Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
z becikowym to mam problem :P bo nie chce mi lekarz wypisac 😞 ale pogadam z mama, ona ma dobrego znajomego ginekologa to moze on wypisze 😉 karte moja ma, jakby co to moze byc ze prywatnie bylam czy cos :P bo szkoda mi kady, szczegolnie, ze dostalabym 2 tys, bo nie pracuje

moja mala nie umie sie na brzuchu kapac 😞 podkula nozki i glowka do przodu, Adrian prawie ja utopil xd bo buzke zanurzyla w wodzie i cala w pianie byla xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
jak bylam ostatnio na zabiegu to lezala dziewczyna u ktorej stwierdzono martwy płód w 21tyg 😲 wiec te straty dzieci jest tak czest spotykane ze szok
Olcia ja tez podawałam Debridat ale po tym leku Michał nie chciał łapać piersi, chyba ten smak mu sie z nią kojarzył, a Ty jak go podawałaś, po ile ml?
Ja na łyżce do buzi po 2,5ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Ania tak samo jak ty na łyżeczce po 2,5ml i powiem Ci że nie smakowało to Amlece ale jakoś na siłe połykała i w sumie jadła później pierś więc u nas się udało 🙂

Popatrzcie jaki fajny prezencik Amelka dostała juz na dzien dziecka 🙂
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-osiolek-firmy-elc-i2340859197.html

tylko oczywiście nowy ale nie znalazłam innego na allegro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my nianie mamy od początku jak jeszcze niuni nie było to kupiliśmy bo mamy dom z poddaszem i żeby nie biegać ciągle z góry na dół no i jak damy niunie do swojego pokoiku to tez sie przyda. A krzesełko super odstała na chrzciny z firmy baby design nie wiem jak się sprawdzi ale z wyglądu naprawdę super. a z wycieczki do zoo będzie coś wiedziała???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nianie mamy,ale jak małą przeniosłam do jej pokoju to się okazało,że jej nie potrzebują, bo małą słyszę idealnie, niania się przyda pewnie jak będziemy na działce, my mamy mieszkanie, więc wg mnie do mieszkania niania jest zbędna, do domu, jeśli dziecko jest na innym piętrze to jak najbardziej 🙂
poczekam z prezentem do chrzcin, zobaczymy co mała dostanie i wtedy będziemy decydować,a na wycieczkę do zoo czy juraparku to zabierzemy ją jak będzie większa, już taka chodząca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola mata jest superaśna 😆 szkoda, że mamy małe mieszkanko i z wielu takich gadżetów musimy rezygnować bo nie ma gdzie tego układać 🥴
To moje pomysły ciekawe co tata na to 😉
http://allegro.pl/swimtrainer-kolo-do-nauki-plywania-6-18kg-prezent-i2327015331.html
http://allegro.pl/basen-muchomorek-brodzik-z-daszkiem-intex-57407-i2325700732.html plus piłeczki do basenu kupione oddzielnie
ten też mi się podoba http://allegro.pl/nowy-kojec-intex-300-pilek-7cm-suchy-basen-wawa-i2335509093.html
A to wybrałam na chrzest od pradziadków http://allegro.pl/srebrna-grzechotka-na-chrzest-grawer-tuba-gratis-i2324692785.html lub to http://allegro.pl/srebrny-sekretnik-na-lancuszku-azurowe-serce-i2350509282.html może wy doradzicie co lepiej wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamy miesszkamy w 3petrowym domu, wiec sie przyda :P.
Ja na chrzest to chce to http://allegro.pl/rozowy-srebrny-smoczek-na-chrzest-grawer-gratis-i2334144099.html albo http://allegro.pl/srebrny-smoczek-na-chrzest-grawer-etui-gratis-i2326753172.html , ale do chrztu to jeszcze i jeszcze 😉)

EWa ja bym wziela chyba grzechotke :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kojec jest bajerancki 🙂 prezent grzechotka jest fajny
Karola Karolek jest słodziutki piekne ma oczka takie duże 🙂 kiedy chrzcicie swoje maluszki ? Zosia będzie chrzczona 19 sierpnia będzie miała juz pół roczku
na brzuszek.net pamietam że też był poruszany wątek chrzcin kiedy, gdzie,jak 😁 nasze maluchy jeszcze były w brzuszkach a teraz już szykujemy się do tej uroczystości 🙂 szybko leci ten czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
my bylismy dzisiaj na rehabilitacji.Mały był dzielny mimo,że pani nim tarmosiła 😉
Alek nie ma przykurczu szyji,ale....asymetrię. Nie wiem co gorsze 🤢 Podobno przyk.można łatwo rehabilitować z asymetrią jest dużo ciężej,ale nie niemożliwie 😉
Dostałam do poczytania ksiazke i w prxzyszłym tyg zajecia mamy trzy razy,bo trzeba to szybko leczyć ! Oczywiscie okazało sie,że to co robiłam przy dziecku czyli noszenie/kładzenie to przy tej wadzie jest najgorsze 😞 😠 eh... no nic

Ania-jesli Michał nie podnosi głowy i nie chce na brzuchu to zasugeruj to pediatrze.niech da skierowanie do neurologa ! Nie ma żartów z czymś takim,dziecko MUSI leżeć na brzuchu,przecież póxniej musi sie nauczyc pełzać ! Nie martw sie,ale rób coś z tym.
Ja nie chciałam prezentow na chrzciny.Dostalismy od wszystkich kasę,kupiłam kontroler oddechu (już dwa razy mi mały przestał oddychac,wiec sie przydał) i nianię elektroniczną.Mam z BabyOno i jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Michał potrafi podniesc glowe na zgietych rekach ale nie podoba mu sie lezenie na brzuchu, dzs sie z nim pobawilam i z nienacka dałam go na brzuch i ładnie trzymał glowe ale szybko mu sie znudziło, musze ćwiczyc.
A ja mam dzis niesamowitego doła, a chyba głównie chodzi mi o to ze jestem na mieszkaniu tylko z dzieckiem, fakt duzo czasu zajmuje opieka nad nim ale nie mam z kim normalnie porozmawiac, czuje sie jak na odludziu 😞 i wyczekuje tylko przyjscia męża. Dołożyło mi sie jeszcze fakt ze karmie jedna piersia i ze bede je miala nierówne, a walczyłam tak o karmienie i to wygoda w nocy. Obiecałam sobie ze do 6 miesiaca max tak bede karmic, nie chce byc samolubna ze martwie sie o siebie a nie o dziecko.
Tynka asymetria tym sie objawia ze dziecko nie obraca główki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie-asymetria to,gdy dziecko lezy na brzuchu/plecach jest widoczne,że ciało ucieka w jedną stronę,czyli np na prawą stronę bardziej jest wygięte. Nie wyglada to jakoś dramatycznie,ale powinno leżeć równo. Ania ja też mam doła jak siedzę w domu,dlatego staram sobie jak najbardziej umilać czas 😉 Sama dzwonię do znajomych,którzy wiem,że mają czas. Umawiam sie na spacery czy nawet pod parasolki na rynek.Nie czekam na zaproszenie,sama inicjuję spotkania 😉 Dzisiaj byłam po rehabilitacji z Małym u koleżanki (ta z kolei nie pracuje i jest w 14 tyg.c.) No ale są dni,gdy siedzi się samej w domu,na dworze jeszcze smętnie i dół dopada -chyba taki urok. Ty Aniu wracasz do pracy? Spodobało mi się ostatnio napisane przez Ciebie zdanie apropos malowania włosów,wizyty u fryzjera. "nie chcę być nudną mamą" 😆 powtarzam sobie to w myślach hehe i jakoś mi lepiej 😉
Monia widzę,że już u Was w hacjendzie rozejm i dobrze ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam zamiar wrócic do pracy, ale na pewno rok do dwuch lat posiedze z malym bo nie mam go komu zostawić, rodzice pracują, a nie opłaca się wynająć opiekunki bo to co zarobie to bede musiala w czesci oddac, na czarno na pewno bede w tym czasie dorabiac tym bardziej ze mam taką możliwość, tylko znow pytanie kto sie dzieckiem zajmie w tym czasie czyli jakies 4-5h. Ale jak zawsze wszystko wyjdzie w praniu, wiec niczego nie planuje.
Musze koniecznie coś ze sobą zrobić bo zwariuję, a mąż jeszcze nie zakończył pełnego etapu w pracy i wypłaty nie będzie 😞 więc i tak nie naszaleje. Zrobiłam sie taka ze jak mam kase to kupuje cos małemu, wiec pasuje zrobic jakas odskocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No macie racje w mieszkaniu na pewno to wszystko by się nie pomieściło my mamy dom tylko dla siebie a i tak już jest zagracony tym wszystkim jak nie wiem Amelka rządzi na każdym kroku 🙂 salon wygląda jak plac zabaw 🙂 🙂
Ewka superowe to wszystko może ten basen na piłki??? ja bym chyba go wybrała no a co do tej grzechotki to Amelka dostała smoczek srebrny wygrawerowany i z miejscem na ząbek pierwszy też fajny coś podobnego taki: http://allegro.pl/smoczek-srebrny-chrzest-grzechotka-lyzeczka-grawer-i2323054974.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie patrze jeszcze raz na te rzeczy i smoczek też tylko i Kamili ale bardziej zbajerowany niż Amelki 🙂
mnie też czasami dopada dół bo też jestem sama ale na szczęście mam siostrę w domu obok która taż siedzi w domu węc zawsze raźniej jak wpadnie do południa na kawkę, a po południu moja mama zawsze na chwilkę wpadnie i tak czekamy na Kubę i jakoś leci dobrze że idzie do lata i mam nadzieję że ta pogoda się w końcu poprawi będzie można gdziieś wyjść i zawsze to zleci.
byłam dzisiaj na zakupach bo jutro mam imieniny i będą goście i wstąpiłam do ciucholandu tyle śliczności nakupiłam że szok po 4-6zł ale niektóre na 3latka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Konefka fajne te rzeczy mi się szczególnie podoba ten basenik, fajna sprawa tylko pewnie dziecko szybko wyrasta z takich rzeczy. Olcia też byłam ostatnio w ciuchu ale był bardzo mały wybór ubranek dla chłopców ale za to dla dziewczynek masakra, tyle słodkich rzeczy że szok, nastepne dziecko to musi byc dziewczynka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...