Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

witam,
nocka jeszcze gorsza, pobudka na cyca o 1,3 i o 6;( kiedy się ten skok skończy;( i jeszcze musiał na sesje trafić, co za pech....

Monia ja na razie tylko zupki i deserki no i cyc, ale chcę zacząć dawać jakąś kaszkę tylko musze najpierw zapytać pediatrę którą, bo niby jest uczulona na ten nabiał 😞

Darka ja gotuję zwykła kaszę manną błyskawiczną. -na wywarze z jarzyn

Asiula studiuję rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Emiliaeem ja na obrzęk miałam smarować altacet żel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Znalazłam fajną stronkę dodomku.pl gdzie przy zakupie produktów z hippa za 100 zł dostawa gratis... 🙂 Zobaczymy ... płatność przy odbiorze oczywiście. W ogóle na tej stronie można zrobić zakupy do domu takie ogólne...jeśli będę zadowolona może nawet przerzucę się całkowicie na zakupy internetowe na tej Wiosce 😎

Emiliaaeem może okłady z altacetu na opuchliznę...mnie tak lekarka mówiła, ale nie wiem czy można jeśli sączy się ropa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do wychowawczego to powiem Wam, że ilekroć słyszę o posłaniu 5 miesięcznego dziecka do żłobka to mi się ciśnienie podnosi...ja nie mam żadnych oporów i nadal pobieram świadczenie Zus mimo, iż macierzyński mi się skończył, bo bolą mnie nogi i kręgosłup i już... 😠

To jest paranoja co się dzieje w Polsce. Miejsc w żłobkach brak, a jak już jest miejsce to ceny kosmiczne i żeby w tej cenie było jedzenie czy pieluchy...a tu nie jedzenie i pieluchy trzeba przynieść ! A i na 5 a w niektórych 10 dzieci przypada jedna Pani...hmm są takie dni, że sama nie mogę sobie z jednym poradzić a tu 5 czy 10 już to widzę te dzieci pewnie cały czas płaczą...Opiekunka ? też masakra masz 50 na 50% szans, że trafisz na osobę z powołania i masz pewność, że pod Twoją nieobecność nieobecność będzie się dobrze opiekować maluszkiem...a koszt hmm same wiecie...

A 400 zł niech sobie wsadzą w dupę, bo to nawet nie wystarcza na samo dziecko już nie mówiąc, że mama też coś musi jeść, żeby mieć siłę wychować to dziecko, a i nie wspominając, że gdzieś trzeba mieszkać z tym dzieckiem...a tu też koszty i to nie małe !

KPINY !!!!!! Ale się wkurzam na samą myśl o TYM DZIADOSTWIE W POLSCE !!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majaa nic dodać, nic ująć, nasze cudne polskie realia 🤢

Emilia my kupujemy głównie masła dobrej jakości, lurpak, osełkowe i takie dostaje 🙂 staram się by miało dużą zawartość tłuszczu (w granicach 80% jest naprawdę dobrze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiula83 Pewnie Paulinka była bardzo wymęczona 😉 Dobrze że nie jest chora

Darka Wiem o co Ci chodzi, dla Filipa miałam taką śmieszną szczoteczkę. Można nawet używać jak nie ma jeszcze ząbków. Ale ostatnio nigdzie jej nie widziałam

Emilianem Widzę że już od małego uczysz wyrywać laski 😉

Ania To pewnie rodziłaś jak królowa za taką cenę 🤪

Majaaa Ja bym chyba nawet takiego maluszka nie posłała do żłobka. Co to reszty to zgadzam się w 100%. W ogóle macierzyński powinien być co najmniej co roku.
Ja mam to szczęście, ze mała będzie z opiekunką. To znajoma starsza (przed 60) Pani. Zajmowała się Filipem a teraz będzie z Sabiną. I też nie jest droga bo ok. 500 zł za m-c. I nie ma problemu z jedzeniem, na razie będę jej słoiczki wozić a potem tylko jogurciki. Jedyny minus to to że będę musiała małą budzić codziennie i zawozić do sąsiedniej miejscowości. Wolałabym zostać w domu, ale niestety nie mam takiej możlowości. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kinga dziękuje za odp 😘


anja o kurczę tyle euro to chyba w luksusie rodziłaś na tronie a może to było SPA 😉 😉 😉


gosiaczek tobie tez powodzenie obyś się załapana na te marne 400 zł 🙂


maja mnie tez szlak trafia jak się traktuje matki i dzieci , Polska to najgorszy cywilizowany kraj , wszystko idzie w górę a te 504 na osobę od kilku lat stoi w miejscu no i te 400 zł śmiech a ile przy tym papierów do wypisywania i latania 😲 😲 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Mam nadzieję później wystrzelic poematem

darka
- czy Ty szukasz kaszki mannej z Bobovity wieloowocowej po 6 m-cu???
Ja kupiłam dzisiaj taką w Stokrotce - nie wiem czy masz gdzieś w pobliżu Stokrotkę
Cena 5,5 zl

http://bobovita.frisco.pl/product/5900852995545/BOBOVITA_Kaszka_manna_wieloowocowa_po_6_miesiacu.xhtml
ale mają ceny na tym sklepie masakra, to się nie dziwię że jak ktoś zobaczy to mówi potem że słoiczki się nie opłacają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no tak 400zł to nic ale dobre i to jak to mówią "brać co dają" żałosne nie 😠 Jeszcze trzeba sie tyle nalatać i okaże sie że nic z tego 😠 U nas tak ze wszystkim jak chcesz kredyt to też po bankach trzeba się nachodzić 🤢

Lenka mnie zadziwia wczoraj nie całe 1,5 godzinki drzemki na cały dzień a dzisiaj pierwsza drzemka 45 a druga 1h i 20 minut 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz w rosmanie jest promocja, że jak kupisz 2 słoiczki z bobovita to 3 gratis 🙂 A dodaję zwykła kaszke manne, ale ta wygląda smakowicie, tylko tam są truskawki...hmm

dawaliście maluchom maliny?

Lenka zrobiła taką kupkę, że musze chatke wietrzyć...a fujjjjjjjjjjj 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jakież to warunki trzeba spełnić, żeby się załapać na tą baaaardzo dużą kwotę z MOPS-u ???

Ja dzisiaj na obiadek zafundowałam małej ziemniak+szpinak+indyk...gotowała sama i w zasadzie jak się to policzy to np z jednego mrożonego szpinaku wychodzi mi 5 porcji + 5 średnich ziemniaków + 5 kawałków mięska + 5 łyżeczek masła= czyli ok 5 zł+ok 2zł +ok 5 zł + 1 zł tak na oko 🙂 Czyli 13 zł łącznie i teraz podzielić to na pięć porcji to wychodzi ok 2,6 zł ( + gaz,+ prąd,+ woda ) to i tak wychodzi ok 3 zł za obiadek...Ja cały czas biję się z myślami czy gotować dalej sama czy się zaopatrywać w słoiczki...tak jak któraś napisała nie mam 100% pewności i tak, że warzywa i mięsko, które kupię są idealne...a i mój czas niby niewiele,ale trzeba pilnować, żaby poszczególne składniki wstawić o odpowiedniej porze, potem to zmiksować i jeszcze pilnować aby nie zrobić tego za późno bo będzie gorące...

A Wy słoiczki podgrzewacie w mikrofalówce, podgrzewaczu czy w gorącej wodzie tylko ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit Moja dostała jako pierwszy deserek jabłka+winogrona+maliny...męczyła go 2 dni, al zjadła choć szału brak 🙂 Ja daję małej w zasadzie wszystko...z warzyw i z owoców też...czekam tylko z ryżem, makaronem itp Na razie wszystko jest ok 🙂

Ale moje dziecko ogólne nie przepada za słodkim i dlatego ciężko z tymi owocami...gruszkę też męczyła 2 dni... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was

Caly dizne nie zagladalam mimo ze mialam chwilke bo u nas juz spanie utrzymuje sie do 45 min w dzien lacznie czyli 3 drzemki po 15 minut to jest jakas tragedia

Maja ty mowisz o 400 zl a pomysl sobie ja dostaje z MOPS-u 230 zl za to ze wychowuje sama dziecko i gdyby nie to ze moi rodzice mi pomagaja ze z nimi mieszkam to nie miala bym w ogole za cvo zyc i gdzie mieszkac bo co 230 zl ledwo na malego straczy taka jest polityka polska niestety. Dobry jest tez sklep internetowy Alma tam maja wszystko tylko nie wiem czy nie drozsze musiala bys sobie porownac

Ze mnie chyba jest okropna matka bo ja nie patrze na to skad to jest tylko daje np dzis moj glodomor zjadl 2 srednie banany surowe i nic mu nie jest zreszta banany daje surowe mu od poczatku po jablku surowym i ze sloiczka go brzuch bolal a banana przeszedl jak po masle jedyne co to mam kurczacka swojego ale zreszt amaly innego mieska jeszcze nie skosztowal

AnjaP ja sie tam na przelicznikach nie znam euro to chyba jakies 4,50 zl wiec duzo by to wyszlo a widzialam zdjecia twoje na agu agu na porodowce to fotel i miejsce w porownaniu do warunkow polskich szpitali to luksus serio jakies spa 🙂 jak to okreslila emilia

Emiliaeema to 3 szczepienie platne czy III dawka na WZW B? bo jak tka moeia dziewczyny posmaruj na noc altacetem i zawin i powinno przejsc bo to jest na opuchlizne tylko ta ropka nie wiem moze jedz jutro do lekarza na wszelki wypadke gdyby nie zeszlo po nocy i patrz czy nie ma temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia82 no patrz a jednak jest dla dzieci manna bez mleczna , kurcze tylko u mnie na zadupiu takiej nie mogę dostać 😞


Dziewczyny zanudzę jeszcze raz ale powiedzcie mi jak ja daje manną na mm i chce dać 2 łyżeczki na 120 ml to dać tylko dwie łyżeczki bebiko ???????? bo teraz daje normalnie 4 miarki bebiko i jedna mannej a manna na mm i czy to nie za dużo ??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia to jest tak jak z kaszka dajesz 4 lyzeczki mlaka na 100 ml plus iles tam kaszki mannej ja zawsze daje od serca np na 150 ml daje niecala lyzeczke z mleka czyli tj niecale 4g

U nas tylko bezmleczne wchodza w gre dlatego tak poszukuje a teraz znow na zadupiu mieszkam to znalezc nie moge a w chorzowie wsztstko bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka już zasnęła ale znając mojego brzdąca to jeszcze będę musiała do niej zajrzeć i wsiąść na odbicie tak mam co wieczór 🤢

emilia dobre pytanie ja też jak daje 120ml to 4 łyżeczki mm i do tego 2 manny hmm może Kinia nam odpowie 😉

tedit
ale chodzi o deserek malinowy? ja jeszcze nie 😉

majaaa
nie może przekroczyć 504zł netto na jednego członka rodziny liczą to z dochodu za poprzedni rok. Ja zupki i deserki podgrzewam w gorącej wodzie jakoś w ogóle do mikrofali nie jestem przekonana 🤢

darka no właśnie ja to nie wiem co z tymi naszymi dzieciaczkami, pocieszam sie że może później będzie dłużej spała moja siostra miała tak ze swoją córką wiec jest nadzieja 🤪


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poczytalam 😁 nadrobie jutro ale zobaczcie czym bylam zajeta 3,5 godziny 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/73243023.jpg/][IMG]http://img580.imageshack.us/img580/7505/73243023.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do Polski, gdzies przeczytalam cos z czym sie calkowicie zgadzam,to nie jest kraj dla starych ludzi i malenkich dzieci...
Padam powoli na ryjek 🙂 taki intensywny dzien sobie zafundowalysmy bo tatus w pracy ,a my spacerki i robotki i Zuzia spala w dzien 2 godzinki w szoku bylam, i na spacerze spala!!!! Jak nigdy w spacerowce! AAAAA i dalam jej dzis pietruszke z ziemniakiem to pogardzila po calej linii , jeszcze nigdy tak daleko nie plula 🤪 nawet troszke nie polknela jezyk wywalala i plula ,baaardzo niedobre fujj 😁 ale za to mlesio 😁 bo zaraz bubu wolala....a ja jej kupilam dzis smoczki 3ki i chyba jej odpowiadaja bo sie nie dlawi ,a szybciej pije,jakby chetniej bo tak to sie rozgladala i gadala i smiala i robila wszytsko w miedzyczasie i musiala wszystko widziec....to tyle dzis poki co teraz sie bawi na macie i charczy piszczy itd do swoich zabaweczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...