Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witamy rose i zapraszamy 😉

Dziewczyny muszę wam powiedzieć że jestem w szoku Lenka jak wstała o 8 to miała pierwszą drzemkę od 14.00 do 14.25 a drugą od 16.20 do 16.30 wiec przez cały dzień spała zaledwie 40 minut 😮 Byliśmy na Owśiaku i myślałam ze pośpi dłużej 🤢 Mam nadzieję ze po kąpieli padnie ja kawka 😉

McDa ja rodziłam naturalnie i byłam nacinana ale nie czuję aż takiego dyskomfortu czasem jak dobrze jestem rozluźniona to w ogóle nic nie czuję 😉

emilia gratulujemy ząbka Natalce 😘

tu minka jak jej robię "idzie raczek nieboraczek"

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/dsc0080lq.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/401/dsc0080lq.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

i jeszcze spojrzenie spod kapturka 🤪

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/715/dsc0110dr.jpg/][IMG]http://img715.imageshack.us/img715/8293/dsc0110dr.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wrocilam z spotkania z tesciami znow bez Adiego bo jutro ma sprawy do pozalatwiania wiec jeszcze 2 dni bedziemy osobno skoro jego rodzice sie zgadzaja by tam u nich zostal

Maly byl dosyc grzeczny ale troche na glodowce bo mama glupia zapomniala wziasc wiecje mleka i maly grymasil nie chcial jesc obiadku wiec pocislam mu mleko nio i potme na nastepne braklo i oszukalam go herbatka ale tesciowie go zabawili wiec nie marudzil zbytnio. Teraz wykapany i wkoncu zansol bo mu ciezko poszlo bo w drodze powrotnej usnol a to jednak jest 45 min

Witamy nowa kolezanke nio wkoncu jakis chlopak doszedl bo tu przewaga dziewczynek

Ehh nio to ja juz nie wiem ktora mowila o tje kaszce mannej z bobovity bylam w biedronce i jak szlak nie bylo nio coz odczekam jeszcze bo znow go cos wysypalo zastanawiam sie czy nie bulka wiec juz mu nie dam narazie i zobaczymy

Emilia1 gratulujemy natalce zabka ehh my to chyba na koncu bedziemy miec zebolka jak dobrze pojdzie to na swieta wielkanocne juz choc jedne powinien byc bynajmniej ja mialam(chyba nawet juz mialam komplet 4 ale rodzice juz nie pamietaja tak dokladnie) a ja jestem z wrzesnia.

Werciaooo my wczorja tez mieli flaczki dla niektorych to jest ochydne ale ja np lubie za to Adi nie wiec mu nie bede gotowac tego. I tka jak dziewczyny mowia zrob cos dla siebie jaczasme tez w domu chodze w dresie bo mam tylko 2 pary jeansow a makijaz ja nie przepadam czasem "lizne" tuszme i tyle

Dobra napisze jeszcze potem buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek cudna minka a to zdjęcie w kapturku na okładkę czasopisma takie śliczne 🙂

    jestem ciekawa o której zaśnie lena bo 40 min spania na dzień to troszkę za mało , to ja sama popołudniu kimałam godzinkę a Natalia spała od 15-17 i padła teraz o 19 tej a o 20,30 muszę jej dać antybiotyk 😉
darka mój syn dostał 1 wszego ząbka w 8 miesiącu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa witaj kochana 🙂 hehe fajnie fajnie ,ze jestes ale wiesz co Cie czeka??? heh, nadrabianie stron okolo 30 po 2 dniach 😁 dla mnie to codziennie wyzwanie 😁
Ja tez czytalam o pajakach,ze sie iles tam ich zjada w zyciu we snie ...bleee
Emilus gratuluje zabala!!!! cholerka juz zazdroszcze!!!!!!!!! mi zab madrosci rosnie,a Zuzi nic hehehehe doczytam ze 3 strony i napisze mundrosci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia faceci tacy sa czesto nie wiedza sami czego chca, czasem wydaja sie byc za bardzo materialistami! w sensie ,ze zapominaja jakie wartosci sa najwazniejsze......czasem taka klotnia sie przydaje do odswiezenia zwiazku.....fakt faktem zawsze pozniej starania sa tylko okolo 2 tyg i chyba mysla,ze tyle wystarczy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i witam Rose w naszym gronie.
darka nie martw sie zębami, jeszcze mu wyjdą 🙂) Ania też jeszcze nie ma a pierwsza córka miała w wieku 8 miesięcy
wercia u mnie II okres porodu trwał 20 min, ale ja miałam wrażenie, że wieczność 🙂)

Wczorajsze martini niestety nic nie pomogło Ani na sen 🙂) 😁 pobudki znowu co godzina, dwie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wyobraźcie sobie że Lenka nie dojadła mleka tylko zasnęła taka zmęczona była 🥴 zasnęła o 19.30 😉

No jak już wspomniałam byliśmy na WOŚP a potem poszliśmy do Galerii handlowej i co nieco kaski wydaliśmy ☺️ a Lenka tylko 25 minut pospała ale była tak grzeczna wcinała wszystko zaczynając od rączek poprzez smoczka a kończąc na zabawce 😮

darka nie martw się ząbki wyjdą i cie zaskoczą ja tez czekam 😜

wercia II etap porodu czyli parcie trwało 2 godziny i 10 minut czyli dla mnie to wieczność, nie wyobrażam sobie rodzić dłużej i podziwiam inne mamusie które rodziły dłużej 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek ja akurat nie ubolewma bo wiem ze kiedys bedzie napewno predzje czy pozniej

Aaa wlasnie moja 2 faza porodu trwala az 5 min lacznie caly trwal 14h. Tylko tka jak pamietacie u mnie odeszly rano wody i od tego mamentu sie liczy porod. A na lozku porodowym lezalam tyle co byly te bole parte i te 1,5h z maluszkiem a pozostale przelezalam w pokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia, gratulacje ząbka, oby ślinotok się skończył i nurofen pomógł 🙂
Tedit, przynajmniej sobie odpoczniesz. słusznie robisz - podział obowiązków to podstawa.
Gosiaczek, super fotki. kupiłaś chociaż coś sobie czy tylko dla Lenki? 😉 ja już nie pamiętam kiedy sobie coś. kupiłam.
Darka, czyli nie było czymś się stresować, obiad udał się.
MajaCh, liczę się z tym że sporo czytania 🙂 😎 ale ja czytam jak karmię, także jednym okiem na forum, drugim spoglądam na Jaska jak cyca ciągnie.
mogę pisać chaotycznie, bez ładu i składu, bo ja na forum nigdy nie pisałam, ale skoro jestem na bieżąco to myślę że sobie poradzę 🙃 zawsze myslałam że taka pisaniena nie dla mnie, ale ''nigdy nie mów nigdy'' i dołączyłam, a co 😎 😜 😮 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rose Witamy!

McDa Niestety nie pomogę Ci bo nie byłam nacinana ani nie pękłam, ale wydaje mi się że to może długo boleć. Kuzynka rodziła 1,5 roku temu a do dzisiaj narzeka.

Wercia I- 3 godziny, II- 20 minut

Emilia – gratuluję ząbka : 🙂

Gosiaczek zdjęcia super. Śliczna córcia
A poród strasznie długi, ja nawet 1 dziecko rodziłam 30 minut (II)

darka9118 To długo cię przetrzymali. Jak rodziłam Filipa też najpierw odeszły mi wody i od razu dostałam kroplówkę na przyspieszenie akcji i za 3 godziny już był mały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja rodziłam sn - ponad 14h 🤨 🤢 myślałam, że zwariuję.
pierwsze 10h to i tak nic w porównaniu do pozostałych 🤪 oczywiście popękało to i owo 🙃
zobaczymy jak u mnie będzie z pisaniem, bo ja raczej wyrażam sie krótko i zwięzle - nie umiem poematów pisać jak Wercia ale będę sie starać - maturę napisałam na 5 stron jak inni pisali na 20 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem, ale szczerze to zmęczona i wykończona tym beznadziejnym weekendem 🥴
Byliśmy w kościele na występie chóru - bo zawsze fajnie śpiewali - nowoczesne i tradycyjne kolędy a tym razem tylko te tradycyjne - Patryk spał słodko
Potem podjechaliśmy do Kauflanda po zapas słoiczków - głównie z mięchem - to się już rozryczał
i wył i wył jak szalony i całą drogę do domu, na dodatek padało dosc mocno
Aż sobie rękawiczki pościągał i się poodkrywał...

rose
- ja mojego karmie mm i nie jest utuczony ani spasiony także różnie bywa...
muszę zapisac go do dzieci zdrowych bo sami to sobie możemy szacowac - ost. Nam wyszło że 76 cm i ok. 8 kg
PAtryk śpi ostatnio tak - przed południem ok. 2 godzin, po południu ok. 1 godzinke- z tymże to na prawdę różnie jest, czasem i 3 godz. pośpi, czasem pół godz.


tedit
- wiem wiem, w niektórych szpitalach tną każdą pierworódkę, dlatego od
takich wara z moim chłopem - bo my oba maniaki nienacinania
ja też nie dosładzam nic - a właściwie nie mam co bo jadę na słoiczkach 🙃

emilia1
- gratulujemy ząbka 🙂 🙂 🙂
ja uważam, że te żele niewiele dają ( na zębory oczywiscie) 😜

Gosiaczek
- fotki superek
my też polujemy na telefonik grający, dziś widziałam w Kaulfalndzie - ale duży, brzydki i drogi
jak będziesz miała linka to wklej, bo ja juz parę oglądałam na allegro ale na razie szkoda mi kasy bo tych rupieci różnych juz ma pełno...

darka
- fajnie że u "teściów" ok,
ja flaczki lubię a niektórzy nienawidzą, wiem wiem...


Dziewczyny spokojnie z tymi ząbkami, Patryk ma 2 i na razie ich za bardzo nie potrzebuje a już na próchnicę są narażone...

MajaCh
- ech faceci, ja w fazie "uleglego baranka" najchętniej chciałabym aby dał mi spokój...

monia321
- ja myślałam właśnie że 2 faza szybciej minęła a tu wpis 55 minut

Tilii
- poniżej przeczytasz ile mnie trzymali po odejściu wód, i od początku i przez 3 dni dostawałam antybiotyk z racji przedwczesnego odjeścia wód


Apropo liczenia faz porodu, to w szpitalu gdzie byłam liczyli I-sza faze od momentu regularnych skurczy
jak wody odeszly to do porodu prawie 20 godzin minęło
3.40 - odeszły wody (36 tydzień) i od tej pory skurcze mało bolesne a raczej odczuwalne jako twardnienie co jakiś czas
zero rozwarcia
po 15 - kroplówka
ok 17 - regularne i częste skurcze
21- pełne rozwarcie
21.55 - urodził się Rozbójnik
zebrało mi się na wspomnienia 🤪 🤪 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokładnie miałam tak:
o 23 odeszły wody..moj maz byl wtedy na rybach...razem z tymi fiszami i robalami przyjechal na porodowke dobrze ze mial zmienne buty nie wlazł w gumiakach....pozniej bole zero rozwarcia podpięcie pod oksy dalej nic więc robienie rozwarcia rękami...znieczulenie ZOO wbijali sie 6 razy i nie trafili..wiec dostalm glupiego jasia..oj zajebisty odlot...gadalam do meza ze jakis pies szczeka kolo mnie i zeby go zabrał...od początku zero lekarza a placilam za wizyty 100 zl.
bole okropne powyrywalam sobie wenflony a moj maz skrzywil stojak na kroplowke hehehe
o 20,30 nastepnego dnia przyszedł lekarz po tym jak zacislam nogi i nie dalam sie zbadać..lekarz stwierdzil ze odrazu powinno byc ciecie maly zle ulozony...a rozwarcie pełne..brak skurczy partych ...ciagle pytała czy chce mi sie srać no ja pierd...le meksyk hehe rozebrali mnie i na waleta wiezli przez oddział..w dupie to mialam...maly by bez wod plodowych 23 h kazali mi przec bez boli partych i urodzil sie z krwiakiem w oczku ale wszystko ok...byl owiniety pepowina...polozyli mnie na stole dli znieczulenie...dotykaja brzuch i pytaja czy cos czuje...a ja ze nie czuje bolu ale ze cos mnie tam smyra a oni..to tniemy..łoszzz kur...wa myslalam ze mnie potną zywcem hahahaha ale było ok uslyszalam placz malego dali go do takiej metalowej brytwanki był fioletowy wazyl 3970 i yle go widzialam dopiero pozniej jak juz bylam po..dali mi go..maz przy cesarce stal za drzwiami i sprzataczka myla podloge...nagle płacz a ona do męża...to chyba Pana dziecko :-D ahhh jaki byl szczesliwy....gdyby nie n nie dalabym rady ciagle mi mowil jeszcze chwilke poboli i przejdzie ...liczyl sekundy och to było niesamowite..jeszcze przy bolach pamietam ze pisalam z emiliaeem hehehe myslalam ze sie obsram na tej OXY ale luz MAM MARCELA :d


porod 23 h
ale teraz sie z tego smieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Dziewczyny!
Wercia82 jestem kolejną osobą, która Was namiętnie podczytuje i zapewne nie jedyną .
Mam na imię Ewa jestem z Łodzi i z ogromną przyjemnością do Was dołączyła, przyjmiecie mnie?
Mój syn ma na imię Miłosz, urodził się 22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan - Matko Święta kobito ale sie wymęczyłaś, co oni tam z Tobą wyprawiali, tyle godzin bólu, kiedy od razu powinna byc cesarka 😞

u mnie kroplówka powodowała niesamowite bóle i to od razu co 2-3 minuty, na które oddychania ani nic nie pomagało, prosiłam położną żeby odpięła chociaż na chwilę to paskudztwo
pierwsza położna było ok, następna jedna wredna robiła mi masaż bo stwierdziła że "nie leci mi krew i jest szyjka zamknięta i wysoko" i po tym już mi krew poleciała i myślałam że oszaleję tak mnie tam porozrywała 😞 że ganiałam do kibla co chwilę nie wiedząc co ze sobą zrobic z tą kroplówką co ją musiałam pochylac w drzwiach i się okręcała o ten stojak 😠
najbardziej uderzała mnie jej totalna obojętnosc, mówiłam że mnie napiernicza a ta mnie w dupie miala
ostatnia - co odbierała Patryka ( okazało się ze jest w rankingu najlepszych położnych ze śląskiego) to jakby anioł przyszedł - a mnie tak bolało i byłam już tak otumaniona że myślalałam że to salowa przyszła 🙃
od razu się mną zajęła
ja nie mogłam leżec bo nie umiałam wytrzymac z bólu
przed zzo rozwarcie było 1 cm na godzinę
po zzo w pół godz z 4 cm zrobiło się 10
ale zzo na mnie niewiele podziałało - 2 dawki a bóle czułam (podobno miały 100%)
tyle pomogło że mogłam leżec bo tak nie byłam w stanie nawet usiasc i od ok 16 byłam tylko na nogach
no a na kupę to mi się chciało, wołam położną żeby odpięła mnie z ktg bo muszę do wc a tam 10 cm i już nie poszłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...