Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Później was nadrobie bo teraz młody się obudził...A ja pisałam pracę z chemii ale do końca daleko jeszcze...No i muszę się pochwalić ostatnio spotkałam koleżankę która leżała ze mną w spzitalu i wteyd była w 27 tygodniu no i dziś urodziła pięknego zdrowego synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam!!
Amelka też nie sięga po zabawki ale jak jej dam do rączki to przez chwilke potrzyma 🙂 Ja delicol kupiłam na allegro za 17 złotych niby mała nie ma kolki ale czasami jak się pręży i ją wierci w brzuszku to jej daje kilka kropli!!!
A co do karuzeli to ja kupiłam używaną z fishera i normalnie po 3 tygodniach sie zepsuła i teraz mała nie ma karuzelki 😞 i nie wiem czy opłaca się jeszcze kupować nową czy nie.
Monia truskawki ummm..... nawet mi nie mów a to u Was już sezon na truskawki??bo u nas są ale właśnie jakies sprowadzane i jak siostrzenica jadła to ugryzłam pół od niej ale nie było szału to nie to co nasze w sezonie 🙂
Dziewczyny a wy nosicie maluszki na prosto??? bo ja kilka razy wzięłam Amelie tak oparta o mnie przodem do świata 🙂 i teraz nie chce w ogóle na leżąco 😞 😞 w sobote zapytam ortopedy czy już można ją tak nosić ale z ciekawości pytam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się ortopedy pytałam o noszenie,bo chce zacząć używać nosidełko, więc mówił,że jak główka będzie stabilna. jak opierasz małą o siebie to spoko, moja już trzyma głowę sama, więc jak skończy 3 mieszki to będę wreszcie mogła iść na spacer z nią i psiakiem

ja córy generalnie nie noszę, jak ją biorę to tylko żeby coś tam się pouczyła, więc trzymam pionowo, bardzo tak się jej podoba

a o której kładziecie pociechy spać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja młodą kąpie zawsze przed jedzeniem,moja je modyfikowane,więc zawsze wiem kiedy będzie chciała jeść 🙂

ja też kładę 19-20,a olcia oduczaj noszenia teraz póki jeszcze waży mało, uszkodzisz sobie kręgosłup jak będzie cięższa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek napisał(a):
ja młodą kąpie zawsze przed jedzeniem,moja je modyfikowane,więc zawsze wiem kiedy będzie chciała jeść 🙂


Mam podobnie 🙂 a jeśli Mały mi wczesniej się rozwyje i musze go koniecznie nakarmić, to wtedy go nie kąpię.Świat się nie zawali jak dziecka raz sie nie wykąpie 😉 Przynajmniej mój świat 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka90 napisał(a):
Tusiek napisał(a):
ja młodą kąpie zawsze przed jedzeniem,moja je modyfikowane,więc zawsze wiem kiedy będzie chciała jeść 🙂


Mam podobnie 🙂 a jeśli Mały mi wczesniej się rozwyje i musze go koniecznie nakarmić, to wtedy go nie kąpię.Świat się nie zawali jak dziecka raz sie nie wykąpie 😉 Przynajmniej mój świat 😜



częste mycie skraca życie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też Gabrysia nosze tak jak Olcia pisała,tyle,że on nie lubi za długo na rękach...Takie mam kochane dziecko...Gabryś z poobiedniej drżemki wstaje około 18-19 więc daje mu jednego cyca i witaminy,później tak za 30-45 minutek go kąpię no i po kąpieli i zabawie daje mu jeść...A idzie spać zazwyczaj około20-20:30...Jutro na 8:30 mam wizytę u lekarza z małym bo ma coś na buzi,ramionkach i brzuszku jakby skaza czy cholera wie co...No i to jest takie szorstkie i zaczerwienione.Najlepsze jest to,że całkowicie odstawiłam nabiał i nie zniknęło...Jutro idę do lekarza i niech mi powie co mam robić...No i jak lekarka kazała to teraz nawet buzi mu kremem nie smaruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pewnie ze nie ma tragedii, w ost czasie raz go nie wykapalismy bo strasznie zaczal plakac, wiec nie wyobrazalam sobie w tym stanie dziecka kapac, ale czesciej sie budzil w nocy.

ehh a ja normalnie o tej porze bym juz kimala, ale maz na 2 zmiane caly tydzien ma od dzisiaj i mi ja zwykle wlacza sie ADHD i mam tysiac rzeczy do zrobienia. Poza tym wiadomo jak to jest jak chlop sie pod nogami nie kreci 😉 moze puzzle skoncze w koncu 🤪 🤪 🤪
Tynka super ze na rehalbilitacje udalo wam sie juz w tym tyg zapisac]
Malwina powodzenia u lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja mala potrzyma głowke sobie pinowo, potem polozy mi sie na cyce, odpocznie i znow :P, lekarz widział i nic nie mowił, wiec nosze ja tak- niech cwiczy : DD. Ada zasypia zaaaawsze przed kapaniem, chociaz w dzien mi nic nie spi - wredota, wiec musimy ja budzic. Kąpie ja na glodniaka tak 19:20-19:40, dostaje cyca i juz wie, ze to trzeba spac na noc i po 20 juz spi 🙂

dZis mi dała do wiwatu ;xxxx do 2 wsatwala co godzine, poltorej ;xxx a ja z rana wstac musialam bo mam testy 🤢 znaczy sie powodzenia mi zyczcie :PP bo niestety ak sie zycie ulozylo, ze jak powinnam isc teraz do 3 kl LO to jestem w 3, ale gimnazjum 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przezyłam horror.Mały mi się dusił 🥴 Normalnie leżał w wózku,ja stałam nad nim i "gadaliśmy".W jednej chwili dziecko zrobiło sie czerowne,potem fioletowe i zaczął kasłać. To szybko go wyjęłam i klepałam po pleckach,nie pomogło to wziełam go normalnie głową w dół i przeszło....Co najlepsze nie jadł wcześniej,więc chyba zakrztusił się własną śliną,która produkuje teraz na potęgę. Poza tym Aleksander jest przeziębiony,bo tak mi brzydko harczy,ma wielki katar. Gorączki nie ma,więc nie lecę z nim do lekarza ale moze to błąd? Powinna go osłuchać?
Kupiłam maść majerankową i przede wszystkim w nocy mu smarowałam,bo wiedziałam ze sobie tego nie wytrze... W ruch poszło podwojone działanie Fridą,Nasivin soft no i sól morska. Mam nadzieję,że przejdzie....
My dzisiaj mamy usg bioderek na popołudnie,pewnie wyjdzie cos nie tak :/

Alek ślicznie podnosi głowę,gdy trzymam go przed sobą,twarzą do mnie i tak półleżę. Super wtedy trzyma i bardzo długo.Natomiast na brzuchu żeby głowę podnieść to musi go najść ochota,o zazwyczaj się wścieka i leży płasko,mlaskając swoją piąstkę 😉

Zmieniliśmy mleko na to HA i zmieniła się kupa.Przede wszsystkim jest codziennie-co mnie cieszy. Co cieszy mniej- jest okropnego ciemnozielonego koloru (taka zieleń moro) fuuu normalnie okropienstwo a jaki smród 🤢 Bąki też takie śmierdzące,że nie chce się wierzyć,że to dziecko robi... 😲 Dzisiaj zauważyłam jeszcze ni to śluz,ale takie białe (jak pokruszony ser) cząsteczki.Widziałyscie cos takiego? Lekarka stwierdziła,że zmiana koloru i konsystencji jest przez zmianę mleka.No ale zawsze robił musztardę a teraz taka zieleń 😮 🤔 sorki za dosadne opisy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila powodzenia w takim razie!!!!!
No ja na brzuszku jak sie pręży to ją kładę przed każdym karmieniem na chwilkę bo tez za bardzo nie lubi, a jak z brzuszkiem ok to co najmniej raz dziennie się staram!! aha no i teraz lubi jak ja nosze tak niby na brzuszku odwrócić ze lata śmieje się wtedy jak nie wiem i główkę trzyma jak cholera 🙂 🙂 🙂
Kurcze ale macie złote dzieci nie lubią na rękach nie wiem jak to jest 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olcia157 napisał(a):

Kurcze ale macie złote dzieci nie lubią na rękach nie wiem jak to jest 🙂 🙂 🙂


Ola,mój też lubi ale go odzwyczajam.Normalnie nie mogłabym nic zrobić 🤢 Gdy go odkładałam był jeden wielki pisk,jakby ze skóry ktoś go obdzierał :| Odkąd mam karuzelę to dziecko daje mi chwile wytchnienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka wiem co czulas bo mi sie tak zakrztusil woda i tez pomogla glowa w dol. A slina tez kilka razy zakrztusil wtedy podnosze do gory ale kilka razy zostawilam zeby sobie sam poradzil i patrzylam bo jak w nocy mu sie to przytrafi a ja bede spala to zeby sobie poradzil sam.
Ja w sumie nie dam rady uspokoic dziecko na rekach albo wozek albo nosidelko, w dzien nie nosze na rekach bo po pierwsze nie lubi a po drugie wazy ponad 7 kg i plecy bola jak trzymam go do odbicia tyle mu powinno rak wystarczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila powodzenia!!!
Tynka trochę optymizmu dziewczyno 🙂 trzymam kciuki za badanie 🙂

Dziewczyny kładźcie dzieci na brzuszku, nawet jak nie lubią, bez lubienia maja leżeć i już. Jak zaczną podnosić główkę to przestaną marudzić i się złościć,bo też będą coś widzieć przed sobą. Teraz się wkurzają, bo twarz sobie zakrywają itp. Moja ryczała na brzuchu,a że mnie to nie rusza jak tak płacze,to kładłam ją, po kilku dniach przestała płakać i skupiła się na podnoszeniu głowy. Teraz trzyma pięknie i zaczyna odpychać się nóżkami. Na razie wygląda jak dżdżownica, ale kombinuje dzielnie 🙂

zobaczcie: http://www.smog.pl/wideo/52677/dziecko_wita_tatusia_hit/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja nie wiem co robić. Wczoraj przyszaleliśmy z Mężem w nocy - bez niczego !
Tabsów nie biorę,okres skończył mi się w niedzielę. Możliwe,że już mam płodne? 😮 Niech to szlag będzie trzeba pędzić do lekarza po tabletkę 72 godz. 🤨 Kurde,ach ten zywioł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...