Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania skaza to takie plamy suche, szorstkie 🙂. Te pryszczyki to pewnie od sliny 🙂.
Mi tez brzuch wisi, ale jakos nie mam motywacji ;p. o wadze to nawet wole nie myslec xd, fakt, ze mam strasznie grube kosci :P [ 2 x norma podwyzszona ] :P, ale masakra :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

my już po wizycie

pani chirurg potwierdziła naczyniaka i mówi tak: do roku będzie rosnąć z dzieckiem, potem jest faza zaniku,która może trwać kilka lat, albo w ogóle może to nie zniknąć, więc ona nie widzi sensu czekać i dała nam skierowanie na 10 naświetlań laserem 🙂 ciesze się bardzo,że laser bo to nie inwazyjne, jedno naświetlanie trwa 3 minuty, zapisałam już Ninę i od 25 czerwca przez 10 dni będziemy jeździć na zabiegi i potem znowu do pani dr na kontrolę, jak trzeba będzie to powtórzy się zabiegi, rzadko tak od razu dają na laser a nam się udało, super 🙂 🙂 🙂 a i jeszcze lekarka powiedziała,że nie warto czekać, bo jak się to skaleczy to ponoć mega krwotok z takiego naczyniaka jest i trzeba baaaardzo uważać

zainteresuje to pewnie w szczególności te mamy, co ich dzieci tez mają naczyniaki


a i spytałam się lekarki i to niby miękką głowę to powiedziała,że pediatra przesadza,że ona nie widzi żeby ta głowa była jakaś nad wyraz miękka i że D3 mam zmniejszyć tym bardziej,że teraz takie mega słoneczne dni są i w mleku, które podaje też jest ta witamina

spytałam też o to siadanie, bo mówię że Nina sama zaczyna siadać (wczoraj usiadła całkowicie sama...) a lekarka mówi wszystko co dziecko robi samo jest jak najbardziej prawidłowe, bo dziecko zna swoje możliwości, nie okładać poduszkami nie pomagać, jeśli sama siada to niech sobie siada 🙂

Monia moja mama po operacji była kilka dni w szpitalu i ten dren tez miała dość długo

A dziś dostałam prezent z hipp'a z łyżeczką do karmienia 🙂

napisałam litanię, miłego czytania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek czyli masz sprawe jasna z naczyniakiem i dobrze, nie bedziesz sie juz martwila 🙂 oby sie ładnie wchłonął.
a ja musze sie pochwalic ze Michał ładnie podnosi główke na brzuszku, co prawda szybko mu sie nudzi, ale powtarzamy to czesto a krutko 🙂
jutro sama pojde do pediatry zeby zobaczyla buzie Michała, bo chce wykluczyc tą skaze, a moze doradzi maść zeby mu te pryszczyki znikły.
Nie chce mi sie przegkladac wczesniejszych postów, a chce kupic tą odzywke do włosó, mozecie przypomniec co to było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. Tusiek, super ze macie skierowanie na ten laser.
ja bylam u rodzinnego ze wzgledu na bole kregoslupa i powiedzial ze karmiac piersia moge jedynie przyjmowa paracetamol, a ze to guzik daje to dostalam skieroiwanie na fizjoterapie. A wiec darmowe masaze plecow- witajcie!!!!!!!
Juz jestem padnieta tym jezdzeniem do szpitala, wlasnie zrobilam sobie obiad w koncu porzadny od kilku dni, winam i Aziz jak sie obudzi to karmienie i jedziemy do Nabila. Oby jutro wyszedl. U nas lato pelna geba, kupilam krem ochronny 50+ Nivea baby, bo slonce prazy njiemilosiernie. Wy dziewczyny maie z Nivea czy z jakiejs innejh firmy. Tenb krem strasznie drogi bo za 200 ml 16 euro 🤢 masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia Ty mi radziłaś żebym małemu robiła samolot jak nie chce głowy podnosić, a neonatolog od dzieci mówiłą mi ,że absolutnie to nie to samo, inne mięśnie pracują, a najwazniejsze do pełzania są te na kręgosłupie i rąk. wiec trzeba dziecko na brzuszku układać.
Nie wiem dlaczego myli mi się Tynka i Tusiek 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szkodzi aniu 🙂 my z monia robimy samolot, ale nasze maluchy podnoszą główkę na brzuchu bez problemu, Nina opiera się już na samych dłoniach, ale robiąc samolocik może zachęcisz maluszka do podnoszenia główki, na pewno wzmocni mięśnie szyi wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziś spała w body z krótkim rękawkiem bez skarpet, taki gorąc u nas, że nie mam zamiaru jej dodatkowo grzać i nie miała kołdry tylko kocyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mloda klade albo w samym pajacyku jak jest zimniej, albo w samym body z krotkim, ewentulanie mam rampersa na krotki rekaw to czasem w to ;p. bez skarpet oczywiscie ;p. Bo straaasznie jej stopy smierdza 😁 🥴 🥴 🤢 🤢. PRzykrywam ją albo przesieradelkiem, albo cienkim rozkiem ;p. U Nas skwar w pokoju prawie jak na dworze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek super, że udało wam się z tym laserem mam nadzieję, że to pomoże.
My dziś w końcu się wzięliśmy za dokumenty. Zgłosiliśmy do ubezpieczycieli narodziny dziecka. Za tydzień z becikowym bo jeszcze zaświadczenia od lekarza nie mam.
Dziś pierwszy raz zjadłam pizze w restauracji mam nadzieję, że Hania tego nie odczuje ale nie mogłam się opanować 🥴
Dziewczyny czy któraś z Was ubezpiecza swoje dziecko? Jeśli tak to napiszcie gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia wspolczuje takich wycieczek napewno nie jest przyjemnie ,ale trzymamy kciuki zeby ci juz go wypuscili 🙂
my po usg bioderek lekarz zaskoczony ze na 4 msc tak ladnie wyksztalcone biodra 🤪
za 2 msc kolejna kontrola 🙂 a my wtedy bedziemy w pl 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja marcela klade w pajacyku ale u nas nie bylo za cieplo dzis poloze go w rampersie ,w domu i tak koszulka +pampers ewent spodenki a stopki i tak ma zawsze zimne u dzieci sprawdza sie kark i dekolt 🙂
ja kupilam nivea 30+ bo u nas to idzie tgo doosc duzo ,natalia cale nie na podworku ,rzeczywiscie nivea drogi ale u nas albo ten albo garnier lub jakies z sieciowki w pl mielismy daxcosmetic czy jakos tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaciłam coś około 20zł, ja lubię ziaję, bo nie uczula, cena w stosunku do innych była ok no i jest od pierwszych dni, bo SPF50 od 6 miesiąca, ładnie pachnie, ale jest dość gęsta i troszkę długo się wchłania,ale ja i tak młodą smaruje dużo wcześniej przed wyjściem, żeby ubraniem nie zetrzeć i z resztą słyszałam,że kremy na słońce właśnie powinno się nakładać z 15-20 minut przed wyjściem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek podobno w weekend ma już być po 20 stopni 🙂
My planujemy własne,zobaczymy jakie ksiądz będzie miał wolne terminy 🙂Chcemy albo koniec czerwca albo początek lipca.Ale bardziej początek lipca bo wtedy skończę szkołę i będę mogła zająć się przygotowaniami 🙂U nas będzie 11 osób + Gabryś...Bo gdybym chciała zaprosić swoją rodzinę to byłoby około 16 osób(łącznie z dziećmi)+ od Bartka 7 osób i fotograf i bym zbankrutowała 🙂 Dlatego zdecydowaliśmy się na dziadków,chrzestnych,fotografa i nas z Gabisiem 🙂
Mam nadzieję,że szwagier(szef kuchni w hotelu w Kołobrzegu)pomoże nam w gotowaniu a siostra już zaklepana jest na pieczenie ciast 🙂Będzie kokosowe ciacho i sernik,torta nie kupujemy...No i stawiamy tylko 1,2 l wódki,tzn 0,7 i 0,5 nic więcej...No i może jeszcze zrobimy grilla ale to wszystko zależy od tego ile kasy wydamy na obiad...Fotografa mamy za darmo także super...Mam nadzieję,że nam zrobi super sesję i będzie miał fajne pomysły na sesję Gabrysia 🙂W końcu będzie ciepło to dodatkowo może z nim pokombinować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skaza-to przede wszystkim przesuszona skóra,której brać elastyczności.Mogą pojawić się krostki ale nie muszą.Aniu,Michałek może mieć skazę.Wspominasz często o tym,że boli go brzuszek, ma kolki.Raczej powinny mu już przejść,gdyby była to sprawa jelitowa. Być może szkodzi mu Twoje mleko (oby nie ! ) Proponuję wizytę u pediatry ewentualnie jeśli obędzie się bez kolejek to do alergologa dziecięcego- nie oszukujmy się,lepszy specjalista.
Alek na kolację dostał dzisiaj kleik (na mleko modyfik.) z jabłkiem- smakowało i smacznie śpi.
A ja własnie nie wiem co z tym kremem,mam Rossmanowski i jest do du*y ! Śmierdzi spirytem a Mały dostał chyba po nim krosteczekJutro go ponownie wysmaruję i zobaczę czy na pewno po tym.Myślałam tez o czymś takim,dzisiaj używałam u koleżanki,uczulenia brak-> http://allegro.pl/vichy-capital-soleil-mleczko-dla-dzieci-spf50-i2354004861.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Powodzenia w orgaanizowaniu chrzcin zycze Wam 😉
Powiem Wam ze padam na ryj przez te rozjazdy, Nabil lezy w szpitalu w innym miescie, w naszym miescie do szpitala mamy 2 min tramwajem a z buta idzie sie max 15 min 😠
musze zaaplikowac kokardke do wozka bo coraz czesciej ludzie zagladaja nam do wozka a szzegolnie jak Aziz nadaje jak papuga i sie zachwycaja. Boje sie ze mi go zaurocza. A ten nasz Maly Gwiazdor do kazdego zaciesza i zagaduje kto sie nad wozkiem pochyli. wiec jemu w to mi graj :P
powiedzialam juz mezowi dzisiaj ze jutro jak bedzie wyhodzil to my na niego w domu poczekamy bo on i tak taksowka wraca a bez sensu zebym sie z Azizkiem tachala taki kawal drogi po to zeby sie autem przejehac. Jutro ide ze skierowaniem do fisioterapeuty nie moge sie doczekac 🤪
Aziz wykapany, najedzony (chociaz tego nie jestem pewna bo przez ta latanine to za dobrze nie jadlam i dzisiaj wieczorem juz mi z 2 cyckow zjadl, bo po jednym dalej glodny byl , mleka nie bylo. a ja teraz ide robic wypasiona kolacje (pieprzyc te 2 kg wiecej- dzisiaj 😉 ) i wezme przed snem letni pryszni to moze lepiej bedzie mi sie spalo. Wczoraj od 3 nie moglam zasnac ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina ja miałam na myśli,że 8 dzieciaczków to oprócz mojej będzie chrzczone 🙂 my robimy w lokalu, także nie będę mieć w ogóle roboty

Monia akurat na wszystkich,które były w sklepie pisało,że od 6tego miesiąca. Z mojego jestem zadowolona bardzo, bo mimo takiego słońca niuna się nie opaliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i znów awaria internetu masakra:/:/ mam nadzieję że teraz już będzie oki.
Monia nie wszytkie kremy z filtrem 50 sa od 6 tylko akurat ten z ziajki jest od 6, ja też mam ten ale z filtrem 30+ od pierwszych dni i zapłaciłam 20,60 jak na razie po dwóch dniach jest oki 🙂 gorzej ze mną bo plecy mam spieczone już jak cholera!!!!
dobra uciekam spać mam nadzieję że jutro internet będzie to coś więcej napiszę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...