Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aga,spokojnie Mój Alek też ma asymetrię,my chodzimy juz 2 tydzien i jest lepiej. Nie denerwuj się. Asymetrię da się wyćwiczyć.Nasze dzieciaczki są małe a wyobraź sobie,że przychodzą tez takie 10 miesieczne albo chodzące :/ Nie martw się,wyćwiczymy to . My też robimy to metodą wojty, ja widze juz róznice. Nam tez zabroniła nosić na prosto,mam go nosic na leżąco i też każda reka w odpowiednim miejscu,ale działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spokojnie 🙂 Ada tez ma asymetrie - kwestia cwiczen i bedzie dobrze: ))

Tusiek ma racje :/ kiedys nie wiedziano co jest to asymetria i jestesmy proste 🙂
Mi rehabilitanka mowila, ze duzo dzieci to ma. Bo w brzuszku mialy malo miejsca i glowke mialy wtulona w klatke i po prostu barki musza 'zejsc' na dol 🙂 i czasem trzeba pomoc 🙂

Bylam teraz w sklepie bo nabralam ochoty na buleczki z serkiem bialym i dzemem+anatol :P spotkalam kolezanke ze swoim malym, urodzila 9 lutego. Pytam sie co tak pozno [ 20 byla ] a ta mi mowi ze wykapala młodego i kolezanka na spacer ciagnela ją, to ubrala 3miesieczne dziecko po kapaniu i poszla z nim na dwor... dziewczyna 25lat a 0 pomyslunku :///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też mam monitor oddechu. Włąśnie taki:
http://tablica.pl/oferta/respisense-bezprzewodowy-monitor-oddechu-ID12NV3.html

przypina sie go do pieluszki w niczym nie przeszkadza dziecko.

No i raz się zdarzyło żeby wibrował ale od razu Szymon się obudził.
My też na poczatku mielismy wrażenie że zapomina oddychać - a śmierć łóżeczka - ryzyko dużo zmniejsza się po 1 rż dziecka
Szymon miał problemy z oddychaniem w 2 dobie a my nie chcieliśmy ryzykowac w szczególności że w iągu ostatniego roku 2 z moich znajomych tak pochowały swoje dzieci - a dokladnie synków - jeden miał 5 tygodni a u innej dziecko miało prawie 6 miesięcy... przed świetami bożego narodzenia chowała swoje dziecko....

Teraz mymy monitor - zakładamy go na noc i śpimy spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale numer-bezprzewodowy 🙂 świetny
No ostatnio pisałam,że szwagierki znajoma też pochowała 10cio miesięczną córeczkę,też ŚŁ...
Ja mam z firmy TOMY -nowy kosztował mnie 160 zł na allegro. Dzisiaj też znowu piszczał,jakieś 40 minut temu,ale na szczęście to była wina wyczerpujących się baterii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No tak faktycznie straaaasznie male mamy dzieci Aleksandrano a Ty po prostu masz wielkiego Kolosa w domu. Pamietaj o wadze urodzeniowej kazdego z Dzieciatka a dopiero mysle ze mozna porownywac i wydawac takie opinie. Chociaz jak dla mnie to takie komentarze sa nie na miejscu.
Mialam wstawic zdjecie mojego baaaaaaaaardzo malego Synka ale mi imageshack nie wchodzi.
Tynka tanio kupilas ten monitor oddechu, ja sie chyba tez w taki sprzet zaopatrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak w ogole to dzien dobry.
Wszystkiego najlepszego z okazji naszego pierwszego (dla wiekszosci z nas) Dnia Matki. Dzuzo pociechy i radosci z kazdego dnia spedzonymi z naszymi dziecmi! No i tez oczywiscie zycze kazdej z nas odrobiny chwili dla siebie raz na jakis czas :P [color=red][/color]
Wczoraj Aziz zaczal w koncu chwytac zabawki! Co p[rawda jak pijany zajac, ale chwyta juz swiadomie hihi. I oczywiscie z trafieniem nia do buzi nie ma absolutnie zadnego problemu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dla mnie to robi się kompleks na punkcie tego ze Michał ma taką wysoką wagę, jego kuzynka jest 2,5mies starsza i tyle samo waży 🥴
ale gdybym urodziła w terminie to pewnie by ważył 4kg wiec duże dziecko to dużo potrzebuje zjeść - tak mi położna mówiła. Wiec to jest sprawa indywidualna.

Dziś poraz pierwszy mam o jedno świętow roku więcej 😁 tak jak i całe forum 🙂
więc i ja składam życzenia każdej z osobna sukcesów w wychowywaniu dzieci, niech nam rosną grzeczne i dobre maluszki i tak jak pisze Monia chwili wytchnienia dla mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra takie komenatrze rzeczywiscie sa nie na miejscu. Kazde dziecko jest inne, i kazde rozwija sie we własciwym tempie. Zauwaz, ze tak jak Monia pisala kazde dziecko urodzilo sie z inna waga, duzo tez zalezy od budowy rodzicow. Ada wazy 5300, i wcale nie uwazam, zeby to bylo malo. Jak za dzuo dziecko wazy i jest nalane to tez nie jest dobrze.
Zazwyczaj dziewczynki są drobniejsze. I zauwaz ze miedzy niektoryami dzieciaczkami jest mieisac roznicy.
Nie ma co porownywac wagi bo niektorym moze byc przykro..
Zauwaz, ze tez duzo zalezy czy dziecko jest karmione piersia czy nie. KAzde dziecko wie ile potrzebuje jedzenia i tyle jest.


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MAMUSIE :**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Michał tez sam łapie zabawki 😁 dziś nawet dotykał żyrafki na ochraniachu, ale miałam radoche jak to widziałam, chciałąm kamerować ale jak trzymałm kamere to wtedy patrzył na mnie i nie dotykał 😞
dotykał też mojej twarzy i włosy łapał - podobno dzieci lubią dotykać twarz mamy, zobaczcie same jak zareagują jak wezmiecie ich rączke i dotkniecie swojej twarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze tylko dodam ze moim zdaniem to forum jest po to zeby cieszyc sie i dzielic sukcesami ( i nie tylko) w tym i waga swoich dzieci ale nie osadzac innych 😉 no i tyle z mojej strony.

Wlasnie dostalam prezent od Azizka: wielka kupa, obsrakane body po same pachy, i dodatkowo lezaczek ktory pozyczyla nam kolezanka, bo jej Szkrab nie chce w nim lezec. Czulam ze cos sie swieci bo za grzecznie lezal :P Body sa biale wiec nie sadze zeby to kupsko sie spralo. Macie jakis sprawdzony sposob na pozbycie sie tej wielkiej plamy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja od razu mocze, zapieram i schodzi kupka 🙂
Ada dzis wstala o 00, i robila wszystko tylko nie spala ;p gadala, smiala sie, i ani nic do spania nie miala. Potem obsikala mnie, siebie i przewijak ;p.
Budzi sie czesto teraz w nocy bo pic jej sie chce, wcale sie nie dziwie bo sama sie budze, ze sie napic. w pokoju u Nas jest ze 30 stopni i taka duchota ze ja pierdole ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego radości, szczęścia moc z okazji cudownego Święta Mam 😆
Kochane nam wczoraj zaginął smoczek Hani i normalnie kosmoc dziś od rana znów szukamy i nie ma pod ziemię się zapadł w takim małym mieszkaniu 😮
Z tą wagą to może Ola niechcący tak to ujęła. Wiem, że my to teraz jak lwice będziemy bronić swoich dzieciaczków 😆 No niestety tak to jest, że forum jest dla nas wsparciem a czasem dostarcza też nam troszkę nerwa czy smutku, takie życie. Ja jak miałam problem z pokarmem a jakaś mama pisała, że jej mleko strumieniami płynie to aż coś tam w środku mnie ściskało i tak samo jak martwiłam się o wagę Haneczki. Teraz już staram się tak do głowy nie brać bo to oszaleć można.
No to co dziewczyny dziś nie sprzątamy nie gotujemy tylko pięknie pachniemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokladnie u nas tez podczas jedzenia jest trzymanie koszuli, cycka albo rak. Tyle ze Azizkowi non stop reka lata jak je. I coraz dluzej nam to ostatnio schodzi bo zagaduje, rozglada sie i zaciesza jak nie jest wyglodnialy za mocno. tylko czeka az do niego cos powiem i wpatruje sie tymi swoimi slodkimi oczetami.
Ania z twarza jeszcze nie probowalam, zobaczymy dzisiaj 🙂 A co do wagi Michalka, widzialam Wasze zdjecia i wyglada super, po prostu jest z tych wiekszych dzieciaczkow, ale jak najbardziej proporcjonalny ! Moja znajoma tez ma duzego synusia, urodzil sie prawie 4.900 kg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie chodziło małe - małe tylko małą wagę - mój ma duzą - urodziła sie miał 3320g
Dla was to lepeij że mają mniejsza wage - też bym chciała w szczególności jeśli chodiz o pampersy - im wiekszy numer tym droższe :/ a my jesteśmy już na styk w 3 :/ a czwórki sa coraz droższe ....
I tylko o to mi chodziło - nie chciałam nikogo urazić - przepraszam......

Ja bym oddała troche kg Szymona komuś innemu... bo krzyż tez mi juz wysiad :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem Olu co napisalas. Ze malo waza. a ja nie uslyszalam od lekarza ze Aziz malo wazy. WAzy tyle ile powinien. Ale to nic, nie bede sie juz wiecej czepiac. 🙂 Olu ty uzywany kupilas ten monitor? bo chyba na taki wlasnie sie moze skusze. Do pieluszki doczepiany nie zsuwa sie ? nie odpada latwo?

Moj Azizek w czap[ie w ktorej sie zakochalam 🤪 🤪:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/sam2575a.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/9259/sam2575a.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

wczoraj wyszlismy pierwszy raz na spacer w foteliku, bylo calkiem spoczko 🙂 chcielismy sprawdzic czy nadaje sie do wyjscia w takim powozie. Obserwowal swiat, mial wygodna pozycje. Na krotkie spacery w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane Mamy życzę Wam po prostu tego,żebyście były najszczęśliwszymi Mamami na świecie 🙂

Wiecie co, z wagą to jest tak jak u dorosłych, jeśli Wam napiszę,że ważę 65kg to pomyślicie sobie, że monstrum, ale jak dodam, że mam 180 cm wzrostu to już wygląda to inaczej. Wg mnie są granice min i max dla dziecka i jeśli dziecko się mieści w tych granicach to jest ok. Nina waży teraz około 6,7kg, a urodziła się 3,9kg i wg mnie i lekarzy wygląda dobrze, bo do tego jest długa, a co za tym idzie wszystko jest proporcjonalne.

Ja mam trochę nerwa już zesputego, bo teściówka do mnie dziś przyjeżdża 😞 muszę się uzbroić w cierpliwość i zamknąć moją często niewyparzoną gębę 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=KFvQy848N9Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...