Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kasia_sztuk napisał(a):
Pytałam lekarki o śliwki to powiedziała żeby sobie dać z nimi na razie spokój, bo działają wiatropędnie i gazy mogą się w brzusiu zatrzymywać.

no ok, ale to jakby na sliwki biegunką zareagowała chyba czy tam bólem brzucha, a Ty mowisz,że kupa była twarda, więc nie rozumiem...Wiatropędnie to i jabłka działają, moja po jabłkach zawsze ma luźną kupę. To jabłek też masz nie dawać? Eee tam. Czasami to lepiej siebie posłuchać niż lekarki 🙂 jak Mani nic nie jest to spokojnie dawaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo ledwo zyje.
juz nie tyle mnie gardło boli co te cholerne uszy 😞 buuu
diagnoza jedna: ANGINA 😞
dostałam antybiotyk, przy którym moge karmic mała; taromentin , i od razu wziełam flucofast na babskie sprawy, zawsze po antybiotyku mi sie tam cuda dzieja.
a zuzia niby nie ma jakis tam wielkich nieprawidłowosci w moczu,a le ph 8,0 i mamy zakwasic mocz witamina c, i za tydzien przyniesc jeszcze raz do badania.

Lady pytałas o promocje w l.eclercu to chyba tylko deserki, przynajmniej tam był słoiczek z deserkiem i była cena 1,99zł, a jakby to były i obiadki to napewno by wiecej kosztowało. wiec chyba tylko deserki.

ten link o płynie babydream z rossmana tez wrzuciłam rano 😉

uciekam sie grzac pod kocykiem.
Igusia spi juz drugi raz i juz teraz 2h, cała noc pzrespała, wiec juz sie boje ze ja cos tez rozkłąda na powaznie, a w czwartek szczepienie 😞 kurde....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
No to jeśli nie ma problemów z jej zrobieniem to według mnie dobrze trawi. Moja też czasem stęka nad kupą, najczęściej lubi robić w trakcie jedzenia 😁 A jak się wtedy skupia i patrzy mi głęboko w oczy 🙃
Na dziś koniec roboty. Rozpierduchę zrobił, pozrywał wszystko i zagruntował. Teraz musi schnąć. Jutro już wielka robota będzie. A dziś jedziemy po sanitaria i krany.
Kasy mi z firmy nie przelali choć wszyscy dostali w czwartek arrrggghhh. Pewnie mi na stare nieistniejące już konto księgowa z Niemiec przelała jak to nie raz jej się zdarzało. Szef ma sprawdzić o co kaman. Agniecha nie może się doczekać mojego powrotu, bo kupa roboty jest, a ja jej radość nieco ostudziłam prawiąc o mojej depresji i rozmyślaniach nad połową etatu. Spodziewa się powrotu małego zapierdalacza, a kto wie czy nie zastanie opierdalacza 🙃 A na pewno ponurego gburka. No nic od dnia zależy. Raz się cieszę, że już wracam, a raz mam głębokiego doła. Można by sinusoidę mojego nastroju wyrysować. Na pewno jest lepiej jak było odkąd znam stanowisko taty i gadałam z nianią. Nawet już zaczęłam jeść 🙂
Sztunia, a Ty pracowałaś przy małej Majce i do zajścia w ciążę z Polą o ile dobrze pamiętam tak? Kiedy poszłaś do pracy, ile Majka wtedy miała?


tak pracowałam, poszłam do pracy 04.10 czyli majka miała skończonych 6 miechów, została z nianią a potem jeszcze na troszke przychodziła moja mama


ja tez zuzie tak zosatwiłam. 13.08 skonczyła 6 m-cy a ja 17 wróciłam do pracy. takze teraz mam 1 miesiac do przodu dzieki dodoatkowemu macierzynskiemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Hej bylimy znowu u lekarza maly ma zapalenie gardla i cos zaczelo sie dziac w oskrzelach 😞 dostal antybiotyk. Maly wczoraj podszedl do luzka zlapal sie i wstal szook teraz jak tylko dojdzie do lozka to wstaje 🙂


gratki dla ksawcia 🙂 widocznie te dzieciaki urodzone miedzy 10 a 20 takie spryciaki 🙂 zartuje oczywiscie 🙂 tak wyszło. ja bym miała cc własnie17.03 gdybys ei mała nie pospieszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
młoda wreszcie spi, bo miała jakis przerywany sen
my z Majka wróciłysmy zawiesiłyśmy takie ptaszki co sie do nich lighty wkłada, wiec amm podnietke bo moje okno wyglada przeuroczo 🙂 a wieczorem to sie chyba zesikam jak bedzie łądnie 🙂
Majka od wczoraj ma bane na słodycze bo zebów wczoraj nie chciała umyc i o dziwo kuma beze ze nie moze i akcji nie odwala, własnie je jabłko, hmmm chyba to bedzie moja ulubiona kara 🙂
jedynie to teraz co chwile karze sobie myc zeby 🙂
a mnie sie spac chce, a kawy nie robie bo mam stresa ze Pole obudzę 🤢

ło ksawery... no ae tak jest ze czasem dzeci są mega do przodu
z tego co wiem, to przy takich maluchach jest tak... jak wczesniej chodzi to pozniej mówi i na odwrót 🙂
miałysmy porównanie z moja kolezanka co pomiedzy majka a lenka jest 5 tygodni, Majka była sprawniejsza fizycznie, zaczeła chodzić majac rok, ale jak robi kurka, kotek i krówka ni chu chu nie chciała powiedziec, a Lenka wsyztskie odgłosy nasladowała i szybciej mówic zaczeła słowa ale chodzic sama dopiero w wieku 14 miesiecy... wiec najwazniejsze zeby zdrowo rosło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Pytałam lekarki o śliwki to powiedziała żeby sobie dać z nimi na razie spokój, bo działają wiatropędnie i gazy mogą się w brzusiu zatrzymywać.

no ok, ale to jakby na sliwki biegunką zareagowała chyba czy tam bólem brzucha, a Ty mowisz,że kupa była twarda, więc nie rozumiem...Wiatropędnie to i jabłka działają, moja po jabłkach zawsze ma luźną kupę. To jabłek też masz nie dawać? Eee tam. Czasami to lepiej siebie posłuchać niż lekarki 🙂 jak Mani nic nie jest to spokojnie dawaj.

Nie no jasne, nic jej nie jest. Bączki puszcza jak stary chłop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
Jaszminka napisał(a):
Hej bylimy znowu u lekarza maly ma zapalenie gardla i cos zaczelo sie dziac w oskrzelach 😞 dostal antybiotyk. Maly wczoraj podszedl do luzka zlapal sie i wstal szook teraz jak tylko dojdzie do lozka to wstaje 🙂

nieźle. Dwa tygodnie różnicy między Wiką a Ksawerym tylko, a ten zaraz założy adidasy i będzie biegał podczas gdy moja jaśnie panienka nawet nie siada sama 😁
Haha 😁

Kurde. No niby to tak jest,że dziecko jak samo wstaje czy siada to krzywdy sobie tym nie zrobi. Siadanie w wieku pół roku - ok. Ale wstawać bym chyba nie pozwoliła...za dobre dla kręgosłupka to nie jest, mi się wydyma,że to o wiele za wcześnie.
Moja robi tak,ze ja jej daję ręcę żeby się złapała i usiadła, a ona dupkę do góry, wygina się i stoi. Nie ma. Od razu ją kladę, niech mi tu nie cyrkuje, wszystko w swoim czasie.


astra mi tez sie wydawało, że za wczesnie, i pytałam ortopedy ze ona siada juz i raczkuje i sie rwie dow syztskiego. teraz tez pytałam naszej lekarki przy szczepieniu i mówia własnie ze jak dziecko samo robi takie rzeczy to sobie nie zrobi krzywdy. mówiła jedynie ze nózki moze powykrzywiac. ja swojej za bardzo nie pozwalam stawac, ale to niewiele daje bo jak ja ja kłąde czy sadzam to ona zaraz idzie do rzeczy czy osób przy której moze sie podciagnac i stanac. tez mam obawy, ale nic nie zdziałam, pzreciez jej nigdzie nei zamkne. u nas to nawet jak w łózeczku to widac ze to nie klatka do zamkniecia, bo pierwszy raz tam staneła.
wiec juz chyba musi zostac tak jak jest. najwyzej bedzie jednym z tych dzieci co zaczna chodzic w 8 czy 10 miesiacu. tacy sie zdarzaja ponoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry sto lat dla synowej u nas ok
asterko tez mam ciote bo przestalam brac tablety
nie mam zapalenia ucha tylko zapalenie szczeki na stawie :P
mały juz nie sra jest nygusem tylko skrzeczy a taK juz ładnie mówil wlasnie iedzi mi na kolanie i jednym slowem moje wlosy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
młoda wreszcie spi, bo miała jakis przerywany sen
my z Majka wróciłysmy zawiesiłyśmy takie ptaszki co sie do nich lighty wkłada, wiec amm podnietke bo moje okno wyglada przeuroczo 🙂 a wieczorem to sie chyba zesikam jak bedzie łądnie 🙂
Majka od wczoraj ma bane na słodycze bo zebów wczoraj nie chciała umyc i o dziwo kuma beze ze nie moze i akcji nie odwala, własnie je jabłko, hmmm chyba to bedzie moja ulubiona kara 🙂
jedynie to teraz co chwile karze sobie myc zeby 🙂
a mnie sie spac chce, a kawy nie robie bo mam stresa ze Pole obudzę 🤢

ło ksawery... no ae tak jest ze czasem dzeci są mega do przodu
z tego co wiem, to przy takich maluchach jest tak... jak wczesniej chodzi to pozniej mówi i na odwrót 🙂
miałysmy porównanie z moja kolezanka co pomiedzy majka a lenka jest 5 tygodni, Majka była sprawniejsza fizycznie, zaczeła chodzić majac rok, ale jak robi kurka, kotek i krówka ni chu chu nie chciała powiedziec, a Lenka wsyztskie odgłosy nasladowała i szybciej mówic zaczeła słowa ale chodzic sama dopiero w wieku 14 miesiecy... wiec najwazniejsze zeby zdrowo rosło 🙂


nio chyba Sztunia to prawda. bo np zuzia była mniej sprawniejsza niz Iga ale bardziej inteligentna. wsyztskie piosenk, odgłosy itd. poszła w sumie na nogi szybko bo tydzien pzred ukonczeniem 11 miesiaca, ale w sumie zapowiadało sie ze mzoe duzo szybciej. miała jako maluch problemy z podnoszeniem głowki i wcale nie raczkowała, ale jak wstała to szybciej sie wsyztsko zaczeło dziac. ja sie smieje ze jedna bedzie geniuszem umysłowyma druga akrobata lub sportowcem jakims.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo
Wiecie chyba pozytywnie, babka bardzo sympatyczna, ciepła. Była z pyśkiem dzisiaj 5 godzin i mówiła, że była bardzo grzeczna. Przyniosła nam chrupki kukurydziane, do tego powiedziała, że zrobi małej budyń, albo inne deserki jak tylko się zgodzę. Mała do niej śmiała, więc chyba źle nie było.
Na uczelni spoko, prowadzący bezproblemowo wpisują mnie na wybrane grupy, jestem jak na razie spokojna. Spodziewałam się chamskiego podejścia, coś w stylu 'albo studia albo dziecko' ale nie, może dlatego, że tak mało dziewczyn ma dziecko ( na roku tylko ja), w ogóle mało dziewczyn na wydziale. 😁
Leliva dziękuję bardzo. 😘 Jak Ci się marzy coś dodatkowo, to trzymam kciuki, jak Ula będzie miała 3 lata to możesz sobie pozwolić zrobić coś dla siebie. Ja mam zamiar udowodnić co niektórym znajomym i osobom z rodziny, że można pogodzić dziecko i cholernie ciężkie studia, bo byli pewni, że rzucę, albo sobie nie dam rady. Wiesz ja mam ciche myśli, żeby po skończeniu studiów iść na biotechnologię, tym razem zaocznie, bo już chyba mówiłam, że inżynieria genetyczna mi się marzy. 😉 A mieszkam bliziutko tego wydziału UJ i na pewno w okolicy zostaniemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ej zobaczyłam u Poli na dziąsle białą kropkę, tak jakby na dwójce tylko na przodzie dziąsła, mam wkurwa i stresa że to plęsniawka nigdy czegos takiego nie widziałam
a wogóle to nie wiem czy jedynki nie zaczynaja ja wkurzac, bo normalnie dzis cały dzien jedzie z kciukiem, i nic innego do papy nie da se wsadzic, zaraz zaczne atakowac ja smoczkiem
no i jak tam grzebałam jej w gebie to chyba napouchniete jest wszystko
tylko wydaje mi sie że to chyba za szybko :P

ggulek to super ze jestes zadowolona oby tak dalej
i trzymam kciuki za wszytskie studia
wiem ze nie jest to taka buła z masłem
no i najbardziej kibicuje mojej siostrze, która rzuciła studia po skonczeniu ich prawie, nawet prace miała napisana... no i teraz poszła zaocznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę, że rozmów o gerberze ciąg dalszy. Ja tylko pisałam to co usłyszałam od wujka i wierzę mu, bo nie wymyślałby takich historii o swoim źrodle dochodów. Kiedyś gerber był świetny, od paru lat szwankuje, ale ma renomę, więc go nie zniosą. Mi się dodatkowo nie podobała obecność pomidorów w słoiczku po 5 miechu, porażka moim zdaniem. Nie powinno się tak wcześnie ich wprowadzać. Można zaszkodzić dziecku, jedno zareaguje ok, drugie nie, pomidory przecież są strasznie uczujlające. Nam leży bobovita, hipp małej coś nie smakuje, jedynie z łososiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):


Kurde. No niby to tak jest,że dziecko jak samo wstaje czy siada to krzywdy sobie tym nie zrobi. Siadanie w wieku pół roku - ok. Ale wstawać bym chyba nie pozwoliła...za dobre dla kręgosłupka to nie jest, mi się wydyma,że to o wiele za wcześnie.
Moja robi tak,ze ja jej daję ręcę żeby się złapała i usiadła, a ona dupkę do góry, wygina się i stoi. Nie ma. Od razu ją kladę, niech mi tu nie cyrkuje, wszystko w swoim czasie.



mnie sie wydaje ze jak Dziecko samo z siebie wstaje to raczej za wiele nie mozemy zakazac bo wystarczy chwila nieuwagi i jak Dzidzi uparte to i tak zrobi to co zechce. Nie wyobrazam sobie mojego DZiecka klasc na sile za kazdym razem jak probuje wstac czy stoi. Wystarczy ze probuje go sadzac i jest pisk bo sie prezy i nogi prostuje. Nie chce i tyle. Kazde Bobo ma swoj indywidualny tok rozwoju i jesli robi to czego nie robia jeszcze inne dzieci to po prostu tak ma byc i nie oznacza ze jest jeszcze na to za wczesnie 😮.
Moj Synek sprezynowal jak mial niecale5 m-cy i pytalam sie lekarza co robic, p[ozwalac czy nie?. Powiedzial ze skoro sam z siebie robi to tak ma byc. Co innego jest sadzanie na sile czy stawianie. Zenada. Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pralnia ogarnieta
maz zostawil burdel

rabalam drzewo 😮ale mamy do tego maszyne
ale i tak sie zmeczylam,bo kazdy klocek musze podniesc

mlody kupsko wali 🙂

ide jakas kolacje zjesc
Nikos przed tv wcina bulke i serek wiejski 🙂

Niko mial 9m-c jak chodzil
problem pojawil sie dopiero jak byl starszy(miesnie slabe,kregoslup krzywy ,itd.)
powinnien raczkowac,a on z siadu na nogi
ale nic nie zrobimy jedynie trzeba dbac o dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
no jak przystało na poniedziałek dzisiaj na lekarzach i perfwkcyjnej pani domu prasuje, to drugie ogladam tylko dlatego że mam zelazko w rece 🙂

zapaliłam ptaszki w oknach no i sie posikałam 🙂


chyba cos takiego widzialam w Klub Dla Ciebie
ładnie to wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na naszym zadupiu dziewczyna na wózku otworzyła sklepik, po pierwsze budka stoi u niej na trawniku, jest urocza z zewnątrz a w srodku jest bajecznie, wykupiłabym wszystko 🙂,
kilka rzeczy mi wpadło jeszczew oko, ale musze znaleźć miejsce gdzie to ustawiać czy wieszac

już niebawem dzieci spać pojdą, ja mam pyszne ciastko które zezre na na wspólnej 🙂
pola ma mega opcje na żarcie :P
właśnie znowu chrupie chrupy bo drze japke dziisiaj c os

jutro do mojej babci z rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/196/pa015598.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img196/3051/pa015598.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/59/pa015609.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img59/9002/pa015609.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...