Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

cześć dziewczyny 🙂
fajnie Adusia i Hania się bawią 🙂 u mnie Nina rzadko siedzi, ciągle wstaje i łapie baterię i łazi wzdłuż wanny.
Nina jak większość żłobkowiczów wciąż ma katar, więc dziś kupiłam inhalator philipsa, ciężko tego szatana było inhalować,ale zawsze coś tam wciągnęła 🙂 no i już zaczęło się na dobre chodzenie przez pół pokoju już przejdzie, fajnie łapie równowagę, tak rączki na bok rozkłada,żeby utrzymać pion, poza tym już zrezygnowaliśmy z butelek, w żłobku je tylko łyżeczką, więc w domu też, tylko w nocy jak się przebudzi i jest głodna to dostaje flaszkę, bo nie chcę jej rozbudzać do jedzenia za bardzo, po mikołajkach zgramy sobie zdjęcia ze żłobka, bo co chwile im robią, jak się bawią, jak mają urodziny itp to wam wrzucę

pozdrawiam mamy i maluchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powiem wam ze wózek widze jakość super wykonana fajny kosz pod wózkiem na drobiazgi i z tyłu kieszonka odpinana cała na zamekjak ja zdejmę nikoś ma sama siateczkę a prowadzi sie super lekko ma własnie super pojedyńcze koła fajnie skreca sie jedna reką 🙂 kupiłam czerwono szary 🙂 NIKOŚ siedział dumny jak paw 🙂 troche drogi ale widze juz same zzalety lekki składa sie do małych rozmiarów w 2 sek. i wygodne siedzisko dla małego można go rozłożyć jutro bedzie próba na spacerku 🙂NIKODEM juz przechodzi sam z pokoju do kuchni tez rozkłada ręce i nawet sie zatrzymuje i dalej idzie i pięknie juz łapie równowagę 🙂 jestem dumna z mojego syneczka a za razem boje sie jak nie wiem jak go widze chodzacego samego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Tak czytacie o ciążach i powiem Wam,że ja się nie zdzwię jak za kilkanaście dni nie dostanę okresu ! Wczoraj przyszaleliśmy i teraz mam mętlik w głowie.... 🤢 Nie wyobrażam sobie mieć dziecka rok po roku.To zbyt męczące dla Matki.
Sama mam brata bliźniaka i chwała mojej Mamie za to,że dała radę-sama dziennie studiowała a ojciec był w wojsku przez pierwsze 2 lata naszego życia !! Dobrze,że dwie babcie w pobliżu.... Brat był aniołkiem a ja podobno wcielonym diabłem 😎 Łączy nas niesamowita więź do tej pory, nie da się tego opisać.Nie było nigdy żadnej rywalizacji młodszy vs. starszy, wyzywania od gówniarzy i skarżenia na siebie. Od początku razem-przedszkole,podstawówka,gimnazjum i dopiero w liceum rozłam 😉 Świetne uczucie mieć kogoś na kogo można zawsze liczyć, kto zna Cię jak nikt inny 🙂
Z kolei mamy drugiego brata młodszego o 15 lat od nas. Na początku jest fajnie tak jak pisze Agnieszka. Taka zabawka,każdy się cieszy,przewijanie i karmienie było niesamowitą frajdą. Dzięki temu ja miałam wprawę przy swoim dziecku i nieco dystansu ;-) Brat zresztą tak samo,gdy pilnował Alka podczas naszej nieobecności! Tomka (brat) traktuję jak swoje dziecko,nie ma między nami relacji brat-siotra. On jest teraz w I klasie podstawówki,ja na IV roku studiów.Przepaść. Myślę,że "złapiemy" dopiero wspólny język,gdy ja będę miała 45 a on 30 !! I to jest przede wszystkim wielki minus sporej różnicy wieku,te dzieci tak naprawdę są oboje jedynakami. Wiadomo- dzisiaj jest ciężko żyć.Kredyty,zobowiązania,bezrobocie itd. decyzja o kolejnym dziecku wymaga nieraz dużej odwagi,albo szczęścia ;-) Nie mniej jednak,podziwiam te kobiety,które rodzą rok po roku.Oczywiście to tylko moje zdanie,bez żadnych aluzji do nikogo 🙂 Mam nadzieję,że zdecydujemy się na drugie dziecko tak żeby różnica była 3 lata.

co do wózków- fajny Milena zakup,ale mnie przerażają te malutkie kółka. Wszystkie spacerówki mają te kółeczka jakby od zabawkowego wózka.Jestem przyzwyczajona do mojego czołgu Tako 😁 wszędzie wjedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez miałam takie duże kółka pompowane i nie wyobrażałam sobie miec wózek z mniejszymi ale jak zobaczyłam ten wózek i pojeżdziłam nim po sklepie to zwariowałam takie zwrotne kółka lekki stwierdzam ze super zakup,Nikos śpi ja tez zaraz zmykam,dziś zrobiłam postęp byłam u lekarza juz o jednej kuli a nie dwóch 🙂 ale wróciłam bardzo zmeczona jednak był to niezły wysiłek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka wielkie dzięki za stronkę już zleciłam mężowi wymianę i mówił niby że też tym silikonem u nas robione no ale dwa lata to jednak za długo chyba i czas najwyższy na wymianę tylko kurcz eon nigdy nie ma czasu a mówi że to trochę roboty jest no i u nas się nie da taka szpachelką bo zakończenie brodzika jest takie jakby półokrągłe i nie wyjdzie tak ładnie jak u Was!!!
Wiecie co oglądałam dzisiaj gazetkę z biedronki i będą te Bujaczki co Kamila chciała dla Ady i te książeczki z Fisher proce co Monia pisała o nich i jeszcze dużo innych dość fajnych zabawek 🙂 ja już na połowę zachorowałam i chyba Kuba mnie z domu wymelduje 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olciq a jeszcze raz polecam ta ksiazeczke gadajaca 😉 Moje Dziecie dopiero poszlo spac, spal dzisiaj pol godz na spacerku, potem niecala godzinke i dopiero padl 😮 ale wstalismy dzisiaj jak nigdy o 10 wiec, moze dlatego, wymordowalam go przed snem, wyglupialismy sie i chyba dopiero tymm sie zmeczyl 😁 😁 😁 poza tym jutro lece kupic ochraniacze na rogi bo Aziz dzisiaj przygrzmocil czolem (dzieki Bogu! ze tylko czolem) w rog grzejnika ktory jest bardzo cieniutki, guz konkretny a byl przy mojej nodze 😞 moje niedopilnowanie, az sie wglebienie na czolku pokazalo szok! ja chetnie bym skozystala z sylikonu i kolor fug bym zmienila w lazience. lece obiad robic bo nawet tego nie zrobilam, bo wzielam sie za sprzatanie generalne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia - kill you!!! czemu mi to pookazałas!! Adrian mnie z chałupy wypierdoli jak pojde do biedronki 😁DD moglabym kupic wszystko!!! 🙂
Monia, wiem co przezywalas! mialam to samo :/ z tym, ze Ada se na leb zrzucila pelna butelke coli!! i te naokolo szyjki plastikowe gowno wypulke jej kuku zrobiło 😞(( z tym ze butelka stala na podlodze obok niej, wiec z malej wyskokosci. az wlasnie jej sie wklesle zrobilo :/ ale poelcialam szybko po taki okald zelowy z zamrazarki ( non stop tam jest na wszelki wypadek) i nawet siniaka nie miała 🙂)

Ja jestem strasznie wkurwiona na mojego xlandera.. Ada nie chce w nim siedziec! a jak siediz to wyglada jak pokraka mala :/ strasznie nie wygodnie wyglada :/ MASAKRA!! :/ do mnie tez te kolka nie przewaiaja, wpierw mialam ROANa i to byl wozek!! wszedzie przejedzie 🙂 teraz mam tego xlandera, etz z duzymi pompowanymi kolka. U mnie chodniki sa masakryczne i na okolo lasow pelno to musze miec taki terenowy wozek 😉 ale na wiosne kupie jej zwykla spacerowke ! 🙂

Wrociłam ok 19 z obiadu u mojej mamy faceta 😉 bardzo fajny, cieply, sympatyczny facet 🙂 nie widac miedzy nimi roznicy wieku prawie 🙂 a jest 10 lat 🙃 a jakie ladne mieszkanie ma 😁 rewelacja! 🙂 i o mame dba bardzo 🙂 widac, ze ją kocha 🙂. Ada byla wniebowzieta :P nawet sie go nie bala i lazla mu na rece. On ma kota, znalazl razem z mama na spacerze i go przygranal, a ma mega alergie na siersc Ooo, non stop zakatarzony lazi i ledwo gada, ale powiedział go kotki nie odda 🙂 Adusia lazila na ta kotka, a kotka zabawki probowala jej zabierac, co podeszła do niej to Ada ja głaskała tj waliła raczka po lbie xD. i dobrze gotuje 🙂 kupił duuuzo slodyczy 😉 ale nic nie zjadłam bo sie zarzarłam spaghetti :PP, to mowil ' ze na nastepny raz' i tak w kolko, ze nastepny raz sie jak zobaczymy to tam etc :P moze next time ja cos ugotuje, a on kupuje skaldniki 🙂. Facet ma syna w moim wieku XDD, a rozwod nawet koscielny ma 😮 😮 bo byla zona utajnila swoja chorobe psychiczna 😮 🤢 🤢. ogolnie wszystko na PLUS 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Milena ciagle zapominam napisac Tobie, trzymaj sie kobieto, super, widzisz dzis juz o jednej kuli a niedlugo juz bez. Wozek super. Ja mam male kola, na szczescie chodniki sa cycus glancus, wiec mamy zwrotny wozio, i w porownaniu do tej maciory co mialam wczesniej z pompowanymi kolami i jedna reka nie bylo opcji go prowadzic 😠 to jest bomba! zjadlam obiad ☺️ zrobilam paste jajeczna i ogladam tv bo jak zwykle zasnac nie moge 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola my też mamy zaokrąglone brzegi kabiny i dla tego jest więcej sylikonu 😆
Kamila fajnie, że Twoja mam sobie życie układa 😆 Podziwiam Cię za tego kota ja tego diabelstwa nie lubię i bym nie dała pogłaskać go Hani 😁
Biedronka w tym roku szaleje z rzeczami dla dzieci a ceny jakie przyjemne 😆
Milena napisz jak ty sobie radzisz ty z tym kolanem a Nikodem zaczyna chodzić?
U nas dzisiejsza noc superaśna pobudka o 1 i 5 i spalam do 6:30 😆
Monia u mnie te narożniki się nie sprawdziły dla Hani to było zbyt atrakcyjne i ściągała wszystkie i do buzi pchała a to małe cholerstwo 🤢 Więc kasa w błoto dobrze, że tylko jeden komplet kupiłam 😆 Moje dziecko wczoraj nauczyło się otwierać szafki ale miałam biegania mówię Wam 😆
Dziewczyny polecam Wam także książeczki z tej serii http://allegro.pl/listing/user.php?string=d.Baby&us_id=328688 są przepięknie wydane jestem zachwycona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
jeśli chodzi o zabawki to ja aż takiego szału nie mam 😉 co za dużo to nie zdrowo 😜 🙂
a później to wszystko się wala po mieszkaniu a u nas mało miejsca 🙂
za to książeczki baaardzo lubimy 🙂

Kamila Twoja mama nie dużo starsza ode mnie ☺️ fajnie że sobie układa życie 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam zła wiadomość z samego rana, miałam dostać wyrównanie za pazdziernik a tu lipa 😠 czyli 400zł jestem w plecy, no co za urząd!
ja z zabawek to tylko książeczki, czytałam fajny artykuł mamy, która ma 2 dzieci, przy pierwszej szalała z zabawkami żeby dziecko się dobrze rozwijało a przy 2 już postawiła na bliskość i stwierdziła że żadne zabawki nie dadzą tego co można samemu kreatywnie wymyśleć i jest więcej radochy. Więc też tak uważam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anka wystraszyłaś mnie ta wiadomością ja już sobie szpital albo coś wyobraziłam. Wiadomo kasa potrzebna ale nie strasz 😮
Ja z zabawek to Hani tylko te rybki do kąpieli kupiłam i sama kasy na zabawki nie wydaję. Ogrom zabawek mamy po Oli a teraz święta i roczek więc nas zasypią. Choć na roczek to ja nastawiam się na zabawki ogrodowe i rower ale nie jakąś chińszczyznę chcę aby się zrzucili 😆
W mojej rodzinie to do roczku dziecko co miesiąc ma urodziny i co chwila coś dostaje o i plus zęby zawsze od dziadków i pradziadków 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila masz tak samo jak ja ja chce prawie wszytko z tej gazetki 🙂 🙂 🙂 I też się ciesze że mamy gość się okazał spoko facetem i oby tak dalej było!!
Amelka jak chodzimy do sąsiadki to też się strasznie ciągnie do kota ale ja się boje żeby go dotykała. a na wiosnę jak skończymy ogrodzenie koło domu to kupimy pieska 🙂
Ewka czyli wy macie tym silikonem cale te zaokrąglenia wypełnione i zrobione na prosto tak???
Ja się dalej zastanawiam nad spacerówka inie wiem jaką wybrać:/ No pisałam Ci właśnie Kamila ze ta spacerówka w xlanderku to średnia jakieś to oparcie nie jest całkiem w pionie i ta "barierka" TAK WYSOKO NO JEDNYM SŁOWEM ŚREDNI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie Kamila że Twojej mamy facet okazał się fajny.
Właśnie ja też widziałam te rzeczy z Biedronki i wiele mi się podoba,ale my mamy od groma zabawek a jeszcze ostatnio kupiłam małemu takie grające gówno i mam dość,do tego siostra przyniosła mu samochód też z zabawką grającą-jednym słowem oszaleć można...
Wczoraj wieczorem Gabryś poszedł spać o 22:30 myślałam,że zwariuję no i pospał do 2:05 zjadł mleczko i pospał do 8:30 🙂
My w Drawsku mamy kotkę i Gabryś bardzo lubi ją głaskać a ja zachorowałam na kota brytyjskiego jest po prostu cudowny.A u moich rodziców jest moja suczka i też bardzo Gabryś się do niej garnie z resztą nawet siostry szynszyla chce głaskać ale że ten mały skoczek jest nieobliczalny to mu nie pozwalamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
U nas jest masakra. Alek przeżywa normalnie lęk separacyjny. Jak odchodze do pracy jest ok,ale tak około 20 minut przed moim przyjściem Alek zaczyna już być bardzo marudny i chce Niańce siedzieć tylko na rękach. Jak wracam to od 15.45 właściwie do 17 ciągle rączki,bo inaczej jest ryk. Potem chwile drzemie i znowu dawaj od nowa to samo !!! 🥴 🥴 Dodam,że oczywiście cwaniak chce tylko i wyłącznie zasypiać na rączkach i to tylko u mnie. Wieczorami usypia go już Mąż,bo mnie dziecko normalnie wykorzystuje i bierze na płacz.... z nim zasypia normalnie tj. sam w łóżeczku. Normalnie czuję się jak niewolnica własnego dziecka. Nawet do toalety łazi za mną,przy nodze jak piesek 😠 😠ic miejmy nadzieję,że mu to minie.
Złapałam od tych zasmarkanych brzdąców w pracy ostre zapalenie krtani. Ledwie mówię,głos mam taki niski,że Alek się na mnie dziwnie patrzy. Do lekarza mega kolejki,powiedziała przez telefon co mam brać. Najgorzej,że Alek też już chrząka,więc witamina C poszła w ruch i to ostro ! Czekam na wypłatę i kupuję inhalator,przyda się nam wszystkim !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka kuruj się kobieto 🥴 tak to jest jak się z dzieciakami pracuje 🥴 ja też chodziłam przez 1 rok ciągle chora 🥴
Dostajecie coś z pracy na święta? Do mnie przyszło pisemko i już odesłałam więc pewnie z 200zł wpadnie 😉
Mam już wszystkie prezenty brakuje mi tylko dla moich dziadków i pomysłu brak zdjeciami Hani są już obwieszeni 😉 Może coś podpowiecie mają po 80 lat 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
faktycznie Tynka ciężko, ale z tego co pamiętam moja starsza córka miała podobny okres, nie mogłam jej zniknąć nawet z oczu, mimo że nie pracowałam, pamiętam że było to męczące, ale wszystko wróciło do normy także głowa do góry 🙂
nasza Emilka przestała nam usypiać sama w łóżeczku, usypiam ją na rękach a potem odkładam do łóżeczka i chyba tak zostanie nie mam serca jej tego odzwyczajać zwłaszcza że pracuję i jakoś chce jej wynagrodzic ten czas bez mamy, tymbardziej że usypiania w łóżeczku nigdy jej nie uczyliśmy, przyznaje że było to wygodne 😉 kiedyś z tego wyrośnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas na święta też jakaś dodatkowa kasa wpadnie 🙂 jak co roku 🙂
my jeszcze nie mamy prezentów, myślę tak na początku grudnia rozpocząć zakupy 🙂
wiem Milena jak to ciężko o kulach, sama trzy lata temu miałam operację kolana o kulach śmigałam trzy miesiące 🙂 ciężki był to czas zwłaszcza że pracowałam 🙂 a Ty masz jeszcze małe dziecko, które pewnie cały dzień w ruchu, dobrze że pomoc jakaś jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OlciA my kapiemy sie co 2 dzien a myje szamponem co 2 kapanie srednio czasami prtzyt kazdej kapieli to zalezy jak lezy 😜 i tak moczymy glowe za kazdym raazem
Ewa na techno to ja mam alergena jak stad do Olsztyna 🤢
Tynka nas to tez dotyczy od kilku dni, nawet jak do kibla pojde to przylazi pod drzwi i ryczy musze siedziec przy nim to wystarczy ale jak sie rusze to jest RYK ! ja juz wymieklam 🤨
byla dzisiaj kolezanka z corcia i wziely ze soba pchacz zeby Oliwka miala czym sie bawic, no i pchacz zostal u nas bo Aziz jak sie dosadzil to odpychal Oliwke i jej dojsc do niego nie dawal i nie bylo opcji zeby mu zabrac 😁 😁 😁 wiec piekny rozowy pchacz jest teraz we wladaniu Azizka do soboty. Jutro kupujemy nowy. Zarabista sprawa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...