Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
dziewczyny mam pytanie ile razy wasze maluszki robią kupki? czy one są ze śluzem?
Bo moja majcia zrobiła normalną o 14.30 a teraz ze śluzem tak troszkę. A ja już się martwię. 😞


Mój Kuba to robi z 4 dziennie i też czasem ze śluzem ale moja lekarka mówiła żebym sie tym nie martwiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zaka dziekujemy 🙂 ale sie opisałaś!
mamo mii gratulujemy magicznej 3 !
jesli chodzi o smoczek do butelki to my jesteśmy na 3 ale mamy butelke tt i zastanawiam sie nad kupnem smoczka "x"
martusia mój wikaldo robi kupke raz na trzy cztery dni, a ostatnio robi dwa razy na dobie takie malutkie raz zwykłą drugi raz ze śluzem innym wolna taka że sie wchłania w pampersa i nie mam pojecia od czego to zależy
od wczoraj podaje mleczko z kleikiem kukurydzianym i chyba mu posmakowało bardzo sie ciesze z tego powodu

a tak wogóle jestem mega zła na siebie 😠 😠 jak mój maluszek się kompał to sie zakrztusił wodą wiec podniasłam mu główke i zaraz po tym poślizgnełąm się nad wanienka, nic się wsumie nie stało ale wystraszyłam sie i wiktora który rzecz jasna zaczoł niemiłosiernie płakać odrazu go wyciągnełam i zaczełąm przytulać całować przepraszać.. dopiero po paru minutkach ja sie uspokoiłam i mój maluszek.. 🤨 jakbym mu zrobiła krzywde to przecież nie wybaczyła bym sobie.. obiecałam mojemu skarbkowi że postaram się na przyszłość dużo bardziej uważać i że taka sytuacja sie nie powtórzy !!
ale jednak źle mi z tą myślą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwiga roza nie obwiniaj się bo to przypadek. Przeciez nie chciałas. Jesli to Cię pocieszy to ja też co jakiś czas łapę się na jakimś błędzie. Dzisiaj mam wrażenie ze źle odczytuję sygnały mojej córci i za czesto ją przystawiam do piersi wskutek czego je nawet co 2h i chyba ma przepełniony brzuszek.

Chciałam jeszcze zapytać mamy które karmią piersią i podają dzieciaczkom coś innego do picia lub jedzonka. Czy herbatki czy wodę podajecie pomiędzy karmieniami czy traktujecie to jako jeden posiłek wzamian za pierś? A jak to wygląda w przypadku karmienia mlekiem modyfikowanym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry śliczny Kacperek. Ach Armando 🙂
Niestety nie mogę wyhaczyć zdjęcia Dominika Agisal czy już zniknęło?
Mamamia gratuluję magicznej 3!!
Martka świetna ta huśtawka. Pewnie sprawia więcej radości niż bujaczek.

U nas też kupki różnie raz takiej konsystencji jak pasta do zębów a drugi raz bardziej wodniste i ze śluzem. Może to zależy od tego co zjem bo ostatnio wprowadzam nowości i dzisiaj nawet zjadłam troszkę cebuli i majonezu, a wczoraj jogurt po 2 miesiącach!!! mam nadzieję że nic nie będzie Emi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze czy Wasze dzieciaczki jak leżą na pleckach to się obracają na boczek i wychylają główkę do tyłu? Moja mała tak sie kręci i wierci że jak leży na klinie to się czasem zsuwa sie z niego. Podobnie jest na macie i w łóżeczku bo chce zobaczyć misia który jest za jej główką na ochraniaczu. Podkurcza nóżki, przekręca się na boczek i główkę wychyla do tyłu. Nie wiem czy to normalne ćwiczenie mięśni czy powinnam sie martwić. Nie podejrzewam nadmiernego lub niedostatecznego napięcia mięśni. Czasem tak śmiesznie zarzuca nóżki i wyciąga rączki do przodu jakby chciała się na brzuszek obrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marine dziękuje za ciepłe słowa
my jesteśmy na mleczku mod. Wiktor je co 4 godziny robie 120 ml tzn daje wody 120 plus cztery miarki preparatu mlekozastępczego (bebilon pepti) wychodzi mniej więcej 140, od wczoraj dodaje rano i wieczorem po jednej miarce kleiku kukurydzianego wtedy wychodzi 150, a mój maluch zawsze zjada tak by zostało 30 ml.. nie wiem jak on to robi.. czasem zjada wszystko, oprócz tego mleczka dziennie wypija 90-100 ml wody pomiędzy posiłkami i dodatkowo po lyzeczce jablka, marchewki.. jakoś nie chce jeść jeszcze innych pokarmow.. zamyka dziubek i zaciska wargi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel u nas jest podobnie jak np. chce sie popatrzyć na ptaszka na karuzeli 😁 😁 😁

Co do podawania herbatek u nas nie przechodzi - mamy herbatkę ułatwiającą trawienie z hippa. Może smak mu nie pasuje... nie wiem...Zastanawiam się czy mu nie kupić np jakiejś malinowej.... Chociaż na smaki dziwnie reaguje - są dla niego szokiem. Tak więc przy codziennym podawaniu wapna o smaku bananowym czy kropli witaminy c mam możność podziwiania całego wachlarza dziwnych minek 😁 😁 😁

A co do błędów to mi wpadła kropla witaminy c do jego oka!!! Ale było wrzasku - bo piekło 😞 😞 😞 tez byłam wściekła na siebie! Dobrze że miałam watę i wodę przegotowaną pod ręką!!! Nikt z nas nie jest idealny i każda z nas popełnia błędy. Jedno jest jednak pewne kochamy nasze dzieciaczki najbardziej na świecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć
dopadła mnie grypa 🤢 cały tydzień chorowałam...na szczęście mały puki co zdrowy dawałam mu witaminę c...mam nadzieje ze nie zachoruje
pisałyście o kupce wiec ksawciu jak karmiłam go moim mlekiem robił często ale żadką kupkę raczej ze sluzem, jak zaczełam dokarmiac bebilon ar kupka zgęstniała ale zaczeła brzydko pachnieć, teraz gdy 3dni podałam mu marchewkę po 2łyżeczki kupka zrobiła się zupełnie twarda (łatwiej bo nie jest wszystko brudne ale pewnie trudniej mu ją zrobić)
Martka fajna huśtawka będzie frajda 😁 😁 😁 ja kupiłam skoczka z firmy sassy niestety nie mogę dodać linku a nie mam jeszcze zdjęcia ale maluch bardzo się w niej cieszy 😁 😁 😁 😁 😁

Apropo odwracania się do tyłu to tak szczególnie do tv jak w leżaczku jest to tak główkę smiesznie obraca. Obracał się też z brzuszka na plecki ale ostatnio chyba zapomniał jak to było i już tego nie robi 🤨 🤨 🤨

Czy wasze maleństwa też sie tak drapią do krwi??? mimo że wciąż obcinam mu paznokcie strasznie się drapie nie wiem czy źle tego nie robię....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry- ja Cię rozumiem!! Pamiętam jak jakieś 2 miesiące temu podawalam Zośce wit D, prosto z tej ampułki (zawsze tak robiłam od początku) i jakoś mi się wyślizgnęła, że wpadła do buzi małej 😲 do tej pory mam to w głowie! Dlatego teraz wszystie kropelki podaję na łyżeczce 🙂
Kacperek SŁODKI 🙂 Jak Julio (nie wiem jak spolszczyć Hulio 😁:P)
Jadwiga! Twój Wkuś tyle pije?? (w sensie wody) 😮 Moja wcale nie chce pić 🤨 jak jej wlewam na siłę to się krztusi 😮 no i tak wychodzi, że wypija jakieś 10ml dziennie.

Agisal 🙂 Domoniś śliczniutki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
judzia napisał(a):
Cherry u nas śluz to wygląda jak takie duże gile w kolorze kupki 🙂


doskonale to opisałaś 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 czasem są bardziej przeźroczyste

Ja na przeziębienie brałam apap c plus 2tabletki na raz rozpuszczałam(lekarz zalecił) do tego witamina c1000 oraz wapno też rozpuszczałam po 2 tabletki. no i w końcu pomogło. mi mama pomogła z dzieckiem...zresztą wciąż mi pomaga całe szczęście 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry te ziarenka to chyba norma.. bynajmniej mój maluch robił takie kupy jak go karmiłam piersią w sumie nadal jest troszke takich ziarenek, jeśli chodzi o pazury to wiktor już sie tak nie drapie.. czasem drapie się po główce ale wydaje mi się że go swędzi bo nie drapie za mocno, śmiesznie to wygląda .. za to on mnie szczypie!! robi mi małe siniaczki na rekach piersi dłoniach.. mały skubaniec!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ksawery pije rano ok 9 -180ml póżniej co 3godziny po 150ml na noc ok 240ml i tylko po nocnej porcji nie płacze że się skończyło i dziś jeszcze wypił 2razy po 100ml herbatki i oczywiście płakał że tylko tyle mu dałam... na jabłuszko czy marchew się aż tak nie cieszy ale 2 łyżeczki zje 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry wiko lubi manamanah ta wersje z mapetami.. zaczyna się cieszyć.. no ok mało się cieszy ale za to jak widzi mapety to otwiera dziubka i oglada z zaciekawieniem aż mu leci ślinka.. dużooo ślinki oczywiście na moje ręce 😁
aniu to dużo je ksawery.. mój wiko zjada ok 120 co cztery godziny i wypija to 100 ml wody i te dwie trzy łyżeczki marchwi/jabłka, a różnica wiekowa to tylko trzy dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...