Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Magdunia Skoro tak to wolę być gruba ale wyspana 😉

Emilianem Matko jaka ty chuda jesteś. W życiu tyle nie ważyłam a jestem o 10cm niższa.

tedit26 Oj to będzie braciszek albo siostrzyczka 😉

Chciałam was pooklaskiwać, żebyście mogły powiedzieć ze ważycie mniej niż macie oklasków, ale nie mogę Jakiś błąd.. i kicha... 🤨

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej!....dopiero teraz znalazłam chwilę, aby tu zajrzeć.
Miłosz śpi, ja ugotowałam mu zupkę . Zawożę go jutro rano do teściowej więc musi coś maleństwo tam zjeść. Z jedzeniem Miłosza to mam przechlapane tylko cyc i na całe szczęście polubił łyżeczkę, więc ostatnio podaję zupki.
Od tygodnia mamy koszmarne noce, wychodzą ząbki (już widać dolną prawa jedynkę). Z jednej, czasami dwóch pobudek w nocy zrobiły się cztery. Najchętniej wisiał by całą noc na cycu.
Do tej pory brałam go do naszego łóżka karmiłam i wynocha do łóżeczka. Teraz niestety pasuję, jestem jak zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję żyję...po prostu stres mam w nd już do szpitala z młodym,
dam esem znać Edytce co i jak , w pn operacja, nie mam głowy do kompa
wybaczcie 🤢

MajaCh super, że malutka tak Ci wcina różności, ja narazie przystopowałam, co prawda dostał słoiczek z wołowiną, nie powiem, że nie miałam obaw ale poszło 🙂 a doczytałam, że już można zielony groszek z mrożonki dodawać, choć groch to chyba gazotwórczy mocno, ale jednak solidna porcja białka roślinnego...zobaczymy.
Jeśli idzie o makaron,to tu znów za wiele niewidziałam, a szkoda zdecydowanie to by lepiej na brzuszek podziałało niż ryż we wszystkim co się da, plus kaszki ryżowe ehh
Kosmetyki Bourjois znajdziesz w Sephorze 🙂 (polecam dobra jakość 😉 )

Gosiaczek i od nas buziol dla półroczniaka 😉


Edytko młodzian nasz jak przygazuje czasem to nos ucieka na potylicę 🙃

Witaj Rose - swoją droga ładny nick i piękne imię 😉 mam sentyment
Ha! Rose moja matura była na 2 strony - bałam się, że nie przyjmą,ciężko mi się rozpisywać jak wszytko przecież takie oczywiste xD (w kwestii zwięzłości) 😉

Megan to co napisałaś o porodzie to koszmar jakiś (!!)ale napisałaś to tak, że
leżałam ze śmiechu ☺️ ☺️ ☺️

Witaj Ewa73 super, że się ujawniłaś 🙂 Miłoszek słodziak !

Tilii u nas też Maksio wreszcie za stópki łapie i to z zapałem 😁
Tilli-poród - miałam identyczny scenariusz z córką 😁 z synkiem już troszkę inaczej, co prawda od pełnego rozwarcia do maluszka minęło 33 minuty, a całość około 6 godzin 🙂
ale co dziwne przy córce(2750g) pękłam,a przy tym klocku już nie 🙂

Monia321 normalnie fanklub fryzury Twojej małej założe - jest rewelacyjna 😁

Emiliaeem poszalałaś kochana, ja nie mam sił na centra, na szczęście mamusia nie umie przegapić okazji 😁 a że nie chce swojej szafy już dogracać .. 😎 😎
a Twoj opis zalatuje anemią, z wit żelazo się bardzo źle wchłania najlepiej je przyjmować z witaminą C polecam natkę pietruszki,w połączeniu z papryką naprzykład, ale na wstępie leć na morfologię no i odpoczywaj dużo, a nie szalejesz po wyprzedażach 😉


Uaa nadrobiłam 30 stron, lecę spać, bo u nas chyba też ząbki pechowo .. Marudek jest straszny ale sypia znośnie czasem przykwili o 6 na mleczko... no i znów tydzień do operacji jemy tylko łyżeczką... droga przez piekło wierzcie mi 😞 😞






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem- gratuluję udanych zakupów....cały dzień w sklepach podziwiam.
Ja po dwóch godzinach wymiękam i marzę o domu lub cichej knajpce. Chociaż myślę, że taki wypad bardzo by mi się przydał bo w szafie pachnie starocią.
Jestem fanką sukienek i w szafie trochę ich wisi. Jednak aby nakarmić glodomora to same wiecie kiecka w górę i gola po pachy siedzę. Już kilka razy zapomniałam, że karmię i musiałam ostro kombinować. Emilia koniecznie zrób badania, a co do pokarmu to zastanawiam się czy na te skoki (raz dużo raz mało), nie ma wpływu urozmaicenie diety naszych maluchów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 ja na chwile poszlam a tu tyle juz do czytania!!! 🤪 wariatki !!!!hehehe
Kiniek no mala wcina az sie uszy trzesa, ale po petitku takie ang wersja jakichs jogurtow dla maluchow miala zielona kupke dzis. Narazie stop dam jej za jakis czas. A dzis pojadla rybke i jeszcze nie bylo nic w pampuchu, moze rano.......oby tak pieknie spala jak dzis.......nie wierzylam juz ,ze bede spac cala noc! a tu takie zaskoczenie...po prostu trzeba ja dluzej przetrzymac duzo naaajesc brzuszek i luli 🙂 z przyjemnoscia sie kladzie do lozeczka 🙂 ale musze jej sprawic nowy lepszy aterac bo ten sie zapada!!! odkrecam go raz w tygodniu i dalej sie zapada, szukam juz jakiegos porzadnego pewnie wtym tyg kupie....bo sobie nie chce w twarz pluc,ze to moja wina jak cos bedzie z kregoslupkiem, postawa czy szyja..... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Oszalałyście chyba z tym pisaniem 🙂) od wczoraj mnie nie było i co? klops już nie dam dzisiaj rady nadrobić waszych poematów, tak na szybko co udało mi się przeczytać
Kiniek trzymam kciuki, będzie wszystko dobrze, poza tym żadna z nas nie jest tak dzielna jak ty więc musi być ok
Emiliaem chudzielcu jeden ty nam tu jeszcze o kg piszesz 🙂) gdyby dla mnie 36 było za duże to skakała bym z radości 🙂) ale uśmiałam się jak przeczytałam o bufecie i kuflach piwa...super teksty nie do podrobienia 🙂)
Wybaczcie, ale nie dam rady wszystkich was doczytać i odpowiedzieć 😞(

a co do moich piersi to dziewczyny martwię się. Miałam juz tak kilka razy, ale jakoś mała odciągnęła a teraz od wczoraj karmię ją przede wszystkim z tej piersi i jakoś nawet nie chce z niej pić. mam w okolicach brodawki, na górze taki wyczuwalny guz, zgrubienie. Wczoraj ono szło jakby z góry piersi do dołu, teraz jest gruczoł podłużny przy brodawce. Już sobie nakręciłam film, że to na pewno coś gorszego i sie bardzo stresuje. Ale w ciąży miałam robione USG piersi i nic nie wykazało więc może nic złego tam przez kilka miesięcy nie urosło 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

emiliaeem moja siostra ma 170 i waży 55 i jest przerażająco chuda wiec ty to już w ogóle chudzinka 😜

Tilii z tymi oklaskami to jest tak że jeśli jedna z nas oklaskuje to druga może za jakieś 120minut dopiero 😉

Kiniek
trzymamy kciuki i daj koniecznie znać 😘

dokończę późnej bo mala mi marudzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia herbatki z hippa są super tylko, że mała wypije 20 ml i koniec...jak na nią to i tak sukces bo w zeszłym tygodniu tylko ok 1 może 2 ml...

Kalafior u nas ok, brzuszek nie boli, jedyna różnica to taka, że puszcza bąki, które my czujemy...do tej pory tylko się z bąków, a teraz się smiejemy i zatykamy nosy 🙂

emilia to u nas chyba też przyszedł czas na ząbki...mała Michalinka zmieniła się w małego potworka...też zaczęła później chodzić spać ( o 21 ) i cały dzień nie płacze a wręcz krzyczy ze złoscią...Od dwóch dni jest masakra...wczoraj nawet próbowałam obejrzeć czy może są ząbki, ale BRAK tylko tak jakby trochę twarde dziąsła na górze...ale może mi się tylko wydaje...

uciekam bo mała marudzi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane

u nas nocka ok, obudził mnie płacz dziecka z góry. Ma grypę jelitową Strasznie płakała.
Lenka wstała o 7:30 a teraz tnie komara. Pogoda do d***

Heh żadnego braciszka ani siostrzyczki!!!!! mąż już coś gada ale mu chyba odbiło. A wieczór owocny ☺️

Kiniek będzie dobrze, musi być! Czekam na wieści.

majaaa wszystkie dzieciaki nam wariują - ach te żeby, skoki itd.

wercia jak tam z mężem?

monia może przejdź się do lekarza, bo nie wiadomo co tam się dzieje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc......a ja mam okres 1wszy od porodu...organizm sie nie oszukal 😜 skonczylam karmic 2 miesiace temu i nadal biore tabletki antykoncepcyjne dla karmiacych i to dlatego.wiec czeka mnie wizyta po zmiane.
Zuzia po wczorajszej rybce taka smierdzaca kupke zrobila 😁 i taaaaka twarda,a jak byla szczesliwa po 🙂 i znow ladnie spala 🙂
Maja fajnie,ze nic jej nie bolalo po nowym jedzonku 🙂 to juz pewnie z gorki ! 🙂 ja dzis znaow dam petitka jogurt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Od wczorjszego mojego Dobranoc minely 3 strony oh wy nocne marki ja wczorja poszlam spac przed 22 i jestem super wyspana maly wstal standart o 6:45 wiec ja wyspana

U nas ze spaniem nie ma problemu od kad maly skonczyl 2 miesiace kladzie sie spac bez zadnych ari miedzy 19-20:30 o 19 do lozeczka i albo zasnie juz albo pospiewa nie wykladma go w ogole i wkoncu zasnie nie reaguje na jego spiew tylko stopery by sie przydaly bo troche falszuje 🙂

Aaa mam takie pytanko do was a propo kupki moj robi od jakiegos czasu zielono-czarno-zolte kupki nie wiem od czego nic nowego nie dostaje bulki juz nie dostanie bo go wysypalo lekko na brzuszku mleko bylo zmienione ale jedziemy juz od tyg na nr 2 poradzcie a do lekarza lece z nim dopiero za tydz jak beda wyniki

Kiniatrzymamy kciuki za ciebie i Maksia

Zajrze pozniej bo maly nie daje juz sam sie bawic w lozeczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide dzisiaj do osrodka do lekarza z ta piersią (co prawda to lekarz rodzinny, ale moze cos zaradzi) a w poniedziałek i tak mam (juz dawnotemu) umówioną wiztę w szpitalu u pani dr od piersi min. więc dobrze się składa.
dziewczyny a jak długo mogą sie utrzymywać te guzki od zastoju lub zapalenia piersi? ile to moze trwać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh miałaś rację, sporo tego, ja już nie oragrniam 🙃
Jasiek cos dziś maruderm tylko cyc i cyc 😮
Emiliaeem, Ty musisz byc szkielet, bo ja waże 50kg a mamok. 8 cm mniej wzrost - mam 163cm i te 50kg to jest niedowaga 😮 a jaka niedowaga musi byc u Ciebie.... z tym że ja jem jak szalona, kolacje pózne, słodycze.
Darka, ja bym poszła do lekarza już, lepiej wcześniej sprawdzić co się dziej
Kiniek, mówisz że mam ładne imię - dzięki, ale ja go niecierpię - mieszkałam 6 lat w Anglii bardziej sie już do Rose, Rosie przyzwyczaiłam, szkoda że mnie gerber nie nazwali 🙃
Kiniek, powodzenia z operacją Maksia.
Monia, lekarz rodzinny chyba za wiele nie pomoże - skonsultuj sie z doradcą laktacyjnym.
Tedit, a jak Twoja angina. lepiej już?
MajaCh, jaka rybka była w tym słoiczku? z rybkami trzeba uważać.
Wercia, odpocznij sobie. Cięzki miałaś weekend, nalęzy Ci się 😆
Chciałabym dodać jakiś zdjęcie, ale spaliłam usb- wiem zdolna bestia jestem 😉 😜 a nigdy nie byłam na tyle pomysłowa żeby wrzucać na dysk, ile ja zdjęć przez głupotę swą potraciłam - będąc przez 6 lat w Anglii nie mam ani jednego zdjęcia, bo dysk poszedł się .... wiecie gdzie 😜
Emilia, jak tam przejścia ząbkowe?
Wreszcie Johny zasnął, dał mi od rana popalic, ledwo żyję.
Mam do Was pytanie: kiedy wracacie do pracy? czy idziecie/jesteście na wychowawczym? macie ten marny dodatek 400 zł? chyba więcej załatwiania niż to warte... ehhh..... 🤢 😮 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek 🙂

Rose widzę, że z Ciebie też chudzielec... ja ważę 53 kg i mam 167 (3 kg mniej niż przed ciążą), więc dla mnie to trochę za mało, a najgorsze, że nie mam w ogóle tyłka, tylko duży biust 😞 Ja od lutego wracam do pracy, przez pierwsze 3mc na 4 godziny, a od maja na cały etat. Ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego, a poza tym w ogóle mi się nie chce... zostało już tylko 3 tyg. 🥴 Mam bardzo rozwojową pracę, kontakt z klientami (czyli pozyskiwanie znajomości), więc tych względów muszę wrócić. Pewnie przez pierwsze dni będę płakała z tęsknoty za malutką, ale jakoś muszę dać radę 😉
MajaCh widzę, że dużo nowego jedzonka wprowadziłaś malutkiej... powiedz mi w jakich odległościach dniowych? Bo mnie też kusi, żeby dać jej coś nowego... chciałabym gruszki 🙂
Tilii..też wolałabym spać 😎
Wercia...właśnie jak sytuacja z mężem? Ogarnął się? 🙂
Darka, też mi się wydaje, że to może być od mleka, u mnie było podobnie jak zaczęłąm dawać malej kaszkę na mleku modyfikowanym. Wydaje mi się, że kiedyś któraś dziewczyna pisała,że jej dziecko po modyfikowanym robi zielone kupki? 😮 😮
Dziś moja Julka kilka razy powiedziała ma ma... szkoda, że nieświadomie 😜 😜 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,

ale szalejecie, wczoraj wróciłam padnięta, byłam w pracy zrobić porządek z urlopami, potem u mamy bo bawiła a ja się trochę uczyłam 🙂 dzis już tak lekko nie ma, jestem sama i musze też znaleźć trochę czasu na naukę, nie wiem jak ale dam radę 🙂

Tilii ja szczepiłam przeciwko pneumokokom, na razie żadnych powikłań nie było.... i nie żałuję, została nam jedna dawka, za rok.... (trzy już były)

Emiliaeem ja zaczynam wprowadzać więcej stałego jedzonka żeby mniej piła z cyca bo nie wyrabiam z odciąganiem na weekendy, tylko w nocy odciągam a i tak coraz mniej 😞 i to wstawanie 😞 na razie nie myślę żeby całkowicie przestać karmić bo jest to dla mnie wygodne, ale nie wiem czy przez weekendy nie zacznę dawać mm...
a i ja też miałam zawroty głowy, byłam padnięta cały czas, raz zemdlalam i bałam się nosić małą bo mi się mglisto przed oczami robiło, porobiłam wtedy badania z krwi, m.in. na tarczyce i mi wyszła 😞 więc lepiej zrób badania!

Wercia ja ważę teraz 56-57 a przed ciążą 64, uwazam że to dzieki karmieniu 🙂 ale chciałabym jeszcze ze 3 kg zrzucić tylko teraz już waga stoi, a boję się że przez tę niedoczynność zgrubnę 😞

Ewa73 moja też ostatnio chce częściej cyca, już wytrzymywała w nocy od ok 20-21 do 5-6 bez jedzonka, smoczkiem oszukiwałam ale od kilku nocy płacze ze smoczkiem w buzi i muszę dać cyca 😞 wtedy znów ze 2 godz śpi... może to też przez ząbki, ale nic nie widać 😞 ja kiedyś brałam małą do łóżka dopiero ok 7 a teraz czasami już o 5 się poddaję .... dziś o 4 karmiłam, a o 6 zabrałam do łóżka...

Kiniek powodzenia w szpitalu!! trzymam kciuki!

Rose ja idę na wychowawczy do końca sierpnia, niestety bez dodatku 😞 staralismy się o kredyt hipoteczny i mąż miał wyjątkowo duży dochód w firmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem ponownie
Dzień dzisiaj średni, co chwilę pada deszcz i wychodzic się nie chce z domu 😞
Ja jakaś rozlazła jestem, zero energii, chyba przez tą ogólną sytuację naszą
Z mężem jak to z mężem - teraz średnio, a że dziecko jest to musimy jakoś współpracowac i dziecko w sumie Nas utrzymuje w kupie...

Gosiaczek
- czyli telefoniki ok, ja na razie poczekam bo tych klamotów w domu tyle że masakra, może na "zajaczka" się kupi, ale to zobaczymy

majaaaa
- muszę też wypróbowac i dac kalafior i sprawdzic zapach bąków 🙃

tedit
- ja tez jak na razie żadnego braciszka albo siostrzyczki - dziękuję, jeszcze w takiej sytuacji jak jesteśmy...


MajaCh
- ech z tymi naszymi okresami, ja niby odciągałam mleko, do cyca przystawiałam a okres dostałam 19.sierpnia
- czyli 2 miechy po porodzie, to miałam rzeczywiscie przerwy chyba 2 tyg, bo krwawienie po porodzie bite 6 tygodni
a za 2 tyg od razu okres...
a teraz mam coraz bardziej bolesne znowu, masakra jakaś

darka
- nie mam pojęcia skad ten kolor kupy, u Nas po bananie jest trochę ciemniejsza kupa ale raczej taka "normalna"


monia321
- oby lekarz coś zaradził na pierś


rose
- chciałabym tak jeśc a nie tyc, ja tyje od samego myślenia lub spojrzenia na jedzenie
ja już niby pracuje, a że mam własna firme - czyli masakra po prostu, pracuje w domu a taka praca to już normalnie dziękuje
i tak ciągle coś robię, dzieckiem sie zajmuje a firma na koncu

McDa- pracowita kobita z Ciebie, jak Ty to ogarniasz, to ja taka niezorganizowana jestem chyba
nie martw sie wagą, może nie przytyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam ja już po wizycie u lekarza wyssali ze mnie krew 😮 18 z wynikami do lekarza 🤢


Natalia tez po wizycie kontrolnej i jest zdrowa 🙂 🙂 🙂 Lekarz powiedział ,ze widzi 2 ząbki na dole ja tam jeszcze drugiego nie widzę i ogólnie ma całe dziaselka opuchnięte pchają się wszystkie zębole 🥴 🥴, pokasłuje jeszcze z rana ale to dlatego że ma tyle śliny w buzi i eis bidulka dławi, niech te zęby juz powychodzą.

    wercia tylko zdjęcie długo ładuje na agu agu miałam poustawiane duże rozmiary w aparacie i zmniejszyłam 🙂


    Dzis na obiad gotuje żurek zaraz będzie gotowy , no i dawno mnie głowa nie bolała to musiała kiedyś w końcu zacząć 😮 😮 😮 chce mi się spać a Natalia znów marudna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1- oby ze zdrowiem było ok i z ząbkami, może pójdą "hurtowo"
u Nas się zatrzymalo na 1kach dolnych obu
ja sprawdzam tak ze wkladam czystego palucha z żelem do gębolka i sprawadzam dziąsełka przy okazji czy jakiś nowy zębol nie wychodzi 🙃
mniam, żurek- muszę ugotowac za niedługo a dzisiaj ugotowałam mojemu niewdzięcznikowi ogórkową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek 🙂

Ja tylko na momento, bo troszkę zarobiona jestem, a korzystam póki Olo śpi ☺️

Po szczepionce wszystko ok, oby tak dalej 🙂 Troszkę się Syncio rozczulił i popłakiwałm, ale ukoiłam Go cycuniem 🙃
No i podpytałam pediatrę o ten mój kryzys laktacyjny...
Z racji,że Olek jest wielkim chłopiskiem (8.900kg, 73cm) 😮 mamy podawać zupkę nawet dwa razy dziennie jeśli zajdzie taka potrzeba. Jedną z mięskiem, drugą na bazie samych warzywek. I do popicia dużo cyca.
Ze wzrostem jesteśmy na 97 centylu, z wagą na 90! 😁 No i klata się nam rozrosła, otóż 47 cm 🙃 Mały Bysior 😉

McDa a ty masz ręczny czy elektryczny laktator? Ja jestem posiadaczką niestety ręcznego,ale też odciągam mleko bardzo często. Mam troszkę pomrożonego pokarmu na zaś,żeby Olka z kimś móc zostawić i w ostatniej chwili nie panikować 🙂

Monia321 nie udumuj sobie chorób! 🙂 Mi guz utrzymywał się 4 dni 🙂 W stresie pokarm stracisz 🙂
A fazy masz takie jak ja ☺️ Jadąc na Sylwestra chciałam dać pisemną zgodę rodzicom,żeby wychowali Olka gdyby nam coś się stało ☺️ 🙃 Mąż się ze mnie nabijał,ale ja panikara jestem przeokropna 🙂 Zresztą nawet jak jedziemy samochodem to fotelik Olka stoi od strony kierownicy,a ja zaraz obok przytulona do lewej strony 🙂 I męża uświadomiłam,że albo wali stroną pasażera,albo do odstrzału jesteśmy wszyscy 🙂 😮 Zrytą mam psychikę, co? 😁

Zmykam Dzióbaski 🙂 Do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...