Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Fajnie macie, też bym się napiła %. czegokolwiek 😉

Monia Moja też się budzi niestety. Na szczęście zazwyczaj tylko raz. Zdarzyło jej się kilka razy przespać całą noc, ale to były takie jednorazowe wybryki 😉
Pocieszam się tylko tym, że mogło być gorzej. Filip już zaczynał chodzić a budził się w nocy co 3 godziny na mleko 😮 Zaczęłam go oszukiwać i dawać coraz rzadsze mleko a potem wodę i w końcu przestał się budzić, Nasze maluszki są jeszcze za małe na taką akcję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny, moja Michalina zaczęła przesypiać mi całe noce jak skończyła miesiąc, choć mam wrażenie, że to jest wynikiem braku snu w dzień...moje koleżanki z dzieciakami według mojej teorii zaczęły przeciągać swoje dzieci, nie kładąc ich spać w dzień mimo, iż były zmęczone i osiągnęły taki efekt, że dzieci im zaczęły spać jak zabite w nocy...tylko co z tego jak w dzień nie do wytrzymania! Nic taka już natura naszych dzieci...każde inne i niestety musimy się dostosować do nich...Ale nie martwcie się kiedyś noce będą przespane...a nieprzespane powrócą jak dzieciaki podrosną i na imprezy zaczną nam wybywać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

A Lenka obudziła sie koło 4 na mleczko i jeszcze sobie przez 30minut gugała i zasnęła, spała do 8 😉 mąż się nią zajął a ja pospałam do 11 i mogłabym jeszcze ale bałam się ze głowa mnie rozboli. Jak wstałam mąż szykował śniadanko 🤪

emilia i McDa ja też lubię Martini Bianco samo z cytryna albo ze spraitem 🙂 a kieliszki mąż mi kupił 😁

tedit to zdrówka obyś szybko pozbyła sie tego cholerstwa 😘

Tilii
moja tez zrobiła mi kilka razy niespodziankę i przespała całą nockę no ale było mineło 😉

Dobra zmykam sprzątać mieszkanko. Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maja tak się mówi jak dziecko śpi to rośnie moja Natalia śpi już 2 godz a niech sobie śpi tym bardziej ,że jest chora 🙂


monia mój maż twierdzi że łóżeczko ja parzy bo się w nim strasznie kręci wieczorem jak zaśnie to przez 2 godz musi być cisza bo każdy szelest ja budzi, mam przykład wczorajszy zasnęła sama w łóżeczku po 3 min a po 30 min się obudziła bo sąsiad zadzwonił do drzwi a nie mam głośnego dzwonka. Teraz śpi w wózku jakieś 15 min temu sie przebudziła to ją powoziłam i śpi dalej 😉


tedi a jednak duomox wracaj do zdrowia 🙂


gosiaczek no widzę ty jak emiliaeem lubisz pospać mnie to by głowa cały dzień bolała najdłużej to do 9 mogę spać później jestem nieprzytomna 😉


tiliiiii ściągnij pokarm i napij się winka a jak nie chce pic z butelki to kup sobie piwko Karmi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Wczoraj Emiluś nie spałam, do rodziców w gości uderzyłam 🙂 I siedzę aż do dzisiaj 🙂
Trochę Olka poniańczą ☺️
I tak sobie pomyślałam,że jadę w niedzielę na zakupy do Wawy, bo już wyprzedaże się zaczęły...
No i w Smyku jakie przeceny 😮 Póki towar nie przebrany, może coś podkupię 🙂 Sobie zresztą też, bo chodzę jak dziad, tylko dwie pary jeansów mam 😠

Gosiaczek dziś święto a ty sprzątać będziesz??? 😮 😉 Daj sobie luzu 🙂 Roboty nie przerobisz 🙂 A wypocząć możesz...

No to Edyciu współczuję choróbska 🥴 Mi w bólu anginowym pomagały zimne lody 🙃 No i DUOMOX silny lek, na gardło jedyny. A woda z solą 😮?! Nigdy... Rzygałabym jak kot ☺️ 🤔 U mnie nawet szałwia nie przejdzie.

Darka Ty to się masz z rodzicami 😁 Ale pewnie jedynaczką jesteś... 🙂
Ja Was podziwiam,że nie boicie się wprowadzać surowych owoców dzieciom 😮
No ale jak kiedyś wspominałam, ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie. ☺️ A mojego Ojca bratowa ma córę dwa miesiące starszą od Olka i na święta Mała próbowała makowca i sernika! 🤪 Czekoladę też posmakowała, generalnie dostaje wszystko do żarcia 😁 Bo jedzeniem bym tego nie nazwała. No i to jest dla mnie chore! A babsko jeszcze twierdzi,że Małej nic nie jest! 🤪

Wercia gdzie Twój połemat??????? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam wspomnieć o alko... Bo widzę,że temat podjęłyście ☺️
Ja uwielbiam kokosowe driny z mleczkiem! Pyszotka 😜
A nie piłam chyba ze dwa lata! 🤪

Karmi czasami strzelę,ale u mnie natychmiastowo wpływa na laktację 😮 Nie nadążam z odciąganiem.

A propos laktacji, ostatnio miałam kryzys 🥴 Herbatek ziołowych nie lubię,a kiedyś zaopatrzyłam się w zamiennik- tabletki LACTINAL. Dziewczyny! Po jednej tabletce, nie kłamiąc 20 min. upłynęło,a ja natrzaskałam 180 ml mleka! 😮 Byłam w szoku! I nie wiem czy rzeczywiście tak działają, czy to moja podświadomość 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem ty to masz za dobrze jak nie mąż to teraz dziadki niańczą Olka 🙂 Zazdroszczę ci 😉 no ale chociaż mam męża w domu od świat to tez zajmuje się mała, dziadki wparowali na 15 min nawet nic do picia nie chcieli a jak mała zaczęła się kręcić im na recach to już oddawali 😆 😆 A malibu tez uwielbiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dzisiaj wypiłam drinka (chyba pierwszy raz od ponad roku) i nie wiem jak mała zareaguje. Może bedzie lepiej spała 🙂) a tak serio to nie sądzę, żeby ten 1 drink jakoś jej zaszkodził...no mam taką nadzieję...a pyszny był, 😜 ale jużpo jednym mam lekki szum w głowie 🙂) 🙂) to chyba przez tak długa przerwę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem za późno już posprzątaliśmy lenić będę się jutro i w niedziele bo nigdzie się nie wybieramy 😜 a co do drinków ja uwielbiam wszystkie słodkie wiec kokosowe też wchodzą w grę 😁

emilia jak emilieem tak dobrze to może my podrzucimy jej swoje córcie 🙃

oj dziewczyny chyba odpoczywają od forum bo tu taka cisza 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia Lenka też dzisiaj marudna spała trzy razy po 30 minut ostatnia drzemka od 16.00 do 16.30 i też strasznie marudziła ale z mężem daliśmy radę i przetrzymaliśmy ją do 19.30 wykąpaliśmy, butla i teraz śpi 😉 ale znając ją
to jeszcze sie przebudzi 😉

A i mam pytanko czy któraś z Was też tak ma: karmię mała przed snem biorę na odbicie(oczywiście odbija sie) zasypia po 30 minutach budzi się z płaczem(nie otwiera oczu) biorę znowu na odbicie i znowu jej sie odbija i tak powtarza sie to ze 3-4 razy. No i nie wiem specjalnie karmię ją smoczkiem z mniejszą dziurką żeby za szybko nie jadła i nie nałykała sie powietrza a tu co wieczór to samo no i nie wiem czy to normalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś ale jaja! Dopiero siedząc na klopie dopatrzyłam się,że Inowrocław wcale nie leży koło Wrocławia!!! 🤪 😁 😁 😁 Toż Ty bliżej mnie ☺️
Grunt to być za pan brat z mapą... ☺️ 😁 I poznawać świat na sedesie z ebonitu 🤪 🙃
Także byłam dziś u Ciebie...

A Córy dawajcie! Pewnie,że się zaopiekuję 🙃
Mam zamiar narobić orzeszków, więc foremki będą Pannice wylepiać 🙂 Synowe sobie wychowam, a co 😜

A ja dalej u Staruszków, Olek zadowolony, bo każdy do Niego guga 🙂

Monia
toś zaszalała 😉 Ja po drinku chyba bym była napruta jak wór i poruszała się jak kloc żelbetonowy 😁 Ale ja ogólnie mam słabą głowę do picia...

Gosiaczek my zwyczajnie tanie w utrzymaniu jesteśmy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam


emiliaeem nie byłam gorsza i ja cie odwiedziłam cóż to tylko 300 km 😉


gosiaczek ja od 2 miesięcy podaje jej butle jak śpi inaczej mi mleka nie wypije i to w łóżeczku lub w wózku i nie wyciągam na odbicie 🙂 ani w nocy ani w dzień 😉


Natalia z samego rana rozrabia i krzyczy niech te zęby wychodzą . Dziś mój syn kończy 13 lat tort zrobiony 😉Popołudniu goście 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Za jakis czas postaram sie wywalic poemata
Jestem sama w domu, mój się ubrał i se gdzieś pojechał, nie wiem gdzie a ja sama
ani zakupów ani nic, na dodatek zepsuła sie chyba pralka 😠 😠 😠

Pożarłam się z mężem - tym razem o opiekę nad Małym
Bezczelny jeden, stwierdził ze niby zajmował sie Nim wczoraj tak jak Ja - czyli do wieczora.
A mały wczoraj wieczorem wył i wył i w końcu żeby nie oszelec poprosiłam go zeby sie Nim chwilę zajął
To mi dziś powiedział że się zajmował Nim tak jak ja - czyli do wieczora a wieczorem powinnam Ja - a Ja wymiękłam.
Bezczelny co on robił te parę godzin???? Bawił sie z Nim - a ja ubierałam, przewijałam, likwidowałąm kupę, sprzątałam, piekłam babkę - on tego wieczorami nie robi

Jak mnie tym wkur............zył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia82 to samo u mnie Natalia marudna chyba na zęby bawiliśmy ja wczoraj razem dziś znów marudna a mąż co pojechał sobie do mamusi niby do garażu pogrzebać w aucie 🙂 jeden plus to nie muszę obiadu robić bo przywiezie kluchy na pyrach 🙂 , a tak w ogóle od wczoraj krzyczy że ma dość urlopu chce do pracy . Mam szczęście bo Natalia zasnęła jakiś czas temu zdążyłam umyć podłogę w kuchni , łazience i klatkę schodowa 🤪 no ale w nocy to się prawie cały czas kręciła a do 24 to krzyczała przez sen to teraz odsypia 😉


tedi zdrówka 😘 dzwoniła do mnie szwagierka ,że nie przyjdzie do syna na urodziny bo u nich tez jelitówka 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam ponownie

Przepraszam że nie zaglądałam i nie pisałam ale nie byłam w stanie. 😞
Mój mi tak pomógł przy Rozbójniku wczoraj - jak pisałam post niżej ...
Dziękuję za taką pomoc - czyli "zajmowanie się Nim tak jak Ja" - jak muszę i tak robic wszystko przy małym oprócz bawienia się z Nim - tak to moja Mum robi jak przyjdzie do Nas ale to Babcia a nie Ojciec


McDa - zdrowia życzę jeśli chodzi o tarczycę,
plan domu imponujący, mogę sobie pomarzyc o takim,
filmik super
u Nas też z jedzeniem i kupami po nich nie ma problemów, i po bananie jest i po innych jedzonkach


emilia1
- i nasz ma apetyt po ojcu - czyli wcina obiadki i deserki jak automat
Natalia widzę ładnie spała

emiliaaeem
- Ty to masz spanie, wow
no tak ból porodowy to masakra - jak sobie przypomnę, dziwnym trafem nic z porodu nie zapomniałam, a teoria jest że się to zapomina...
a za laktację to powinnaś chyba medal dostac


tedit
- zdrowia!!!
oby mąż pomagał - a nie tak jak mój pobawił się i powiedział że robi tak jak ja do wieczora...
fajnie sie masz z meżem, mój był 2 razy sam z Nim na spacerze

Tiliii
- hehe z tymi zakupami, ja teraz wolę kupic cos Rozbojnikowi a sobie nic - jak dziadówka chodzę a dziecko wystrojone


darka
- ale Oskarek śpiewa
widzę że u Ciebie tez konflikt pokoleń, dlatego ja jestem zdania że młodzi powinni mieszkac osobno bo tak to są kłótnie
co jakiś czas murowane, ja bym nawet na jednym osiedlu nie chciała mieszkac
Nasz też patrzy sie porządnie jak jemy ale na razie nic nie dostaje z naszego jedzenia


MajaCh
- no no nieźle z tą bułka w Czechach



monia321
- co do jedzonka dawanego niemolętom to różne eksperymenty ludziska wyczyniają
ja czytałam ostatnio na jakimś forum, że babka dawała 5 m-cznemu dziecku już normalnie to co wszystkim - zupy, mięsa,
jogurty, bułki itp
a co do przespanych nocy to moze dlatego ze karmisz piersia? podobno pokarm matki jest szybciej strawiany, bo z tego co widzę dzieci
na butli jak sie najedza to cala noc spia albo wiekszosc


Gosiaczek
- widzę że dbasz o siebie pełną parą ale dbajcie chociaż dziewczyny o siebie i za kopciucha wercie czyli Zosie
no ja przy "niewolnictwie macierzynstwa" dzieki meżowi prezentuję obecnie obraz zaniedbanego kocmołucha

megan - super ze Marcel wcina "słoiczki"

majaaaa
- ciesz się ze Michasie lubi i używa smoka, nasz od września smoczek - beeee i może przez to czasem jest go ciężko uspokoic


I na tym na razie koniec, przepraszam że tak "lakonicznie" napisałam ale jeste zła, niewyspana, wkurzona,
Znowu wszystko na mojej glowie
Ale pranie sie pierze, obiad zrobiony, podlogi pomyte, odkurzone, zaraz dam jesc Małemu i moze wezme wozek i pojde na spacer
Tylko Ja- kocmoluch i kopciuch - ale może pora po prostu sie przyzwyczaic do tego zamiast gderac ciagle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek

U nas nocka jak zwykle pospana i ja sie wyspalam bo dzis bez Adiego pojechal do rodzicow na weekend bo ma tam cos do robienia z ojcem a my przyjedziemy do niego w niedziele kolejny obiadek z tesciami;/

Wercia oj nie zazdroszcze faceci juz tak maja my to zrobic wszystko w okol dziecka a oni tylko marudza ze chwile sie zajma nie no ja nie narzekam bo adi sie zajmie malym i nie marudzi nawet go przebierze wykapie nakarmi a ja moge cos innego z meidzy czasie zrobic jedyne co to nie polozy spac bo maly przy nim sie smieje a nie spi wiec sobie to darujemy

Tedi26 widze szpital u ciebie to nie dobrze

Dzis w gazecie ze zdjeciami maluszkow dziewczynka Helenka jej jakie ona miala wloski takie jak nasza Ania choc chyba nawet jeszcze gestsze oj slodkie sa takie maluszki z wlaskami jak u wiekszych dzieci a moj ma 5 na krzyz ehh coz to chlopczyk

Reszte napisze wieczorem mam wolne bo bez chlopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Kurcze wszystko co napisałam przez pomyłkę skasowałam 😮

Lenka dała pospać obudziła się po 8 i ładnie w łóżeczku poleżała do 9 😁

tedit no to nie ciekawie dużo zdrówka dla Was 😘

wercia kopnij męża w trzy litery i niech nie żartuje sobie monia dobrze powiedziała co on opiekunka na chwile. Ja na swojego nie mogę narzekać przy małej robi wszystko nawet jak jestem w domu z resztą jak ma wolne to go wykorzystuję na maxa a on chętnie się małą zajmuje 😜

My już po spacerku oj schłodziło sie 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też już po spacerku
Mój fochami strzela - zamiast flaczków które ugotowałam a które lubi zrobił sobie zupkę chińską.
Miał isc z Patrykiem na spacer ale zaczął fochami strzelac i w końcu poszłam sama
Teraz wróciłam i co??? I nie ma go w domu, a ja jak on był te swoje 2 razy na spacerze sam z Małym to ja jak głupia frajerka wtedy wszystko robiłam co się dało 😞 😠 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pyrka kilka razy budziła się w nocy. Nie wiem o co jej chodziło. Może też zęby? A tego wszystkiego tata zaspał do szkoły 😉

Dzisiaj dałam małej brokuły. Na początku nie była zachwycona, ale potem jej zasmakowały. Zoabaczymy jak zareaguje
Teraz wciągnęła pół banana

Gosiaczek Moja tylko raz odbija i nie płacze.

tedit26 Filip też miał biegunkę i wymioty, ale nie zaraził małej na szczęscie
Życzę zdrówka.

Wercia To naprawdę masz przesrane. Nie wiem co Ci poradzić.
Mi mąż też dużo nie pomaga. Ale on po pracy idzie pracować na budowie, więc nawet tego nie wymagam i tak ma co robić. Ale w nocy jak trzeba to wstaje do małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie , w koncu i ja sie zebralam,zeby nadrobic...ehhh bez kitu jak pomysle co 2gi dzien ,ze tu nasmarowane tyle stron to czekam na dluzsza wolna chwile..... 😁

Coz, zaczynajmy 😁
Emilia1 Wszystkiego dobrego dla synka !!! 😁 a z tym banankiem to mozesz sprobowac...po prostu kazde male ma inaczej 🙂

Mgda wspolczuje serdecznie chorej tarczycy, wiem,ze to paskudna przypadlosc ale na szczescie da sie z tym normalnie funkcjonowac 😉a filmik obejrzalam z Paulinka, jest przeeeeboska 😁

Wercia szczerze ja tez miewam klotnie z mezem ale o pierdoly bardziej bo jesli chodzi o Zuzie to juz dawno mu wbilam do glowy,ze ojciec to nie przymus tylko wybor,jesli ma robic cos przy niej bo musi to niech spierd....la bo dziecko to odczuje najbardziej. I juz jest ok. I w nocy do niej wstaje i zabiera na zakupy.I teskni za nia ciagle..

Tedit!!!! co Ty masz z tymi chorobskami......angina teraz jelitowka...obawiam sie i ja z Toba o mala!!! bo raczej jej nie ominie 😞 mi zawsze na to pomagal ibuprom sprint caps po 2 tabletki plus takie cos na biegunke nie pamietam nazwy..... mama mi kiedys poradzila i dzialalo,rzeczywiscie....a i chcialam Cie zapytac o to zoltko - w jakiej formie jej dawalas? gotowane czy jak? z czyms czy tak na sucho?

Megan a Ciebie chcialam zapytac jakiej firmy sloiczki z rybka macie? moze i tu znajde...?

Emiliaeem Twoje opowiesci kibelkowe hehehhe, jest taka piosenka kapelki punkowej "The bill" i oni spiewaja"obmyslam nowy plan,wtedy kiedy sram " hehe mi sie przypomnialo...
A Malibu tez uwielbiam....mniaaaam , wogole lubie rozne slodkie i kwasne driny. Martini tez mam w domku se stoi i czeka na nie wiem co.... 😮 😜

Gosiaczek to odbijanie ...niepokojace jakos? Zuza tak nie robi tylko po karmieniu ja podniose chwile w pozycji pionowej i od raz beknie porzadnie ale to max3 razy ale nie tak,zeby gazy sie zbieraly jak lezy az tak....sluchaj a moze ten smoczek ma za mala dziurke wlasnie? i ona tak ciagnie,ze i powietrze ciagnie? musisz pokombinowac,posprawdzac....a placze jak lezy??? bo jak dziecko placze w lozeczku to tez lyka powietrze i tez moze pozniej bekac..ale nie tak,zeby brzuszek bolal od gazow az... 😮 😮 pisz tu nam czy cos zauwazylas,czy cos sie zmienilo..
A i kieliszki do Martini mi wczoraj maz sprezentowal 2 Villeroya piekne, on nie umie z nich pic bo chcial sprobowac i sie oblewal tylko...faceci sa nieudolni hehhe i kupil mi jeszcze superwypasione noze jakie chcialam ale to inna bajka 😁 mam SWIETE NOZE hehehe sa az takie zajebiste,ze nie bede ich uzywac 😁 tak mu powiedzialam 😁 heheh

Kiniek w Pl duzo sloiczkow z ryzem jest nie???? tu z kolei prawie wszystko z makaronem!!! nawet mam jakis obiadek teraz dla Zuzi ale dam jej pojutrze niech sie oczysci bo poszalalam 3 dnipo kolei dostawala solidne jedzenie i dzis zrobila 2 razy twarda kupke jak DOROSLY czlowiek a trzecia juz luzna wiec ok. No ...ta cielecinka ja tak urzekla 😁 Aaaaa i Danonka dzis zjadla prawie calego. Nic jej nie jest, zadnych objawow alergii poki co. Jogurty naturalne juz czekaja w kolejce, danonki jej daje,zeby nie wyrzucic skoro juz kupilam...

Dareczka Zuzia tez raczki wyciaga do wszystkiego co chce dotknac!!! chodzimy po pokoku ,a ona kieruje raczka gdzie chce bo tam jest cos co chce 😁 hehe, moj wachlarz pamiatkowy jest centrum uwagi 😁 !!! i lodowka bo tam mnostwo magnesow jest kolorowych 🙂
A odnosnie bulki tez dzis dalam Zuzi possac troszke ale nie robilo to na niej wrazenia ...woli chrupki chyba 🙂

A u nas pieknie, pogoda nie z tej ziemi!!! Bylysmy dzis na zakupkach i pospacerowac okolo 4h az!!! W koncu Zuzia zaczela robic do mnie E! E! hehehe i to oznaczalo,ze chyba chce juz do domu i faktycznie bo glodna 😁 teraz spi 🙂
A sen....cos tam sie zmienia w tej malej glowce bo przedwczoraj spala od 21.30 do 5.20, wczoraj od 21wszej z hakiem do 4tej , oczywiscie pozniej butla i jeszcze spi do 8-9 zalezy.Rano wlasnie o tej 4-5 daje jej teraz po 150ml nie 120 jak wczesniej i dluzej spi chyba ,ze kupka ja obudzi......
No to tyle pewnie jeszcze sobie cos przypomne czym chce sie podzielic i bede dopisywac 😁
ufffffffffffffffffffffffffffffff heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...