Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Foga napisał(a):
madalena - w nocy była jedna kupa w miarę normalna i dziś rano też. Wygląd prawie normalny tylko deczko rzadsza niż zwykle... teraz nie wiem czy jechać do lekarza cz tylko podać jeszcze dziś ten Lactidofil?? Dziś przyjmuje chore dzieci i nie wiem czy jest potrzeba brać Jagodę w te zarazki czy nie... Jak sądzisz???


kochana, masz lekarstwa takie jak trzeba wiec jeśli jest lepiej to poczekaj no chyba ze się pogorszy to jedz do lekarza.

zgadzam się z madzią 😉


Dzięki kochane - buziaki dla Was 😘 To co dziś dać ten Lacitidofil i jedną saszetkę smecty na pół czy tylko Lactidofil???


Foga
jeśli kupka jest jeszcze luźniejsza niż zazwyczaj to ja proponuję podać i jedno i drugie, nie zaszkodzi.

Foga, ja smecte podawałam przez 3 dni...


a ile już podajesz tą smecte ?? bo jeśli już 3 dni to, zgodzę się z siehankową 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Andzelika napisał(a):
A taką choinkę zrobi mi teściowa, tylko mniejszą 😜 😜

Bardzo ładna 😉

Ta akurat jest mała, ale u nas w kwiaciarni kosztuje koło 150zł, taka jaką ona mi zrobi. A gałązek nie trzeba kupować, bo z choinek na podwórku się wytnie. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Foga napisał(a):
Andzelika napisał(a):
A taką choinkę zrobi mi teściowa, tylko mniejszą 😜 😜

Bardzo ładna 😉

Ta akurat jest mała, ale u nas w kwiaciarni kosztuje koło 150zł, taka jaką ona mi zrobi. A gałązek nie trzeba kupować, bo z choinek na podwórku się wytnie. 😁 😁

świetna jest 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
magdalena ja na razie daje Filipowi albo samą marchewke albo marchewkową z ryżem i to do tego się wsypuję tą kaszkę??

Aneczka, bo normalną kaszkę gotujesz tak jak Marta pisała 3 min, a jak kupisz taką dla dzieci np. z Nestle, to możesz dodać do słoiczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Andżelika faktycznie są już sierpnióweczki 2012 🤪 Nawet byłam się przywitać 🙂

Hehe ja też 😁 😜 😜

to ja tez lece się przywitac , a co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
magdalena ja na razie daje Filipowi albo samą marchewke albo marchewkową z ryżem i to do tego się wsypuję tą kaszkę??


z tego co pamiętam to Ty karmiesz mm wiec u Ciebie jest taka sytuacja, że przez pierwsze 2 miesiące wprowadzasz 2-3 g produktu glutenowego na 100 ml posiłku dziennie a potem przez kolejne 2 m-c już 6 g produktu glutenowego na 100 ml posiłku raz dziennie. Możesz robić tak, bo Filipek ma uczulenie np. kup Ryżowo-przenną kaszkę z jabłkami i gruszkami Bobovity i wystarczy, że podasz mu 1-1,5 łyżki stołowej tej kaszki. albo kup mleczną kaszkę manną Bobovity i podaj 1 płaską łyżkę stołową albo kup mleczną owsiankę Bobovity i podaj mu 1 płaską łyżkę stołową. Te informację wziełam z poradnika Bobovita. Oni od razu przeliczyli ile jest te 2-3 g na łyżki więc łatwo to zastosować.

polecam poradnik http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/PDF/gluten.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!!
Ja to dzisiaj najchętniej bym sie połozyła i pooglądała filmy albo cos w tym stylu, taki mam dzień jakiś no i ta pogoda taka smętna, ale w końcu mój syn zdecydował sie na nocny sen, o 19 zasnął i obudził sie o 00, dałam mu smoka i obudził sie o 1, a potem o 5 no i o 6 bo zaczął wstawać o tej porze, ale wzięłam go do siebie do łóżka, włączyłam bajki i tak sie nimi zafascynował, ze patrzyła sie w ten tv a ja jakoś tak zasnęłam, budzę sie patrze a on śpi z moją reką 🤪, wiec dalej zamknęłam oczy no i pobudka ostateczna była o 8, ale ostatnie nocki to była masakra co godzinke lub dwie Witek sie budził tylko po to zeby podać mu smoka.
Jejku juz sierpnióweczki 2012, ale ten czas leci, tez bym z checia wróciła do tych czasów kiedy dowiedziałam sie o ciązy, a tu jak one beda rodzic to my bedziemy obchodzic roczki naszych maluchów 🤪
Inez dobrze ze chociaz mogłas sobie lot wybrac za darmo, no i teraz pojedziesz z m, ale to co przeżyłaś to jakas masakra, ale teraz jak bedziecie jechac to jedziecie prosto do rodziców Twojego m? Czy jeszcze do Twoich?
Foga życzę Jagódce z całego serca żeby jej kupki juz sie unormowały
Aniołku Twojej Oliwce też życzę zdrówka, bidulka tyle sie namęczy, króliczek kochany.
Ann widzę ze dopadłą Cię wena na sprzątanie, ja wczoraj umyłam okna w dwóch pokojach i kuchni, a sąsiadka przechodziła i mówi do mnie ze tak na mnie patrzy i jej wstyd bo jej sie nie chce za okna zabierac, to jej powiedziałam ze mi tez sie nie chciało ale musiałam sie zmusic, no zostało mi jeszcze jedno okno w duzym pokoju ale tu to juz grubsza sprawa, okno mam na całą ścianę 🤢 plus balkonowe ehh.
Siehankowa ja tego skoczka tez planuję zakupić, mój sąsiad miał i był bardzo zadowolony, jak coś robili w któryms pomieszczeniu to przekładali tego skoczka i mały zawsze był przy nich i przy okazji sie nie nudził bo sie odbijał nóżkami od podłogi.
A Witka to miałam zaplanowanego na kwiecien 2012, ale od listopada zaczelismy sie starac bo u nas w rodzinie to kazdy sie meczył minimum rok, wiec juz zaczęliśmy zeby mnij wiecej w sierpniu udało sie zajść w ciąże, a tu proszę w sierpniu knarek juz był z nami hehe.
Mam problem obiadowy, znowu ie wiem co mam zrobic, moze wykorzystam wasze pomysły wczorajsze i zrobie fryty 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kornelka7 napisał(a):
Paninka napisał(a):
justynka kornelka pamietam ze Wasze chlopaki take mlecznozerne sa 😉 😉 😉 Lilka wieczorem zjadla 240mleka (niecale zostalo to co w smoczku) i 40 mlherbatki 🤪 🤪 wydaje mi sie troszke za duzo...i nie wiem czy moge jej dawac tyle czy z tym kleikiem na noc zaczac dzialac 🤔

Paninka ja czytam Twoje pytania i czekam na odpowiedzi dziewczyn bo mnie te same pytania dręczą także korzystam penie nie tylki ja a Ty pytaj pytaj pytaj 🙂 Wczoraj Ryśku tez zjadł wiecej niz zazwyczaj. Zauważyłam, że jest tak: je mniej wtedy gdy cos z brzuszkiem się dzieje, daję ss i zjada więcej. Teraz od piątku zjada kaszkę mleczno ryżową i jabłko. Dziś zrobiłam rano 180 ale zjadł 130, teraz jak wstanie dam mu kaszki 150. przy następnym karmieniu końcówkę jabłuszka a jutro marchewkę. Jeśli Lila zjadła wczoraj wiecej ( a jeszcze póki pamiętam bo od kiedy je jebłko i kaszkę(Ryś), to ma jakiś większy apetyt) to moim zdaniem nic się nie stało. Ryśku o16 zjadł 220, o 20-150 i myślałam, że to koniec a on jeszcze o 23 się obudził z płaczem ogromnym i zjadł 100. Dobowo wyszło 920 mleka, 60 kaszki i jabłko.
Lila i tak nie zje wiecej niz potrzebuje, takie jednorazowe wybryki nasze maluchy mają. Ona mogła dziś tyle zjeśc a jutro już zje mniej. Co do kleiku to nie wiem. Może można bo ja nie daje kleiku tylko kaszkę np i jest ok. A kaszke dlatego, że taką mi siostra zakupiła. Pomyślałam, że skoro Ann daje Hani to ja też spróbuję. No i przyznam, że trochę stresa miałam. Nie wiem czy ja to jasno opisałam, chaotycznie trochę chyba 🤢 A jak Ryś w smoku zostawia to sie śmieję, że zawsze o pieskach pamięta 😁

Może faktycznie mleko jest dla Lili na wieczór mało treściwe 🙂 Spróbuj kleiku dosypać i zobaczysz co będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi ja w tamtym roku miałam 28 listopada mieć miesiączkę, nie dostałam i czekałam... a 17 grudnia z samego rana zrobiłam test i były te 2 kreseczki... 🤪 Test jest do teraz w szafce nocnej m... ja chciałam wyrzucić a on to schował...podobnie jak klamry od pępka, karteczkę z wozidełka szpitalnego, kikut pępka (ten to w portfelu nosi) 😮 😮 😮 jak to szybko minęło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
Jednak nie jest tak źle jak myślałam. Co prawda jest tam jakas infekcja ale na razie spróbujemy wyleczyć ją lekami (kolejnymi 😠 😠:angry 🙂 Za tydzień badanie moczu. 🙂 Jednak tej podstawowej szczepionki Oliwka nie dostanie dzisiaj. Tylko na rota. Dzwonie do Krzysia i mówię mu że podstawowoej nie dostanie ze względu na infekcje ukłdu moczowego tylko na rota bo jest doustna, a on do mnie, że przeciez skoro doustna to tez do pęcherza się dostanie 🤪 🤪 🤪 😮
Skoro Wy to i ja się przywitam z Sierpnióweczkami2012 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
hihi ja w tamtym roku miałam 28 listopada mieć miesiączkę, nie dostałam i czekałam... a 17 grudnia z samego rana zrobiłam test i były te 2 kreseczki... 🤪 Test jest do teraz w szafce nocnej m... ja chciałam wyrzucić a on to schował...podobnie jak klamry od pępka, karteczkę z wozidełka szpitalnego, kikut pępka (ten to w portfelu nosi) 😮 😮 😮 jak to szybko minęło...

Hehe 😁
Ja zrobiłam test 22, były dwie kreski oczywiście nieziemski płacz, dzwoniliśmy do lekarza, zapisała nas na 27 po świętach zaraz w poniedziałek (hehe i równe 9 msc potem zostałam mamą), bo też 27 Julek się urodził.

Klamerki nam nie dali, opaski z rączki też nie. Kikuta i test Kuba pochował też 😁 😁
A karteczka ze szpitala jest przyklejona w albumie Julka, jak i usg itp. Kiedyś mu pokażę, jak będzie czekał na własne dziecko, o ile dożyję 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...