Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Emilia mój syn tez pierwszy wnuk u obojga dziadków i wtedy tez tak było jak u ciebie a teraz oni chyba myślą ,ze jak zachciało mi się po 12 latach na stare lata dziecka to mam sama sobie je bawić niestety ale tak odczuwam 😉 ale mam charakter i ich głęboko w dup...ie pewnie ,ze sama dam rade a w razie co zawsze mogę na przyjaciół liczyć 😉 Zresztą raz się już na moich zawiodłam jak starałam się o kredyt na mieszkanie to brakło mi 20 tys no i odmówili mi i niestety wciąż jestem na wynajmie mam nadzieje ze za 4 lata jak już pospłacam wszystkie raty to uda nam się kupić niewielkie mieszkanko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czekałam na księdza od 16 a on dopiero teraz był,Lenka przed przyjsciem księdza to diabełek a przy nim to aniołeczek 😜

dziewczyny ja też uwielbiam ciepło a woda musi być tak jak u emiliaeem gorąca 😁 A mała też sama sie zajmuję mam by pomogła ale zaraz teściowa by chciała wiec wolę sama 😉

emiliaeem trzymam kciuki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ach czytam Was na raty bo tyle piszecie że nie nadążam 🙂 i nie zapisałam sobie tego co miałam pisać, chyba muszę jeszcze raz czytać 😞 widzę tylko że Was wzięło na przeprowadzki 🙂

Tilii Ty mówisz że masz 100 m2 do urządzania, ja wczoraj sprawdzałam plany i okazało się że my mamy nie 170 a 220;( masakra, już wiem gdzie ta kasa poszła 🙂 a ile jeszcze pójdzie 😞

Megan moja też tylko na cycu ale z butelki pije ładnie, tyle że moje mleko, mm nie próbowałam nawet dawać... i ze słoiczkami też nie mam problemu, skrzywi się na poczatku a potem wcina...

ja zaczęłam sobie pisać kiedy mała je żeby wiedzieć mniej więcej czy będą podobne pory drzemek i jedzenia 🙂
i tak:
6.00 cyc
9.00 cyc
11.00 100ml herbatki
12.05 cyc
14.20 cyc
15.20 pół słoiczka banana
17.45 cyc,
pewnie będzie jeszcze ze 2 razy cyc, bo przed spaniem częściej chce 🙂

i ja ciepło uwielbiam!! a woda musi być gorąca 🙂

małą kąpiemy ok 5 minut (tyle jest w wodzie) potem masaże itd 🙂 kąpie w maleńkiej łazience, dogrzewam piecykiem i jest ok 28 st, w łazienki zawsze wynosze w kocyku, nigdy czapki nie dawałam, w sypialni wczesniej trochę podgrzewam żeby szoku nie doznała 🙂 po czasie i tak robi się ok 20 st a w nocy czasem 16 nawet, wtedy marznę 😞 i mała śpi najczęściej w polarowym pajacyku, bo jak pisze w nocy mamy zimno 😞

a drzemki: spanko do 8.50,
11.10-pół godziny
13.50 pół godziny
16.15 20 min
i pewnie zaraz jeszcze bo marudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa no to ładnie się pomyliłaś 170 a 220 to różnica no nic może jakiś napadzik na bank 😁 😁 😁

oj i zapomniałam sie pochwalić moja mała sama pije herbatkę bo ładnie trzyma butelkę, no ale mleczkiem to juz ja karmie bo za ciężka dla niej, i dzisaij zaczęłam do niej robić ustami tak jak rybka i ona teraz tak mnie naśladuje aż ją nagrałam takie to śmieszne 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z butelki dawałam moj pokarm i nic z tego...lekarka mowla ze jak tak dalej pojdzie to bede podawała łyżeczką...albo ktos kto zostanie z nim. Dziewczyny poważnie...to słodki terrorysta..taki prawdziwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan jak Cie nie będzie to nie będzie miał wyjścia, jak będzie głodny to zje z butelki, też się martwiłam jak zaczynał się rok akademicki, mała miała 2 miesiące i za nic z butli nie chciała pić, zawsze ja jej próbowałam dawać, próbowałam 2 tyodnie, piła cyca, nagle wyciągałam i wkładałam butlę, już różne sposoby próbowałam, chciała jeść to ciągle wpychałam butlę, nie dawałam cyca, ale 2 razy pociągnęła i w ryk, ja się poddawałam i dawałam cyca aż przyszedł czas na szkołę, byłam załamana, chodziłam tylko na zajęcia na które musiałam, ale okazało się już po pierwszym dniu że była głodna, mąż dawał butlę i piła 🙂 i nie było już potem żadnych problemów, teraz jak mi zostanie odmrożone mleko jak wracam ze szkoły to nawet ja daję jej z butli (żeby nie wylewać bo szkoda mojej roboty 🙂 i sie nie buntuje, ładnie wypija a ja odciągam i zbieram na kolejny weekend 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nie ... Znowu 10 stron 😁

No i jesteśmy po kolędzie. Mała bawiła się grzechotką a księdza miała w głębokim poważaniu … 😉 Nawet nie rzuciła na niego okiem 😉

emilia1 Małą kąpie szybko i mam 25 stopni w łazience. A w domu ok. 20, ale nie lubię takiego ciepła. Tylko ze względu ma małą tyle jest. Ale ja nie mogę spać 😉 Jestem nauczona do 17 stopni – tyle miałam w rodzinnym domu w moim pokoju 😉
W oilatum kąpałam małą od urodzenia i nie miała uczulenia

monia321 Może spróbuj odciągnąć mleko i na początek dać jej z butki a potem mieszankę
Ja mojej na noc daję z butli moje mleko. A jak gdzieś wyjeżdżamy to mleko w proszku i nie protestuje.

Czapeczkę zakładałam długo, ale to ze względu na ten ubytek skóry. Kazali mi zakładać tak długo aż się nie zagoi nawet w dzień. Żeby nie było zakażenia. Ale latem to aż mi było jej szkoda. Tak cieplutko a ona w czapeczce..
Potem jak miała zapalenie ucha to lekarz przez kilka dni kazał zakładać czapeczkę.

emilia1 Do mnie też słodycze tak mówią… i jak tu schudnąć?
Wszyscy mi mówili, ze przy karmieniu piersią szybko schudnę a tu dupa. No ale jak codziennie muszę zjeść 1 czekoladę bo nie mogę wytrzymać 🙂

Wercia Moja ma wielkie niebieskie – jak tata 😉
A Filip takie jak ja czyli szaroburo zielonkawo brązowawe 😉 Nie wiem jakie 😮

McDa87 Robie tak samo jak Ty. Na zjazdy zamrażam mleko. Ale czasem jak jadę na cały dzień to nie starcza i wtedy pije Bebiko.
Co do metrażu, to rzeczywiście ździebko się pomyliłaś 😉
U nas w sumie to 180 m2 ale strych nie będzie użytkowany (przynajmniej na razie) więc użytkowe mamy 100. Ale myślałam o tym domu 5 lat więc wszystko miałam już zaplanowane. 🙂

emiliaem Nam kredytu nie chcieli dać. Chociaż oboje pracujemy, mąż policjant więc ma stałą i pewną pracę. Rodzice musieli wziąć ten kredyt razem z nami... Wszystko załatwiał nam doradca finansowy bo ja bym na miała siły na to latanie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na dzień Babci i Dziadka zamówiłam magnesy na lodówkę ze zdjęciem Młodzieży. Zawsze kupowałam jakieś kwiatki albo kartki, ale stwierdziłam że to wyrzucanie kasy. A tak będą mieli pamiątkę. Oczywiście przy okazji sobie też kupiłam. Właśnie dzisiaj przyszły i wiszą sobie 2 uśmiechnięte mordki na lodówce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poszalały moje kochane mamuśki 🙂

Jesteśmy już po wizycie i otóż moje dorodne dziecko waży 8550 g i mierzy 75 cm, jest najwyżej na siatce centylowej ale nadwagi nie ma. Jest radosnym, zdrowym bobasem.
Co do plamek, nie są one na tyle silne aby coś miało niepokoić, i wiecie co się dowiedziałam, że musimy uważać z kurczakiem nawet z piersią. Lepiej podawać indyka, królika a nawet rybę niż kurczaka. Te kupowane w sklepach są z ferm a tam chemia i antybiotyki. Nawet my, dorośli powinniśmy ograniczać spożywanie kuraków. Powiedział też, że lepiej dać słoiczek niż warzywa czy mięsko nie znanego pochodzenia. Możliwe, że Lenkę uczula nie sama np. marchewka a to co w niej jest czyli pestycydy itp.

Poza tym wszystko ok 🙂

Tilii12345 współczuje Ci tej teściowej, moja to maruda ale nie ma problemu jeśli ma się zająć Lenką, mówi, że to grzeczne, kochane dziecko.

emiliaeem
trzymam kciuki za to byście dostali ten kredyt 🙂

wercia Lenka ma takie ciemnoszare z brązowym kolorem. My mamy brązowe.

McDa zazdroszczę metrażu, nawet tego przed pomyłką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit to widzę ze ciekawych rzeczy się dowiedziałaś ja na szczęście do tej pory z mięska dawałam tylko indyka ale sama wpierniczam mięsko z kuraka 😜 I jak narazie jadę na słoiczkach a potem sie zobaczy 😉

Dziewczyny ja już sie trochę napaliłam na to mieszkanie najgorzej jak nie uda nam sie wynegocjować takiej ceny jaką chcemy i zostanę w sferze marzeń 🥴 choć nie narzekam bo tu mam 73m i jest co sprzątać 😜

Tilii
pomysł na dzień babci rewelacyjne chyba ściągnę od ciebie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem z powrotem... Byłam w solarium 🙂 A jaka tam parówa 😮 Myślałam,że skonam...
A przy jakiej nucie się opalałam 🤪 Pretty Women 😁

Gosiaczek a ile czynszu płacicie?

Tiliii a ile Twój mężul ma lat służby? My oboje pracujemy,więc zdolność mamy, tylko miałam problemy z zaświadczeniem z pracy do kredytu 🥴 Jestem na umowie na czas określony 🥴 Ale kierownik uległ... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedit mi też tak mówił lekarz i w szkole rodzenia babka mowiła że dużo lepsze są słoiczki niż gotowanie w domu jarzyn i mięsa ze sklepu, ja marchewki i ziemniaki mam swoje więc wiem co daję a królika kupiłam jakiś czas od cioci co choduje i czeka w zamrażalce 🙂 w przeszłym tyg chyba wezmę pierwszą porcję 🙂

Tilii, Tedit, zawsze marzyliśmy z mężem o dużym domu, ja nigdy nie miałam sama swojego pokoju i pragnęłam żeby każde moje dziecko miało wlasny, planowałam trójkę więc chciałam 3 pokoje plus nasza sypialnia 🙂 więc domek musiał być duży ale i tak najwiekszy koszt to piwnica na życzenie męża i dach kombinowany 🙂
jutro Wam wkleję zdjęcie mojej chatki w surowym stanie 🙂

a i moja maleńka dziś pierwszy raz bawiła się stópkami i dwa razy obróciła się z pleckow na brzuszek ale potem już nie chciała 😞 i udało mi się w końcu sfilmować jak gada 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/502/img0775i.jpg/][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/8028/img0775i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Słuchajcie chyba się udało. Wczoraj dałam po kąpieli butlę z bebilonem HA i wypiła ok 80 ml i nawet potem cyca nie chiała tylko zasnęła. smakuje to paskudnie, ale poszło. w nocy troszkę tylko popiła cyca i spi. I tak chcę zostawić, że na noc butelka a w dzień i trochę w nocy cyc (chciałbym ją karmić piersią do roku, ale zobaczy,y). Zresztą i tak czuję się jak bym ją zdradziła podając butlę 🙂) serio nie śmiejcie się, mój mąż puka sięw czoło jak mu to powiediałam
aha łyżeczką też fajnie je. Obiadki daję na zmianę ze słoika i sama gotuję (mam eko warzywa więc wiem co gotuje). Teraz jak bliśmy na święta u rodziców to zakupiłam królika też z "ekochowu" 🙂) więc zamrożony czeka.
Co do tych kurczaków kupowanych w sklepach to już dawno o tym słyszałam. Faszerują je hormonami, antybiotykami więc ja innego niż od mojej mamy nie ruszę 🙂) no, ale nie każdy ma taką możliwość i też nie można się dać zwariować
Pogoda u nas beznadziejna, szaro bur i leje..
McDa ale ona jest słodziutka do schrupania, już bym ją wytarmosiła za te udka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem 5 lat

McDa Też mam swoje warzywa. Ale co z tego jak ta małpa nie chce jeść 😉 Jutro spróbuję jeszcze raz coś ugotować, ostatni raz.
Malutka jest boska. Słodkie są te nasze dzieciaczki 😉 A ten czas tak szybko leci. Za chwilę pójdą do przedszkola i powiedzą; no mama nie przytulaj mnie!

megan85 To rano pewnie odeśpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam Natalia ładnie przespała noc, ma tylko od czasu do czasu jeszcze kaszel. Ja tez mam marchew swoją nie ze sklepu, obecnie robię jej zupki z mięskiem a marchewkę miałam od mamy z ogródka , ale męża kuzynka ma marchew pietruszkę i seler sprzedają do szkol i przedszkoli i od niej wezmę. Natalii bardziej smakują moje zupki a to dlatego ze nie są mdłe tylko słodziutkie dodaje cukier do wody 😉 Dostałam z hipp zupkę z dynia i indykiem i ładnie zjadła , a kupiłam z rybka , ale jeszcze nie dawałam 😉 a wczoraj zjadła pól słoiczka suszonej śliwki 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej 🙂 potem Was nadrobie a teraz tylko pytanie.....od kiedy mozna jakies jogurciki dawac dzieciom???? Kupilam danonki ale okazuje sie,ze sa po 3cim roku 🤨
sa jakies specjalne jogurty?
A i wczoraj zjadla cielecinke ,caly sloiczek 125 ml baaaardzo pysznie jej smakowal!!!! ale prykala po nim ostro,brzusio jednak nie bolal . Dzis dostanie cos tam z makaronem. Mam taki sloiczek, zobaczymy jak pojdzie.....A tak wogole to glodomor jej sie wlaczyl jakis wieczorem o 20stej 150ml kaszki ,o 21 wolala o bubu 120 ml mlesia pozniej o 4 120ml - nastepne o 7mej 120ml!!!! i nie spi od tamtej pory, wytrzeszczala meeeeega kupe po miasku i szczesliwa bo taka tuli do klaty ,a ma wlosy i mozna je pociagnac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka ok jedna pobudka na mleczko o 5 🙃

emiliaeem u nas czynsz to 415zł w tym jest gaz 😉

McDa ale Paulinka fajnie bawi się stópkami 😜 moja to chyba już ich nie odnajdzie 🥴
Koniecznie pochwal się domkiem 🙃 ja tak jak ty nigdy nie miałam swojego pokoju wiec dla swoich dzieci chciałam po pokoju a planujemy 2 wiec w tym nowym mieszkaniu tak można zrobić na 3 piętrze nawet cztery pokoje ale ja wolę 2 pokoje, większą łazienkę (zawsze o takiej marzyłam) i garderobę w sypialni 😜 na 2 piętrze kuchnia z jadalnią, łazienka (ale już mała) no i salon z kominkiem, a na parterze kotłownia, łazienka i taki pokój dzienny z wyjściem na podwórko chcemy zrobi tam barek (marzenie męża) kanapy, telewizor 😜

megan może jutro rano dłużej pośpi 😉

emilia widzę że mała ma apetyt i wcina wszystko tak jak moja ma to chyba po tatusiu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...