Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
I ja witam

Lenka ma teraz drzemkę wiec niebawem się obudzi 😉

MajaCh ja mojej puszczam muzykę różną od popu do kołysanek nawet jej śpiewam 😜

monia668775 wszystkiego naj dla 3 miesięcznej niuni 😘

ania_1988 moja też je co 2-3 godziny i teraz muszę pilnować żeby mi się nie rozpłakała bo wtedy pozamiatane 😮

a czy wasze dzieci też tak głośno ciumkają rączki?

miłego dnia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w ten pochmurny dzionek,

u nas nocka super od 20:00 do 7:40. Czyli już drugi raz przespała całą noc...
Druga porcja marchewki zaliczona.

MajaCh na szkole rodzenia mówili nam, że broń boże pieczarki! Dzieciom do 7 r.ż. nie wolno podawać żadnych grzybów...ale sama się nauczyłaś już 🙂

gosiaczek oj głośno ciumka jak nie wiem 🙂 słychać ją w całym domu hehe

Mam pytanko, czy Wasze Skarby też szybko się nudzą zabawkami i się szybko denerwują? Moja zaczeła być taka absorbująca. Nie wiem czy to wiek czy co...

monia dużo buziaków dla Szkraba z okazji 3 msc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja też witam,
moje maleństwo właśnie zasnęło 🙂 zobaczymy jak długo 🙂 dziś pobudka o 2:30, dostała smoka i spała jeszcze do 5, cyc i do 7....

Monia zdrówka dla córeczki!

MajaCh mi ostatnio też się bardzo pieczarek chciało, robilam mężusiowi tosty i tylko pochłaniałam zapach 😞 myślałam, że się skuszę ale zaraz popatrzyłam na Paulinkę i stwierdziłam że dam radę i zjadłam bez grzybów 🙂 nie jest to to samo ale da się zjeść 🙂 ale ostatnio ugryzłam pizzę, bo mąż sobie do domu zamowił i wszędzie ten zapach 🙂 zrobiłam malutkiego gryza i już mi było lepiej 🙂 mała nie odczuła na szczęście 🙂

Gosiaczek moja też bardzo głośno ssie rączki, aż czasem sama się tego wystraszy że tak głośno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

U nas sloneczko i w miare pogoda dzis sie z malym przejde wozkiem po wyniki i po recepte oczyewiscie cooo mleczko

Moj maly chyba nie moze dostawac jabluszka wczorja dostaalam paczke z hippa i tam bylo jabluszko i dalam mu 5 lyzeczek i co kupka zielona masakra dzis 20 ml soczku jablkowego i co kupka zielona jablko odstawiamy na 2 miesiace ze sloiczka zjem ja bo jest pyszne hehe

Noc jak zwykle [rzespana mam nadzieje ze juz bedzie tak zawsze bo mi to odpowiada

Krolewicz sie bawi a ja siedze na necie zaleglosci bo wczorja bylam u kuzynki jej ten moj mami synek u was tez tak jest jak dzieci widza obca oosbe to placza?AAa i juz w zyciu nie wezme zabawki malemu do sklepu bo mial na kocyku ja sie tylko odwrocilam by wziasc ubranko a tu maly zaplakal i grzechotki brak jakies dziecko zwinelo a to byla grzechotka ktora dostal od kolegi w szpitlau i mama musiala kupic mu nowa taka sama tylko inny kolor

Oj Maja nie zazdroszce ja pamietam jak moj maly mial wariacje 2 dni po swierzym ciescie drozdzowym teraz bogu dzieki jem wszysztko wkoncu nawet w niedziele pojechalam po pizze tylko bez grzybow jakos tak wyszlo 🙂

ide dac jesc krolewiczowi a dzis sobie serwuje frytki 🙂ziemniaczki juz obrane reszte zrobie potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poruszyłyście temat kąpieli. my również kąpiemy, od samego początku, tylko w wodzie z kranu, nawet bużkę myje podczas kąpieli (tylko na początku przemywałam wodą przegotowaną).

a co do obrotów to moja jakaś leniwa musi byc bo jak ją "pokulam" to się obróci z pleców na brzuszek, ale sama nawet nie próbuje, tylko na boczek się przekręca, żeby np jakąś zabawkę dotknąć i finito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a mam jeszcze pytanko, jak chodzicie do pediatry (bo czasem wypadnie nagła potrzeba bo coś się przypałęta) to idziecie prywatnie czy na kasę chorych?

i jeszcze jedno do mam karmiących jeszcze piersią 🙂) czy jecie takie rzeczy jak ciasto, ciasteczka "niesamorobocze", jajka, pieczyw razowe czy macie jakieś produkty, na które wasze dzieciątko reaguje? bo u nas ostatnio znowu wysypka i raczej nie od mleka, jak cały czas przypuszczałam, tylko najprawdopodobniej od ciastek, do których się dopadłam jak dzika (po paru miechach abstynencji 🙂) a własciwie to chyba konserwanty w tych ciastkach zawarte lub jaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pięknie za oknem i ciepło jak na te porę roku 16stopni a na słoneczku to nawet 20 będzie. Spacer będzie dluuuugi 🙂

Wiecie co ja uwielbiam grzyby leśne i pieczarki. Cale szczęście mogę je pochłaniać do woli, szkoda tylko ze grzyby nie maja żadnych wartości odżywczych tylko same walory smakowe ciężkie do strawienia . Ja swojemu synowi nie daje grzybów, tylko pieczarki i to czasami .

U nas noce były super, spala od 21h do 7h -8h rano, teraz od 3 dni budzi się głodomór w nocy z cala ręka w rękawiczce zapakowana w buzi. W dzień głodomór tez większy i są takie płacze jak u Was Gosiu szczególnie po długim spanku lub spacerku. Wtedy mam wrażenie ze chce się najeść natychmiast i najlepiej żeby wlać jej cala butle na raz . Kinga pisała o tym ze to znak od dziecka ze trzeba zacząć wprowadzać pokarmy, ja jednak się boje i postaram się karmić tylko mlekiem do skończenia 4msc, ale jeszcze skontaktujemy się z pediatra w tej sprawie.

Mala od wczoraj trochę przeziębiona po mnie katar przygarnęła i ma lekki kaszelek. Na razie nie byliśmy u lekarza robimy inhalacje w pokoju obok łóżeczka, i gruszka odciągamy wydzielinę z noska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 mojej szybko się nudzą zabawki a najlepszą dla niej zabawką jestem ja, lubi jak mamusia robi głupie miny i wydaje dziwne dźwięki, gada do niej no i oczywiście lubi dotykać moją twarz, łapie za co popadnie dlatego pilnuje jej paznokci żebym podrapana nie chodziła 😜

monia321 ja chodzę do przychodni na kasę chorych, dzwonie i się zapisuję i wizyta jest za dwa dni ale jakby było coś poważnego to myślę że kazali by od razu się zgłosić, no ale takich sytuacji bym nie chciała 🤢

anjaP zdrówka dla malutkiej 😘 a co do wprowadzania pokarmów to ja też narazie nie wprowadzam jak będę na szczepieniu 16 listopda to pogadam z lekarzem, a teraz pilnuje i po 2,5 godzinach od karmienia szykuje butle żeby mieć w gotowości 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja jem jaja, pieczywo i razowe i zwykłe, ciasta ale bez mas... na szczęście po żadnym jedzeniu nie wsykoczyła małej wysypka.... nie jem jedynie smażonego, nic cieżkostrawnego, wszędzie zamiast śmietany dodaję jogurt naturalny, z warzyw też mało co jem, jedynie ogórki zielone, marchewki i pomidory, reszty się boje, tak samo z owocami, banany i jabłka.... kiedyś spróbowałam trochę kotleta smażonego i Paulinka cały dzień popłakiwała i wymiotowała serkiem, nie mogła tego strawić, teraz już nie ryzykuję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂


u nas bardzo ciepło na dworze 🙂 właśnie wróciłyśmy z miasta , mała zjadła i śpi 😆


monia ok daj jutro znać , na razie nic nie planuje choć ma jutro przyjechać do mnie siostra , ale to jeszcze nic pewnego, miłego pobytu na Rąbinie 😘


Moja Natalka słuch muzyki poważnej w karuzeli 🙂 a tak to ESKI ,VIVA nawet Tv polo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka też dostałam paczuszkę z Hippa 🙂 Ale daje Lence tylko marchewkę i obserwuję. Wysypki nie ma, kupka z kolorem czerwono-pomarańczowym, brzuszek nie boli. Jak dalej będzie ok to wprowadzę ziemniaka.

emilia ja chce przekuć ale może za miesiąc dopiero.

My chodzimy do lekarza na NFZ tylko przed szczepieniem a tak to prywatnie. W naszej przychodni nie ma ani jednego pediatry. Tylko lekarze rodzinni po kursach! Skandal. A mamy takiego fajnego lekarza P. dr Gruszkę. Pracuje z dzieciaczkami w szpitalu, jest neonatologię i mu ufam bo jest sprawdzony.

Co do ciasteczek i innych słodkości podczas karmienia jadłam drożdżówki, rogale, ciasteczka owsiane, herbatniki, biszkopty.

A to moja Księżniczka jak siedzi u mamy, po tym jak sama się podciągnęła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja na pewno będę małej przekłuwać uszy ale chyba dopiero jak będzie siedziała sama, bo tak większość leży i będzie ją to bolało jak będzie zahaczać świeżo przekłute uszy... chciałabym na świeta ale zobaczę jak będzie siedziała.... i kiedyś czytałam że po 5 miesiącu już można 🙂 ale też były opinie że lepiej poczekać aż dziecko będzie siedziało....

i my też chodzimy na nfz, mamy bardzo fajnego pediatrę w przychodni, tylko trzeba się zapisywać dzień wcześniej bo u niego zawsze pelno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia668775 tam co ja kupowałam to w tej chwili są takie http://allegro.pl/opaska-azurkowa-peonia-sesja-foto-biala-i1882556677.html jak znajdę jeszcze gdzieś to wkleję
    no faktycznie nie ma w tej chwili tych opasek z gerberem 😞 ten facet ma jeszcze same opaski http://allegro.pl/opaska-azurkowa-rozne-kolory-lato-2011-promocja-i1890833680.html a kwiatek jest odpinany także wystarczy raz kupić z kwiatkiem , a później można dokupić inny kolor opaski 🙂

Moja niunia już po raz drugi zasnęła o 20 tej szok mam nadzieję ,że już pośpi do karmienia tak jak wczoraj 🙂 Dziś ją troszkę wymęczyłam od 17 już nie spała bawiła się na kocyku , troszke oglądała pierwszą miłość a później godz tańczyłyśmy tzn ja przed nią a ona tańcowała wygibasy na podłodze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki :*

Gosiaczek ja coś czuje, że nasze córcie chyba mają teraz jakiś skok rozwojowy, wszystko to co pisałaś ostatnio o swojej córeczce dokładnie odzwierciedla moja 😮 przy jedzeniu wszystko ciekawsze niż jedzonko...grymasi...wydziera się..krzywi 😮 a po chwili znowu łapczywie łapie butelke 😮
Poza tym to ja chyba jakaś wyrodna matka jestem..bo już mnie tak nie rusza płacz mojego dziecka...często jest tak..że jak zgłodnieje to drze się w niebogłosy..kładę ją wtedy na łóżku i przygotowuje jedzonko (bez żadnego rozczulania się) 🤨 taka ze mnie straszna matka 🥴

Jeśli chodzi o przekłuwanie uszek to też o tym myślę (Martynka ma już nawet kolczyki - prezent od mamy chrzestnej), z tym że planuję przekłuć jej uszka jak będzie miała 2-3 latka, boje się, że wcześniej będą jej przeszkadzać

a do lekarza pediatry też chodzimy na NFZ..ma wyznaczone godziny kiedy przyjmuje dzieci zdrowe a kiedy chore...i jak coś się dzieje to w tych godzinach idziemy i czekamy w kolejce. Ostatnio dostałam ochrzan bo przyszłyśmy na dzieci zdrowe a Martynka niby tego wirusa jakiegoś złapała 🙃 i niby powinnyśmy iść jako, że chora jest 🙃

MajaCh Twoje dziecko rzeczywiście przeraźliwie piszczy..hehehe.. kochana... jak tak o tym pisałaś..to nie wyobrażałam sobie, że ona może aż tak piszczeć... moja córa zupełnie inne dźwięki wydaje..hehe.. ale za to nóżkami tak samo kopie...tak jakby na rowerze jechała..albo wysoko unosi je do góry a później z takim impetem "baammmm" w ziemię 🤪 hehe


Miłego wieczorku życzę wszystkim...ja zmykam szykować się do spania 😜 papa:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...