Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

agusia mi ortopeda mówił,żeby właśnie ćwiczyć żabkę,moja córa już ją sama robi bez pomocy

a moja mama mi dużo pomaga, bo sama straciła swoją jak miała 16 lat i mnie wychowywała bez pomocy,więc wie jak to jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

cholera jaka żabka?! O czym wy mówicie? Mi ortopeda kazał tylko wkładać pieluszkę tetrową między nogi żeby bioderka były szerzej... 🤔 Jak się robi tą zabkę? Mój mały sam ma szeroko rozstawione nózki i wyglądają jak dla mnie na takie żabkowate 😆

Mieliśmy iść na spacer,ale mi usnął 🤨 nie bede go budzić,bo bedzie przerąbane.Czekam na koniec prania,wywieszę na dworze bo dzisiaj śliczna pogoda,troche zimno ale słonecznie. Moja bida przezyła dzisiaj poważną tragedię.Spadła na niego pluszowa zabawka,tzn obok buzi.Tak sie biedny wystraszył,że aż łzy się polały 😞 Aż mi serce się kroiło,tak płakał i się wtulał.Z tego płaczu wypił mi 100 koperku (szok 😆,normalnie 30 to wyczyn) i usnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja do ortopedy z małym jestem zarejestrowana w piątek na 16:45...Wielu ortopedów mówi matką żeby wkładały pomiędzy nóżki pieluszkę dziecku,tzw.pieluchowanie...A z kolei wiele położnych mówi żeby tego nie robić bo można dziecku krzywdę zrobić...Mi położna nie kazała pieluchować małego bo na niego pampersy były wielkie....
Która z was używa DADA 3??Bo ja używam i powiem wam,że jestem zadowolona.A od oryginalnych pampersów Gabryś dostał uczulenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam dada 3 i bardzo sobie chwalę, moja nie ma uczulenia po żadnych pieluchach, więc wybrałam te, których cena mnie zadowala i jakość przede wszystkim
ja nie pieluchuję szeroko, bo lekarz mówił żeby nie robić, tylko jak dziecko leży to troszkę te nóżki układać do tej żabki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj ma tez takkie rozkraczone w zabke chyba o to chodzi? no i jak go przebieram to nogi w gore bierze i nimi przebiera 😉
bylismy dzisiaj na wazeniu= 5,5 kg Szczescia 😉
ja tez sama jestem jak paec i nie m kto mi pomoc ale zle nie jest, ja bez Synka nawet na 5 min jeszcze nie wyszlam strrasznie zaborcza matka jestem ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
musze sprobowac wyjscna zakupy kidys chociaz na 15 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja muszę się przyglądnąć jak Amelka kładzie nóżki bo nie zwróciłam na to uwagi a do ortopedy idziemy dopiero w następną sobotę, rejestrowałam się w połowie marca ale do takiego ortopedy który przyjeżdża z Rzeszowa raz w miesiącu i dopiero na koniec kwietnia miał wolny termin. Ale wolałam iść do niego bo wiecie ja miałam problemy z biodrami więc na niunie wolę uważać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Moja Hania jak leży na brzuszku to niestety żabki nie robi 🥴 muszę sama jej nóżki układać


mój też tego nie robi,nogi ma proste. Jak układać? tzn przytrzymywać dziecku?

Mój też nie ma uczulenia na pampersy i chusteczki. Wychodze z tego samego założenia co Tusiek 😉 Kupiłam przed chwilą na spacerze pampersy z Rossmana,wygląd mają jak oryginalne pampersy , ale cholera chyba za duże 😮 Zobaczymy czy nie bedzie sie zasikiwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka90 napisał(a):
konefka napisał(a):
Moja Hania jak leży na brzuszku to niestety żabki nie robi 🥴 muszę sama jej nóżki układać


mój też tego nie robi,nogi ma proste. Jak układać? tzn przytrzymywać dziecku?


Staram się ułożyć jej nóżki na żabkę przytrzymam chwilę i puszczam a ona najczęściej je zaraz prostuje więc zaczynamy zabawę od nowa 😆 jak ja jej tak ułoże nogi to ona ciach się odpycha i już nogi proste. Tynka a Ty pieluszkę wkładasz tetrową dodatkowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Tynka90 napisał(a):
konefka napisał(a):
Moja Hania jak leży na brzuszku to niestety żabki nie robi 🥴 muszę sama jej nóżki układać


mój też tego nie robi,nogi ma proste. Jak układać? tzn przytrzymywać dziecku?


Staram się ułożyć jej nóżki na żabkę przytrzymam chwilę i puszczam a ona najczęściej je zaraz prostuje więc zaczynamy zabawę od nowa 😆 jak ja jej tak ułoże nogi to ona ciach się odpycha i już nogi proste. Tynka a Ty pieluszkę wkładasz tetrową dodatkowo?


nie wkładam..
wiecie co mój chyba ma orzykurcz miesnia szyi.zdecydowanie lubi prawy bok, ma krzywa głowke 😞 i ciezko mu odwrócic głowe na lewa strone.. cholera jutro ide do przychodni rehabilitacyjnej,podobno łatwo sie to rehabilituje :/ kurde poczytałam na necie i dupa,plakac mi sie chce.bo przekładalismy głowke 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czasem lepiej nie czytać tego co piszą bo człowiek się niepotrzebnie martwi 🥴 Ja właśnie wydrukowałam książkę i się zabieram wieczorem za lekturę 😆
Moja Hania dziś dostała jakiejś wysypki na buzi 🥴 jak zwykle mamuśka coś zjadła 🤢 Kupiłam krem bepanthen mam nadzieję, że pomoże.
Chciałam Wam bardzo podziękować za szczerość od wczorajszego wieczoru moja córcia jest bez niedrapek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie Ewka masz racje czasami lepiej nie czytać i sie niepotrzebnie nie nakręcać ale wiem że dobrze sie mówi al gorzej robi bo sama jak tylko coś podejrzewam albo zauważę to od razu wyszukiwarka idzie w ruch. a wiadomo każdy człowiek inny inaczej reaguje i każdy przypadek jest inny a przez to czytanie tylko nie potrzebnie sie nakręcamy. Dobrze że ja już jutro do tego chirurga bo też przez to czytanie mam już dość!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka ja moją od 3 tygodni podpieram podusiami lub zrolowanym rożkiem i są efekty bo zaczęła kłaść główkę na prosto i się rozgląda w obie strony,a nie jak wcześniej tylko w jedną. Pilnuję tego każdego dnia. Nie martw się na zapas, zauważ, że każdy ma swoją ulubiona stronę do spania czy też zawsze przez to samo ramię się obejrzy 🙂 pilnuj tylko układania główki, powinno pomóc

jak będziesz po wizycie to napisz co ci doradzili w przychodni, chętnie się dowiem ich sposobów

wróciłam z kina z oczopląsem po filmie 3D, oczywiście początek seansu,a ja schiza jak leciała na reklamie piłka, bo myślałam, że na mnie wpadnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze ze ciiiiiisza u nas jak makiem zasial. Ja znowu nocka do dupy, moj sYNEKZROBIL SIE HISTERYK przez ost nerwowy czas, ale powoli mam nadzieje ze wraca do normy bo juz np wczoraj przy kapaniu nie plakal juz 🙂
Martaer Ty pislas tez ze Daniel je po 5 min, no u mnie tak nie bylo a teraz tak ma martwie sie tym bo przy tym jak juz ma dosc to piszczy jak szalony 😮 przestaje jak biore go i przytulam to chyhba go nic nie boli . spokoju mi to nie daje. A i zaczal przed snem urzadzac histerie i plakac, juz 3 dzien z rzedu tak bylo wczoraj. Nie wiem o co kaman. Czyzby charakterek zaczal pokazywac?
wczoraj zrobilam ciasto, maz obiad, i dzisiaj ciacha juz nie ma 🤪 ale przestalam obzerac sie batonaami, tylko jak juz wspominalam nutella z chlebkiem (tak, nie chebek z nutella ☺️ ☺️ ) i w przyszlym tyg sie zwaze, ja i moje sadlo. Zobaczymy rezultat 😉 zmobilizowala mnie ta holenderska 40 no i zdjecia ostv ogladalam sprzed 2 lat, boziu jaki lachon byl ze mnie, laska jak nic, a teraz big krowa. ae to nic, cisnienia nie mam az takiego tylko jak mi stare fotki wpadna pod reke.
Prawdopodobnie w przyszlaa sobote bede sie farbowac, chce mi sie blondu jasnego, naciagnelam mez na holenderskiego fryzjera, duzo drozszy no ale pod nosem, wczesniej chodzilam do polskiej fryzjerki, zobaczymy czy teraz sie nowy sprawdzi 😉
Dobra ide sie ogarnac poki Mlody drzemie 😉 Milego dnia Laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Nas dziś obudziły telefony z życzeniami 😆 Hania się śmiała w głos jak słuchała śpiewów rodzinki. Tak nam się to spodobało, że zaczęłam obdzwaniać po ciotkach aby śpiewały mojej córci STO LAT! 😁
Monia moja Hania tak jadła tydzień temu po 5-7 minut a otem płacz 🥴 Teraz się poprawiło dalej je ok 7 minut ale puszcza cyca i się śmieje 😆 Może to nasze emocje tak działają, że te dzieci płaczą? Ja to się martwiłam, że ona głodna i na siłe jej cyca a ta jeszcze głośniej w płacz. To ja, że mleko niesmaczne itd. ciągły niepokój 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamusie widze ze i ja mialam podobny problem, synek jadł po 5 min czasem po 10 min, od niedzieli tak mialam, ale ja podawalam mu syrop na jelitka i wydaje mi sie ze po nim tak mial bo jak sie go polykalo to byl słodki ale poźniej w buźce zostawal gorzki smak i mysle ze ten smak kojarzyl mu sie z moim cycem. Jadł 5min i był krzyk, tylko ze ja nie myslalam ze nie mam mleka bo czulam ze az mialam nabrzmiale piersi. W miedzy czasie weszlam na internet i poczytalam dlaczego tak sie dzieje i napisali ze czasem tak jest jak dziecko zaczyna interesowac sie swiatem i wszystko go rozprasza. Z tego wszystkiego dałam mu 2x butle 90ml bo balam sie ze jak sie pozniej obudzi to bedzie krzyk ze glodny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia,może Aziz ma kolki? One się tak właśnie zaczynają zazwyczaj w drugim miesiącu,zwłaszcza wieczorem. Dziecko wtedy potrafi być nieznośne,płakać,jęczeć.. 🤢
Co do fryzury,zrób sobie taki blondzik jak miałaś na fotce na fb (tam,gdzie masz krótsze włosy) rewelacja 😎

Nasz Aleksander przegiął dzisiaj pałę w nocy.Nie chciał ssać cycka.Coś mu dolegało cholera,ale butelkę oczywiście pił 😠 😠 Szlag mnie trafiał,bo nie nawidzę wstawać w nocy do kuchni i robić mu mleka.Oczywiście Mąż nie ruszy dupska i tego nie zrobi,a jak robi to w ślimaczym tempie 🥴 Dobrze,że wieczorem odciągnęłam swoje mleko i w nocy dostał trochę tego magicznego koktajlu 😉
Męczy mnie ta krzywa główka i kręcz szyjny 🤢 Ewidentnie jest coś nie tak,bo dziecko ma problemy żeby utrzymać główkę po drugiej/nielubianej stronie. MASAKRA ryczeć mi się chce. Układałam go tez na brzuszku dzisiaj w nocy,trochę tak przeleżał,ale głowę przekręcał znowu 😞 U mnie nic nie daje podkładanie wałkami,on to przesuwa :/ Mimo,ze robie naprawde już prawie budowle z tego 🥴

Mam dylemat,dostałam na chrzest od znajomej śliczny komplecik dla chłopca...ekhm... jak dla mnie trochę babski,kolor ecri i z koronkami. Zaraz dodam fotki. Weźcie powiedzcie czy chłopca w to ubrać można 😮 Podobno ma być bardzo ciepło (29 kwietnia) wiec inne komplet polarkowo-podobne odpadają. Komplet wogóle jest z Włoch,jest metka 500 euro 😮 To połączenie muślinu i wełny.
[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/2936/dscn0181e.jpg[/IMG]
[IMG]http://img402.imageshack.us/img402/5931/dscn0183k.jpg[/IMG]
[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/5386/dscn0178d.jpg[/IMG]
Komplet- kocyk,ubranko i buciki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Tynka to rzecz gustu, jeśli mam być szczera to też mi się babskie wydaje teraz chłopców to w garniturki ubierają. Też mam 3 komplety do chrztu, które dostałam ale z żadnego raczej nie skorzystam bo to z tych błyszczących takich. Siostra kupiła Hani piękną sukienusie w 5.10.15 bawełniana z falbaneczkami i w tej mała będzie chrzczona. My to jeszcze terminu nie mamy i rodziców wybranych hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!! Mój aniołek dzisiaj spał od 19 do 4:14 az się sama budziłam i patrzyłam czy oddycha 🙂 a dzisiaj taka sliczna pogoda u nas a my zamiast na spacerek to do tego chirurga 😞 ale dobrze że to już dzisiaj bo będzie z głowy i mniej nerwów mam nadzieję że wszytko będzie oki!
Evelcia wysłałam Ci zaproszenie do znajomych bo nie mogę oglądnąć tego kompletu. Aha i napisz mi jak ty dodajesz zdjecia bo ja chciałam coś dodać i nic nie mogę 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...