Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Laski wspołczuję Wam z tymi kupami, a raczej ich brakiem...u nas kupy idą jak zloto (żeby nie zapeszyć ), kolek też nie mamy -od 2 tygodni podaję jej bobotic profilaktycznie,albo sab, zależy co mam akurat w domu.Raz tylko miała jakiś ból brzuszka-pewnie jakiś bąk się tam gdzieś zabłąkał 🙂, ale troszkę brzuszek został pomasowany i po chwili był spokój.

A KAROLCIA od Wojtka to już nas olała calkiem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosix89 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
A jak cos to jakim mlekim sztucznym mozesz ja karmic...

bebilon pepti.ok.100zl na miesiac wyjdzie...8puszek.ale ja chce cyckiem ja wykarmic do 6m-ca.... 😞


no to nie jest jeszcze tragicznie 🙂
ale mysle, ze wizyta u kogos kto Ci jadlospis zrobi bedzie b dobrym pomyslem 🙂 sa tez sklepy eko, gdzie moglabys kupowac drob z hodowli domowej lub wedliny bez konserwatow? tylko, ze to kosztuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
Laski wspołczuję Wam z tymi kupami, a raczej ich brakiem...u nas kupy idą jak zloto (żeby nie zapeszyć ), kolek też nie mamy -od 2 tygodni podaję jej bobotic profilaktycznie,albo sab, zależy co mam akurat w domu.Raz tylko miała jakiś ból brzuszka-pewnie jakiś bąk się tam gdzieś zabłąkał 🙂, ale troszkę brzuszek został pomasowany i po chwili był spokój.

A KAROLCIA od Wojtka to już nas olała calkiem ??


no i bardzo dobrze- niech ida! 😁 chwali sie 😉 moj cos ma zatory 😜 o 5 rano zawsze sie budzi i kupe chce zrobic (bo kiedys o 5 robil) no ale wtedy wystarczy, ze go do piersi dam i juz jest ukojenie wszystkich smutkow 😜
nie wiem co zrobie jak przejde na mm calkowicie 🤢 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
Laski wspołczuję Wam z tymi kupami, a raczej ich brakiem...u nas kupy idą jak zloto (żeby nie zapeszyć ), kolek też nie mamy -od 2 tygodni podaję jej bobotic profilaktycznie,albo sab, zależy co mam akurat w domu.Raz tylko miała jakiś ból brzuszka-pewnie jakiś bąk się tam gdzieś zabłąkał 🙂, ale troszkę brzuszek został pomasowany i po chwili był spokój.

A KAROLCIA od Wojtka to już nas olała calkiem ??

Agata zeby nie zapeszyc ale u mnie to samo ....kupy wali , kolek brak .... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
Gosia a ryby? a schab? ze schabu wychodzi bardzo fajny gulasz, mozna z kasza tez zjesc 😁 do tego zupy z indyka, klopsiki cielece duszone np z cukinia .. no jesli to mozesz to naptrawde da sie przezyc 😉

ryb nie wolno....a co do gulaszu lub klopsikow ja nauczylam sie wszystko robic na kostkach (buliony)i jesli mialabym to9 dusic w samej wodzie z sola to jedzac to chyba bym sie pozyg......niestety.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a poza tym mowimy o obiadach a co na sniadania?do kanapek nie moge nic.....bo wedliny jaj pasztetow nie oge sera zoltego bielgo nie topionego tez nie...pomidora papryki nie...dzemow nie mozna bo nie mozna ani truskawek ani malin wisni brzoskwin moreli..najwiekszy problem ze sniadaniami................ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosix89 napisał(a):
a poza tym mowimy o obiadach a co na sniadania?do kanapek nie moge nic.....bo wedliny jaj pasztetow nie oge sera zoltego bielgo nie topionego tez nie...pomidora papryki nie...dzemow nie mozna bo nie mozna ani truskawek ani malin wisni brzoskwin moreli..najwiekszy problem ze sniadaniami................ 😮


mowie Ci- najlepiej do dietetyka, zeby ulozyl jadlospis 🙂 bo my bedziemy kombinowac i nic nie wymyslimy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosix89 napisał(a):
a poza tym mowimy o obiadach a co na sniadania?do kanapek nie moge nic.....bo wedliny jaj pasztetow nie oge sera zoltego bielgo nie topionego tez nie...pomidora papryki nie...dzemow nie mozna bo nie mozna ani truskawek ani malin wisni brzoskwin moreli..najwiekszy problem ze sniadaniami................ 😮


dobrze Maga pisze ... pogrzeb w necie za jakimś dietetykiem który by Ci pomógł bo z tego co piszesz na prawdę nie masz co jeść 😮 a jak bardzo chcesz karmić cycem to odżałuj i idż na taką wizytę , na pewno coś zaradzi 🙂

mykam ogarnąć chatę 🥴 obiad zrobiony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
czarna79 napisał(a):
mphz napisał(a):
witajcie
dziewczyny musze sie pochwalic a tak naprawde zuzie
- ZUZA OBRACA SIE Z BRZUSZKA NA PLECY 🙂
wczoraj juz 5 razy tak zrobila hehehe[/quote
moja tez , moja tez 🙂 🙂


braawo! zuch laski 🙂
jestem pod wrazeniem Zuzi!!! 🤪 🤪 🤪 🤪winszujemy postepow! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Maga napisał(a):
agamu napisał(a):
agata82 napisał(a):
a my tradycyjnie nie śpimy tylko zwiedzamy 😮 Młoda się najadła, ja ściągnełam mleczko i nie powiem, fajnie by było sie kimnąć ale Hrabina ma inny plan na te część nocy 🤢 leży sobie, gada cos pod nosem 🤨
buuuuu 🙃
ma ktos patent na uśpienie dziecka??? 🥴 🥴

Moja zasypia ostatnio tak: biorę ją na ramię, włączam w tv program muzyczny, robię dość głośno,staję tak, że ona ma twarz w stronę tv i patrzy sobie na ekran i zaczynam tańczyć...wtedy wystarczy 10-15 minut i Gabrysia śpi 🙂 A im szybsza nuta, tym bardziej jej psuje...tylko tego raczej w nocy sie nie zastosuje, ale na dzień polecam-u mnie naprawdę skutkuje,a przy okazji trochę się poruszam 🤪 🤪 🤪 🤪


fajnie, rozrywkowa dziewczyna 🤪
😁 😁 😁 moja tez przy muzie sie uspajkaja 🙂hehe w sobote byl moj brat i sobie z Andru wkoncu pepkowe zrobili(bo jak uroidzilam to on wypil tylko po piwie z sasiadem hehee) wodeczka ,zakaska,muzyczka ,jeden przez drugiego gandalapil ,a dziecię jak aniolek spalo w bujaku jak cza! 🤪
dostalysmy podgrzewacz ze sterylizatorem i powiem Wam ,ze podgrzewac -podgrzewam,ale szybciej jednak na gazie we wrzatku...
mamy taki o http://allegro.pl/prezent-podgrzewacz-do-butelek-sterylizator-i1879247007.html i buteleczka Tommie Tippyy za free 🙂


fajny 😉 mielismy kupowac, alre skoro we wrzatkyu szybciej to chyba nie ma sensu 🙃
Asia a Ty karmisz piersia czy odciagasz? ja za dnia piersia a w nocy odxciagamy 😁 wiadomo- wiecej na raz dluzej spi 🤪 🤪 🤪
my tez musimy ze znajomymi w koncu uczcic młodego 🙃
za to ja wczoraj z kolezaka na piwku bylam 🙃 😎 kocham tgo mojego meza 🤪
no my tez go "kochamy" 😁 😁 😁 😁 ze Ci wolna reke daje-zloty chlop 🙂
a Ole karmie tylko piersia i odciagam tak aby ino bylo ze 2-4 porcyjki w lodoweczce na bierzaco kiedy ,np.mamy gosci i nie chce z cyca karmic przy ludziach 🙂W lodowie trzymam max3doby 🙂Odciagam zawsze tez kiedy mam mniej mleczka ,aby pobudzic laktacje 🙂 No a co do podgrzewacza-uzywam,ale sterylizator to dop.porazka...za dluga spiewka,gdyz zanim on sie ugrzeje do temp.100stopni to dluuuga spiewka,a co dop.trza wyparzac ok 15min 😮 😮 😮 wiec przelewam wrzatkiem butle i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Landusia napisał(a):
asiu moja tez ja lubi! zreszta ja jej podpijam troche ☺️ moja nadii polubiła lezaczek!
zasypia przy wibracjach i bujaniu a jak tylko wibracje wylacze to z krzykiem na mnie hehe 😁
powiedzcie mi co ja mam podkladac nadii pod głowke aby nie obracala jej na prawa strone? poduszka ruloniki nic nie dziala bo obraca i tak glowe 🥴
hehe moja tez uwielbia bujaka i nie zaluje -trafny zakup 🙂a z ta glowka ,moja tez non stop na prawo łypie i spoziera 😁 😁 😁

ale my musimy na lewa klasc bo prawa ma juz tak wgniecona ze szok 🤢
hehe no to koniecznie klasc trzeba ,ale jak uparta to napewno nie lada wyczyn dla Was... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Maga napisał(a):
agamu napisał(a):
agata82 napisał(a):
a my tradycyjnie nie śpimy tylko zwiedzamy 😮 Młoda się najadła, ja ściągnełam mleczko i nie powiem, fajnie by było sie kimnąć ale Hrabina ma inny plan na te część nocy 🤢 leży sobie, gada cos pod nosem 🤨
buuuuu 🙃
ma ktos patent na uśpienie dziecka??? 🥴 🥴

Moja zasypia ostatnio tak: biorę ją na ramię, włączam w tv program muzyczny, robię dość głośno,staję tak, że ona ma twarz w stronę tv i patrzy sobie na ekran i zaczynam tańczyć...wtedy wystarczy 10-15 minut i Gabrysia śpi 🙂 A im szybsza nuta, tym bardziej jej psuje...tylko tego raczej w nocy sie nie zastosuje, ale na dzień polecam-u mnie naprawdę skutkuje,a przy okazji trochę się poruszam 🤪 🤪 🤪 🤪


fajnie, rozrywkowa dziewczyna 🤪
😁 😁 😁 moja tez przy muzie sie uspajkaja 🙂hehe w sobote byl moj brat i sobie z Andru wkoncu pepkowe zrobili(bo jak uroidzilam to on wypil tylko po piwie z sasiadem hehee) wodeczka ,zakaska,muzyczka ,jeden przez drugiego gandalapil ,a dziecię jak aniolek spalo w bujaku jak cza! 🤪
dostalysmy podgrzewacz ze sterylizatorem i powiem Wam ,ze podgrzewac -podgrzewam,ale szybciej jednak na gazie we wrzatku...
mamy taki o http://allegro.pl/prezent-podgrzewacz-do-butelek-sterylizator-i1879247007.html i buteleczka Tommie Tippyy za free 🙂


fajny 😉 mielismy kupowac, alre skoro we wrzatkyu szybciej to chyba nie ma sensu 🙃
Asia a Ty karmisz piersia czy odciagasz? ja za dnia piersia a w nocy odxciagamy 😁 wiadomo- wiecej na raz dluzej spi 🤪 🤪 🤪
my tez musimy ze znajomymi w koncu uczcic młodego 🙃
za to ja wczoraj z kolezaka na piwku bylam 🙃 😎 kocham tgo mojego meza 🤪
no my tez go "kochamy" 😁 😁 😁 😁 ze Ci wolna reke daje-zloty chlop 🙂
a Ole karmie tylko piersia i odciagam tak aby ino bylo ze 2-4 porcyjki w lodoweczce na bierzaco kiedy ,np.mamy gosci i nie chce z cyca karmic przy ludziach 🙂W lodowie trzymam max3doby 🙂Odciagam zawsze tez kiedy mam mniej mleczka ,aby pobudzic laktacje 🙂 No a co do podgrzewacza-uzywam,ale sterylizator to dop.porazka...za dluga spiewka,gdyz zanim on sie ugrzeje do temp.100stopni to dluuuga spiewka,a co dop.trza wyparzac ok 15min 😮 😮 😮 wiec przelewam wrzatkiem butle i tyle 🙂


ja tez tak robie 🙃
sciagam vw nocy i sciagam jak wiem, ze gosci bedziemy mieli 🙂
moja laktacja niestety nie wystarcza na potrzeby Antosuia i chce jesc co 1h co 30min 😉 ale narazie poki jest maly a ja mam wsparcie to moge go tak karmic 😉 jak bedzie mial 4mies i trzeba bedzie powoli wracac do prowadzenia firmy to juz tyle czasu nie bedzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podgrzewacz ok, Sterylizator też się bardzo u mnie sprawdza tylko że ja jadę na 6 butelek.

Gośka sorry ale nie histeryzuj z tym jedzeniem, te co karmią też się większość trzymają diet , zupy nie zjesz bez bulionu ?, tu chodzi o twoje dziecko, dziwię się, bo ja dla małej bym zrobiła wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy się!

I na dzień dobry chwalimy pasmem sukcesów 🙂)

Noc przespana od 21:00 do 8:00 z 3 przerwami na karmienie tylko 🙂
aktywizacja dziecka duzo dala (3-5 h ciągiem bez snu)
wprowadzilam jej teraz taki grafik, ciekawe czy sie uda przestawic na stale dzien z nocą poprawnie.
biorac pod uwage ze takie dziecko powinno sypiacv 15 h na dobe
ustalam ze 10 w nocy 5 w dzien (tak mniej wiecej)
i jets to tak ze wyciszana jest po kąpieli od ok 20:00 i sen potem z karmieniami do rana potem spanko do poludnia take lżejsze płytsze z czuwaniem i przerwami
i po poludniu aktywizacja od 14;00 lub jesli jest spacer to wiadomo ze zasne to wtedy od 16:00
i tak do 19-20 nieprzerwanie nie pozwolic zasnac i potem kapiel wyciszanie itd..... oczywiscie grafik jest mimo to ruchomy ale ma byc sen w nocy wiec trzeba starac sie aktywizowac w dzien
poki co dziala i podoba nam sie

mleczko hipp sprawdzilo sie super
baczki leca bez problemow, 2-3 wypróznienia na dzien są bez wielkich zaparc.... iiiiiiiiiiiii
Nie ma kolki!
jeszcze weszla w ruch butelka antykolkowa tomiego

a mamusia 2 dni bez ketonalu zyje wreszcie 🙂

za raz karmionko mamy i spacerek + odwiedziny laryngologa ?(to ja)
i potem znow zabawianko do wieczora

cudnie bylo sie wyspac 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szuwartyna napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Nasza mała Królewna kończy dzisiaj miesiąc 🙃

wszytkiego dobrego!

dzisiaj mialam okropna noc, kolki malego trwaly nawet w nocy, teraz rano tez kwili...infacol chyba nie dziala, zbyt szybko pochwalilam specyfik. a wy czego uzywacie?

sab simplex
masaze brzuszka odgazowujace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
Leginsik napisał(a):
agamu napisał(a):
Robię porządek w papierach i znalazłam swój wypis ze szpitala po porodzie. Wcześniej nie byłam w stanie nawet tam zerknąć 🤢 🤢
Mam tam wpisaną rewizję szyjki 😮 😮 😮 i w zasadzie nie bardzo wiem, co to znaczy...
A w punkcie "zastosowano leczenie" mam wypisane 16 leków, którymi mnie tam szprycowali.... 😮 😮 😮
Dżizas,aż mi gęsia skóra wyszła, jak sobie przypomnę ten mój boski, 24 godzionny poród 😮 🤢

Agata a jak u Ciebie qyglądał poród? myślałam że napisałaś w wątku "poród naturalny" ale nie znalazłam Twojego postu,aż taka traume przeszłaś?


Na razie nie jestem w stanie tego opisywać jeszcze...ale było masakrycznie, trwało to wszystko 24 h, mdlałam kilka razy i gdyby nie mój Tomek to nie wiem, czy dałabym radę.
Poród śni mi się po nocach i był dla mnie największym koszmarem w życiu.
Dzięki temu jest z nami nasza mała ukochana córcia i tego nie zamienię na nic innego, ale nigdy więcej nie chcę przez to przechodzić...

bido ja cie rozumiem choc "tylko " 12 h mialam tej traumy 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski wspołczuję Wam z tymi kupami, a raczej ich brakiem...u nas kupy idą jak zloto (żeby nie zapeszyć ), kolek też nie mamy -od 2 tygodni podaję jej bobotic profilaktycznie,albo sab, zależy co mam akurat w domu.Raz tylko miała jakiś ból brzuszka-pewnie jakiś bąk się tam gdzieś zabłąkał 🙂, ale troszkę brzuszek został pomasowany i po chwili był spokój.

A KAROLCIA od Wojtka to już nas olała calkiem ??

Agata zeby nie zapeszyc ale u mnie to samo ....kupy wali , kolek brak .... 🙂
u mnie tyz ..cicho powiem ,co by nie zapeszyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
hej dziewczyny 🙂
wszystkiego dobrego dla Haneczki 😘
Luiza- jaka skupiona Laurka w lesie 🤪
szuwartynA- my kolek nie mamy,ale za to zaparcia 🤢 (czyli jak nie urok to sraczka- w tym wypadku do sraczki daleko 😉 ) ale stosowalismy na poczatku esputicon na bole brzuszka jak mial 3tyg i przeszlo, teraz dawalismy bobotic i nic nie dziala na te bole..

może kupsztala waliła za krzaczkiem 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...