Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Skoreczka Ty Zboczuchu 😁 Biedne robaczki tak napastować w intymnych chwilach hehe 😁 😁

Okazało się,że są ćwiczenia pożarowe u mnie na uczelni i nie miałam ćwiczeń,na których miałam pisać wypracowanie.
Zmykam,bo koleżanka zaraz przyjdzie i chcemy się wziąć za projekt literacki na zaliczenie po niemieckuuuu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wielka dzięki, że o mnie myślałaś jak mnie nie było! 🤪 😘

I jak to możliwe, że Pampersy masz tylko o 2 zł drożej niż Dada? 😮 U mnie różnica jest 10 zł 🤔 Za tą dużą paczkę co dałaś wychodzi, że masz 1 szt. za ok. 0,53 zł, a Dada 1 szt. u mnie wychodzi za ok. 0,46 zł - dlatego my na tańsze się przerzuciliśmy 😉

No proszę, jakie całusy tu lecą 😆

Na 16:00 na USG bioderek idziemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam, mamusie ja z forum lutoweczki ale rodzilam w styczniu
wiedze ze na USG bioderek sie Beata wybiera, a która to wizyta? 1 czy 2?
pytam bo ja dopiero teraz sie wybieram na pierwszą, wczesniej nie kierowal nas lekarz, a slyszalam ze powinno sie isc miedzy 6 a 8 tyg, i sama nie wiem juz jakie są terminy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mojego małego badało trzech pediatrów i zaden nie kierował na USG, ale Michał ma trzy fałdki na lewej nodze dlatego moje zmartwienie, przy pierwszym dziecku trzeba wiedziec tyle rzeczy. Przy ostatniej wizycie szczepiennej sama o to zapytalam i lekarz powiedzial ze jak chce to moge isc prywatnie wiec tak zrobie dla świętego spokoju. Bo później bede miala wyrzuty sumienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jak juz tu jestem to może doradzicie mi coś na potówki na buzi?
mały ma czerwone pryszczyki z białą mniejszą plamką, zakładam ze to potówki?
i po kariemiu piersią też robią mu sie maleńkie czerwone plamki, możecie cos polecić, pediatra się tym nie zainteresował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, my dzisiaj byliśmy na pobraniu kwi, Niki się nawet nie zorientował jak go ukłuli igłą ale musiał z 2 paluszków bo kiepsko leciała, dopiero zaczął się denerwować jak mu cisnęła te paluszki żeby leciała, potem byliśmy na rehabilitacji jutro idziemy i pojutrze, w sumie ma 10 masaży i 10 ćwiczeń,pani powiedziała że jest napięty, więcej ma prawą stronę no i właśnie dlatego jak go na rękach się trzyma to on czasami tak stęka 🤔

Anabel żal Kubusia że tak sie musi męczyć, a co do kąpania w ospie to nie wiem jakie są wskazania niestety, ja butelki od czasu do czasu zalewam wrzątkiem i smoczki ale większośc czasu tylko płuczę cieplą woda i wysuszam.Co do karmienia na polepszenie laktacji polecam herbatka 4, tak się nazywa można ja kupic a aptece albo w ziołowych sklepach jest tańsza od tych z hipp itp. a lepsza moim zdaniem bo różne piłam. Z moim karmieniem już coraz gorzej, miałabym mleko ale Niko się wścieka, tylko karmię go w nocy lub po nocy piersią i czasem w dzień z 2 razy, także już ku końcowi zmierza to moje karmienie 🥴

Elka to super że możesz się budować, też chciałabym doczekać się kiedyś swojego domku ale narazie nie mamy planów budowania 😉jak jest już działka to łatwiej bo działki ogólnie są b.drogie niestety.

Wielka i Skoreczka kto się czubi ten się lubi, macie dziewczyny dzień na żarty 🙂 pewnie odrazu człowiek lepiej się czuje jak się posmieje 🙂Co do pampersów to u mnie są 2 razy droższe niż dada, to gdzie Ty kupujesz i za jaką cenę które?

Kruszyna a dlaczego byłaś niezadowolona z pampersów sleep& play ja ju zakłądam tylko na noc i ws umie są bardzo chłonne. A Dada też używam choć stwierdzam że trzeba je częściej zmieniać niż pampersy, ale są dobre.

Nikusia Emilka może taka płacząca przez ten katarek, zdrówka więc dla niej 🙂

Kasiulka nie znam na dzień dzisiejszy kogos kto chciałby kupić ale chyba najlepiej wystaw na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania a może to trądzik niemowlęcy, mój starszy syn miał takie chrosteczki chyba nawet do 4 miesięca, pediatra powiedziała że to normalne bo to hormony matki wpływ mają na pokarm i skórę dziecka i same mu znikneły po jakimś czasie, a na potówki nie wiem co Ci poradzić, bo takich dużych to moje dzieci nie miały, ale słyszałam o kąpieli dziecka w roztworze nadmanganianu potasu, albo krochmalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj aniag070 ja również tak jak i Ty, nie dostałam skierowania na USG bioderek. Spytałam ostatnio o to pediatrę to mi powiedziała, że nie ma wymogu wysyłania na USG wszystkich, tylko jeśli lekarzowi coś się nie podoba 😮 też się zastanawiam czy nie iść prywatnie 🤨

Co do pampersów to ja wcale z nich nie jestem zadowolona, szczególnie z tych pomarańczowych 🤢 Jakieś takie przepuszczające są 🤔 i do tego gniotą w brzuszku bo się nie rozciągają 🤔 Jeszcze kilka sztuk mi zostało. O! I przed chwilą musiałam zmienić ubranko bo pampersik przepuścił bokiem 🤢
Kruszyna przerzuciłam się na te Dada i jestem nawet zadowolona bo i cenowo są fajne. I nie są perfumowane to może nie będą uczulać? Ale mam wrażenie, że czuć moczem 😮 mimo iż staram się często te pieluchy zmieniać. Czytałam gdzieś na necie, że nie tylko ja czuję ten mocz. hmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniag070 napisał(a):
a jak juz tu jestem to może doradzicie mi coś na potówki na buzi?
mały ma czerwone pryszczyki z białą mniejszą plamką, zakładam ze to potówki?
i po kariemiu piersią też robią mu sie maleńkie czerwone plamki, możecie cos polecić, pediatra się tym nie zainteresował.


W okolicy buzi? Na brodzie? To moim zdaniem od tego, że dzidziusie się ślinią, mleczko leci po brodzie. Najlepiej przecierać buzię przegotowaną wodą. Chyba nie ma na to jakieś specjalnej rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel szkoda mi Twoje dzieciaczka 😞 Ospa jest męcząca 😞
Beata to się cieszę, że z chrztem nie jestem ostatnia 🙃 😁 Nam jakoś do księdza nie jest po drodze 😁

Byłam dziś w końcu złożyć wniosek o becikowe i cholera wszędzie schody 😠 a ja z wózkiem cisnę 😠 a załatwiłam tyle, że i tak mąż musi osobiście się wstawić i na oczach pani złożyć podpis pod oświadczeniem 🤢 i przez te schody byłam cała zgrzana a jeszcze duszno tam miały masakrycznie a Natalka darła się nieziemsko. I musiałam masę oświadczeń ichniejszych podpisywać 😠 zła 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka powazna decyzja gratuluje

Skorecyko a ja mysle ze wolała bym go kompac albo chociaz szzbko prysznicowac zebt te bakterie spłukać no i cały jjest od tej masci a to chyba tez na skóze tez nie moze byc za dlogo bo sie strupy porobia i jakies zakazenie wejdzie...

Skoreczka jestes szczesliwa bez budowy bo mieszkasz sama 🙂

Beatka daj znac jak po bioderkach

aniag070 my bylismzy na bioderkach w 5 tygoddniu u nas to norma kazde dziecko tak jest badane .Slicznz ten Twój sznek 🙂

Kinga mam nadzieje ze rechabilitacja szbko pomoze małemu
No własnie tak to sie dzieje jak zaczna sie dokarmiac dziecko dlatego ja staram sie jak nai mnie przynajmniej na razie...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha współczuje, masakra z tym załatwianiem wszystkiego, swego czasu maż się najeździł po urzedach a panie urzedniczki wymyslały ciagle coś.
My w sobote idziemy do księdza, niezapominajcie ze my tez jeszcze nie mielismy chrzcin 😉

Anabel ja mieszkam nad moja mamą, czyli nie sama 😉
Co do tych krostek to powinien lekarz cos doradzić z kapielą, zeby nie pogorszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o prosze jak tu gwarno

ja za pappers play płaciłam ostsnio 25 zł a za dade 28 zl
umnie dada była dobra przez dwa mieisace potem zaczeła go odparzać i nie wiem czemu wszystko robie tak jak zawsze nawet krocej go trzymam niz w pampersach a papers play sie u mnie np sprawidził ani razu nie maiąłm wycieku ani odparzenia
własnei tez zawazyłam ostanio ze moj mały ma mocny zapach moczu mimo ze np raz sie zesika zaraz go czuć
moj mlody dizsiaj gdzieś odsypia chyba wczorajszy dzien bo jak poszed spac o 11 zjadł o 15 na pol oka i sp[i dalej az zniepokojem co troche do neigo zagladam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka a co wczasy już planujesz??
Kacha urzędowe sprawy pozałatwiał mąz a ja szczęśliwa byłam bo tego nie lubię 😠
Kinga te sleepen&play przeciekały na Zosi
Pieluchy tak się złożyło,ze dostałam parę paczek i mogłam popróbowania.Tak wiec wszystkie były już ,,3'' a różniły się wielkością. Hagissy są największe,ale za to takie najbardziej dla mnie sztywne i szeleszczące(zakładam je na noc bo największe,ale zdaża się,że boczkiem poleciało) Pieluchy Pamers Premium Care i Sleepen&play nam przeciekały, natomiast z Pampersów New baby jestem zadowolona ,ale kupiłam Dada i jak się sprawdza to zostaniemy przy nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
te pryszczyki ma tylko w okolicy buzi, a dziś wyszedł mu jeden koło uszka 🥴
przecieram przegotowaną wodą i jest poprawa, ale wiadomo jako matka chciałabym żeby odrazu znikło 😁
co do pampersów ja używam jak większość Dada, ale kupiłam BabyDream z Rossmana, użyłam jak na razie jeden i chyba są lepsze, ale jeszcze trzeba sprawdzać, ja już zakładam 4 bo mały ma 8kg 😮 a za te pampersy zapłaciłam 20zł za 40szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz doczytałam, że te pomarańczowe pampersy to właśnie te sleep&play, a więc mamy podobne podejście do nich 🙃 bo czytam co Kruszyna napisałaś. One przeciekają 😠 a nawet nie wiem le kosztują bo je akurat dostałam i to 2 opakowania. Na szczęście już się kończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...