Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
letka82 napisał(a):
Witajcie! U mnie po szczepieniu 😞 Lenka cały czas płacze, dałam jej panadol i było lepiej przez kilka godzin... Do 19.30 na zmianę z teściową nosiłyśmy ja na rękach by przysnęła na chwilę a teraz M. z nią wojuje.

współczuję, a jakie szczepienia?

Pierwsze dopiero...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
letka82 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
letka82 napisał(a):
Witajcie! U mnie po szczepieniu 😞 Lenka cały czas płacze, dałam jej panadol i było lepiej przez kilka godzin... Do 19.30 na zmianę z teściową nosiłyśmy ja na rękach by przysnęła na chwilę a teraz M. z nią wojuje.

współczuję, a jakie szczepienia?

Pierwsze dopiero...

ale 5w1. 6w1 czy podst. rota, pneumo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ...zdjecia sa boskie.....Zuzia , mamusia i tatus 😘 😘 😘super rodzinka
Ania...nie martw sie bedzie dobrze ....wiecie co Wam powiem albo my zyjemy w takich czasach albo cos z tymi lekarzami jest nie tak , moze oni za to kase biora czy co , przeciez to jest nie mozliwe zeby prawie wszytskie dzieci miały te napiecie .....przeciez to jest chore nie tak ułozy głowke albo nie tak sie podniesie....tak jak wczesniej pisałam co to bedzie jak moja Jula bedzie miała dzieci ....przeciez to idzie zwariowac 😮 😞 🤔
Letka ....trzymajcie sie , to jak Ty ja szczepiłas ze ona tak to przezyla , a moze ma goraczke ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
dziewcyzny polecicie mi jaks mate edukacyjna?

ja polecam tą co poleciła mi ania100 jest super i spokojnie nawet na 2 lata do zabawy i dluzej dosiedzenia na glebie i bawienia sie.

sa elmenty szczeleszczace, gryzaczek lusterko piszczalka, a przede wszystkim jest gigantyczna nie bedzie mi dziecko za chwile wystawac jak ze standardowej, pałąki rzecz wzgldna, za chwile dziecko it ak wiekszosc czasu na brzuszku, ja dokupilam stojak z zawieszkami rowniez za sugestią Ani 100 i jestesmy bardzo zadowolone, na fotkach mozesz moją obczaic.
cena dosc przystepna

http://allegro.pl/tiny-love-mata-gigant-100-x-150-cm-gratisy-i1961100447.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki mam pytanie czy jak Wasze Dzieci lezą na pleckach Wy łapiecie je za rączki to mają odruch głowy w przód? tzn unoszą Ją do klatki piersiowej??

moja unosi bardzo nawet jak jej nie lapie za raczki, a nie lapie bo nie wolno nam
podnosi sie tak pani rehabilitantka kazala mi to u niej stopowac bo to za szybko
czasem nawet zabawnie wyglada jak by sie wychulala ze chce kogos znalezc albo cos zobaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki mam pytanie czy jak Wasze Dzieci lezą na pleckach Wy łapiecie je za rączki to mają odruch głowy w przód? tzn unoszą Ją do klatki piersiowej??

czasami tak


Bo moja Emilka strasznie leniwa i nie podnosi wcale..Pani Doktor powiedziała że to problem z napięciem 😞 3 stycznia idziemy do neurologa 😞 w ogóle jak śpi to głowe odchyla do tyłu..nie wiem czy tak lubi czy tu też problem ( ja tak lubie spać) a jak leży na brzuszku to ją ściąga na lewą strone 😞

no ale to jak nie podnosi to moze miec obnizone w tej czesci miesni np napiecie a nie wzmozone
czasem dzieci maja w jednej czesci wzmozone w innej obnizone
moja sciaga na prawo, staraj sie ją wyrównywac ile dasz rade zeby zawsze byla na prosto na rowno symetrycznie to zawsze pomoze delikatnie juz u takiego dziecka kazdy dzien wazny

Ania czemu ty jeszcze nie bylas u Neurologa ?? dawno juz pisalas o podejrzeniu napiecia (pediatra)..???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki mam pytanie czy jak Wasze Dzieci lezą na pleckach Wy łapiecie je za rączki to mają odruch głowy w przód? tzn unoszą Ją do klatki piersiowej??

czasami tak


Bo moja Emilka strasznie leniwa i nie podnosi wcale..Pani Doktor powiedziała że to problem z napięciem 😞 3 stycznia idziemy do neurologa 😞 w ogóle jak śpi to głowe odchyla do tyłu..nie wiem czy tak lubi czy tu też problem ( ja tak lubie spać) a jak leży na brzuszku to ją ściąga na lewą strone 😞

no te odchylenie glowki do tylu to waarto skonsultowac- troche cwiczen pani wam pokarze i moze w domku nawet pocwiczycie i sie wzmocnicie i emi nie bedzie glowka opadac w jedna strone. nic sie nie martw 🙂


mam nadzieje,bo strasznie sie martwie.. 😞

Nie martw sie nawet jak jest cos z tym napieciem to pocwiczycie wyrównacie! ja wierze w to najbardziej na swiecie!!
a moze nawet nie bedziecie musialy jezdzic tylko odpowiednie pielegnowanie i zabawa wystarczy 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Marta ...zdjecia sa boskie.....Zuzia , mamusia i tatus 😘 😘 😘super rodzinka
Ania...nie martw sie bedzie dobrze ....wiecie co Wam powiem albo my zyjemy w takich czasach albo cos z tymi lekarzami jest nie tak , moze oni za to kase biora czy co , przeciez to jest nie mozliwe zeby prawie wszytskie dzieci miały te napiecie .....przeciez to jest chore nie tak ułozy głowke albo nie tak sie podniesie....tak jak wczesniej pisałam co to bedzie jak moja Jula bedzie miała dzieci ....przeciez to idzie zwariowac 😮 😞 🤔
Letka ....trzymajcie sie , to jak Ty ja szczepiłas ze ona tak to przezyla , a moze ma goraczke ....

Ja zdecydowanie tez jestem zdania ze to jakas ku.wa"modna" choroba to napiecie ale jednak jak nas to dotknelo to inaczej jest inaczej sie do tego podchodzi uwierz mi ze nikt z nas nie wzial by na siebie takiej odpowiedzialnosci zeby to olac i zobaczyc co bedzie po prostu nie da sie.. u nas doszlo do niedotlenienia i prawdopodbnie przenoszenia wiec sa podstawy zeby sie martwic na zapas.. i fakt ze kiedys tez tak dzieci mialy ale powaznie mam przyklady ze pozniej sa problemy z kolanami krzywiznami kregoslupow a nawet nauką itp.. musze chuchac na zimne a tak bardzo chcialabym wie3dziec ze juz ok a dupa nikt mi tego nie powie..nikt nie wezmie odpowiedzialnosci tez za zaprzestanie pewnie napewno nie my rodzice a lekarz .. zobaczymy co powie moze wystarczy byc pod kontrolą czestsza w razie czego, oby takie byly wyniki wizyty i juz bede szczesliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg czarna
dziekujemy za komplemento odnoscie albumu 🙂 my tam na biezaco dokladamy fotki- fajna sprawa bo link maja rodzice, znajomi i zawsze jest staly i zawsze mopge sobie zerknac czy cos dodalismy. Louisedg ja przytylam w cizy 25kg i jeszcze zostalo 7:/ wszystko na brzuchu


Louisedg

a podasz mi linka do tego palaka z zabawkami jeszcze ? faktycznie big ta mata 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki mam pytanie czy jak Wasze Dzieci lezą na pleckach Wy łapiecie je za rączki to mają odruch głowy w przód? tzn unoszą Ją do klatki piersiowej??

czasami tak


Bo moja Emilka strasznie leniwa i nie podnosi wcale..Pani Doktor powiedziała że to problem z napięciem 😞 3 stycznia idziemy do neurologa 😞 w ogóle jak śpi to głowe odchyla do tyłu..nie wiem czy tak lubi czy tu też problem ( ja tak lubie spać) a jak leży na brzuszku to ją ściąga na lewą strone 😞

no te odchylenie glowki do tylu to waarto skonsultowac- troche cwiczen pani wam pokarze i moze w domku nawet pocwiczycie i sie wzmocnicie i emi nie bedzie glowka opadac w jedna strone. nic sie nie martw 🙂


mam nadzieje,bo strasznie sie martwie.. 😞

Nie martw sie nawet jak jest cos z tym napieciem to pocwiczycie wyrównacie! ja wierze w to najbardziej na swiecie!!
a moze nawet nie bedziecie musialy jezdzic tylko odpowiednie pielegnowanie i zabawa wystarczy 😘 😘


No właśnie kazała poczekać 2 tyg i żebyśmy ćwiczyły przez ten czas same w domku to może sie to wyrówna,ale u Nas sie nie wyrównało 😞

My jak Ją tak wygina jak śpi na boku to staramy sie podkładać pod główke kocyk,żeby ograniczał wyginanie..nie wiem czy dobrze robimy czy nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
Maga napisał(a):
asia19874 napisał(a):
no i wróciliśmy ... oczywiście nie zakupiłm nic 😠 tak się z chłopami na zakupy wybrać 😜
ale mam obczajone butki i na pewno po nie wrócę 🙃 Odebrałam paczuszkę drugą z Hippa .

No i nie wytrzymałam ☺️ dałam Tymonowi jabłuszko 🤪 zajadał szok ! nie dużo tak na próbę ale widać było że mu podeszło choć nie radził sobie z łyżeczką ... biedactwo 😉 nauczy się heh !

Lui Kochana wsio będzie dobrze , poczytaj link od Ani100 ... na pewno dostaniesz na córę opiekuńczy ! a póżniej możesz pokombinować z L4 , tylko 80 % płatne ale zawsze to coś ! rozchmurz się będzie dobrze 😘 😘 😘

Maga co do zabawki to nie dawałam Tymonowi do rączek tego projektora ale wiem o co chodzi 🙂 sprytny Antoś 😆

coś jeszcze miałam pisać ale zapomniałam 🤔


sprobuj kochana- super to wyglada 😁 z takim skupieniem lapie za te platki i obkreca 🤪 tylko dzwiek przyprawia o bol glowy 😜
tzn ja tez nie dawalam do rak, tylko polozylam mu niedaleko jak siedzial oparty o mnie i sam sobie siegnal 🙃


spróbuję 🙂
mój póki co jest na etapie szczeniaczka 😆 heeh a mi się w głowie przewraca od tych durnych piosenek 😮


heh- to tez 🤪 🤪 WSZYSTKIE juz znam na pamiec 🤪 nawet 'ciasto lep, ciasto gniec..' 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki mam pytanie czy jak Wasze Dzieci lezą na pleckach Wy łapiecie je za rączki to mają odruch głowy w przód? tzn unoszą Ją do klatki piersiowej??

czasami tak


Bo moja Emilka strasznie leniwa i nie podnosi wcale..Pani Doktor powiedziała że to problem z napięciem 😞 3 stycznia idziemy do neurologa 😞 w ogóle jak śpi to głowe odchyla do tyłu..nie wiem czy tak lubi czy tu też problem ( ja tak lubie spać) a jak leży na brzuszku to ją ściąga na lewą strone 😞

no te odchylenie glowki do tylu to waarto skonsultowac- troche cwiczen pani wam pokarze i moze w domku nawet pocwiczycie i sie wzmocnicie i emi nie bedzie glowka opadac w jedna strone. nic sie nie martw 🙂


mam nadzieje,bo strasznie sie martwie.. 😞

Nie martw sie nawet jak jest cos z tym napieciem to pocwiczycie wyrównacie! ja wierze w to najbardziej na swiecie!!
a moze nawet nie bedziecie musialy jezdzic tylko odpowiednie pielegnowanie i zabawa wystarczy 😘 😘


No właśnie kazała poczekać 2 tyg i żebyśmy ćwiczyły przez ten czas same w domku to może sie to wyrówna,ale u Nas sie nie wyrównało 😞

My jak Ją tak wygina jak śpi na boku to staramy sie podkładać pod główke kocyk,żeby ograniczał wyginanie..nie wiem czy dobrze robimy czy nie 😞


na pewno sie wyrowna 😘 ale idzce do lekarza, skoro sama widzisz nuieprawidlowosci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamusiOlusia napisał(a):
Olusia dostała od gwiazdora :P zabawkę co się nazywa kula hula to taka piłka i się wciska guziki, śpiewa piosenki, mojej siostry syn pół dnia się tym bawił, myślałam, że umrę i chyba gwiazdor zabierze baterie, ehh a moje dziecko się tego boi, ale jest jeszcze za mała na takie nowości
moja Ola tez ma hule kulę 🤪 poki co slabe zainteresowanie ,ale spokojnie jeszcze troche i bedzie smigac za pełzajaca kula 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja po macierzynskim i wykorzystanym urlopie ide na l4 nie mam innego wyjscia
no wlasnie Dorcia a na siebie czy na Matiego? moze i ja pojde na l4 a potem na bezplatny wychowawczy czy jak to jest?? jaki próg jest zeby wychowawczy byl płatny?


z Tobą Asiula to ciężki orzech ... szukałam kiedyś ale nie jestem pewna co do Ciebie temu nie pisałam .. myślę że najlepiej będzie jak zadzwonisz i powiesz jaka sytuacja jest u Ciebie i czy należy Ci się wychowawczy ...
😘 😘 😘
A L4 możesz na siebie albo opiekuńczy na Synową moją 🙂
opiekunczy na Olisie?a co to jak to i komu przysluguje? 😮


niby jest 2 dni nad zdrowym a 60 nad chorym ale czemu nie zapytać lekarza czy by nie wystawil ? nie gwarantuje że dostaniesz ale nie którzy łapówkarze tylko czekają 😉 a 50czy 100zł można odpalić jak będzie współpracować 😆
ja bym tam zapytała po macierzyńskim
hehe no to jest mysl Asiorku 🙂 😘Tylko,czy dziecko musi byc chore powazniej czy jakies przeziebienie? jaka kwota miesieczna tego opiekunczego przysluguje wie ktos? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jesteśmy i my ... Młody wyspany jak zawsze a ja od 3.30 nie śpię 😮 szok ! jak się przebudziłam tak po spaniu 🤔
Mój też dostał kulę taką co sama się turla i wydaje dżwięki straży , policji itp 🙂 to jest ta kula hula 🤔 🤨 ?? ale też póki co totalna olewka 😜 już ma tyle zabawek że szok 😲 co chwilę ktoś przynosi nową 😮 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
mphz napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki mam pytanie czy jak Wasze Dzieci lezą na pleckach Wy łapiecie je za rączki to mają odruch głowy w przód? tzn unoszą Ją do klatki piersiowej??

czasami tak


Bo moja Emilka strasznie leniwa i nie podnosi wcale..Pani Doktor powiedziała że to problem z napięciem 😞 3 stycznia idziemy do neurologa 😞 w ogóle jak śpi to głowe odchyla do tyłu..nie wiem czy tak lubi czy tu też problem ( ja tak lubie spać) a jak leży na brzuszku to ją ściąga na lewą strone 😞

no te odchylenie glowki do tylu to waarto skonsultowac- troche cwiczen pani wam pokarze i moze w domku nawet pocwiczycie i sie wzmocnicie i emi nie bedzie glowka opadac w jedna strone. nic sie nie martw 🙂


mam nadzieje,bo strasznie sie martwie.. 😞

Nie martw sie nawet jak jest cos z tym napieciem to pocwiczycie wyrównacie! ja wierze w to najbardziej na swiecie!!
a moze nawet nie bedziecie musialy jezdzic tylko odpowiednie pielegnowanie i zabawa wystarczy 😘 😘


No właśnie kazała poczekać 2 tyg i żebyśmy ćwiczyły przez ten czas same w domku to może sie to wyrówna,ale u Nas sie nie wyrównało 😞

My jak Ją tak wygina jak śpi na boku to staramy sie podkładać pod główke kocyk,żeby ograniczał wyginanie..nie wiem czy dobrze robimy czy nie 😞
a z tym nie wiem bo Laura sie nie odgina do tyłu w C, ale np jak sie krzywi w prawo to blokuje wiec to pewnie tez na tym polega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak w ogóle Witam 😘 😘

Dzień mam o dupy bo ciągle martwie sie o Emilcie...Do tego doszły jeszcze kupki są żółte ale troszke wodniste i z białymi grudkami..nie wiem czy to od antybiotyku który skończył sie we wtorek czy mleko Jej nie odpowiada bo zwiększyłam ilość wody i miarek mleka..może powinnam podawać Jej jeszcze lakcid żeby to wszystko sie wyrównało??i do tego jeszcze Mąż.. łazi i jęczy że Go zaniedbuje...jakoś nie mam ochoty na igraszki 😞 przynam sie że od porodu przytuliliśmy sie tylko raz ☺️ i w ogóle ta akcja z teściem w święta też mnie dobija,mam ochote iść tam do Nich i powiedzieć co mi na sercu leży..... 🤢 😮 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
Louisedg czarna
dziekujemy za komplemento odnoscie albumu 🙂 my tam na biezaco dokladamy fotki- fajna sprawa bo link maja rodzice, znajomi i zawsze jest staly i zawsze mopge sobie zerknac czy cos dodalismy. Louisedg ja przytylam w cizy 25kg i jeszcze zostalo 7:/ wszystko na brzuchu


Louisedg

a podasz mi linka do tego palaka z zabawkami jeszcze ? faktycznie big ta mata 🤪

my mamy ten:
http://allegro.pl/przyrzad-gimnastyczny-stojaczek-i2019090380.html
ale sa rozne
http://tablica.pl/oferta/stojak-przyrzad-gimnastyczny-IDyr4w.html

http://allegro.pl/listing.php/search?string=+przyrzad+gimnastyczny&category=0&sg=0
tak mysle ze na potem nawet jakas hustawke dla lalki mozna zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja po macierzynskim i wykorzystanym urlopie ide na l4 nie mam innego wyjscia
no wlasnie Dorcia a na siebie czy na Matiego? moze i ja pojde na l4 a potem na bezplatny wychowawczy czy jak to jest?? jaki próg jest zeby wychowawczy byl płatny?


z Tobą Asiula to ciężki orzech ... szukałam kiedyś ale nie jestem pewna co do Ciebie temu nie pisałam .. myślę że najlepiej będzie jak zadzwonisz i powiesz jaka sytuacja jest u Ciebie i czy należy Ci się wychowawczy ...
😘 😘 😘
A L4 możesz na siebie albo opiekuńczy na Synową moją 🙂
opiekunczy na Olisie?a co to jak to i komu przysluguje? 😮


niby jest 2 dni nad zdrowym a 60 nad chorym ale czemu nie zapytać lekarza czy by nie wystawil ? nie gwarantuje że dostaniesz ale nie którzy łapówkarze tylko czekają 😉 a 50czy 100zł można odpalić jak będzie współpracować 😆
ja bym tam zapytała po macierzyńskim
hehe no to jest mysl Asiorku 🙂 😘Tylko,czy dziecko musi byc chore powazniej czy jakies przeziebienie? jaka kwota miesieczna tego opiekunczego przysluguje wie ktos? 😉


nad chorym 80% i lepiej faktycznie jak Dorcia iść na L4 na siebie bo mozesz 182 dni chorować 🙂tylko dobry lekarz potrzebny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
asia19874 napisał(a):
Maga napisał(a):
asia19874 napisał(a):
no i wróciliśmy ... oczywiście nie zakupiłm nic 😠 tak się z chłopami na zakupy wybrać 😜
ale mam obczajone butki i na pewno po nie wrócę 🙃 Odebrałam paczuszkę drugą z Hippa .

No i nie wytrzymałam ☺️ dałam Tymonowi jabłuszko 🤪 zajadał szok ! nie dużo tak na próbę ale widać było że mu podeszło choć nie radził sobie z łyżeczką ... biedactwo 😉 nauczy się heh !

Lui Kochana wsio będzie dobrze , poczytaj link od Ani100 ... na pewno dostaniesz na córę opiekuńczy ! a póżniej możesz pokombinować z L4 , tylko 80 % płatne ale zawsze to coś ! rozchmurz się będzie dobrze 😘 😘 😘

Maga co do zabawki to nie dawałam Tymonowi do rączek tego projektora ale wiem o co chodzi 🙂 sprytny Antoś 😆

coś jeszcze miałam pisać ale zapomniałam 🤔


sprobuj kochana- super to wyglada 😁 z takim skupieniem lapie za te platki i obkreca 🤪 tylko dzwiek przyprawia o bol glowy 😜
tzn ja tez nie dawalam do rak, tylko polozylam mu niedaleko jak siedzial oparty o mnie i sam sobie siegnal 🙃


spróbuję 🙂
mój póki co jest na etapie szczeniaczka 😆 heeh a mi się w głowie przewraca od tych durnych piosenek 😮


heh- to tez 🤪 🤪 WSZYSTKIE juz znam na pamiec 🤪 nawet 'ciasto lep, ciasto gniec..' 😮

chwat pajak to moja ulubiona 🙂 ale my sie juz tym nie bawimy odmiesiaca bo dostawalismy w glowe 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja po macierzynskim i wykorzystanym urlopie ide na l4 nie mam innego wyjscia
no wlasnie Dorcia a na siebie czy na Matiego? moze i ja pojde na l4 a potem na bezplatny wychowawczy czy jak to jest?? jaki próg jest zeby wychowawczy byl płatny?


z Tobą Asiula to ciężki orzech ... szukałam kiedyś ale nie jestem pewna co do Ciebie temu nie pisałam .. myślę że najlepiej będzie jak zadzwonisz i powiesz jaka sytuacja jest u Ciebie i czy należy Ci się wychowawczy ...
😘 😘 😘
A L4 możesz na siebie albo opiekuńczy na Synową moją 🙂
opiekunczy na Olisie?a co to jak to i komu przysluguje? 😮


niby jest 2 dni nad zdrowym a 60 nad chorym ale czemu nie zapytać lekarza czy by nie wystawil ? nie gwarantuje że dostaniesz ale nie którzy łapówkarze tylko czekają 😉 a 50czy 100zł można odpalić jak będzie współpracować 😆
ja bym tam zapytała po macierzyńskim
hehe no to jest mysl Asiorku 🙂 😘Tylko,czy dziecko musi byc chore powazniej czy jakies przeziebienie? jaka kwota miesieczna tego opiekunczego przysluguje wie ktos? 😉

ania 100 dala link tam jest opisane wsjo
80%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...