Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Kobietki!

Ropka już zeszła, więc jestem spokojna... ☺️ Gorączki nie było.
Darka to była trzecia dawka heksy, wybraliśmy program na 6.

Edytko
wygoda powiadasz... To ja wogóle mam luksus 😁 Jedzonko ze słoików, mleczko z cyca 🙃 Tylko dzieci chować ☺️

MajaCh zdolna bestia z Ciebie 😜 Może Cię zainspirować...? Moja Mama opowiadała,że kiedyś gumiaki stroiła w ubranka i robiła z nich lalki 🤪 😉 Zawsze pomysł na jakieś eko-zabawki jest 🙂 Ja jak byłam mała też szyłam sobie misiaczki 🙃 Nawet wyszywałam troszkę...

Emilciu fajnie,że dwa zębole się przebiły 🙃 Po raz kolejny gratki dla Natki 😉
A co do ślinienia, z moich obserwacji wynika,że Olek na chwilę obecną bardziej się ślini, niż przed ukazaniem się dwóch siekaczy 🙂 Za to armagedon z Nim niesamowity, gryzie mnie potwornie! 😮

A co do spacerówki 🤢 U nas nawet gondola nie zdała egzaminu! Mały uwielbia podróże w foteliku. I w nim wychodzi na spacerki ☺️ A spacerówka w naszym modelu średnio mi się podoba, więc czekamy do marca i kupujemy nową,a stary wózek opchniemy.
Już sobie upatrzyłam fajną brykę na allegro 😉

Poza tym Werciu pytałaś o moją rehabilitację, otóż terminy odległe, muszę poczekać 😠 A plecy mi dokuczają strasznie 😞
Na wychowawczy płatny się nie łapię (to pewne), mąż niestety ma cały dochód udokumentowany, więc nie idzie zachachmęcić 🥴 Ale stwierdziłam,że pójdę na zwolnienie, 80% wynagrodzenia co prawda,ale lepszy rydz niż nic! Przecież muszę odchować dziecko,a skoro państwo mamy takie jakie mamy, trzeba się ratować wszelkimi sposobami!

MajaCh rzeczywiście pomoc dla dziewczynki konieczna,ale nawet nie znam nikogo z taką grupą krwi 🥴 A co z bankami? Przecież jakieś zapasy powinni mieć? 🤨

No nic, zmykam... Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka Nocka u nas spokojna pobudka na jedzenie dopiero o 4 to już prawie rano 😉


Maja ja mam do łodzi 2 godz tylko i mam Orh+ tylko ,ze ja nie mogę oddawać krwi przez wirusa HCV 😞 mam nadzieje że znajdzie sie ktoś z łodzi i dziecko dostanie ta krew 😘


kinga no to będę tak robiła z tym glutenem 😉


emiliaeem dałaś mi do myślenia z tym L4 , to prawda że Trzeba sie chwytac czego sie da bo pieniądze potrzebne w innych krajach matki siedzą z dziećmi w domku i dostają duże pieniądze a ta Polska to wrrrrrrrrrr każdy wie .Gdybym miała tylko zaufanego lekarza hmmmmmmmmmmmm trzeba poszukać jak na 400 zł się nie załapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Lenka obudziłą się po 3, zjadła mleczko i spać nie chciała, musieliśmy ją wziąć do siebie i tak z tatusiem do 9 spała bo ja 30 min wcześniej wstałam. To jest czort. A teraz urzęduje na podłodze i śpiewa!

My na weekend zabierzemy od teściów spacerówkę i zobaczymy jak Lena będzie w niej wyglądać, chciałabym do końca msc powozić ją w gondoli ale ona już jest taka jak Lena.

Jutro już weekend 🙂 A ja się pilnie uczę testów. Jutro mam jazdę.

Pogoda straszna, deszcz ze śniegiem i wieje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedit ja jz testy mam dawno na soba ale praktyczny to nie wiem kiedy zdam,co mam jazde ustawiona to cos wypada, wlasciwie to juz moge podchodzic bo jezdze i bez prawka ale chce intruktora ze soba zabrac na egzamin do samochodu,a bede zdawac w jego samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedi jutro masz jazdę czy egzamin ? tak czy owak powodzenia 😉


Natalia moja to straszny nicpoń się zrobiła potrzebuje jeszcze tira zabawek bo te co ma to na 3 min 😠, sama na macie to może z 5 min poleży, na puzzlach to samo , zdarzyła zasnąć to ja szybko pranie złożyłam poprasuje innym razem, rozwiesiłam następne i w końcu usiadłam do kawuni . Jak tak czytam jak wasze dzieci się ładnie bawią , gaworze śpiewają to zazdroszczę bo moja to tylko krzyczy i się jej nudzi a na rękach to by mogła cały dzień być i się rozglądać 😉 cwaniara jedna 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was
wczoraj się nie odzywałam bo byłyśmy na szczepieniu i ogólnie dużo roboty miałam więc jakoś wyszło. Ania miała wczoraj 3-cią dawkę na pneumo i 3-cią na żółtaczkę i wreszcie trochę spokoju od szczepień. trochę popłakała, ale ogólnie w porządku, nawet tym razem nie ma nóżek zaczerwienionych ani grudek żadnych 🙂) Wazy 6710 więc w porównaniu do waszych dzieciaczków to chudzina (i pomysleć, że urodziła się jako jedna z większych 🙂)
Wczoraj i dzisiaj próbowałam jej dać kaszkę mleczno-ryżową na mm o smaku malinowym (dla mnie super) a ona pluła gdzie się da. Kurde nie ma mowy o innym jedzeniu prócz cyca i zupek. Mam nadzieję, że się przekona? albo bedzie niejadek w przeciwieństwie do starszej siostry hahahah
dziewczyny ile razy w tygodniu dajecie zupke z mieskiem? bo chyba nie codziennie?
Królik małej smakował i reakcji żadnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie,
napisałam posta do wszystkich i wcieło, ale się wkur....zyłam 😠 😉 😜
Emilia, moj Jasiek też się wszystkim szybko nudzi, zawsze zapcham go cycem jak płacze, chociaż chwila wytchnienia, oczywiście jak zabawki wszystkie przestana działać.
Monia, piersiowe dzieci zawsze są mniejsze więc sie nie przejmuj.
Tedit, my na spacerówkę jeszcze nie przechodzimy. daj znać czy Lenka zadowolona.
Emiliaeem, może to i myśl z tym zwolnieniem, tylko jaki lekarz wypisze i na co? pewnie żeby mieć pracę stojącą to zawsze można coś tam z kręgosłupem zachachmęcić. a Ty czym się zajmujesz zawodowo?
Kiniek, Maksio nie denerwuje się jedząc mleczko łyżeczką, mój Jaś lubi mieć ciągłość w piciu mleczka, za łyżeczkę to by mnie zlinczował.
Gosiaczek, ja próbowałam załatwić te marne 400 zł, ale nie łapiemy sie mimo że kokosów nie zarabiamy, wręcz jest blisko najniższej a i tak przekroczymy. Wykazujesz wszystkie dochody, czy może da się cos 'schować'? w mopsie nic nie poradzą....
miałam napisać do wszystkich ale zzarło mi posta mpozniej bedzie reszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie mala miesnym obiadkiem raz w tygodniu albo miesko albo rybka. A przepada za deserkami.....ehhh jak wstanie dostanie arbuuuzia 🙂 bedzie szok i radosc hehe....a pozniej musze isc powalczyc w biurze o swoje bo sie walneli i juz 3 tyg czekam na kase..... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 tak bez mleczna, kupuje kaszkę bananową lub malinową i na noc jej do mleka 150 ml dodaje 3 łyżeczki, dostałam kilka próbek kaszek na mm i zrobiłam Natalii i nie chce jeść, nawet dziś zrobiłam na pół nie 150 ml wody tylko 75ml żeby mieć na 2 razy to może z 5 łyżeczek malutkich zjadła i reszte ja zjadłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co za wstrętny dzisiaj dzień!!! 😠 I w dodatku chyba lewą nogą wstałam! 😠

Witam z rana 😘

Ja dopiero wczoraj pierwszy raz zarzuciłam Olkowi zupkę z kurczakiem... Pediatra nic nie mówiła ile razy dawać mięcho... 🤨 A to jest jakiś wyznacznik co do ilości??? 🤨

Rose ja rabotałam jako pracownik punktu info w hurtowni z art.budowlanymi, więc praca jak najbardziej stojąca 😮 Pójdę jeszcze raz do rodzinnego (facet naprawdę na miejscu) i porozmawiam z nim... Myślę,że zwolnienie da, tym bardziej,że od razu na rehabilitację mnie skierował. Skoro ból pleców jest, nawet udawać nie muszę. Więc spróbuję.

Zajrzę później, bo nawet jeszcze śniadania nie spałaszowałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Noc do bani Lenka najpierw obudziła się o 1 na mleczko a potem o 5 ona w ogóle nie ma żadnego rytmu wyrobionego 😠 A teraz daję jej mleczko a ona zjadła 30ml i reszty nie chce pierun jeden, no i tak dziwnie krzyczy że ją gardło bezie bolało aż oczy jej się robią czerwone kurcze ona ma fun a ja się martwię o nią 🤢

monia ja daję codziennie obiadek z mięskiem 😉

rose ja wykazuję wszystkie dochody nic nie ukrywam i nic nie kombinuje nie w moim stylu za to w męża 😜 No nic okaże się jak to z tym 400zł będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie chcę zapeszać ale moja Pyrka od kilku dni spi tylko raz dziennie ,ale aż 1,5-2 godziny! Nie wiem teraz co z czasem robić 😉
Wczoraj dostała groszek i była oburzona co za paskudztwo jej daję… Wszystko wypluwała.
Dzisiaj czekam na królika, znajomy hoduje i jutro będzie obiadek z królikiem.

Wczoraj sobie uświadomiłam, ze zostały tylko 2 tygodnie do powrotu do pracy i zaczynam się zastanawiać czy nie wziąć jednak 1 miesiąca urlopu wychowawczego. Zawsze trochę dłużej będzie w domu. W poniedziałek jadę pogadać z Dyrektorem. Jakoś ten miesiąc damy radę na jednej wypłacie…

Majaaa Ja podgrzewam w mikrofalówce. Pewnie teraz się posypią gromy 😉 ale tak mi jest wygodniej i szybciej. Ja leniwiec jestem i lubię mieć wszystko szybko i już.

Darka Ja też miałam w szpitalu swój pokój z fotelami i stoliczkiem dla gości 😉 A rodziłam za free. W ogóle w szpitalu w którym rodziłam są super warunki. Mam porównanie bo w 1 ciąży leżałam w innym szpitalu i czułam się jak w jakimś schronisku... 🤔

MajaCh Zdolniacha jesteś. Piękne potworki 😉

emilia1 Gratuluję 2 ząbka 🤪

ewa73 A moja ciągle „ata” i „ata”… Mam nadzieję że to nie TATA tylko jej wersja MAMY 😜 😜 😜

ewa My jeszcze w głębokim. Mam duży wózek (po Filipie a kiedyś te wózki były większe niż teraz) a Sabinka jest drobna więc jeszcze do wiosny w nim pojeździ.

Emilianem Ja tez wyszywałam, ale teraz niestety za mało czasu. Zachciało się dzieci to teraz pilnuj 😁 A poza tym już bym chyba nie miała cierpliwości 😉

monia321 Moja waży mniej więcej tyle samo 😉 Mięsko daję rzadko 1 góra 2 razy w tygodniu.

Emilianem Gdzieś czytałam że dzieci nie powinny codziennie jeść mięsa. Ale to pewnie zależy do dziecka.

emilia1 Ja mojej wcale nie daję kaszek bo zauważyłam że po tych ryżowych ma straszne zatwardzenie. Więc na razie się wstrzymałam z kaszkami. Poluję na kleik kukurydziany, ale u nas to nic nie ma w tych sklepach. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez niestety wykazuje wszystkie dochody, zresztą to za rok 2010 to już po ptokach 😜 ale zastanawiam sie nad tym chorobowym bo niby 80% z wypłaty ale 100% więcej niz wychowawczego 🙂 kręgosłup tez mnie boli i to naprawdę od dźwigania Natalii , prace mam stojącą tylko kto mi da zwolnienie co najmniej do 6 miesięcy 😉 bo jak już chorować to chorować i zastanawiam sie czy iść do ogólnego jak emiliaeem czy od razu szuka takiego co za kaske będzie wypisywał 😉 no i czy później mnie z pracy nie zwolnią 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam


Karmione piersią:
http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat_zywienia_niemowlat_karmionych_piersia.pdf

Karmione mm: http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat_zywienia_niemowlat_karmionych_mlekiem_modyfikowanym.pdf


W obu przypadkach 1 - 2 razy w tygodniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to obiadków z mięsem nie można dawać codziennie 😲 😲, przecież te po 5 miesiącu są chyba wszystkie z jakimś mięskiem 🤨 ja daje codziennie jakiś inny ale z mięsem czy to z kurczakiem czy cielęcinką 🙂


maja ja obiadki wkładam do garnka z woda i chwile gotuje, a w mikrofali to herbatkę podgrzewam jak wystygnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tilii12345 to dałaś do myślenia teraz z mięsem 🤪 według tego schematu to nawet dziecko roczne tez powinno jeść mięso 2 razy w tyg, dla mnie to jakaś przesada uważam ze dziecko roczne jest na tyle duże że może jeść wszystko co my 😉 To co teraz mam nie dawać obiadków na obiad tylko mleko czy sama marchewkę co i tak się nie naje 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...