Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
u nas gosciny ciag dalszy. wczoraj sie z mezem poklocilam, przepraszal potem, bo jego brat ciagle wozek pcha. ok spoko, niech pcha ale nich mi kurwa dziecka nie rozbudza. Aziz zanim zasnie to ma slepka przez jakis czas otwarte, normalne. Ale on co zobaczy ze ma otwarte o czy to do niego gada. w sklepie mowie do Nabila, zeby S dal spokoj Azizowi, niech do nieggo nic nie gada bo go rozbudza i bedzie ryk. Maz stwierdzil, ze powinnismy bratu dac sie nacieszyc. I kurwa co? napierdalal do niego z jakies 5 min i w koncu histeria i ryk. Ze sklepu musialam wychodzic i 5 min go uspokajalam. Potem jeszcze ze 2 razy go przylapalismy na tym rozbudzaniu, W koncu powiedzialam N ze albo pcha wozek przy mnie albo kurwa w ogole. To w pewnym momencie jak nam zniknal z oczu w sklep[ie to mowie do N gdzie on znowu poszedl. To ten do mnie z morda wyskoczyl. Wkurwilam sie, zabralam wozek i poszlam do domu. no zesz kurwa. Znam lepiej swoje dziecko. Powiedzialam N ze dosc, bo jak S pojedzie to ja w domu nic nie zrobie i bedzie mial syf i brak obiadu i rozhisteryzowane dzieccko. I co zakwili to na rece, nie przyjdzie mu do glowy dac mu zabawke do reki zeby sie rozwijal,tylko na rece. I kurwa to calowanie jak sie nazlopie piwa, smierdzi mu z geby i do dziecka. Dzisiaj w nocy pierwszy raz od nie pamietam kiedy Aziz mial 3 (!!!) pobudki! Mam nadzieje ze dotarlo, bo potem S juz byl mniej nadgorliwy i bawil sie z nim na macie i nie bral na rece. Pokazalam mu tez ze Aziz moze sie bawic sam, i ma sie calkiem dobrze. My tu sami jestesmy i mi nikt przy Azizku nie pomagal, i nie bedzie pomagac teraz tez. Nabil przychodzi z pracy to jest z Mlodym 2 godz i tyle, bo kapanie i spac. Czy ja zdziczalam do bolu czy mam racje? moi goscie jak byli to nie targali dzieckiem i nie nosili go non stop. To samo przedwczoraj podnioslam glos, ze to kurwa nie bar bo godz 23 a te downy rozmawiaja glosno, telewizor rozpierdzielony na maxa. To mu pokazalam jak Aziz sie kreci. Przypomnialam mu ze ma male dziecko w domu. ja pierdole mam dosc. Wczoraj zauwazyl ze jestem wkurzona, bo nawet mi balkony posprzatal. 🤪 Aale Azizek wyureczyl mamusie, i jak z dobrych checi poprosilam go o naoliwkowanie Azunka, to Aziz podniosl bunt hahaha nie dal mu sie dotknac. wiec mialam spokoj. eh dziewczyny ja juz sie jakas zdziwaczala chyba zrobilam. Dlateeo od wczoraj przestalam posredniczyc i pierdole, wale prosto z mostu jak delikatnie nic nie daje. On strasznie go kocha, to pierwsze Bobo w rodzinie, sam nie ma dzieci a bardzo by chcial no ale. Obladowal go prezentmi, kupil Mlodemu kamere (!) i dal kupe kasy tez,no ale Bez przesady. jak to sie mowi, ndgorliwosc gorsza od faszyzmu. Dobra wygadalam sie. lepiej mi 🙂
ciekawe jak tam Ewa i Haneczka. Tynka ale zajebiscie masz, tyle ciuchow, ja pierdziu.
my mamy w poniedzialek szczepienie. I juz przezywam, boje sie ze bedzie powtorka z rozrywki, i Azizek znowu bedzie cierpial bite 2 dni 😞 a w srode do dermatologa.
uciekam sie ogarnac. Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelka ma same 3 w wieku 😁
sto latek na czteromiesięczniaków 🙂
Michał dziś mi znów dał popalić, nie wiem czy to przez to że w dzień się mało najada w te 5min, ale przed snem dałam mu 150ml mm i obudził się po 3,5h 😮 a myślałam ze mu na dłużej zapcha brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia a jaki problem ze do dermatologa, Aziz chyba ma ta bila plamke, tak? Nie przesadzasz, masz ustawione dziecko i łatwo go rozregulowac wiec trzeba uwazac, szwagier chce sie troche nacieszyc wiec mozesz mu pokazac/powiedziec jak z Azizem postepowac. Mój mały tez nie lubi na rekach a na złosc kazdy go chce nosic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewuniu trzymamy kciuki za Haneczke:*
Monisia nie jesteś przewrażliwiona i nie przesadzasz...U mnie jak byliśmy tydzień u moich rodziców było podobnie,każdy małego brał na ręce...Jeśli zwracałam uwagę delikatnie lub wrzeszczałam moja mamuśka mówiła"Malwinko no przestań przecież my nie mamy go na codzień"No i w taki oto właśnie sposób moje dziecko wpada w histerię jak ma samo chwilkę poleżeć...Teraz właśnie też leży w łóżeczku i płacze bo "kochana" babcia nauczyła go usypiać na rączkach...A ja jeśli wiem,że krzywda mu sie nie dzieje to niech płacze,w końcu sam ze zmęczenia uśnie...Ja go targać nie będę 🙂
Tynka powodzenia i trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina podziwiam, ja tak nie potrafię zostawić Amelki chociaż wiem że jej nic nie jest ale i tak jak płacze to nie mogę chyba że coś robię i muszę np. umyć ręce jak się rozwyje to tyle jest jej płaczu w samotności a tak to tylko rączki i rączki czasami mi wchodzą nie powiem gdzie no ale... niedługo będę chciała ja ponosić a ona będzie miała mnie rączki gdzieś więc korzystam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia ja też taka kiedyś byłam no ale ja dodatkowo mam jeszcze szkołę i jeśli on się sobą nie zajmie to ja niestety ale zawalę rok czego bardzo nie chcę....
A jest na serio ciężko czasami i tak staram się dużo czasu mu poświęcać ale czasami po prostu zostawiam go trochę na pastwę losu i daję mu coś w rączki żeby się zabawił...
A właśnie wczoraj kupiłam mu fajną gąsiennice,taką grzechotkę miękką.Mały zafascynowany nią,że szok....
Właśnie popłakał popłakał i usnął sam w bujaczku...
Kochane w LIDLU jest proszek Lovela 2,8 kg za chyba 25 zł...No i jest też płyn Silan w LIDLU dla dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie przed chwilaa moj maz i szwagier mieli okazje zobaczyc o czym trulam im dupe te kilka dni. Mlody dostawal takiego ataku histerii przy kladzeniu do lozeczka i byl nie do uspokojenia przez dluzsza chwile po wyjeciu z lozeczka ze szok. Nigdy tak nie bylo. Maz mi przyznaal racje i przeprosil. Tylko kurwa teraz Aziz sie meczy nie my. Ale ciesze sie ze to widzieli, Usnal doipiero przy cycu. Nie mialam sily go zostawic w lozeczku jak tak wrzeszczal. Jeszcze tymiu slepkami sie na mnie patrzyl , no masakra. Mam nadzieje Ze sie szybko przestawi. My go nosimy na raczkach ale to po poludniu ok 17-18 sa mega wyglupy. Tak w dzien to bawi sie sam, od czasu do czasu zagladam do niego. Z rana ponad godzina po przebudzeniu jest tylko i wylacznie dla Synusia. Ale w dzien jest samodzielny, tzn wie ze sam sie baawi. No ale nic, bedzie dobrze, najwazniejsze ze zrozumieli.
Tynka, powodzenia na egzaminie, napisz jak poszlo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzamin do przodu 🙂 4 🙂
ściągać nic nie dał dziadek,ale przynajmniej podpasowały mi pytania 😉

Monia nie przesadzasz-tak to jest goście biorą na ręce apotem sama zostajesz z dzieckiem i se radź ! :/ a z ciuchami też jestem przeszczęśliwa,trafiło się jak ślepej kurze ziarno 😆
Tusiek co u Ciebie? haloooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,żyję Tynka 🙂 dzięki,że pytasz 😁

nie miałam weny do pisania,ale poczytywałam Was. Jakoś tak naszło mnie,że nie jestem taka Matka Polka i nie wiem czy dobrze to czy źle. Jak Was czytam to takie mam wrażenie,że trochę kosmita ze mnie 😞 tyle,że ja bez dwóch zdań muszę np wrócić do pracy i wiem,że jeśli od samego początku postawię na samodzielność córy to będzie dla niej lepiej jak pójdzie do żłobka niż nagłe wyrwanie z domowych nawyków do bycia w grupie. Zakochana jestem w Ninie na zabój, ale np. noszę ją tylko jak przenoszę ją z łóżeczka do jedzenia,na bujaczkę czy jak tańczymy (Nina strasznie lubi tańczyć), śpi już od ponad miesiąca osobno, zostawiam Ninę z moja mamą, żeby ją jak najlepiej poznała, a my troszkę odetchnęli itp. Czasem mam takie wczyty porównując siebie z Wami,że jakaś okropna jestem 😞 ale jak dowiedziałam się,że będę Mamą to z mężem ustaliliśmy,że nie możemy zapomnieć o sobie i chyba nam się to udaje. Wiem,że każdy ma inne podejście, ale musiałam się jakoś wyżalić :P

gratuluje dziewczyny zdanych egzaminów!!!

kupiłam młodej krzesełko do karmienia z opcją pozycji półleżącej, dziś przyszło i normalnie Nina zaciesz na maksa, wszystko widzi, tak lubi w nim siedzieć,że aż miło na nią popatrzeć, byłam w Pepco po troszkę ciuszków, bo te rozmiaru 68 już się na styk robią 🥴 wywołałam też milion zdjęć chyba, powklejałam Ninie do albumu dziecka, zrobiłam też jej kolaż do antyramy i jutro powieszę w jej pokoju

A Nina obecnie smakuje stopy i jak kładę ją na sobie w półleżeniu to siada sama i podpiera się z przodu na swoich dłoniach,a jeszcze nie dawno ledwo oczy otwierała, jak to leci szok!!!

No to tą wypowiedzią nadrobiłam moją nieobecność 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek. Ja mysle ze kazda mama Ci zazdrosci. Masz samodzielna Ninke w domku 🙂 Wcale wyrodna nie jestes. Ja tez na raczki biore jak placze mocno albo popoludniu ma godzinke na szalenstwa. Ale tak to zostawiam samopas i co jakis czas zagladam. Tylko sie cieszyc ze sama cora spi w pokoju, to nie znaczy ze mniej kochacie ja. Zostawianie Malenkiej to tez bartdzo dobre jest dla niej. bo jakby tak nagle w zlobku miala zosrtac sama to by byla tragedia. Wiesz Tusiek, jak ja bym wiedziala ze musze wrocic do pracy robilabym tak samo.

Moj Aziz jeszcze nie degustowal swoich stop 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki ja tak na chwile i nie mogłam się powstrzymać żeby chociaż chwile nie wejść na forum. Napisze szybciutko co u nas. Mały zdrowy troche jeszcze kaszelek ma po tym szpitalu. Jest niesamowicie grzeczny nie żebym sie chwaliła ale na serio każdy tak mówi mógłby cały dzień leżeć sam i sie bawić sam zasypia zero problemów. Wipija 180 czasem 200 obiadki dopiero tak za tydzień będziemy wprowadzać z tego względu że wcześniak juz nie mogę się doczekać heh. Wstawie Wam fotkę jak teraz wyglada 😉 Wży 6,5kg. hmm no i okólnie cały czas się śmieje jak ktoś podejdzie do łóżeczka uwielbia spacerki. Oby tak dalej! Pozdrawiamy!!! 😉
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakie cudo z Adasia 😆 świetny
Marta,nie nakręcaj się. Ja też wychodzę z załozenia,że nie mogę zrezygnować z siebie tylko dlatego,że jestem Mamą. Ja samodzielnosci go uczyłam od początku, bo juz 2 tygodnie po porodzie siedziałam cały zjazd na uczelni. Nie raz Alka zostawiam samopas a sama coś robiłam,nie wsruszam się tez zbytnio gdy płacze a wiem,że nie ma powodu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka i gdzie ten nasz maleńki wcześniaczek???? Adaś jest cudny i duży jak nie wiem no i tylko pogratulować że taki grzeczny, nie żebym narzekała na amelke ale ona to jest rozpieszczuch jak cholera no ale to tylko moja wina bo nie urodziła się przecież taka i jak tak piszecie ty czy Tusiek to aż chwilami zazdroszczę, może kilka dni i amelka tez by sama zasypiała ale nie potrafię zresztą mam tylko ja przy drugim dziecku wyciągnę wnioski i będzie więcej leżało obiecuję 🙂

wiecie co byliśmy u teściów i po drodze Amelka się zdrzemnęła i teraz macha w najlepsze nóżkami i gada sobie na sofie zamiast iść spać:/ ale może przynajmniej pośpi dłużej Kuba w domu to i on się wyśpi 🙂 a z plecków na brzuszek to już chyba 10 raz się przekręciła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata ale Adas to duzy chlop juz, ciesze sie bardzo ze juz po tym paskudnym chorobsku.
Aziz wczoraj tez nie spieszyl sie do spania, zamiast wcinac to mnie zagadywal, krzyczal, piszczal, cieszyl sie i tyle. 3 podejscia zrobilam do karmienia w koncu spasowalam, i polozylam go do lozeczka. Jeszcze troche sie buntuje ale coraz mniej. Poszlam wiecozorem z S na spacer, bo maz na nocke mial, pogadalismy sobie, bylo bardzo fajnie, potem w domu jak cos zle robil, przejrecal Azizka itp itd to mu spokojnie tlumaczylam, i teraz jestem spokojniejsza.
wlasnie wcinam ciasto, juz po sniadanku, Aziz w koncu zasnal , 3 godz fikal, i mam chwwile dla siebie. Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie. 🙂 🙂 🙂
Mamusia uczacym sie gratuluje zdanych egzaminow.
Monisia twoj Azizek jest sliczny, podoba mi sie jego karnacja. Moj przy nim wyglada jak syn mlynarza.
Wczoraj bylam na tej szkole po porodzie. Uczyly babki jak robic masaz nog. Bralysmy nozke i jechalysmy w dol i przy tym robily ruchy jakby zakrecanie sloikow. Potem kazdy paluszek masowalysmy. Mojemu sie tak podobalo, ze krzyczal i zagluszal muzyke.
Moj synek tez spi sam w pokoju. Nawet za nasza sypialnia nie teskni. Powiesilam mu miski na lampie. Obkleilam szafe naklejkami, wszystkie sciany. Wiec jak sie przebudzi, nie placze tylko wszystko oglada. A najlepiej bo codziennie musi sprawdzic czy wszystko jest na miejscu. Teraz budzi sie codziennie. o 5.30 bawimy sie po 2 h. Potem zasypia i spi od 8 do 11.00 lub 12.00. Juz jest spokojniejszy, moge go zostawiac na dluzej samego. Od 4 dni podaje mu starte jabluszko.
W sobote zabieramy sie za probowanie marchewki.
Nie wiem czy nie doczytalam czy jeszcze nic nie napisala Konefka, co z Haneczka?
Dziewczyny a jak liczycie miesiace malcowi. W tygodniach czy w miesiacach. To znaczy jak moj synek urodzil sie 23 lutego. To konczy 4 miesiace 23 czerwca? czy tygodniami, 16 tygodni czyli 13 czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja licze na daty nie na tygodnie. 5 kazdego miesiaca Azizek konczy kolejny miesiac.
Dziekujemy Agnese, Aziz jest bardzo podobny do Nabila, tak jak sobie wymarzylam. N Z kolei marzyl o sie ze bedzie mial moja karnacje i oczy. Wygraly silniejsze geny 🤪
wlasnie ciekawe co z Haneczka. Macie ktoras nr tel do Ewy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂mam pytanie bo juz sama nie wiem co robic- dać małemu już starte jabłko? 23.06 skończy 3 miesiace 😉 jaki rozmiar ubranek maja wasze dzieciaki? Bylam ostatnio na zakupach I kupowałam juz rozm. 74 a niektóre rzeczy juz na 12 miesięcy I sa dobre I juz zbaraniałam I nie wiem czy moje dziecko jest takie duże czy te rozmiary takie zaniżone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...