniej kupiła
a że było mi głupio się upomnieć to 500zł poszło ...

😮 Jestem w szoku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
promyczek1981 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
to jeszcze wam powiem jaki mi dziś numer mama odwaliła 🥴
byłyśmy razem na zakupach w Auchan
ja robie 1 w miesiącu jedne duże zakupy a później kupuje tylko warzywa, wędlinę mięso chleb itp
poszłyśmy na dział dziecięcy
chciałam wziąć małej kilka sztuk zupek deserków jogurciki waniliowe nestle
a moja mama zaczęła wybierać milion innych rzeczy
jakieś tam truskawki z twarożkiem, różne rodzaje zup, kaszek, jogurtów, biszkoptów i mówi masz to od babci albo rzucała teksty typu no dobra jeszcze to ci weźmiemy
a jak przyszło do płacenia to nic mi nie dołożyła 😮
i przy kasie zostawiłam 480zl z czego chyba na 200 to same zapasy dla małej
wiem że to sie nie zmarnuje ale wystarczy na chyba 3 miesiące wiec nie było mi potrzebne bo ja to bym sobie co miesiąc mniej kupiła
a że było mi głupio się upomnieć to 500zł poszło ...

😮 Jestem w szoku 😮

ja też, moja mama to by mi za wszystko do małego zapłaciła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Jeszcze przyszłam tu na moment, Honoratka czym zapinasz tetry? masz jakieś wsuwki czy coś w tym stylu czy zawijasz i nakładasz coś na tetrę? ja miałam gdzieś majtki foliowe, ale się zapodziały.

powiem ci że na początku robiłam z jednej tetry taką podpaskę podłużną a z drugiej trójkąt i sobie tylko znanym sposobem zakłądałam jedno za drugie ale i tak się rozwalało
wiec zaczęłam robić jak w żłobku bo stwierdziłam że jak mała się zesiusia to i tak wszystko do przebrania
a w żłobku składamy jedną tetrę na 4 razy żeby powstał długi pasek przekładamy to jak pas sumo 🙃 i zakładamy dość dopasowane śpiochy i tyle
a ja w domu tak samo składam z tym że ubieram jej bodziaka i wszystko trzyma się na nim
nie mam ceratowych majteczek ale cerata to chyba przy wietrzeniu nie ma sensu
fakt że w ciągu dnia zużywam ok 6-10pieluch i bodziaków ale warto dla jej zdrowia zrobić wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
O czymś takim myślę: http://allegro.pl/otulacz-bambinomio-5-7-kg-pieluszki-wielorazowe-i1866819142.html

Fajne to, ale nie wiem czy ja miałabym na tyle cierpliwości żeby to stosować 🥴 Przeraza mnie myśl o tych kupkach, które trzeba by było najpierw wypłukać i do tego pranie wkładów... To nie dla mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
promyczek1981 napisał(a):
Blue napisał(a):
O czymś takim myślę: http://allegro.pl/otulacz-bambinomio-5-7-kg-pieluszki-wielorazowe-i1866819142.html

Fajne to, ale nie wiem czy ja miałabym na tyle cierpliwości żeby to stosować 🥴 Przeraza mnie myśl o tych kupkach, które trzeba by było najpierw wypłukać i do tego pranie wkładów... To nie dla mnie...

dziewczyny podziwiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
promyczek1981 napisał(a):
Blue napisał(a):
O czymś takim myślę: http://allegro.pl/otulacz-bambinomio-5-7-kg-pieluszki-wielorazowe-i1866819142.html

Fajne to, ale nie wiem czy ja miałabym na tyle cierpliwości żeby to stosować 🥴 Przeraza mnie myśl o tych kupkach, które trzeba by było najpierw wypłukać i do tego pranie wkładów... To nie dla mnie...

kupek nie będzie jak będziecie maluchy sadzać na nocnik 😜
Anastazji w sumie od kiedy stosuję tetrę raz tylko zdarzyła kupa w gatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justa napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
to jeszcze wam powiem jaki mi dziś numer mama odwaliła 🥴
byłyśmy razem na zakupach w Auchan
ja robie 1 w miesiącu jedne duże zakupy a później kupuje tylko warzywa, wędlinę mięso chleb itp
poszłyśmy na dział dziecięcy
chciałam wziąć małej kilka sztuk zupek deserków jogurciki waniliowe nestle
a moja mama zaczęła wybierać milion innych rzeczy
jakieś tam truskawki z twarożkiem, różne rodzaje zup, kaszek, jogurtów, biszkoptów i mówi masz to od babci albo rzucała teksty typu no dobra jeszcze to ci weźmiemy
a jak przyszło do płacenia to nic mi nie dołożyła 😮
i przy kasie zostawiłam 480zl z czego chyba na 200 to same zapasy dla małej
wiem że to sie nie zmarnuje ale wystarczy na chyba 3 miesiące wiec nie było mi potrzebne bo ja to bym sobie co miesiąc mniej kupiła
a że było mi głupio się upomnieć to 500zł poszło ...

😮 Jestem w szoku 😮

ja też, moja mama to by mi za wszystko do małego zapłaciła

moja tak samo, a jak już wie co Maja lubi to po prostu sama kupuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Aaaaaaa Blue wiesz co raz zaobserwowałam po pampkach. One mają takie cienkie gumeczki - żeby nie przeciekało, kiedyś się małemu tak odbiły, że miał czerwony ślad kilka dni - prawie jak rana. Ale to było tylko raz i na razie nie zauważyłam nic podobnego


Tak Laura też to miała 2 takie ślady, które były już długimi strupami czyli krew musiała naciekać. Coś jak kot zadrapie tak to wyglądało tylko, że delikatniej i to już schodzi, jeszcze nad udami ma delikatne strupki. To jest katowanie skóry dosłownie.


wydaje mi sie ze wszystko zalezy od jakosci pampersow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doczytalam tez teraz ze pisalyscie o kremach, zamiast sudocream, polecam bepandem - 100 razy lepszy i mozna smarowac wszedzie
to prawda - w pl sa gorszej jakosci pampersy - nawet te firmy pamprers sa inne niz u nas.
ja uzywam active fit i one sa naprawde super, dziennie ich zuzywam ok.5 +1 na noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promyczek1981 napisał(a):
Blue napisał(a):
O czymś takim myślę: http://allegro.pl/otulacz-bambinomio-5-7-kg-pieluszki-wielorazowe-i1866819142.html

Fajne to, ale nie wiem czy ja miałabym na tyle cierpliwości żeby to stosować 🥴 Przeraza mnie myśl o tych kupkach, które trzeba by było najpierw wypłukać i do tego pranie wkładów... To nie dla mnie...


Jak tetrowałam paskudnika to szorowałam te kupska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiak napisał(a):
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Aaaaaaa Blue wiesz co raz zaobserwowałam po pampkach. One mają takie cienkie gumeczki - żeby nie przeciekało, kiedyś się małemu tak odbiły, że miał czerwony ślad kilka dni - prawie jak rana. Ale to było tylko raz i na razie nie zauważyłam nic podobnego


Tak Laura też to miała 2 takie ślady, które były już długimi strupami czyli krew musiała naciekać. Coś jak kot zadrapie tak to wyglądało tylko, że delikatniej i to już schodzi, jeszcze nad udami ma delikatne strupki. To jest katowanie skóry dosłownie.


wydaje mi sie ze wszystko zalezy od jakosci pampersow


Te zadrapania zrobił pampers active baby 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka a rajstopy ubierasz czy coś, bo ja nie mam tyle rajstop, moja dużo sika, więc będę często to zmieniać. Tetrowych pieluch mam chyba z 20. Trochę mało. Z drugiej strony jak kupię pieluchomajtki lub otulacz to przy okazji wkłady do nich. I tetr też można używać. Honoratka Ty już codziennie ją wrzucasz w tetry? 🙂

Laura zaczęła tańczyć przy piosenkach na stojąco śmiesznie jej to wychodzi, albo klaszcze jak słyszy fajną piosenkę, ale i tak nr 1 jest to, że jak rusza się całym ciałem jak siedzi to kręci głową na wszystkie strony 😁 😁 😁 od wczoraj się nauczyła i dzisiaj nad ranem to samo w stylu "nieee" jak się bawiła. Bebiko jej smakuje, bo rano chciała więcej niż 150, ale nie byliśmy na to przygotowani. Odkąd jestem tutaj w domu to każde mleko robi jej tatusiek i ją karmi 🤪 wreszcie mogę powiedzieć, że mnie odciąża!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma problemów to oczywiście lepiej używać pampersów, ale ja niestety mam i nie chcę żeby cierpiała jak się wszystko ociera o jej skórę i potem krew leci. To nie jest nic miłego, więc muszę się poświęcić, a poza tym można trochę zaoszczędzić pieniędzy. Znalazłam wyliczenia gdzieś na stronie i pieluchowanie wychodzi taniej niż kupowanie pampersów. A wydatek zwraca się po 2-4mieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia napisał(a):
ja ostatnio kupowałam dla Patryka te pomarańczowe pampersy bo po dadzie mu się tak zrobiło że miał czerwoną dupkę i leciała czasami krew a teraz jest już dobrze


No właśnie trzeba szukać, ale mi się już nie chce. Poza tym to nie będzie wydatek jednorazowy, bo zostawię te majtochy na drugie dziecko 🙂 za 3 lata się przydadzą, bo niczego nie wyrzucam. A nóż urodzi się druga dziewczyna i co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia napisał(a):
dla mnie chusteczki najlepsze to te z dady ale podrożały 😞


Odkąd stały się droższe to ja już ich nie kupuję 😜 w promocji kupuję Bambino dwupak za 9,99 a kiedyś kupiłam je za 3,99 jak były w super promocji w aptece, teraz mam zapas Huggisów i Bambino. Te pierwsze jak się mocno pociągnie to się potrafią rozwalić, ale jak się uważa to nic się nie dzieje i są bardzo mokre podobnie jak Dada. I można je używać do wszystkiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaki mam problem? Laura do 8mieś. potrafiła się bawić sama.. a teraz to jakiś koszmar, niczym się nie chce bawić, obojętnie co jej dam potrzyma w ręce kilka sekund i wyrzuca. Na dłużej ją zatrzyma pilot albo komórka, ale musi mieć wenę do grzebania w nich, a jak nie ma to też zostawia. Ciągle marudzi i chce być podrzucana 🤢 a jak tego nie robię to wpada w szał, a jak bolą mnie ręce to ją odkładam to ona znowu jak bumerang przychodzi do mnie wspina się po mnie i staje mi na nogach i próbuje skakać, że chce jeszcze. Czemu ona się już nie umie bawić? Kiedyś wystarczyło, że jej rozrzuciłam zabawki to godzinami się bawiła sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...