Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Anya napisał(a):
madalena20 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):

A co myślicie o tym co pisałam a propo dodatkowego urlopu?? kierowniczka kazała mi w podaniu napisać od 30.12.2011 do 26.01.2012 🤔 🤔 🤔 chyba wie kobieta co mówi 🙂

i jak zatytułować pismo???


moniq bo od 2012 dodatkowy urlop macierzyński trwa 4 tygodnie a że ty zaczynasz ten dodatkowy urlop od 30 grudnia i zahacza on o 2012 rok to ci się automatycznie przedłuża o dodatkowe 2 tygodnie. A pismo zatytułuj Podanie o dodatkowy urlop macierzyński.

Tu masz WZÓR oczywiście wpisz nie 2 tylko 4 tygodnie 🙂

PS. Pasuje Ci nowa fryzurka 🙂

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO I ZA MIŁĄ OPINIĘ TEŻ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
No ale cały czas było pisane na naszym forum, że dzidzia musi się urodzić po 15 sierpnia aby dodatkowy urlpu był 4 tyg 🤢 🤢 🤢 🤢 już nic nie rozumiem...



TU SOBIE POCZYTAJ 🙂
Dodatkowy urlop macierzyński na przełomie 2011 i 2012 roku

Pracownicy, którzy będą korzystać w dniu 1 stycznia 2012 roku z dodatkowego urlopu macierzyńskiego z 2011 mają prawo do części dodatkowego urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem tego urlopu. W takim przypadku części dodatkowego urlopu macierzyńskiego z 2012 roku udziela się jednorazowo w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego z 2011 roku. Pracownik w tym celu musi złożyć wniosek o udzielenie części dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Wniosek należy złożyć co najmniej na 3 dni przed zamierzonym skorzystaniem z tego uprawnienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik nie zostaje pozbawiony prawa do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wyższym wymiarze.

Pani Anna rozpoczęła dodatkowy urlop macierzyński z racji urodzenia jednego dziecka w czasie porodu w wymiarze 2 tygodni w grudniu 2011 roku. Z urlop będzie nadal korzystać w dniu 1 stycznia 2012 roku. Z dniem 1 stycznia 2012 roku nabędzie prawo do dodatkowych 2 tygodni urlopu. Dzieje się tak ponieważ od 2012 roku przysługuje dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 4 tygodni w razie urodzenia jednego dziecka podczas jednego porodu.

normalnie jestem strasznie zła że mi przejdą te dwa tyg. koło nosa 🤢 2 dni poźniej poród i 2 tygodnie dłuższy urlop 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠



Nie jesteś sama mi zabrakło 5 dni 🥴 bo urodziłam 27 lipca tak samo jak marta-lion i siehankowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuśki 😉
my po dniu pełnym przygód - już w domku 🙂 w klinice pobrali Ksawierowi krew, mocz i wypuścili nas do domu z wielką niewiadomą 🤢 chyba mają jakieś cięcia budzetowe na koniec roku, bo jeden lekarz chciał zebyśmy zostali a inny, ze nie 🤔 w kazdym razie kazali mi iść i kupić koperte ze znaczkiem, a oni prześlą wyniki pocztą... noi jutro jeszcze mam zadzwonić, to po krótce powiedzą mi, jak wyszły wyniki i czy jest jakas poprawa...
ja tam sie ciesze, ze wróciliśmy do domu, ale w sumie krew i mocz to mogłam na miejscu zrobić a nie tłuc się 70km 🤢 do tego jak dojechałam pod klinike, to zaczął wyciekac mi płyn spod maski... myślałam, ze to od spryskiwaczy 😜 ale jak wracałam - ujechałam kilka km to podskoczyła temperatura, spod maski zaczeło się dymic i okazało się, ze to płyn chłodniczy 😲 zjechałam na najblizszy cpn, dolałam wody mineralnej-miałam nadzieje, ze to pomoze, jednak okazało się ze pękła chłodnica 😠 i musiałam ściągać mojego m. z pracy... noi tak nasz dzień się przedłużył... 😉

ps- troche haotycznie napisałam, ale przez andzelike pisałam po ciemku, boo mi światło zgasiła 😁 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!
jo-aneczka - dzięki 🙂

madalena - krokodyl świetny 🙂

siehankowa - dobrze, że Was nie trzymali tam, zawsze w domu jest przyjemniej a za dobre wyniki trzymam kciuki 🙂

A ja mam pytanie odnośnie niewykorzystanego urlopu......Mój szef zaczął coś ostatnio kombinować.... Jak wiecie pracuję w szkole i w wakacje mam normalnie urlop, lecz dyro w tym roku kazal mi na wakacje brać zwolnienie, poszlam mu na rękę i byłam na tym l4.. tylko teraz mam problem z niewykorzystanym urlopem.. księgowa boi sie dyra i nie chce mi powiedziec co mi się za to należy a ja....... ☺️ nie wiem........ no bo skoro nie wykorzystałam urlopu to chyba jest za to ekwiwalent pieniężny albo mogę przedłużyć macierzyński ?? Co Wy o tym myślicie?? Bo ja naprawdę w te klocki jestem zupełnie zielona ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

MIłego dnia Wam życzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Dzień Dobry!
jo-aneczka - dzięki 🙂

madalena - krokodyl świetny 🙂

siehankowa - dobrze, że Was nie trzymali tam, zawsze w domu jest przyjemniej a za dobre wyniki trzymam kciuki 🙂

A ja mam pytanie odnośnie niewykorzystanego urlopu......Mój szef zaczął coś ostatnio kombinować.... Jak wiecie pracuję w szkole i w wakacje mam normalnie urlop, lecz dyro w tym roku kazal mi na wakacje brać zwolnienie, poszlam mu na rękę i byłam na tym l4.. tylko teraz mam problem z niewykorzystanym urlopem.. księgowa boi sie dyra i nie chce mi powiedziec co mi się za to należy a ja....... ☺️ nie wiem........ no bo skoro nie wykorzystałam urlopu to chyba jest za to ekwiwalent pieniężny albo mogę przedłużyć macierzyński ?? Co Wy o tym myślicie?? Bo ja naprawdę w te klocki jestem zupełnie zielona ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

MIłego dnia Wam życzę 🙂

Foga. Ja dostałam za wakacje 3 tygodnie zaległego urlopu, stąd też będę miała przedłuzony urlop macierzyński do 17 stycznia. Julka urodziła się w połowie wakacji, ale ja nie byłam na zwolnieniu. Choć z tego co pamiętam nie miało to różnicy. A kiedy dokładnie Jagoda się urodziła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Magda, właśnie obejrzałam krokodyla i podzielam zdanie większości - jest booooooooski. Pewnie wkrótce wszystkie będziemy je mieć.
Może przy zamówieniu hurtowym uda nam się dostać lepszą cenę 😉


Popieram mogę zbierać zamówienie i zamowić dla nas wyszystkich na pewno uda się wynegocjować taniej 🙂
Jak coś piszcie kochane bo jaq już dziś jestem zdecydowana i na pewno będę zamawiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya moja Nadi od jakiegoś czasu je oprócz piersi mm, jeszcze zrobilam sobie krzywde bo chcialam jej ul;życ i wyciskałam laktatorem na maklsa mleko (bo słabo lepcialo) i swoim karmiłam Nadi a jak było jej mało to dawalam mm i w konsekwencji zaczęły się wygłupy zanim załapie butelkę to jest masakra pomaga tylko stanie pod zyrandolem, bo światło ja zajmuje i wtedy zaczyna jeść ale zdarz jej się niekiedy wszystko zwrócić i nie wiem czy przypadkiem nie uszczęśliwiam jej na siłę rozterka moja dlatego,że jej się zawsze ulewało...a teraz to nie wiem czy w nią za duzo mleka wmuszam czy po prostu taki jej urok,że ulewa jak szalona 😞 😞 😞 😞 😞 😞a przy piersi dopóki leci mocniej jest ok a jak słabiej to wypluwa i nici z dalszego karmienia bo nałyka sie powietrza i ulewanie przy odbiciu na bank 😞 😞 😞
lydzia jo aneczka ja jkuż mamy 3 krokodyle 🙂 m,oże ktoś jeszcze?
siehankowa dzielna kobieta jesteś 🙂 Jestem dumna z Ciebie,ze tak ładnie sobioe poradziłaś z awarią 🙂 a co do wyników sciskam kciuki aby dobre wyszły 🙂

a my dzis byliśmy na [pobraniu krwi, wyniki mają być po [południu mam zadzwonic i zapytac czy morfologia nam dobra wyszła, bo Nadi od urodzenia nie miała robionej i Pani doktor dała nam skierowanie, aby sprawdzić czy oby wszystko ok, trosszkę sie martwię i niepokoję, oby wyniki były dobre...
Aj a przede wyjazdem na bardanie przeżyłam horror, jak co dzień rano podfawałam nadi wit d i wyciskałam jej zawartość kapsułki i nawwet nier wiem kiedy wpadła mi ona do buzi Nadi niewiele mysląc szybko próbowałam ją wydostać przekręciłam nadi na bok i chciałam aby wypluła,ale niestety kapsułka wpadła juz głęboko i nici z wydostanmia jej ...Mala chwilę popłakała obserwowałam jak oddycha i jak oddech się ustabilizował uspokoilam się...Matko to był horror...
A io jeszcze jedno mi się przypomniało dziewczyny,które karmią mm dzieci z podejrzeniem skazy białkowej czy lekarze Wam wypisują na nie receptę? Bo moja pani doktor mi to zaproponowala podobno mleko wtedy sporo tańsze, a skoro można oszczxędzic to polecam i Wam sie skonsultować jeżeli jeszcze nie kupowałyście na receptę...
MIŁEGO DZIONKA ŻYCZĘ 🙂
jA SPADAM MAŁĄ KARMIĆ BO KARUZELA ZGASŁA A MAŁA JUŻ DOPOMINA SIE JEDZENIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Pati ja chce krokodyla na 100% nawet już szukałam na allegro i nie mogłam takiego znaleźć 😠 bo tam aukja zakończona, cudny jest
Siehankowa to trzymam kciuki za wyniki Ksawiera
Foga za niewykorzystany urlop albo rekompensata pieniężna albo wykorzystanie go później czyli dłuższy macierzyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Dzień dobry
Pati ja chce krokodyla na 100% nawet już szukałam na allegro i nie mogłam takiego znaleźć 😠 bo tam aukja zakończona, cudny jest
Siehankowa to trzymam kciuki za wyniki Ksawiera
Foga za niewykorzystany urlop albo rekompensata pieniężna albo wykorzystanie go później czyli dłuższy macierzyński


Jak jo aneczka ,lydzia i może jeszcze ktoś się zgodzi to poszukam i najtańszego i ponegocjuję cenę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Dzień dobry
Pati ja chce krokodyla na 100% nawet już szukałam na allegro i nie mogłam takiego znaleźć 😠 bo tam aukja zakończona, cudny jest
Siehankowa to trzymam kciuki za wyniki Ksawiera
Foga za niewykorzystany urlop albo rekompensata pieniężna albo wykorzystanie go później czyli dłuższy macierzyński


Jak jo aneczka ,lydzia i może jeszcze ktoś się zgodzi to poszukam i najtańszego i ponegocjuję cenę 🙂
Hmmm ale czy to się będzie opłacać, bo i tak trzeba przesyłać do każdego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Dzień dobry
Pati ja chce krokodyla na 100% nawet już szukałam na allegro i nie mogłam takiego znaleźć 😠 bo tam aukja zakończona, cudny jest
Siehankowa to trzymam kciuki za wyniki Ksawiera
Foga za niewykorzystany urlop albo rekompensata pieniężna albo wykorzystanie go później czyli dłuższy macierzyński


Jak jo aneczka ,lydzia i może jeszcze ktoś się zgodzi to poszukam i najtańszego i ponegocjuję cenę 🙂
Hmmm ale czy to się będzie opłacać, bo i tak trzeba przesyłać do każdego?


Spróbować zawsze można, jak nie to trudno kazda z nas sama kupi a jakby choć troszkę nam obniżyli to zawsze fajnie 🙂
Pati ja mleko mm od początku na receptę kupuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ja już zgłupiałam z tym dodatkowym urlopem 🙂 Macierzyński kończy mi się 01 stycznia, więc teoretycznie należą mi się cztery tygodnie tego dodatkowego urlopu. Ale jak zadzwoniłam do swojej kadrowej, to stwierdziła, że należą mi się trzy tygodnie, a cztery to przy ciąży mnogiej 🥴 No i w końcu napisałam o trzy do 22 stycznia.
A co do zaległego urlopu to nie wiem jak to jest z nauczycielami, ale w moim przypadku wykorzystam go po dodatkowym urlopie. Mogą też zapłacić za urlop, ale w moim zakładzie tego nie stosują 🙂
Mam natomiast koleżankę z zawodu przedszkolankę, która w czerwcu złamała nogę. I coś mi mówiła, że będzie pisała podanie do dyrektora przedszkola o zaległy urlop i wykorzysta go po zwolnieniu lekarskim. Ale na 100% nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Dzień dobry
Pati ja chce krokodyla na 100% nawet już szukałam na allegro i nie mogłam takiego znaleźć 😠 bo tam aukja zakończona, cudny jest
Siehankowa to trzymam kciuki za wyniki Ksawiera
Foga za niewykorzystany urlop albo rekompensata pieniężna albo wykorzystanie go później czyli dłuższy macierzyński


Jak jo aneczka ,lydzia i może jeszcze ktoś się zgodzi to poszukam i najtańszego i ponegocjuję cenę 🙂
Hmmm ale czy to się będzie opłacać, bo i tak trzeba przesyłać do każdego?


Spróbuję coś ponegocjować to nic nie kosztuje, a może uda się jakiś rabacik lub jakąś dodatkową zabaweczkę dla dzieci wytargować 🙂

a pro[po zabawki, którą planujesz kupic Juleczce z tym dopasowywaniem kształtów też mam zamiar zakupić tak,że też jak ktoś się zdecyduje możemy hurtowo zamówić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Marta - Jagoda urodzila się 19 sierpnia a od początku wakacji byłam na zwolnieniu.....
Pati - ja też chcę krokodyla 🙂

Foga normalnie to jeżeli bym zachorowała w czasie urlopu, to on jest automatycznie przesuwany i zaczyna się l4. Więc urlop powinnaś mieć przesunięty po urlopie dodatkowym. Natomiast jak dla mnie to od dnia 19 sierpnia miałaś macierzyński - to znowu urlop wypoczynkowy był niewykorzystany, więc ta część też powinna być po urlopie dodatkowym. Ale tak jak pisałam wcześniej nie wiem jak to jest z nauczycielami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...