Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witajcie, nie wiem czy znajde dzis czas (choć myśle ze wieczorkiem na pewno 🙃 🙃:silly 🙂

Życzę zdrowia ,szcześcia,pomyślności, spełnienia wszystkich marzeń, patrzenia w przyszłość z wiarą i nadzieją,otwarcia serca dla innych, odnalezienia w sobie pokładów dobra, zaprzyjaźnienia się z pokorą, życia zgodnego nie tylko z rozumem ale i z sercem, wyrozumiałości, szczerości i umiejątności słuchania.

buziaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
z tych całych dzisiejszych emocji zrobiłam sobie drinka 🤪 🤪
hahahahahahaha 😁 😁 😁 😁 ja sobie tam wczoraj pierdyklam grzańca z żoltkiem ,miodem -pycha! 🤪 no i jeszcze herbatke z pradem...boszeee jak mi blogo bylo 😁 😁 😁 😁i powiem Wam, ze jest lepiej 🤪 🤪 🤪 naprawde lepiej i Agusia masz 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
A moja Ola to cwana sztunia..ilez kombinacji bylo zeby wypila mm...masakra plula mlekiem ,bawila sie smoczkiem ,krzywiła ,prychała ..no nie da sie oszukac..ale wkoncu z braku laku -wytrąbiła 120ml wiecorem (w dwoch ratach) a w nocy 120ml na raz 🤪 szok ,bo ona jada zwykle gora 60-80ml...a nieraz i mniej ...hehe no dziecie mialo eksperymenty,a mego mleka ilez wylalam ..na laktacje widze trunek dziala w porządku 😁 😁 😁 😁 😁
no i spac poszlismy ok.2 w nocy hehe -warto było... ☺️ ☺️ ☺️
Buziaczki moje kochane lece na kweczke,a Andru dop.dzis bedzie wędził - juz rozpala palenisko a co tam 🙂Pięknej Wigili( z calych świat najbardziej uwielbiam Wigilie:woohoo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mphz napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mphz napisał(a):
czarna faktycznie cos cicho o malex...wogole ja mam wrazenie ze duzo jakos dziewczyn opuscilo forum
Justin te4z nie ma i wogole garstka nas zostala..ale ciesze sie ze jestesmy,ze nie "wymarłysmy" 🤪 🤪 🤪

ja tez sie ciesze 🙂
chociaz wiem, ze pewnie z czasem bedziemy coraz mniej juz tu bywac-tyk tyk tyk...macierzynski sie konczy 😞 i powrot do pracy...
no tez o tym mysle..pewnie bede pisala sama ze soba w chalupie hahahaha a Wy po pracy bedziecie wypociny me czytac i łacha targac z mezulami przy boku 😁


nie martw sie, ja z Toba zostane- mysle, ze tak, jak Anto bedzie mial 7mies to wroce 😜
no ale ja jeszcze na zajecia jezdze od czasu do czasu..


ja też 🤪 🤪tylko jeszcze tezmam zajecia i obrone w 2012 roku wiec ciezki czas mnie czeka !!!!!!!!ale z tego co wiem 🙂to Asik będzie w chacie do 2,5 r.z Olinki


mnie też czeka siedzenie w chacie 🤢 niestety ze wzg na wadę Tymona nie mam wyjścia 🥴
Asienko -nie zebym sie cieszyla ☺️ ale gębiszon mi sie troszku rozweselil,sama nie bede 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata82 napisał(a):
hej dziewczyny 🙂
dzieki wielkie za troske 🙂
strachu sie najadłam ale już wszystko ok. Mała mi zwymiotowała w łóżeczku na siebie, zaczeła sie krztusić, szybko ja wyjełam, późneij chlustała na podłogę, dużo tego było 😞 na koniec juz nie miała czym wymiotować 🤨 zrobiła się blada, nic nie chciała pić, zasypiała na rękach 😞
ja cała oryczana zadzwoniłam do lekarki a ona, ze mam jej dalej podawać ta nystatynę 😮 😮 😮
mówię, że chciałabym, żeby zbadała dziecko a ona, ze właśnie wychodzi do domu!!!!!!!!!
zapytałam kobiety w recepcji czy jest jakis lekarz- był ale nie pediatra!!!!!moge jechac po 18 do szpitala-to była jej rada!!!!!a była godzina 13!!!!
zadzwoniłam do babeczki z która miałam szkołę rodzenia(ona jest przełożona położnych w szpiatllu), powiedzała, że Małą musi zbadać lekarz koniecznie i, ze mam jechac na izbę przyjęć.
na miejscu dowiedziałam się, ze to jest niezgodne z prawem, ze w przychodni nie ma pediatry!!! do godziny 18 musi być!!!!

w szpitalu Ale zbadali i to raczej nie była reakcja na nystatynę.wyszły pojedyńcze bakterie w moczu, miała zaczerwienione gardło, śmierdzące bączki, brak apetytu od kilku dni. Pani doktor(bardzo miła,rzeczowa, wszystko wytłumaczyła) powiedziała, że to infekcja bakteryjna. u małych dzieci objawia się w całym organiźmie.

dziewczyny zawsze warto zrobic badania moczu i krwi, Asia mi to radziła i miała rację więc jak Was cos niepokoi to śmigajcie do lekarza(o ile jest!!! 😠









aj widzisz kochana,przezylam to z Kamisią wiec dlatego radzilam-dobrze ze jest juz wiadomo co i jak i ze juz w domku,bo na swieta byc w szpitalu tozto mozna sie zalamac..buziaczki dla Was Kochane 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
Cieszę się, że Nasze Maluchy zdrowe 🙂 🙂 🙂
A za Emilkę trzymam kciuki, żeby to przeziębienie sobie poszło!!!!!!!!!
Aneczko ucaluj Emilcie i najwazniejsze ,ze juz wiadomo co jest i ze bierze lekarstwa-teraz bedzie tylko lepiej :
)
Buziaczki dziewczyneczki i nie upijcie Mikołaja!ja juz na jakis czas mam reset -az miło hehe 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Życzę Wam spokoju i radości,smacznej Wigilii,szczęścia w Nowym Roku i niech miłość bez ustanku Was dotyka !!!
Żebyśmy w tych złych i dobrych momentach naszego życia były dla siebie zawsze podporą,żebyśm,y obiecały sobie że bez wzgledu na to co Nam los przyniesie nie zerwiemy ze soba kontaktów bo takie "wirtualne" przyjaciółki to Skarb ! Mam nadzieje w niedalekiej przyszłości bedziemy miały możliwość i okazje spotkać się w realu i przypieczętować tą naszą znajomość 🙂
z mojej strony chciałabym Was tylko przeprosić za okazywaną przeze mnie czasem wredote 🥴 ☺️ i byc serdeczniejsza 🙂
Buziaki 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wesołych Dziewczyny 🙂

ja dziś muszę wszystko ogarnąć , od 6 rano sprzątam , bo tylko wtedy mam spokój jak Niko śpi. Chociaż dziś taki marudny ten mój bączek 😞 cały w kropkach , jak biedroneczka. swędzą go te krostki , zmuszona byłam dać mu fenistil i na szczęście pomogło. teraz chrapie sobie smacznie.
pierwsze nasze święta naprawdę będą niezapomniane. Mały chory , lodówka pusta bo przecież mieliśmy iść w gości. dobrze że mamuśki poratują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Życzę Wam spokoju i radości,smacznej Wigilii,szczęścia w Nowym Roku i niech miłość bez ustanku Was dotyka !!!
Żebyśmy w tych złych i dobrych momentach naszego życia były dla siebie zawsze podporą,żebyśm,y obiecały sobie że bez wzgledu na to co Nam los przyniesie nie zerwiemy ze soba kontaktów bo takie "wirtualne" przyjaciółki to Skarb ! Mam nadzieje w niedalekiej przyszłości bedziemy miały możliwość i okazje spotkać się w realu i przypieczętować tą naszą znajomość 🙂
z mojej strony chciałabym Was tylko przeprosić za okazywaną przeze mnie czasem wredote 🥴 ☺️ i byc serdeczniejsza 🙂
Buziaki 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘


oj tam oj tam wredota 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się wkurwiłam .....
zsamawiałam dwa kalendarze jeden dla teściów jeden dla rodziców ze zdjeciami dominika oczywiście teściowa dostała już dwa dni temu ... a do nas jeszcze nie doszedł!!!1 co ja teraz dam rodzicom pod choinke no jak tam wpadne do tej firmy kuriwrskiej to ich rozwale !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Info ulewaniu
Przypadłośc ta wystepuje u niemal połowy dzieci i jest zjawiskiem naturalnym poniewaz układ pokarmowy nie jest w pelni rozwiniety. ulewanie wystepuje w momencie gdy niedojrzały miesien górnej czesci zoladka nie jest w stanie zatrzymac pokarmu i jedzenie cofa sie ku gorze. czasem zdarza sie ze malec po prostu za duzo zjadl i zwraca nadmiar albo polkniete podczas karmienia powietrze wraca na gore z niewielka iloscia pokarmu. ulewanie mija wraz z wiekiem. uklad pokarmowy dojrzewa,miesnie zoladka staja sie silniejsze
karmiac malca nalezy trzymac go w pionie,smoczek nie moze byc za duzy ani za maly,nalezy po posilku zadbac aby mu sie odbilo,nie klasc po jedzeniu na wznak tylko najlepiej na lewy boczek.


Maz byl u pani magister ktora ma wlasna apteke i z lekow jakie nam lekarz pzepisal kupilismy DEBRIDAT on jest wlasnie na ulewanie i lepsze trawienie,mozna go stosowac nawet chyba do pol roku.
nie bedziemy jej faszerowac innymi lekami bo to nie ma sensu,lekarz sprawdza czy nie jest uczulona na laktoze..gdy debridat nie pomoze zmienimy mleko..trzeba znalezc jej takie ktore bedzie skladnikowo jej odpowiadalo,pocesza mnie fakt ze szperajac na forach babki po 6/8 razy zmienialy dzieciom mleko aby trafic dopiero na te odpowiednie.
Uciekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mateusz dalej ma te pamy czerwone tzn wyszły mu jak mu mleko daam no i je bardzo mało bo max 70 ml 😞otworze drugie mleko bo może to jakieś wadliwe !!!!a jak dalej po jedzeniu beda powiekszac sie plamy to do lekarza bedziemy jechac ale to jutro no chyba ze na wieczór bedzie niespokojny to wtedy dzisiaj !!!!!!!!!!!!

ot tyle chciałam npisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
n0vika napisał(a):
Wesołych Dziewczyny 🙂

ja dziś muszę wszystko ogarnąć , od 6 rano sprzątam , bo tylko wtedy mam spokój jak Niko śpi. Chociaż dziś taki marudny ten mój bączek 😞 cały w kropkach , jak biedroneczka. swędzą go te krostki , zmuszona byłam dać mu fenistil i na szczęście pomogło. teraz chrapie sobie smacznie.
pierwsze nasze święta naprawdę będą niezapomniane. Mały chory , lodówka pusta bo przecież mieliśmy iść w gości. dobrze że mamuśki poratują 😉



moj ma alergie dostaje fenistil 3razy dziennie smarowalam sterydem ale juz nie chce tego robic,cale noce przez sen steka i sie wierzga ze nie da sie spac z nim w pokoju 😞taki biedulek moj kochany,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
mateusz dalej ma te pamy czerwone tzn wyszły mu jak mu mleko daam no i je bardzo mało bo max 70 ml 😞otworze drugie mleko bo może to jakieś wadliwe !!!!a jak dalej po jedzeniu beda powiekszac sie plamy to do lekarza bedziemy jechac ale to jutro no chyba ze na wieczór bedzie niespokojny to wtedy dzisiaj !!!!!!!!!!!!

ot tyle chciałam npisac


Doris a co to za plamki??pewnie alergia co?gdzie umiejscowione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamiska napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
mateusz dalej ma te pamy czerwone tzn wyszły mu jak mu mleko daam no i je bardzo mało bo max 70 ml 😞otworze drugie mleko bo może to jakieś wadliwe !!!!a jak dalej po jedzeniu beda powiekszac sie plamy to do lekarza bedziemy jechac ale to jutro no chyba ze na wieczór bedzie niespokojny to wtedy dzisiaj !!!!!!!!!!!!

ot tyle chciałam npisac


Doris a co to za plamki??pewnie alergia co?gdzie umiejscowione?


to wyglada jak pokrzywka na buzi ma przy kolankach na brzuszku i na dłłoniach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane Mamuśki i Dzieciaczki 🙂 🙂 🙂
Chcielibyśmy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 🙂
Przede wszystkim DUUUUUUŻO ZDROWIA , UŚMIECHU I SAMYCH POGODNYCH DNI !
Dużo miłości i zrozumienia u swoich połówek , pociechy z nich i swoich kochanych maleństw .
Rodzinnych i ciepłych Świąt 😘 😘 😘

Asik , Marco wraz z Tymonkiem 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
mateusz dalej ma te pamy czerwone tzn wyszły mu jak mu mleko daam no i je bardzo mało bo max 70 ml 😞otworze drugie mleko bo może to jakieś wadliwe !!!!a jak dalej po jedzeniu beda powiekszac sie plamy to do lekarza bedziemy jechac ale to jutro no chyba ze na wieczór bedzie niespokojny to wtedy dzisiaj !!!!!!!!!!!!

ot tyle chciałam npisac




Doris a co to za plamki??pewnie alergia co?gdzie umiejscowione?


mój tez jakies plamki ma bardziej szorstkie plamy , w dop w piatek do lekarza .. ja podejrzewam skaze białkową narazie je dobrze 120-150 ml wiec jak zacznie mniej jesc to tez na pogotowie jak noe urok to sraczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...