Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja was czytam na bieżąco ale nie mam czasu by pisac bo się po mału przeprowadzamy 🙂
Pogoda dziś u nas piekna dośc ciepło 🙂oby już tak zostało.

Mam pytanie do mam chłopców jakie czapeczki kupicie lub macie na wiosne?
Do wciągania czy do zawiązywania jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamą chłopca nie jestem 🙂 ale ja dla Martyny mam wciąganą.
Na zimę będę kupowała zawiązywane bo to zawsze bezpieczniej, im cieplej tym szukam łatwiejszych rozwiązań. Martyna nie lubi zakładać czapki więc taka wciągana jest dla mnie łatwiejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
he moj dzis tez tak samo wygladał hehehe plus mega ublocone do polowy buty mimo ze poszlismy na plac zabaw by bylo niby mniej kaluz!!!!!!!! a tam bloto
Doris jak masz czeste infekcje dolu to jest to wskazanie do leczenia rowniez meza.faceci moga nie miec objawow. no i fakt jak piszesz musisz zbadac sie.
Monia my na wiosne wkladana mamy. na lato czapka ala kapelusz i taka ala chusta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i antybiotyk... nie powiedziała konkretnie co tam wysłuchała... powiedziała że takie delikatne szmery są, więc daje antybiotyk żeby nie poszło dalej... i to z tyłu go tak dwa razy słuchała.. gardło i uszka ok.. dała nam antybiotyk: Clonamox, substancja czynna Amoxicillin, Beti znawcznio nasza 🙂 szerokie spektrum działania ma ten antbiotyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam jeszcze jeden problem, Milosz absolutnie nic dzisiaj nie chce jeść.. nawet jego ulubione racuszki z bananem zrobiłam i nic.. poza tym jest taki niedobry.. jak nie chce jeść to wszystkim rzuca robiąc przy tym taką minę złośnika, że jakby nie choroba to by mi nerwy puściły.. w ogóle cały czas coś robi mi na złość.. patrzy na mnie is specjalnie wjeżdża motorem w drzewka bonzai... wie, że mu nie wolno, a robi to patrząc na moją reakcję... Boże litości... !!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie tu irlandzka lekarka na moją prośbę żeby wypisała mi probiotyk.. stwierdziła, że nie trzeba, że probiotyk wypisuję się w sytuacji gdy antybiotykoterapia trwa długo.... i nie wypisała suka.. na szczęście babka w aptece nie robiła problemów (bo też tutaj są tacy czepni w aptekach a po co to a po co tamto) i dała mi probiotyk dla maluchów taki w pudrze, mam dawać do picia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka szkoda, że nie obyło się bez antybiotyku.
Jednak ta pogoda potrafi być złudna nawet u Was. Pisałaś, że tyle czasu na dworze z Miłoszem byłaś bo u Was wiosna, a tu masz babo placek, niby ładnie a choróbsko.
Dużo zdrówka dla Miłosza i cierpliwości i wytrwałości dla Mamusi 🙂
Trzymam kciuki aby jak najszybciej było lepiej.

Ja zastanawiam się nad zakupem kombinezonu wiosennego (coś takiego http://allegro.pl/kombinezon-przeciwdeszczowy-r-86-i3046254568.html ) dlatego że dziś przemoczyła i ogrodniczki jeansowe, leginsy z dzianiny jak spodnie dresowe i rajstopy a na dworze byłyśmy niecałe 30min. A myślę że jak założę Jej kombinezon to go nie przemoczy co myślicie? Warto? Są jeszcze same spodnie http://allegro.pl/spodnie-na-deszcz-z-szelkami-czarne-86-92-i3031950754.html ale chyba wolę całościowy kombinezon, w sumie bym wolała oddzielnie spodnie i kurtkę bo kurtka się zawsze przyda ale nie znalazłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata przy chorobie dzieci mogą nie miec apetytu i niestety zamieniają sie w potwory!!!!
Z Niki było to samo. Jadła tylko rosół 3xdziennie i Piła. A nieznosna była okropnie!!
Cierpliwości i Zdrowka!!

My tez byliśmy u pediatry... Szkoda gadać, załamana jestem ta służba zdrowia. Babka nawet recepty sama nie potrafiła wypisać. Musiała sie konsultować. I tylko nie wiem i nie wiem.. Mamy bebilon pepti (zwymiotowalam jak sprobowalam...) i na kolacje wcisnelam 150 ml nie jest zle.
Wysypka zniknęła;-)

Czy któreś z waszych dzieci jeszcze spi dwa razy dziennie??
Moja Niki dziś padła pon16, obudzilismy ja o 17 i do tej pory zasnąć nie może.. Śpiewa w lozeczku.. A od zawsze spi od 20-20:30...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurdę a mój Bo wczoraj dostał mega kataru i kaszle jak stary... (w sumie z tym katarem to mu się zaczęło już w pt, ale się tak rozkaszlał w sob w nocy) wczoraj pół nocy kaszlał... w środę skończył brać antybiotyk, ja oszaleję chyba... do tego wszystkiego wczoraj miał lekką gorączkę. Zaczęłam mu dawać neosine i prospan na ten kaszel, rano oczywiście zapodałam mu ibufen na wypadek gorączki, żeby w żłobku mi nie zagorączkował, bo miałam dziś taki dzień że musiałam go tam dać, chociaż na pół dnia... na szczęście z żłobka wrócił jakby zdrowszy.

Byliśmy wczoraj na kinder party, Boruś super grzeczny, jubilatka też, za to starsze i mądrzejsze dzieci myślałam że powystrzelam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa nasz Bo śpi już od dłuższego czasu raz dziennie. Pamiętam że jeszcze na początku zaraz jak poszedł do żłobka, czyli miał 8 miesięcy, to zdarzało się że spał wtedy dwa razy, ale przed wakacjami to się skończyło na pewno i przekształciło w jedną drzemkę... fajnie było jak spał dwa razy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie jaki mam problem ostatnio, z myciem zębów Borysa, odkąd jest już taki samo wystarczalny, nie da sobie umyć zębów! Już nie wiem co robić, niby daję mu szczoteczkę i coś tam sam robi, ale to wiecie, jest np. gryzienie szczoteczki z jednej strony tylko... jak tylko próbuję mu coś sama zadziałać to od razu wielki foch, rzucanie sie i darcie.. no wiadomo, norma ostatnio, ale boję się o te ząbki jego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia chodzi mi o te tabsy co reklamuja ostatnio stimea czy coś takiego.. choć głupio w aptece o nie pytać, bo zaraz przemądrzałe mgr farmacji zlustrują wzrokiem 🙂

Gosia oby nie rozłożyło Boryska znów! dopiero skończył antybiotyk... właśnie te zasrane antybiotyki z jednej strony pomagają na coś, a zdrugiej obniżają odnorność.. ech.. kurcz eniby mówią że po antybiotyku powinno się dzieciaka przytrzymać w domu, no ale jak ktoś pracuje to nie m a szans..

Co do zębów u nas podobnie, nawet sam nie chce myć ostatnio.. i też się martwię o zęby.. mam nadzieję, że mu to przejdzie.. bo jak próbuję sama mu poszorwać to mnie odpycha.. taki się niegrzeczny zrobił.. robi coś źle i tylko patrzy na moją reakcję, z tego co czytałam tak właśnie charakteryzuje się bunt dwulatka, dzieciak sprawdza na ile rodzic mu pozwoli... Boszeee sił potrzebuję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
Małgoś kurtka nie została oszczędzona, czapce również się dostało.
Na kolanach klęczała przed kałużą i rączkami chlapu chlap wodę robiła.
Najgorsze jest to że Wiktor który nie lubi mieć brudnych rączek robił tak samo.
I również wczoraj brudny do domu poszedł. W piątek byli na juniorkach 🙂 i kawie i wczoraj Aśka mówiła że niektóre zachowania Wiktor powtarza po Martynie.
Co do prania.... ja w sobotę zrobiłam 4 prania, wczoraj kolejne 3. T
Tyle tylko że ja prasuję tylko to co wymaga prasowania resztę składam bez.
Miłego dzionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...