Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Nasza mała Królewna kończy dzisiaj miesiąc 🙃

Ooooo
buziolki dla niemowlaczka !!!!!
dużo zdrówka dla Hanesi 😘 😘


Mój księciunio też 🙂 już jest niemowlaczkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agata82 napisał(a):
a ja się wczoraj pochwaliłam, że Mała po szczepieniu ok a wieczorem była masakra 🤨 spuchło jej ukłucie po żółtaczce i musiał bolec bo strasznie płakała do tego była juz mocno zmęczona bo cały dzień tylko krótkie drzemki więc przy kapieli był armagedon. ja wyłam razem z nią tak było mi jej żal 🤨 🤨 🤨 daliśmy jej czopek przeciwbólowy i zrobiliśmy okład z kwaśnej śmietany bo tak nam poleciła babeczka, która szczepiła swojego malucha przed nami, mówiła, ze stosowała te okłady i jej małemu nigdy nic nie było. i powiem wam, że zadziałało bo Malutka sie uspokoiła po jakimś czasie i zasnęła ok 22. spała do 5 😮 😮 😮 tyle jeszcze nie spała jednym ciągiem 🙂 ja koczowałam nad jej łóżkiem od 3 🤢 i zastanawiałam się co bedzie jak sie obudzi i tu miła niespodzianka bo zjadła i zaczęła się uśmiechać i gadać do bocianków na pościeli 😁 😁 😁 😁 po godzince znów zasnęła i śpi do tej pory 🙂 🙂

aahhh to dzielna bestyja
śmietanka ukoiła ból, to super! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
szuwartyna napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Nasza mała Królewna kończy dzisiaj miesiąc 🙃

wszytkiego dobrego!

dzisiaj mialam okropna noc, kolki malego trwaly nawet w nocy, teraz rano tez kwili...infacol chyba nie dziala, zbyt szybko pochwalilam specyfik. a wy czego uzywacie?

Od poniedziałku stosujemy Sab simplex,na Delicol nie szła a ponoć też bardzo dobry. Póki co kombinowałam z dawkowaniem,ale stwierdziłam że na razie bedzie dostawac te kropelki do kaego karmienia w mniejszych ilościach zaś w nocy dawke zwiększe,nie chce też przedobrzać. Jak już zobacze konkretne rezultaty wtedy dawkowanie po czasie zmniejszę. Dzisiejszej nocy mi sie pręzyła,zaś wczoraja noc była piękna..każda jest inna,ale wydaje mi sie że już cos zaczynają działać,muyśle że do tygodnia czasu sprawa z kolka powinna sie wyklarować,mam taka nadzieje 🙂

u nas dziala min 10 kropli
mnie nie chce dzialac , wtedy jest kolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
Maga napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja MATEUSZOWI PODAJE NA MALUTKIEJ ŁYŻECZCE OD FILIŻANKI


i podajesz tyle ile jest zalecane, czy wiecej? jak czesto? 😉


podawalam po 8 kropli do kazdego karmienia
hej hej 😉 krople jakie i na co?bo ja tez myslalam ,zeby Bobotic podac na lyzeczce,ale boje sie ,ze bedzie za ostre...i chyba lepiej rozrobione w mleku/herbatce ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
mphz napisał(a):
agamu napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny orientujecie sie jaki poziom bilirubiny jest dopuszczalny u maluszków ?


nie wiem, Moja miała 13,5 w szpitalu, a później spadło do 10 i wtedy nas wypuścili.

bo w 3 dobie zycia- przed wyjscie dom do domu- norma jest 10

15,z krwi do 13


czyli 2.58 jak Dominik ma to dobrze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
asia19874 napisał(a):
hej
my pół dnia w szpitalu na zmianie 😮 masakra ile było ludzi 🤢
Zabieg mamy umówiony na przyszły czw. w środę się mamy zgłosić rano i już nas zostawiają i na następny dzień zabieg i w piątek do domu 🙂 🙂 🙂 może się okazać że nas cofnąć do domu i będziemy musieli jeszcze czekać do następnego poniedziałku tj do 7.11 bo Młody jest 5 w kolejce i mogą się nie wyrobić 🤢 ale z tego co mówił doktorek powinno być ok więc tego się póki co trzymamy ... eh oby już było po i w końcu bez tych gipsiorów 😠 w ogóle mu się odparzyła skóra między paluszkami i temu może tak mi marudzi ...


Biedulek 😞 Ale Asiu naprawdę gorsze rzeczy się zdarzają, dzień przede mną rodziła synowa przyjaciółki mojej teściowej i z tym dzieckiem jest dramat, może jak znajdę czas to opiszę sytuację, bo jak człowiek wysłucha takich rzeczy to od razu jest wdzięczny, że jego dziecię jest zdrowe i niech sobie nawet 24h marudzi jak ma humor, to już nie jest ważne...


wystarzająco się napatrzyłam na te biedne dzieciaki przez ten czas jak jeździmy do Prokocimia ... powinnam na kolanach do Częstochowy iść że mój Tymonek urodził się tylko taki 🥴 ...
wszystkie powinnyśmy dziękować a kolki ,humory czy chociażby u nas nóżki to wszystko minie i będzie ok !

Oj Asia jaki taki
jest cudowny 😘 😘 😘 😘
a zaraz sladu nie bedzie
a problemy sa po to zebysmy bardziej docenialy swoje szczescie i zdrowie
i chyba to sie sprawdza
ja terasz juz nigdy nie pozaluje na prywatnego lekarza a ni ma łapówe
nigdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
a wogóle to heloł 🙂
wczoraj ze mna BYŁA TRAGRDIA NAJPIERW MNA ZACZEO TELEPAC TAK ZE NIE MOGŁAM Z ZIMNA RUSZYC NAJMNIEJSZYM PACEM -DOBRZE ZE MATI SPAŁ A POZNIEJ MIAŁAM 39 STOPNI POWOLI ZBIŁAM TEMP PARACETAMOLEM DZISIAJ JESTEM OSABIONA ALE NA CHODZIE 🙂
bidulka 😘dobrze,ze paracetamol pomogl...dbaj o siebie,bo kurna choroba teraz dla nas to by byla tragedia! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Witamy się!

I na dzień dobry chwalimy pasmem sukcesów 🙂)

Noc przespana od 21:00 do 8:00 z 3 przerwami na karmienie tylko 🙂
aktywizacja dziecka duzo dala (3-5 h ciągiem bez snu)
wprowadzilam jej teraz taki grafik, ciekawe czy sie uda przestawic na stale dzien z nocą poprawnie.
biorac pod uwage ze takie dziecko powinno sypiacv 15 h na dobe
ustalam ze 10 w nocy 5 w dzien (tak mniej wiecej)
i jets to tak ze wyciszana jest po kąpieli od ok 20:00 i sen potem z karmieniami do rana potem spanko do poludnia take lżejsze płytsze z czuwaniem i przerwami
i po poludniu aktywizacja od 14;00 lub jesli jest spacer to wiadomo ze zasne to wtedy od 16:00
i tak do 19-20 nieprzerwanie nie pozwolic zasnac i potem kapiel wyciszanie itd..... oczywiscie grafik jest mimo to ruchomy ale ma byc sen w nocy wiec trzeba starac sie aktywizowac w dzien
poki co dziala i podoba nam sie

mleczko hipp sprawdzilo sie super
baczki leca bez problemow, 2-3 wypróznienia na dzien są bez wielkich zaparc.... iiiiiiiiiiiii
Nie ma kolki!
jeszcze weszla w ruch butelka antykolkowa tomiego

a mamusia 2 dni bez ketonalu zyje wreszcie 🙂

za raz karmionko mamy i spacerek + odwiedziny laryngologa ?(to ja)
i potem znow zabawianko do wieczora

cudnie bylo sie wyspac 😎 😎
😎no i git! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Witamy się!

I na dzień dobry chwalimy pasmem sukcesów 🙂)

Noc przespana od 21:00 do 8:00 z 3 przerwami na karmienie tylko 🙂
aktywizacja dziecka duzo dala (3-5 h ciągiem bez snu)
wprowadzilam jej teraz taki grafik, ciekawe czy sie uda przestawic na stale dzien z nocą poprawnie.
biorac pod uwage ze takie dziecko powinno sypiacv 15 h na dobe
ustalam ze 10 w nocy 5 w dzien (tak mniej wiecej)
i jets to tak ze wyciszana jest po kąpieli od ok 20:00 i sen potem z karmieniami do rana potem spanko do poludnia take lżejsze płytsze z czuwaniem i przerwami
i po poludniu aktywizacja od 14;00 lub jesli jest spacer to wiadomo ze zasne to wtedy od 16:00
i tak do 19-20 nieprzerwanie nie pozwolic zasnac i potem kapiel wyciszanie itd..... oczywiscie grafik jest mimo to ruchomy ale ma byc sen w nocy wiec trzeba starac sie aktywizowac w dzien
poki co dziala i podoba nam sie

mleczko hipp sprawdzilo sie super
baczki leca bez problemow, 2-3 wypróznienia na dzien są bez wielkich zaparc.... iiiiiiiiiiiii
Nie ma kolki!
jeszcze weszla w ruch butelka antykolkowa tomiego

a mamusia 2 dni bez ketonalu zyje wreszcie 🙂

za raz karmionko mamy i spacerek + odwiedziny laryngologa ?(to ja)
i potem znow zabawianko do wieczora

cudnie bylo sie wyspac 😎 😎
😎


superowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
asia19874 napisał(a):
agamu napisał(a):
asia19874 napisał(a):
agamu napisał(a):
asia19874 napisał(a):
Agatko czym oni Cię szpikowali ? 16 leków 😮 🤔


Sama byłam dziś w szoku 🤢 🤢 🤢 Szkoda gadać, dobrze że to już za mną...


ciekawe co oni Ci dawali 🤨 aż tyle 😲 szok


tu jest np: biofer,buscolizyna,perfalgan,dolargan,lignocaina,bisacodyl,scopolan,oxytocyna... i jeszcze kilka innych, które mają za długie nazwy żeby je pisać 🙂 W każdym razie żenada 🤢 🤢 A i jeszcze coś dostałam, co nie jest wpisane w tą karte, podała mi to położna pokątnie 🤢 🤢, bo stwierdziła, że to mi jeszcze poród przyspieszy. I w sumie chyba tylko dzięki niej urodziłam, bo inaczej bym chyba tam do dziś leżała. Naprawdę super kobita 🙂 W ogole lekarze, pielęgniary, połozne były super...aż w szoku byłam 🙂
A lekarz jeden jaki przystojny heheeheh...za to jak mnie zbadał przy przyjęciu to kopnęłam go w twarz z bólu-myślałam że zejde z tego świata. A później było już tylko gorzej 🙂


oooo masakra 😲 piękny koktajl mołotowa 😮


dlatego też rodzić już nie zamierzam....nigdy więcej... 🤢

kurwa a ja tylko relanium i bucospan 😞 huje nie dali mi znieczulenia a rozwarcie nie bylo wiec mogli
tez nie chce juz do tego wrcac, lacze sie w bolu z Agatką NIGDY WIECEJ!

i pewnie pierwsze sie spotkamy na jakichs brzuszkach 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Nasza mała Królewna kończy dzisiaj miesiąc 🙃

Ooooo
buziolki dla niemowlaczka !!!!!
dużo zdrówka dla Hanesi 😘 😘


Mój księciunio też 🙂 już jest niemowlaczkiem 🙂
🤪sto latek dla wszystkich 4-tygodniaczkow! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
agamu napisał(a):
asia19874 napisał(a):
agamu napisał(a):
asia19874 napisał(a):
Agatko czym oni Cię szpikowali ? 16 leków 😮 🤔


Sama byłam dziś w szoku 🤢 🤢 🤢 Szkoda gadać, dobrze że to już za mną...


ciekawe co oni Ci dawali 🤨 aż tyle 😲 szok


tu jest np: biofer,buscolizyna,perfalgan,dolargan,lignocaina,bisacodyl,scopolan,oxytocyna... i jeszcze kilka innych, które mają za długie nazwy żeby je pisać 🙂 W każdym razie żenada 🤢 🤢 A i jeszcze coś dostałam, co nie jest wpisane w tą karte, podała mi to położna pokątnie 🤢 🤢, bo stwierdziła, że to mi jeszcze poród przyspieszy. I w sumie chyba tylko dzięki niej urodziłam, bo inaczej bym chyba tam do dziś leżała. Naprawdę super kobita 🙂 W ogole lekarze, pielęgniary, połozne były super...aż w szoku byłam 🙂
A lekarz jeden jaki przystojny heheeheh...za to jak mnie zbadał przy przyjęciu to kopnęłam go w twarz z bólu-myślałam że zejde z tego świata. A później było już tylko gorzej 🙂


Biedny chłop kopa w twarz dostał 😜 😜 A mnie jak badała przy tych 9 cm doktorka to myślałam, że jak nie miałam siły wstać to wstanę i tak jej pierdolnę, że się nakryje tymi grubymi girami 😮 😁 😁


5 osób pod rzad grzebało mi w katarzynie i sie gapili jak sie mecze i dre jape az wkoncu star y ordynator pow ze nie urodze i zabrali mnie na cesare .....i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
mphz napisał(a):
agamu napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny orientujecie sie jaki poziom bilirubiny jest dopuszczalny u maluszków ?


nie wiem, Moja miała 13,5 w szpitalu, a później spadło do 10 i wtedy nas wypuścili.

bo w 3 dobie zycia- przed wyjscie dom do domu- norma jest 10

15,z krwi do 13


czyli 2.58 jak Dominik ma to dobrze??

pewnie ze tak ! tym bardziej ze on juz ma 4 tygodnie,a sam kolor schodzi nawet do 6/8 tygodni. mojaa Hania juz jest rozowiutka. jesli twoj dominis ma kolor morelki a nie cytryny,nie zauwazylas nic niepokojacego to nie powinnas sie niczym martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
mphz napisał(a):
agamu napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny orientujecie sie jaki poziom bilirubiny jest dopuszczalny u maluszków ?


nie wiem, Moja miała 13,5 w szpitalu, a później spadło do 10 i wtedy nas wypuścili.

bo w 3 dobie zycia- przed wyjscie dom do domu- norma jest 10

15,z krwi do 13


czyli 2.58 jak Dominik ma to dobrze??

pewnie ze tak ! tym bardziej ze on juz ma 4 tygodnie,a sam kolor schodzi nawet do 6/8 tygodni. mojaa Hania juz jest rozowiutka. jesli twoj dominis ma kolor morelki a nie cytryny,nie zauwazylas nic niepokojacego to nie powinnas sie niczym martwic 🙂


on ma oczka to znaczy końciki białek żólte tylko bo rózowy jest juz dawno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...