Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Anabel to super, że humor lepszy 🙂 Fajne zabawy ciastoliną 😉 co ciekawego zrobiliście 😉?
aniag070 próbuj co jakiś czas dawać na brzuszek, chociaż na chwilkę, tak żeby się dzidzia nie rozzłościła zabardzo 😉 Faktycznie kładzenie u siebie na brzuchu to też jakieś wyjście. Może w końcu polubi. Każde dziecko inne jest 🤨
Pamii to może faktycznie spróbuję następnym razem z tymi Happy 😎
Elka u mnie pogoda też niezbyt 🤢
Ela, Skoreczka ja bez względu na pogodę kąpię codziennie. Natalka tak jakby czekała nawet na to 🤔 Chciałam by to był wieczorny rytuał 🙂
Kasiulka niestety mieszkanie na wynajmie z innymi ludźmi tak wygląda 🤨 😉 O swoje się dba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć 🙂

Ania ja kąpię codziennie i nie ma opcji, żebym tak nie robiła, bo to jest Małego rytuał - on wie, że witaminka, mycie oczek i buzi i zaraz kąpiel, a po kąpieli jedzonko i spanie. Przyzwyczaił się i usypianie to nie problem 😉 Poza tym położna i pediatra się na początku pytały czy kąpię codziennie i jak powiedziałam, że tak, to powiedziały, że bardzo dobrze.

Kruszyna a mój jak widzi, że zaraz dostanie witaminkę D to otwiera bużkę 🙂 Albo mu smakuje, albo wie, że zaraz kąpiel, a kąpać się lubi 🙃

Ania u nas też był problem z podnoszeniem główki i robiłam tak: codziennie kładłam Aleksa na brzuszku i płakał, więc za chwilkę go już zabierałam z brzuszka. Kładłam się na plecach lub w pozycji półsiedzącej z podpartymi plecami, a jego na moim brzuchu i wtedy zauważyłam, że wysoko potrafi podnosić. Neurolog i ortopeda powiedziały, żeby kłaść jak najczęściej na brzuszku, bo wtedy dziecko ćwiczy. No, ale jak kłaść często jak dziecko się denerwuje? Ale nie odpuszczałam i codziennie na trochę na ten brzuszek kładłam. I w pewnym momencie wpadłam na pomysł, że jak położyłam go na brzuszek, to rączki mu ułożyłam tak, żeby się podpierał i trzymałam go trochę pod klatką piersiową - patrzę, a on wysoko podnosi i się nawet nie złości. Więc doszłam do wniosku, że jak leży sam, a nie na mnie, to się boi podnosić tą główkę. Dlatego na początku zawsze go podtrzymywałam pod paszkami, a potem tylko dotykałam, a on sam podnosił. No i z czasem ręce zabrałam i sam to już robi z większą ochotą niż kiedyś, tym bardziej, że teraz zaczął się przekręcać z brzuszka na plecki 🙂

Skoreczka blog super, zdjęcia są cudowne 🤪 Uwielbiam takie zdjęcia oglądać! 🙂 I u mnie też zaległy oklask po odblokowaniu dostaniesz 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jakbym mieszkała w bloku tez kapałabym dzień w dzień, macie stała temperaturę w pomieszczeniach. A u nas jak tylko zrobi sie zimno na dworze to automatycznie i w domu, wiec rozpalenie w piecu wieczorem nagle nie ogrzeje całego domu. Co innego w zime jak codziennie w piecu buchało to i kąpac mozna było kazdego dnia. Nie wydaje mi sie ze to cos złego, bo obmycie wodą z miseczki tez jest ok, choc Anabel ma rację- czasem bardziej czasochłonne niz kąpiel.

Beata dzięki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki za oklaska
Emilka mi rano zjadła po 20-40 i teraz jej zrobiłam mleko z kleikiem na gęsto i dałam łyżeczką. Pięknie zjadła i poszła spać.
A w nocy dojadła o 22, potem o 1, 3, 5, albo 6 już nie wiem.
Skoreczka to nie ma znaczenia czy codziennie czy co da dni. A lepiej tak niżby miał marznąć.
Beata ja tez traktuję wieczorne czynności jak rytuał, żeby Emila widziała, że ma potem iść spać.

Juz pospała a teraz krzyczy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka no pewnie, że to nic złego 😜 W Twoim przypadku to faktycznie gorzej jakby marzł 😉

Ja zamówiłam te same osłonki do auta co kasiulka z tym samym rysunkiem, ale od innego sprzedającego 😉
http://allegro.pl/oslonki-zaslonki-przeciwsloneczne-cars-kubus-x-2-i2335506467.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka fotoblog świetny 🙂 a zdjęcia to robisz cudne 🙂 mimo że na niektórych są robaki XD...a kąpiel w bloku masz rację że jest łatwiejsza 🙂 bo faktycznie stała temp...

Zupka zrobiona więc idziemy jeśc 🙂 sprawdzimy jak posmakuje Laurce moja samoróbka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia dobrze ze udało ci sie troszke pospac tak to mozesz sie spuzniac codziennie 😉

Aniag no chyba masz racje ze mały przez wage taki mało ruchliwy i nie lubi lezec na brzuszku U nas nie ma problemu bo mała od poczatku duzo czasu lezeała na brzuszku ze wzgledu na bioderka teraz ja kłade pare razy dziennie ale jak zaczyna krzyczec to obracam bo nie mozna nic zrobic na siłe ;0 U nas Kinia potrafi lezac na brzuszku sioegnac po zabawke bądz smoczek i włozyc do buzi 😉

Kacha ddzis robilismy z ciastoliny obiad dla tatusia 😉 Kubuś udko z kurczaka i paluszka rybnego ja kiełbaski z grilla i frytki do tego ciasteczka od Kubusia i babeczka z czekolada odemnie 😉 😉;0 aaa i Jakub sobie zazyczył ze mam mu zrobic fiffi bio leciała reklama "tofifi "w teklewizji 🙃 🙃 🙃

Beatka moja to sie krzywi na witaminke..

Beatka i Nikusia u nas wieczorem kompanie to tez rytułał i jestem zadowolona bo nie ma zadnych problemów z zasypianiem i u Jakuba i u Kini 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pamii18 napisał(a):
Skoreczka fotoblog świetny 🙂 a zdjęcia to robisz cudne 🙂 mimo że na niektórych są robaki XD...a kąpiel w bloku masz rację że jest łatwiejsza 🙂 bo faktycznie stała temp...

Zupka zrobiona więc idziemy jeśc 🙂 sprawdzimy jak posmakuje Laurce moja samoróbka :P


Pamii widziałam, że byłaś 😘 Dziękuje 🙂
Nikusia tak wczoraj zaczełysmy wszystkie intensywnie mysleć ze zmobilizowałyśmy Emilkę do zjedzenia 😉 🙂
Anabel kiedys czytałam ze ta ciastolina bardziej cieszy rodziców niz dzieci 😁

A moi śpią, a ja muszę zebrac się do zrobienia spagetti dla męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka chyba masz rację z tym jedzeniem.
Dziś jej posiłki poprzestawiałam bo mam zamiar na deser jabłuszko podać. Czyli mleko, potem mleko z kleikiem (ok 11), teraz obiadek (ok2-3) a potem ok 4-5 jabłuszko.
Anabel żebym tak codziennie mogła pospać. Zawsze to godzinka była, nawet jak wstawałam 3 razy dać smoczka
Beata też wczoraj myślałam, gdzie się Adzia podziewa 😜

idę się za obiad zabierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka mnie juz nudzi ale za to Jakub cały czas w transie i codziennie chce kleic 😉 wiec chyba jego tez cieszy 😉
Ja to zawsze mówie ze my tez musimy sie pobawic bo jak my bylismy mali to nie byłlo takich zabawek a jak juz coś było to rodziców nie było na to stac i tyle 😉 teraz nadrabiam 😉

Nikusia no rzebi ci sie udało nawet z tym podawaniem smoczka pospac to zawsze cos ;0

Ja mam na obiad młoda kapuste młode ziemniaczki sosik koperkowy i dla meze kiszka smazona a dla Kuby kotlet z jajka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka nie ma za co 🙂 szczera opinia :P

Beata ja też zauważyłam że moja teraz zachowuje się normalnie w te chłodne dni.. 🙂 i w wózku sobie śpi 🙂

Adzia czekamy na ciebie 🙂

hmmm zupki moja nie chciała ruszyć więc spróbuje dać jej o 17 🙂 w sumie jak ją spróbowałam to się w ogóle nie zdziwiłam...xD... teraz dogotowałam więcej marchewki do smaku i jest już lepsza ... zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...