Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie wszystko zależy od Kościoła.Jeśli jest "chłodny" to dziecku nie będzie za gorąco. Czapkę bym mu założyła inną- w tej wygląda jak kucharz z bardzo dużą główką 😉 Trzymałabym w razie "wu" wersję lżejszą. Gdyby było bardzo gorąco, wy lekko ubrani a dziecko z długimi rękawami nie bardzo to będzie się prezentować,no ale wasza decyzja.
kamila- no pewnie,że na luty hehe najlepszy czas na rodzenie dziecka 😁 ale coś czuję,że będzie okres . Nie powiem trochę się podłamałam a trochę byłam podekscytowana. Dziwne uczucie 🤔 Zaraz zaczęłam myśleć o tym czy to chłopiec a może dziewczynka -kretynka ze mnie 🤨 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malwina no mi tez wygląda na cienki materiał i myślę że będzie oki ale tez bym ubrała inną czapkę bo ta wogóle mi się nie podoba ale to tylko oczywiście moje zdanie a decyzja jest Twoja 🙂 🙂 🙂

My dzisiaj byliśmy u teściowej i nawet zleciał fajnie dzień tylko raz się zdenerwowałam bo Kuby bratanica cały czas robiła na złość bo jest strasznie zazdrosna o Amelkę i chce żeby wszystko się kręciło wokół niej i jak usypiałam małą i wszyscy jej mówili cicho to na złość przewróciła krzesło tak strzeliło że Amelka mało nie wyskoczyła mi z rąk. Tak się biedna rozpłakała aż się zaszła gorzej jak na szczepieniu no ale jakoś to opanowaliśmy mam nadzieję że nie będzie się zrywała w nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny troche się martwie bo mój Adaś jeszcze się nie przekręca z brzucha na plecy eh...niby wcześniej urodzony ale jakos sie tak martwie. Wczoraj pierwszy raz się tak głosno zaśmiał a dzisiaj dałam mu pierwszy raz troche marchewki 😉 słyszałam że warto dac najpierw coś mniej smacznego bo jak sie da słodkie jabłko to z marchewką pózniej jest gorzej.
Mały coraz więcej sie rusza macha i kopie heh czasami na przewijaku unosi tyłek fajnie to wygląda ijego ulubiona pozyca to leżenie z nogami w górze 😉
Dzisiaj też wpadłam do taty żeby podrukowac materiały do egzaminów...cięzko z ta szkołą nie chce mi się uczyć.
Z tomkiem coraz gorzej sie dogadujemy oszukuje mnie wczoraj obstawił 40 dychy ze Polska wyjdzie z grupy...co za bzdura 40 zł!! i nie chciał się przyznać debil a ja wiedziałam że to zrobił;/ już nie wiem jak mam z nim gadać żeby w końcu wydoroślał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka nie martw sie każde dziecko dojrzewa w swoim tempie no a Adaś ma szczególne tempo więc na pewno dojdzie do tego 🙂 🙂 🙂
Amelka się przewraca jak dzik i żeby poleżała na pleckach to musze ją czymś podstawić bo inaczej się nie da nakręciłam nawet filmik może jutro wrzucę 🙂 Czasami bym chciała żeby się nie przewracała bo nie ma chwili spokoju 🙂 Zabawki tez już pewnie łapie ale odechciało się jej podnosić ja złapię za rączki to już się nie podnosi a kiedyś od razu chciała siadać hmm.. nie wiem czy to coś nie tak czy po prostu teraz woli obracanie się, za tydzień szczepienie to zapytam doktorkę.
Agatka tak to jest z chłopami mój na szczęście wyrósł z obstawiania ale też to przerabialiśmy, najgorzej jest jak się nie ma za dużo pieniędzy a wydaje się na takie głupoty i bezmyślnie traci:/ mam nadzieje że zmądrzeje i nie będziesz musiała się denerwować, trzymam kciuki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata nie strasz,moj Aziz jeszcze sie nie przewraca z brzucha na plecy zdarzylo mu sie jedynie kilka razy i potem cisza , jakos sie tym specjalnie nie przejmuje poki co. Teraz jest bardzo skupiony na lezeniu i na pchaniu WSZYSTKIEGO do buzi bo te dziasla mu dokuczaja, nawet jak mu body zapinam i dotkne policzka to buziulke juz rozdziwawia i chapie 😉 teraz ma faze ykrecania sie na boki jak gasienica, tak sie wygina i glowke odchyla. meczy sie strasznie z tymi zebolami, niech sie juz wyrznie w koncu bo ciezko patrzec. Mojego palca pogryzl dzisiaj az do czerwonosci, non stop placze, usnal mi dzisiaj nawet na rekach, moj Dziubek kochany. temp 37,5 wiec jeszzew normie. Ale jak mu daje reke do gryzienia to czuj juz cos twardego wiec mam cicha nadzieje ze juz niedlugo i beda pierwsze koty za ploty 😉
jutro szczepienie i oczywiscie przerazona juz jestem, oby gorzej nie bylo ! nic jutro nie robie nastawiam sie na siedzenie z Azizkiem, lulanie, jeny nienawidze szczepien!trzymajcie kciukasy. Ciekawa jestem ile wazy.
z Nabilem dalej cisza ale brechtacc mi sie chcialo, jak wrocil i przyniosl ciuszki dla Azizka. tez dzisiaj obkupil Synka.
dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas chrzciny 23.06, chrzestna zamówiła małemu takie ubranko
http://allegro.pl/komplecik-do-chrztu-5-cz-antek-chrzest-roz-74-i2383240369.html
, też nie jestem pewna czy mu nie będzie za goraco ale przyjęcie mamy w takim lokalu w którym jest chłodno, kosciół też jest zimny, najwyżej go przebierzemy 🙂 Malwina zgadzam się z dziewczynami, ubranko super ale czapka do wymiany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a mi czapeczka wyglada jak piekarz 😁D Adi pracowal w piekarnii i mial identyczna 🙂
my zaraz idziemy do przychodzi :/ lekarka dala dla Ady skierowanie na siuski i krew 😞( ale bedzie wisk :/
karolka - swietny komplecik 🤪 🤪
my nawet jeszcze nie myslismy o chrzcinach. Jak dla mnie to mogloby ich nie byc, ale Adrian chce ochrzcic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolka super zestaw ! Zawsze można podwinąć rękawy w koszuli jak bedzie bardzo gorąco. Fajnie,że koszula jes zapinana jak body,nie bedzie sie zsuwać.Moje dziecko tak sie kreciło w kosciele,że miał na poczatku czapke z napisem z przodu a pod koniec był on z tyłu... 😁
Trzymajcie kciuki za mnie,dzisiaj zaczynam oduczać Alka usypiania w wózku.Wieczorem zasnął sam bez problemu w łóżeczku,ciekawe jak będzie dzisiaj w dzień 😮 muszę nauczyć,bo niedługo wyjmę spacerówkę i gondola pójdzie na strych,poza tym Niania przyjdzie i chcę żeby już sie przestawił 😉 Problem w tym,ze mi było mega wygodnie go ululać w wózku,on też lubiał bo miękko i ciasno.Materacyk jest twardy a jeszcze ten kontroler oddechu pod spodem i już całkiem 🤢
Dzisiaj zaczęłam inną dietkę,Dukan mnie rozwalał,bo nie mogłam jeść owoców 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka ja usypim w dzien synka w spacerowce ktora jest ustawiona w pozycji lezacej, ponoc dobrze jest w dzien usypiac w wozki lub kołysce a w nocy w lozeczku. Michał po kapieli odrazu laduje w łózeczku i wie ze tam ma spac bo jest noc. Moja siostra jest na Dukanie i zgubiłą już 9kg w 1,5mies.
Karolka bardzo ładny zestawik, ja za taką czspeczką chodze po sklepach i kupic nie moge, musze mu zakładać czapeczki bez wiązania bo jak tylko zawiązuje to jest krzyk.
Moj synek też nie odwraca się z plecków na brzuszek, zdarzyło mu sie może 2x ale całkiem przypadkiem. Nie zmuszam go bo każdy ma swoje tempo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania chyba żadne dziecko nie lubi zakładania czapek,mój tez drze się w niebogłosy jak mu zakładam,ale sie nie przejmuję 😉 Niedawno mi zasnął w łóżeczku- SAM ! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolina super ubranko ale będzie elegancik 🙂
Tynka trzymamy kciuki za Alka żeby łatwo przyszło oduczanie 🙂
Monia mówisz że mąż złagodniał i już się podlizuje 🙂 🙂 🙂 Powodzenia na szczepieniu!!!

Amelka dzisiaj w nocy zastrajkowała i obudziła sie o 1 a później o 4 już dawno dwa razy się nie budziła ale na szczęście tylko na jedzonko i spała do 7:30, teraz robi swoje ulubione zajęcie czyli obraca się w koło muszę jej kłaść kocyk na podłodze bo łóżka jej mało 🙂
A pogoda u nas beznadziejna 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelka też nie lubi czapek tzn. jak ubieram to jeszcze oki ale jak zaczynam wiązać to ryk w sekundzie. Czasami jak nie wieje za bardzo to jej nie zawiązuję ale wtedy sznureczki pożera w całości dzik mały 🙂 🙂
Kupiłam jej wreszcie czapeczkę która mi się podoba w crocodillo jest śliczna i mierzyłam w sklepie i była dobra na nią a w domu się okazało że jest za duża:/:/:/ zła jestem jak nie wiem bo dalej nie ma czapki:/ a ta była fajna bo taka zwykła prosta nie przesadzona i nie jak domek na prerii 🙂 🙂 🙂

A co do dukana to przypomniało mi sie moja siostra jest specjalistką w dietach bo chyba już na wszystkich była i owszem na dukanie schudła dużo i szybko ale po odstawieniu przytyła 10kg i powiedziała że to najgorsza dieta w jej życiu!!! Jak sie ją stosuje to później trzeba już całe życie przestrzegać bo inaczej efekt jojo jest w zastraszającym tempie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc średnia...
O 18 Gabiś poszedł spać obudził się po 22 zjadł i dalej lulu 🙂
Później obudził się po 1,po 4 i o 5 była 1,5 godziny zabawy,zjadł i lulu do 8 🙂No i właśnie niedawno zasnął....Oj chyba będę musiała go oduczyć spania z nami bo my to się chyba nigdy nie wyśpimy...Ale jakoś serca nie mam go odkładać do łóżeczka jak on się do mnie tak cudnie przytula...Rozpieszczam go mocno ale wiem,że to chyba moje pierwsze i ostatnie dziecko i staram się być z nim wszędzie i dużo okazywać mu uczuć 🙂
A pogoda piękna.26 stopni w cieniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniko trzymam kciuki za jutzejsze szczepienie 🙂 oby lekko to przeszedł 🙂

Tynka 🙂 aż się uśmjiechneła jak czytałam o twoim spóźnionym okresie 🙂 i tez pomyśląłam od razu io płci 🙂 ale nie martw się na pewno okres dostaniesz 🙂

JA w końcu dostałam informacje od endokrynologa 🙂 jak narazie moge karmić piersią (mam brać tabletke dziennie hormonu) no i musze za 3 tygodnie powtórzyć badania jak wynik tarczycy sie poprawi zostajemy tak jak było a jak pogorszy.... karmienie żegnaj.... już powiedziałam mojemu męzowi że póki mały nie skończy 6 miesięcy nie bede się leczyć ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa u mnie jest 40 zł od osoby i w tym jest zupa,II danie,5 przystawek,kawa,herbata i chleb.A ciasta,alkohol i napoje we własnym zakresie..No ale ja robie u rodziców u nas będzie coś koło 25 osób....Ale mam szwagra szefa kuchni to pomoże gotować,siostra piecze ciasta a torta nie kupujemy tylko będzie najprawdopodobniej tort lodowy bo niby w lipcu ma być ciepło.Chyba że uda się załatwić chrzciny za 2 tygodnie 🙂
Dzisiaj poszłam i kupiłam małemu,szatkę do chrztu,skarpetki,buciki i białe body 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my juz po szczepieniu. Wiecie co lekarka powiedziala ze dziecko ma czas na przewracanie z plecki na brzuszek do... 9 m=ca! wiec spozko Dziewuszki nasze Babelki maja czas 😉
Aziz wazy 6400 g, powchwalila Pani ze silny jest. Z kluciem ww nozki nie bylo tak zle plakal, owszem, widac bylo ze bolalo ale zaraz go zgadalam, potem przy ubieraniu to tylko zalil sie i tyle. zajrzala do buziulki i powiedziala ze zabek prawie na wierzchu, i jak wyjdzie mamy go myc 2 razy dziennie pasta dla dzieci 😮
tak wiec teraz czekamy na goraczke, paracetamol w pogotowiu, a ja wlasnie wsuwam obiad. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra widze ze i Ty twardo sie karmienia piersia trzymasz 🙂 ja dzisiaj dostalam pochwale za to bo mimo iz bardzo propaguja karmienie naturalne malo ktora kobieta karmi dziecko po 3 m-cu zycia wylacznie piersia. ale dlatego ze wiekszosc po macierzynskim (14 tyg po porodzie lub 12 tyg) wraca twardo do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia my za tydz do szczepienia i tez juz sie martwie. Bo kupki mamy uregulowane (co2dni) a po szczepieniu zawsze nam wariuje. W sobote zauwazyłam że synek ma zaczerwieniony penisek 😞 nie wiem od czego, i już sie martwie czy bede mogla go zaszczepic, macie mamusie jakis pomysl jak go pielęgnować? bede przemywać rumiankiem ale moze jest coś jeszcze? Ściągacie skórke podczas kąpieli? bo są różne zdania.
Aleksandra trzymaj się w walczeniu z chorobą i kieruj rozważnie decyzjami, dziecko nie będzie "gorsze" jeśli zje mleczko modyfikowane, a mamusia musi być zdrowa żeby się mogla maleństwem opiekować. Ale oczywiście to moje zdanie i proszę mnie nie negować za to że pozwoliłam sobie je wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...