Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ola a próbowałaś w wózku ją usypiać?
Ja też mordowałam się z noszeniem na rękach i tez oczywiscie na prosto lubi, a jak karmiłam piersią to tez mi usypiał przy cycku. Jak odstawiłam to był problem 🥴 Wiec wzięłam sobie wózek na górę i mi tak zasypia prawie cały dzien i na noc jak go karmię a widzę,że sam nie usnął to tez pobujam i śpi 🙂
ręce Ci odpadną dziewczyno,kombinuj.

Haha Aleksander na 13 miejscu 🥴 Pamiętam jak tak do 7 miesiąca mówiliśmy,że będzie Leon 😉 Rodzice 😉ręce do nieba wznosili,żeby nam przeszło 😁 Później faza na Jerzego,ale mój T nie chciał...aż wkońcu on mnie tak wymęczył tym Alkiem,że musiałam ulec.
No ale córce to ja wybiorę imię 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie
Kurcze dopada mnie przeziębienie 🥴 mam stan podgorączkowy, pęka mi głowa i boli gardło 🥴 Co stosujecie na przeziębienie jak karmicie piersią?
Na szczęście Hania jak na razie ok. dziś o 4 ją na śpiocha nakarmiłam a po 8 obudził mnie sms to znów na śpioszka córci jeść pogadała ze mną chwile i teraz znów śpi ale to chyba przez pogodę bo u nas dziś smętna i pewnie popada.
Moja Hania najczęściej sama zasypia w huśtawce albo na macie w nocy tylko ja odkładamy dostaje smokusia i śpi. Jak coś ją boli to trzeba ponosić poprzytulać aby zasnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze no myślałam o wózku ale z drugiej strony jak jest na zewnątrz to są brudne koła a tak myć codziennie te koła to nie wiem czy by mi się chciało a poza tym to nie wiem czy w domu na równej powierzchni by zasnęła bo ja ją muszę porządnie wytłuc na kamykach jak jesteśmy an spacerze żeby padła. A z cyckiem jest dokładnie tak samo jak ma w buzi to śpi a jak ją odkładam do łóżeczka to od razu oczy jak 5 zł 🙂 🙂 🙂
Kurcze Ewka ty to masz złote dziecko jak ty to zrobiłaś? Amelka jeszcze nigdy nie zasnęła na macie a w huśtawce dwa razy jednego dnia i tyle więcej się to nie powtórzyło bo ona siedzi jakieś 15 minut i zaczyna sie złościć i ją wyciągam bo mi jej szkoda że płacze, no i tak to wygląda jak będzie więcej ważyła to ręce mi odpadną albo tyłek od siedzenia z nią przy cycku, nie wiem kto ją tak rozpieścił 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córa sama zasypia na macie,w huśtawce, a na noc lub w dzień w łóżku swoim, nie ma noszenia jej w ogóle, tak uczyliśmy do początku, mimo że było ciężko to teraz mamy efekty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia ja tak usypiam Michała bo tez mi zasypiał przy cycu, a to mi bardzo nie na reke bylo. Teraz usypiam wozku i w dzien tylko tak zasypia, zdarza sie zasnac przy karuzeli w lozeczku, dzis tak np, ale rzadko, i jak usnie mi w wozku to tak go zostawiam, jak sie przebudzi to polulam i zasypia dalej, po kapieli tez tak usypiam i przekładam do łóżeczka, w nocy przy cycy 15min i odkładam do łóżeczka.
Olcia macie juz swoj domek? bardzo ładny, my tez jestesmy na etapie budowy, papiery są, jak na razie tylko droge zrobilismy, material na budowe tez jest tylko czasu mało, a ktos musi zarabiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania no ja nie odbijam jej prawie w ogóle od samego początku chyba że nie zaśnie to ją czasami daję do góry ale bardzo rzadko i w sumie nie ma problemów z brzuszkiem. Muszę pomyśleć nad tym wózkiem ale nie wiem czy w domu zaśnie hmm... warto by było wypróbować może pożyczę taki stary wózek od siostry żeby był tylko w domu.
A domek mamy wreszcie swój tzn 1,5 roku już w nim mieszkamy i nie zazdroszczę budowy ale warto 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Konefka narzeczony Haneczki byl dzielny. Po szczepieniu na korytarzu mi zasnal. Kazano odczekac 15 minut w szpitalu by zobaczyc czy nie ma alergii i dopiero moglam isc do domu. Riccardo zasnal mi na rekach polozylam go do wozka, przyjechalam do domu, przenioslam go do lozeczka i tak spal 1 h. Obudzil sie zjadla, pobawil sie i zasnal. Obudzil 0 14 i tak byl marudny 2 h nosilam go i przytulalam. Kolo 17 wlozylam go do wozeczka i 1 h jezdzilam po tarasie. Ogladal drzewa. Po 18maz przyjechal i go wykapalismy, zjadl i tak marudzil 1,5 h. Zasnal. O 23 na spiku dalam mu cycka i tak co 3 h spal, jadl, i tak do 10. Temperature mu mierzylam to mial tylko 36,8 termometrem do czola. Lekarka powiedziala, ze jak tem. dojdzi do 38 podac paracetamol.
Urodzilam Riccarda 6 dni po terminie. I macierzynskie od tego dnia mi sie liczy, kiedy sie urodzil. Urlop macierzynski konczy mi sie 23 maja. Juz zalatwilam urlop wychowawczy tu jest tylko 6 miesiecy, platny tylko 30 proc. Wiec do 23 listopada siedze z mlody w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
miałam juz kiedys pytac czy jest jakas mamusia która nie dostala jeszcze misiaczki? ja nadal nie mam, ostatnio liczylam ze juz ponad rok 🤨
Wasze dzieci tez sa takie senne w tą pogode?
ja wczoraj poukładałam w szufladzie, postprzątałam, pranie zrobiłam , poprasowałam bo miałam zaległości - tak mi synek pozwolił bo smacznie spał, ale za to po kąpieli nie chcial spać tylko gadał do ochraniacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześc Mamusie, Ania ja też jeszcze nie mam miesiączki podobno jak się karmi tylko piersią pojawia się później ale to nie za długo? już ponad 3 m-ce i nic. Tusiek trzymaj ubranka bo moga sie przydac jeszcze ja też popakowałam ubranka z których Zosia już wyrosła i trzymam je dla drugiego bejbika 😉 ale pogoda brrrr lala śpi mi dzisiaj prawie cały czas obudziła sie tylko na jedzenie i dalej kimono 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my juz wrocilismy. Ada miala pobierana krew z glowki 😞 plakala strasznie ;/. Caly czas spala, teraz lezy na macie i pewnie zaraz zasnie.
JA juz mialam okres, ale potem wzelam zastrzyk i dopoki bede brac zastrzyki to okresu miec nie bede: ) - fajna sprawa 😉 bo juz sie odzwyczailam od tamponow ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa jak karmisz piersia to najlepszy jest paracetamol. Ja sie tak leczylam bo tez ost tydzien choroaalam. I nic wiecej. 3x dziennie po jednej, na noc bralam 2 jak bylo tragicznie. Haneczce nic nie bedzie 😉
Moj Azizek zasypia w swoim lozeczku ze smokiem oczywiscie. Jak zaczyna marudzic i widze ze juz zmeczony sie robi to wkladam go do lozeczka, przykladam pieluszke i wciskam smoka, kilka razy pomarudzi jak mu smokal wypadnie to szybko podaje z powrotem i spi. W nocy zasypia bez smoka.
Kamila wspolczuje widoku pobiernej krwi z glowki. ja bym sie chyba zaryczala. Agnes super ze Ricardo taki dzielny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ada jest na 75 miejscu :PP
co do Leona- dziewczyna ze mne lezala i ona chciala Leon, a jej facet Zbyszek xd. To kurwila na niego ostro " tylko kurwwa Zbynio i Zbynio " xDD. to jak urodzila to taki napruty przyszedl do szpiatala, ze zgodzil sie na Leona i jest Leon 🙂
a ja skolei jestem na 44 :PP
Mloda dala w dzis w nocy popalic :P mnie leb pekal, wymiotowalam, a tej sie na gadanie zebralo i gadala przez 2 h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też nie miałam jeszcze okresu ale wczoraj po badaniu moja gin mi powiedziała że już na dniach dostanę 😞 😞 😞 ciekawe czy sie sprawdzi, ale szczerze mówiąc wcale mi się nie spieszy bo ja ponad 2 miesiące miałam krwawienie po cc więc chcę chwilkę odpocząć.
Ja też odkładam ciuszki na bieżąco Amelka ma teraz 62-68 zależy od firmy i jak coś jest za małe to po praniu i prasowaniu od razu do wora i czekam na następne może u mnie a może u siostry się zobaczy 🙂 Doktorka mi powiedziała że po 6-8 miesiącach można po cc działać z następnym ale tak szybko to bym chyba nie chciała.

Wiecie co tak narzekałam na Amelkę że nie ma jej jak uśpić i przed chwilką marudziła jak cholera nie chciała jeść, ani huśtawki, ani Bujaczka, ani noszenie i w końcu ją położyłam na łóżku powierciła si.ę powierciła i ja patrzę a ona śpi normalnie szok!!!!! pierwszy raz aż do Kuby dzwoniłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek napisał(a):
mi to raczej ubranka się nie przydadzą już 🙂 ale może komuś w rodzinie za jakiś czas 😜


Nie mów hop 😉 Znam już takie co brały tabsy (hehe,ja) miały spirale i są szczęśliwymi Mamusiami.
Sama czasem mówię,że Alek siostry mieć nie będzie 😆 Ale sama wiem, jakie oparcie daje mi brat,zawsze mogłam na niego liczyć i mieliśmy swoje sekrety,pakty itp. U nas był ten plus,że jestesmy bliźniętami i zawsze miałam się z kim bawić czy pogadać 😉 Teraz mój ten najmłodszy brat (7 letni) siedzi sam w domu z rodzicami i jest prawie jak jedynak.Mama juz kilka razy mi mówiła,że jednak jak jest dwójka dzieci to sie sobą zajmą nawzajem a jedno sie uczepi rodziców,albo ciagle ogląda tv. 'Jak wyjdzie zobaczymy 😉

a mój Alek to róznie jak zaśnie mi w wózku to go nie wyjmuję 😉
Zasnął mi o 11 i teraz dopiero się budzi 🤪 Idę go nakarmić bo mi dziecko jadło o 10 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie Tynka nie ma to jak jedno przy drugim bawią się razem, zajmują wiadomo pierwsze 2-3 lata są na pewno ciężkie jak nie wiem ale później już z górki. Ja zawsze mówiłam że chciała bym mieć chłopczyka i dziewczynkę ale jak sobie pomyśle że ja mogła bym nie mieć siostry to jednak twierdze że mogą być dwie dziewczynki nie ma problemu byle zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za tydzień w środę idę do chirurga z tym naczyniakiem na nóżce córy,a czy wy (te których dzieci też mają) byłyście u jakiegoś specjalisty z tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dostałam okres w tym miesiącu ale takie okresy to mogę mieć, nic mnie nie bolało i 3 dni i po wszystkim 😉 Wzięłam rano paracetamol i woda z solą do płukania gardła i zobaczymy co z tego będzie. Jutro miałam jechać do gina a le jak nie przejdzie mi przeziębienie to sobie odpuszczę nie chcę zarazić żadnej babki w ciąży.
Mój mąż się śmiał jak dostałam okres, że teraz będzie wiadomo kiedy bardziej trzeba się starać o braciszka lub siostrzyczkę 🙂 Mnie troszkę przeraża fakt jak bym sobie poradziła z 2 takich maluszków ale co tam raz się żyje 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...