Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
jestem

ggugulek ja pierdole ty to masz przejscia...
i powiem ci szczerze, jak kiedys rozmawiałam z moim kierownikiem na temat własnie trudnych tematów i on był na szkoleniu i mniej wiecej chodzi o to.... tobie jest wstyd zwrócic uwage, ale dopiero temu któremu zwrócisz zrobi sie mega mega wstyd... więc zbierz się i poprostu to powiedz babie, prawdopodobnie moze zdaje sobie z tego sprawe,skoro mówisz ze wietrzy, ale np. temat jest dla niej mwega wstydliwy i np moze nie potrafi sobie sama z tym poradzic, powiedz lepiej teraz niz odwlekac.
ja miałam kiedys wizytacje tesciaz jego cudowna sekretarka, stara ropą tłustą i ona wymosciła mi sie na skórze, kurwa wyszli, a ja jakos sie schyliłam bo mi cos pod łózko wpadło jak sie niuchłam stara niemyta pizda -sorrki :P to myslałam ze jebne, ale skórka szybko sie wyczysciła
🙂




ooo blleeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sztunia łeee, ale niestety wiele kobiet nie dba o higienę, w autobusie chociażby to czuć. 😜 No muszę z nią pogadać jutro, myślę od czego zacząć, nawet od tego może czy mała nie posikała się na kanapę. 😜
Od paru dni doszedł nam jeszcze jeden problem, mała mi jęczy ostro przez sen od 4. Wstaję patrzę, a ona śpi. My nie możemy spać, bo te jęki są głośne i nie wiem o co chodzi. Było u Was coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
a moze daj jej kasze na noc
cos co ja bardziej nasyci,bo deserek to raczej malo

szczur poszedl spac
biore sie za sprzatanie 😉

pralka sie pierze
No chyba będę jej dawać kaszkę na noc. Ale łyżeczką bo butlą pluje :/
A jaką kaszkę najlepiej? I ile tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo
piję kawę i spadam na zakupy 😜

Wik śpiuchna, z babcią zostanie 🙂

Kacha, nie dawaj deserku o tak późnej porze, bo dzieciory z reguły po nim są niespokojne i takie szopki właśnie ze spaniem potem odwalają
Tak jak dziewczyny piszą - najlepiej cyca albo butlę zamiast tego deserku o 18
a potem kaszkę, jak chcesz na swoim mleku ją zrobić to kup zwykłą ryżową, o jakimś tam smaku
a jak Mani modyfikowane nie szkodzi to mleczno - ryżową, my mamy teraz z nestle morelową, pyszności
Ja bym zrobiła najpierw tak jak piszą na opakowaniu, 150ml na gęsto i bym patrzyła ile zje, to potem już byłoby wiadomo ile robic.
albo odwrotnie - zamaist deserku kasza, a na spanie cycek, bo ssaczki nasze się lepiej uspokajają przy butli albo cycu, łatwiej się wyciszą i zasną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astraaa napisał(a):

Kikuś, mojej jak wyłaził pierwszy ząbek na dole, to teżsię ani nie sliniła, ani dziąsła nie były zaczerwienione, po prostu przez parę dni nie chciała niczego jesc i marudziła, dzień przed wyjściem zębola byliśmy na szczepieniu i pani dr powiedziała,ze ząbkowania u niej nie widać haaha a na drugi dzień witałyśmy zębolka 🙂


a to dobre 🙂 może u nas będzie podobnie 😉 w każdym bądź razie mam nadzieję że ten brak apetytu minie bo inaczej osiwieję 🙂
rano zrobiłam jej kaszkę ale oczywiście zacisnęła buzię i na tym się skończyło
mleko zrobiłam to nie chciała, przystawiłam do cyca - zasnęła i dopiero wtedy udało się wcisnąć butlę 🙃
chyba na parę dni odpuszczę dawanie zupek, bo boję się że mi się zrazi do jedzenia łyżeczką

u nas pobudki o 24, 2, 4 i o 5 już spać nie chciała, dopiero niedawno zasnęła

Kasia spróbuj z tą kaszką rzeczywiście, może Manię bardziej zasyci
jest ich duży wybór,
np bobovita http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/kaszki/?gclid=CKaNir-p5LICFURa3goduyYAeA


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kika, może ona nie chce łyżeczki bo ją bolą dziąsła, moja je dopóki nie zaciśnie dziąsłami łyżeczki, wtedy się denerwuje i zaciska buzię, bo ewidentnie ją bolą dziąselka 🙃 ale ja ją zagadam zawsze i już się cieszy i japuszkę rozdziawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astraaa napisał(a):
kika, może ona nie chce łyżeczki bo ją bolą dziąsła, moja je dopóki nie zaciśnie dziąsłami łyżeczki, wtedy się denerwuje i zaciska buzię, bo ewidentnie ją bolą dziąselka 🙃 ale ja ją zagadam zawsze i już się cieszy i japuszkę rozdziawia 🙂


Asterka tak to sobie właśnie tłumaczę, próbowałam ją zagadywać, zabawiać ale nic nie skutkuje 🥴
więc chwilowo odpuszczam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
a ja mam taka wizje na tremat spania dzieci,
są dzieci co spią całą noc
sa dzieci co najedza sie do syta i się budza a kaszka powoduje u nich nawet czestsze budzenie -patrz:Maja
ona budziła się 3 razy w nocy do ponad roku, potem zeszło do dwóch pobudek, a od dwóch lat, spi, ale czasem jej sie trafi pobudka
POla ogólnie je cos koło 18-19, jest to kaszka zdrowy brzuszek+owoce, jogurt z owocami z hippa, albo sam jogurt, albo jakies gotowce z hippa, cyca zapodaje o 20 i spi średnio do 3-4, ale były momenty ze sie pudziła czesciej, moze to zeby albo skoki rozwojowe, cs co pwooduje niepsokojnosc, a im bardziej dziecko wrazliwe to barziej to odczuwa, a z tego co wiemy Mania wrazliwa jest 🙂

oto meine filozafia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
astra dobrze doradza, daj pzred kapiela kaszke, a potem cycem sie dobije i bedzie spała. tak mysle. ja jak rezygnowałam potem z karmienia powoli, albo sie mała zaczeła budzic w nocy, juz nie pamietam to jedno popołudniowe karmienie cycem tez an kasze zamieniłam. jadła kasze rano i wieczorem, dobry ciepły mleczny tresciwy posiłek na poczatek i koniec dnia zamiast cyca. to jest to 🙂

U nas standard Igusia spi, ja kawke piję.
gania mnie rano po tym antybiotyku do kibla 😞 ale w miare jest.
gardło juz lepiej, za to teraz kaszel jakis doszedł i w nosie kreci. ale ogolnie juz jakos lepiej sie czuje.
nocka super, od 20:30 do 7 spała, nawet nie słyszałam jak sie rano obudziła, usiadła i bawiła sie. wziełam ja potem do cyca i przysneła, mogłabym ja tak tulic cały dzien, juz mi ta robota do łba uderza i sie mała nacieszyc nie moge 😞 buuuu
Lady kupiłas te deserki i obiadki z bobovity?? z jakim one terminem waznosci?? mi dzis maja rodzice kupic, i tak sie zastanawiam jak komus kto nie ma pojecia powiedziec zeby kpili, 10 czy 20 po 6-mcu najlepiej i dla starszych jakby nie było. chyba jakis tam zakazanych dla dzieci wiekszych nie ma substancji. jakos bobovicie to ufam. niech biora co bedzie pewnie, małą zje, jak nie teraz to za miesiac czy dwa 🙂

a chyba wam nei pisałąm ze pozyczyłam dla zuzi ten alarm nocny od sasiadki. wieczorem wytłumaczuylismy co i jak i podjarana niby szła spac, potem płakała ze nie chce z tym przyjacielem spac(bo tam jest taka maskotka co ten alarm w srodku i sie przypina do bluzeczki zeby było przy uchu) i sasiadka mi tłumaczyła ze jak pierwsza kropleka wilgoci sie dostanie to on zaczyna piszczec i pzrestaje dopiero jak sie majtki zdedjmie, wyjmie i osuszy ta sonde.
a zuzia nasza o 5:30 zawoałała "mama, mi sie chce siku!, chodz ze mna do łązienki" i ten piesek nie wył, i siku nie zrobiła. mam zagwostke teraz 😞 a jeszcze wczoraj co 2-3h wysadzana a i tak sie zsikałą 😞

PS> ja robie mleczno ryzowa z bobovity tylko. moja moze na nestle gorzej wtedy reagowała , wiec zostane przy bobovicie jednak 🙂 i dzis jej walne te 150ml jak psizesz astra, zobacze ile zje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to filozofie niezłe. Kupię jej dzisiaj tą kaszkę, to jest kaszka specjalnie na noc czy taka zwykła?
Jak się będzie dalej budzić to nie będę jej dawać. Tylko rano będzie dostawała.
Kupy robi normalne, piękne po każdym jedzonku, opierdziela już cały mały słoiczek deserku i cały mały słoiczek obiadku, wczoraj jadła jarzynową z Bobovity, tą co jest z porem i się zesrała fest 🙂 więc problemów z brzusiem póko co(odpukać) nie zanowtowuję 🙂
Kupiłam wczoraj ćwierć ćwiartki dyni, jest kurwa tak wielka, że nie wiem jak się za nią zabrać 😎
Chcę malutkiej na parze zrobić i dla nas dyniową zupkę ugotować 🙂 jeszcze nigdy nie jadłam ale czas spróbować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kaszkami to różnie bywa jak Sztunia pisze. Moje dziecko spało cale noce po samym mleku, a jak wprowadziłam kaszkę to zaczęło się budzić. Potem trochę odpuściłam kaszkę na noc i dawałam tylko rano, a teraz znów daję na noc i już jest ok. Śpi pięknie i czasem o tej 5-6 jak się obudzi zje małą ilość koło 50ml, a kiedyś jadła o tej porze 200 bardzo wygłodzona. Już widzę, że to kwestia czasu i niedługo w ogóle nie będzie potrzebowała tak wczesnego posiłku. Teraz np. jak jej się zdarzy zjeść więcej o tej 5-6 to potem o 9-10 prawie wcale nie chce jeść.A pomijając wszystko inne to po prostu jest rannym ptaszkiem. O 19 beton, a o 6 śpiewy, ciągnięcie karuzeli, kopanie w szczebelki. Budzi się, bo już jej się spać nie chce, a nie że jest głodna. Ja jej wtedy daję trochę jeść, potem się kładę i olewam jej śpiewy i zazwyczaj znudzona w końcu jeszcze na trochę zasypia.
Ewcia mi mama kupowała wczoraj ze mną na telefonie 😉 Mówiła, że data jest do 2014.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Z tymi kaszkami to różnie bywa jak Sztunia pisze. Moje dziecko spało cale noce po samym mleku, a jak wprowadziłam kaszkę to zaczęło się budzić. Potem trochę odpuściłam kaszkę na noc i dawałam tylko rano, a teraz znów daję na noc i już jest ok. Śpi pięknie i czasem o tej 5-6 jak się obudzi zje małą ilość koło 50ml, a kiedyś jadła o tej porze 200 bardzo wygłodzona. Już widzę, że to kwestia czasu i niedługo w ogóle nie będzie potrzebowała tak wczesnego posiłku. Teraz np. jak jej się zdarzy zjeść więcej o tej 5-6 to potem o 9-10 prawie wcale nie chce jeść.A pomijając wszystko inne to po prostu jest rannym ptaszkiem. O 19 beton, a o 6 śpiewy, ciągnięcie karuzeli, kopanie w szczebelki. Budzi się, bo już jej się spać nie chce, a nie że jest głodna. Ja jej wtedy daję trochę jeść, potem się kładę i olewam jej śpiewy i zazwyczaj znudzona w końcu jeszcze na trochę zasypia.
Ewcia mi mama kupowała wczoraj ze mną na telefonie 😉 Mówiła, że data jest do 2014.


o spoko Lady z tym terminem tzn ze kazda ilosc by pochłoneła a dobra promocja. to ja pewnie na telefonie tez kupie, z mama mam w PLAY za darmo, hehe 🙂
a moja z jedzeniem to tak ma, ze jaks ei o tej 7 obudzi czy z pół godzinyw czesniej to jak jej nie wezme od razu, moge spokojnie zuze wyszykowac i dopiero potem jej cyca daje, nie płacze z głodu.
a tak se myslałam jak maz zostanie na tacierzysnkim to ja bede miała ciezkie dni. 6 to dla mnie pozno bedzie na wstawanie. bo siebie wyszykowac, małej cyca, zuzie wyszykowac(moze maz zrobi), zuzie zawieźć i dojechac d pracy ze by najpozniej o 7:30 byc przy klikaczu, oj bedzie sie matka uwijac bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście mam blisko i nie mam starszaka, którego muszę zaprowadzić do przedszkola, więc będę wstawać 6, przed 6. Na początku będę samochodem jeździć by jak najszybciej wracać, więc droga do pracy zajmie mi 3 minuty. Także 16:05 będę już w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia mysle że niebawem tak bo na niej pisze po 6 miesiacu
one sa z nestle, różne tam są i są tez kaszki na noc np. z lipa, ja mam próbke co mi do domu przyszła własnie jej 🙂
ja kupuje w realu, hmmmm w rossmannie nie wiem bo nie patrzyłam za nimi
ja sie robi na mleku modyfikowanym, ale ja polce robie z sama wodą
jak ma miseczke co cała zjada, to mniej niz poł leje wody, robie taka sztywna kaszke i dodaje jabłka które zrobiłam, albo jakis mały słoiczek jakiego owocu, wtedy sie robi taka fajna papka i cała micha w brzuchu

moja tez juz spi, ja sobie kawke strzeliłam i mam chcice wyszorowac fugi w kaflach w przedpokoju i w kuchni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie Majka się zesikała dzisiaj, Michał ja przebierałw nocy, nawet nie wiedziałam tylko [rzyszła dzisiaj do nas w innych spodniach, ale to dopiero drugi raz jej sie zdarzyło
a ona wogole ma full mega podjarke bo sika na kiblu, ma podstawke ale jak siada na kibel to i tak ma nogi w gorze, skumała ze tylek musi byc w dziurce a nie na desce i teraz kozaka jeszcze tnie, bo siedzi na kiblu i mowi mamo patrz sikam bez trzymanki i rece w bok daje 🙂
ale ogolnie jest troszke potworkiem nieusłuchanym, ogolnie jest grzeczna tylko czasem cos do niej mowie a ta jakby głucha była, i tak od trzech dni ma kare na słodycze i dzisiaj znowu ma, no i dzisiaj zakaz bawienia sie kuchnia, bo małpie małej buzie chciałam posmarowac to mi uciekała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja na szczęście mam blisko i nie mam starszaka, którego muszę zaprowadzić do przedszkola, więc będę wstawać 6, przed 6. Na początku będę samochodem jeździć by jak najszybciej wracać, więc droga do pracy zajmie mi 3 minuty. Także 16:05 będę już w domu 🙂


a ty od 8 do 16 pracujesz tak??
ja w sumie bede 1h wczesniej wychodzic bo pzrerwa na karmienie wiec byłabym przed 15 w domku, ale pewnie zajade po zuzie zeby nie pzrekroczyc tych 9h, jak zawioze pzred 7. i zeby maz nei musiał latac zaraz. tak bedzie jak maz bedzie w domu z mała, bo jak wróci do pracy to on zuzize zawiezie i odbierze jak teraz. ma po drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...