Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ale Haneczka slodka!
Ewa ja mam wlasnie taki kryzys ale nie wiem czy to tak ma byc czy nie, w nocy mama malo pokarmu, nad ranem juz nie ma co pic, w dzien troszke pociumka i tyle, chyba skozystam i walczyc o pokarm nie bede, mleko stoi w pogotowiu, w dzien przewaznie dostaje herbatke do picia, wiec moze sie uda.
Pilnowalam dzisiaj znowu coreczki znajomych. Ja - pier-do-le!!!!!!!!!! Przestawala wyc tylko jak ja trzymalam na raczkach. Bite 1,5 godz!!! niestety nie bylam w stanie jej trztymac na rekach non stop przeciez Aziz jest rownie absorbujacy, jakie ja mam grzeczne dziecko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mialam dosc, kurwa byle pierdniecie i mamamamamammamamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 no masakra. W koncu przestalam zwracac na nia uwage to cichla i o0bserwowala ze sie nie patrzei nie reaguje. Szok
Tynka Alusiowi zycze szybkiego powrotu do zdrowka i zeby kardiolog nic tam nie znalazl!
Paadam, i spadam.
Aha ja sie nabralam od razu i od razu skopiowalam, dobre!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa zrobilam dzisiaj zupke Twoja z koncentratem pomidorowym i Aziz wsunal wieksza polowe miseczki!!!!!!!!!!!!! szok chcialam od razu napisac ze cie kocham normalnie za to 😁 😁 😁 jutro sprobuje buraczkowej moze Azizek po prostu lubi konkretne smaki a nie mdle.

Aha i dostalam odp od eksperta z Bobovity tak jak napisalas ekspresowo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja w dzień to daję Hai raz albo wcale cyca. Ale ona tak się do nich dobiera że masakra ja bluzka pod samą szyję a ta ciągnie i za cycka łapie 🥴 Ja walczyć o pokarm nie zamierzam kupiłam mleko dla alergików jak będzie głodna to będzie musiała wypić wyjścia brak. Kaszy tej sinlac nie lubi i zjada ją jedynie z bananem więc 2/3 opakowania po 2 tygodniach ląduje w koszu 🥴 i już chyba kupować tego nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monisiaj22 napisał(a):
Ewa zrobilam dzisiaj zupke Twoja z koncentratem pomidorowym i Aziz wsunal wieksza polowe miseczki!!!!!!!!!!!!! szok chcialam od razu napisac ze cie kocham normalnie za to 😁 😁 😁 jutro sprobuje buraczkowej moze Azizek po prostu lubi konkretne smaki a nie mdle.

Sprawiłaś mi ogromną radość tym postem 😁 Smacznego życzę dla Aziza 😁 Ja jak nie mam pora to dodaję cebulę lub ciutkę czosnku Hania lubi takie smaczki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Śliczna Haneczka i Adusia.
My dzisiaj strachu się najedliśmy 😞 Gabryś leżał jak zwykle na dywanie i pełzakował,leży zawsze nawet jak dzieci chodzą.No ale dzisiaj jedno drugie popchnęło i mój chrześniak spadł na Gabrysia i go uderzył nóżką,tak biedaczek płakał,że nie mogłam go uspokoić 😞 Zadzwoniłam do lekarki czy jechać na IP ale powiedziała żeby obserwować.Gabryś dostał leciutko bo nawet śladu po uderzeniu nie miał a płakał przez to,że wystraszył się krzyku jakiego narobiła moja siostra i mamuśka....
No jutro jade na egzamin i dam zdjęcia do wywołania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko ma chyba jakiś skok rozwojowy 😠 w dzień nie chce spać, jak już to ok. 15-30min, kiedyś myślałam ze może mu jedna drzemka wystarczy ale jednak musi mieć dwie, ale co z tego jak nie śpi, marudzi cały czas, ostatnio tak było jak sie uczył raczkować. Dziś nabił dwa!!! siniaki na czole, no myślałam że padne, a nawet nie wiem gdzie 😲
zrobiłam mu zupke, z tego co znalazłam w lodówce, czyli marchew, pietruszka, ziemniak i ryż, nie wiem czy może nie trawił ją czy na ząbki ale tak mi się rozpłakał po południu ze myślałam że kolke ma, dałam espumisan, i maść na ząbki, nie wiem które ale coś pomogło, albo tak zareagował na pierwszego siniaka, bo tez wtedy się bawił.
Monia bedziesz jeszcze bawić tą dziewczynke? Teraz doceniasz swojego Azizka 😉
Ewka córa urocza, i wygląda na sprytną dziewczynke.
Ja mam czape na zime taką jakby robioną na drutach, ja raczej nie mam problemu z czapka, bo Miś ma dużą głowe, i czapki nie przekręcają mu sie głowie, mam taką z klapkami na uszach, bez wiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa a jak Hania zasypia? bo u nas porzez meza nadal przy cycu aczkolwiek od kilku dni nasd ranem ok 5-6 Aziz sie budzi i przez 15 min siada i sie kladzie na zmiane w roznych katach lozeczka, nie placze wtedy, powstrzymuje sie zeby nie parsknac smiechem 😁 😁 😁 😁 ale w koncu zasypia sam 😮 zeby tak ciagle bylo...
Ania wiem co to niespiacce dziecko ! cierpliwosci zycze 😉
Ja ja bawie w syt awaryjnych, jak jejznjoma zawodzi, to byl 2 raz bo na codzien nie zgodzilabym sie na pewno bo ciezka jest, w ogole sie zajac soba nie umie, znajoma powiedziala ze to przez meza bo pracuja na zmiany i sie mijaja wiec jak on siedzi z nia to ciagle nba raczkach ja nosi. ale od stycznia idzie do zlobka wiec luzik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka jak czytam takie rzeczy jak to że po pracy męża oddajesz mu w opiekę dziecko to bardzo mi się taki system podoba. Tylko u mnie jest inaczej, mąż wraca i w domu jeszcze prowadzi sprzedaż internetową 🥴 czasem się denerwuje jak chce żeby sie zajmował dzieckiem. Uważa że dziecko powinno sie samobawić. Czy Wy zostawiacie swoje dzieci same w ciągu dnia? Mój Miś sie bawi na tyle że moge wyjśc do kuchni wstawić wode czy zrobić sobie kawe bo zaraz marudzi i mnie szuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas nos super,jedna pobudka o 4:20 na jedzonko i spanie do 7:30.
U nas dużo śniegu,dzisiaj na 14 muszę być w Kołobrzegu bo chce te zdjęcia wywołać a później mam egzamin.
Ja jak teraz jestem u rodziców to mogę liczyć na to,że moge komuś małego podrzucić na chwilkę żeby np. spokojnie zjeść.W domu wygląda to trochę inaczej 😞
Ja zostawiam Gabrysia samego czy to w łóżeczku czy na podłodze lub w chodziku.
Ostatnio małemu bardzo spodobało się chodzenie w chodziku do psa i ciąganie jej na uszy.A ten mój kochany piesek nic mu nie robi tylko go liże ...
Wczoraj np. siedziałam z małym na dywanie on się bawił i gramolił a ja sie uczyłam na egzamin ustny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina to trzymam kciuki za egzamin!!!

Ania u nas jest to samo ja śniadanie jem dopiero jak Amelka pójdzie spać bo z nią nie ma szans niby się bawi sama jak siedzę obok wiec po cichu wychodzę mija minuta a ona już do mnie idzie i się wspina i tak cały dzień więc ja kompletnie przy niej nic nie zrobię :/ Mam nadzieje że kiedyś jej to minie a popołudniami jak Kuba wraca z pracy to zawsze było tak jak u Ewki że tylko tata sie liczyła ostatnio się to niestety zmieniło i owszem bawi się z nim ślicznie ale jak mnie nie ma w polu widzenia bo jak jestem to nic z tego.. .:/:/

dziewczyny a jak wasze kryzysy laktacyjne?? kurcze ja to bym chciała taki kryzys a nawet suszę :P:P:P może wtedy bym jakoś Amelkę oduczyło bo inaczej nie widzę nadziei na to że ona przestanie jeść cycka dopóki nie będzie jakaś rozumniejsza i je nie wytłumaczę bo teraz nie ma żadnej siły mocy a ja jestem za słaba żeby jej tak po prostu nie dać!! a to wstawanie x razy w nocy mnie już wykańcza 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia w sumie u mnie tak źle nie ma, teraz od 8 do 10.30 Miś bawi się w łóżeczku, a ja siedze w kuchni i jem śniadanie, później sam zasypia na godzinkę, i od 11 do 20 w sumie zajmuje się nim. Jak mam coś do zrobinia w kuchni a siedzimy razem głównie na ziemi to mówie mu że ide, a on za mną, tylko mi chodzi o to żeby się sam bawił nawet jak mnie nie ma w pobliżu.

Malwina powodzenia, ale pewnie i tak zdasz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kop w tylek na szczeście Malwina 😁D
u mnie z młoda jest identycznie co u Ani :/ beze mnie ani rusz :P musi mnie widziec to sie sama zabawi 🙂 własnie siedzi godzine w koju i tarmosi balona na zmiane ze sznurkiem xD dziecka nie ma 😁D. Ten gad maly mi sie na wersalke wspina 😠 😠. jak leci muzyka to siada sobie i sie buja jak dziecko z choroba sierocą 😮 😮 haha.
Ewa, zazdrosze Ci cholera :/ u mnie Adrian przyjdzie z pracy, wypije kawe, jebnie sie na lozko albo przed kompa i mi NIC prawie nie pomoze !! czasem mam go dośc, jak on sie nie zachowuje jak maż, ja sie nie bede zachowywac jak zona, juz 3ci dzien chodze wsciekla i sie wydzieram na niego. Podobno pierwszy rok malzenstwa najtrudniejszy, jak mu nie wbije przez ten czas lyzeczki do herbaty w tetnice to bede mistrznia samokontroli 🙂
Ada nauczyla się szczekac xD tz jak pytam sie jej jak robi piesek to szczeka :PP cudak 😁DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja pierdole Kamila straszne wiecej nie otwieram takich linkow!!!!!!! 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Aniu Azizek ost kilka dni byo takji ze chodzil za mna i zostawic go nie moglam ale wrocilo do normy i teraz sie sam bawi, guga ja moge latac po domu. Doceniam to ogromnie! a co do meza to czesto pomaga ale potem wygaduje ze bez niego nic zrobic nie moge i ze na necie siedze 😠 wiec wole nie miec tej pomocy. Zazdroszcze Ewci i Olci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My właśnie rozpoczęliśmy z mężem masową produkcję zupek 😆 dziś powstaną 3 roczaje buraczkowa, pomidorowa i szpinakowa.
Monia buraczkową gotowałaś sama? Ja dziś pierwszy raz robię i mam nadzieję że Hani posmakuje 😆
Malwina gratuluję 5 😆
Kamila ja nie otwierałam linku 🥴
Tynka napisz co u Alka jak się czuje.
Milena jak tam Twoja noga mam nadzieję, że coraz lepiej 😆
Moja córcia dziś z kostki do zabaw zrobiła sobie pchacz i pogania o całym mieszkaniu 😆 i z fotelika tego fishera wskakuje na łózko akrobatka mała 😆
Dziś o Karinie mi się myśli sporo może się odezwie do nas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wklejam do poczytania 😉
Okolo 41-42 tygodnia moze rozpoczac sie okres marudzenia, który moze trwac do 5-ciu tygodni. Dziecko moze byc bardziej marudne, niesmiale, mniej samodzielne i bardziej ”dziecinne”. Zachowanie moze sie szybko zmieniac i dziecko moze byc bardzo grzeczne by za chwile bardzo rozrabiac – wszystko po to, by zwrócic na siebie uwage.

To wszystko jest wprowadzeniem do nastepnego skoku rozwojowego – swiata sekwencji. W 46 tygodniu ( 44-48 ) dziecko zaczyna znajdowac i tworzyc sekwencje za pomoca swoich zmyslów. W poprzednim skoku dziecko czesto rozbieralo przedmioty na czesci po to, by je zbadac – obecnie zacznie je w tym celu skladac – na przyklad budowac wieze z klocków zamiast rozbierac zbudowana wieze.
Twoje dziecko zaczyna laczyc zdarzenia – np zebranie swoich ubranek z podlogi i wlozenie ich do kosza na brudna bielizne. Zauwazysz, ze dziecko zaczyna rozumiec, ze niektóre zdarzenia zazwyczaj nastepuja po sobie i ze wie, jakie nastepne zdarzenie nastapi po poprzednim. Twoje dziecko np popatrzy na magnetofon, gdy skonczy sie tasma, bys zmienil strone kasety.
Dziecko zaczyna wskazywac na rzeczy i nazywac je, lubi, gdy robisz to samo. Nastepnym krokiem bedzie pokazywanie w kierunku, w którym masz isc, gdy trzymasz je w ramionach.

Nowe umuejetnosci
Wskazuje na i nazywa rzeczy
Wskazuje na i chce bys nazywal rzeczy
Mówi ”nie” gdy nie chce czegos zrobic
Umie udawac glosy zwierzat
Mówi ”mmm” gdy chce jescze jesc
Wie, co pasuje do siebie i moze wlozyc okragly klocek do okraglej dziury
Próbuje ulozyc proste puzle
Patrzy na lampe i wyciaga do niej rece, gdy naciskasz na wlacznik
Próbuje rozmawiac przez telefon
Próbuje rysowac na papierze
Próbuje uczyc sie chodzic pchajac np chodzik czy krzeslo
Znajduje cos do wspinania jesli chce sie do czegos dostac
Schodzi tylem z kanapy czy schodów
Próbuje celowac gdy rzuca pilka
Wyraznie daje do zrozumienia, ze chce sie z Toba bawic i wyraznie sie z Toba bawi
Szuka przedmiotu, który ukrylas
Ukrywa przedmiot samo, czeka i smieje sie gdy go znajdziesz
Podaje Ci przedmioty bys wlozyl je do szafy
Przynosi przedmioty np pieluche
Przynosi szczotke i zamiata
Nasladuje Twoje czynnosci np miesza w garnku
Próbuje sie samo rozbierac
Próbuje ubrac skarpetke czy bucik
Uzywa szczoteczki do zebów
Daje Ci posmakowac, to, co samo je
”Oszukuje” Cie gdy chce sie bawic udajac, ze nie umie tego, co wiesz, ze juz umie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...