Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Bidulka kochana 😞 Oby Jej szybko przeszło. Chyba jest jedyną z naszych dzidków, która tak zareagowała na szczepionkę.

No, niestety 😞 po pierwszej szczepione nic jej nie było, za to teraz się męczy 😞 leży na mnie i nie ma nawet siły główki podnieść 😞 dostawiam ją często do cyca żeby mi się nie odwodniła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Kasia bez przesady, przeciez jutro skonczy. Jesli goraczka bedzie sie podwyzszac to ostatecznie bym dała. Paracetamol u dzieci jest bezpieczny 🙂

Hejo 😁

Fiku właśnie jej dałam. Położna też pozwoliła. Jest strasznie rozpalona 😞 calusieńka dosłownie 😞


Kasia, biedna Mania, jeszcze gorączka do tego wszytskiego, jakby jej mało cierpien było do tej pory...
mi lekarka poleciła PEDICETAMOL, to tez jest paracetamol, jakby miała goraczke. to jest roztwór doustny w kropelkach i jest kroplomierz przy tym, moze byc stosowany dla niemowlat od urodzenia i dla starszych dzieci tez, tylko dawke sie dobiera. buteleczka 30ml, zapłąciłam 12,85zł. juz raz małej dawała jak była okropnie marudna, cały czas płakała, przy tym preziebieniu. mozesz jej podawac 0,81 co 6h, albo 0,54 co 4h jak nie bedzie działac. bo chyba ty pisałas ze mania wazy 5400g tak?? u naszej od razu skutkowało. to chyba jakis nowy specyfik i bezpieczny dla dzieci bo przy zuzi ja miałam czopki eferalgan 80 chyba ale tzreba je było kroic na pół bo za duza dawka.
trzymaj się Marysiu 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Bidulka kochana 😞 Oby Jej szybko przeszło. Chyba jest jedyną z naszych dzidków, która tak zareagowała na szczepionkę.

No, niestety 😞 po pierwszej szczepione nic jej nie było, za to teraz się męczy 😞 leży na mnie i nie ma nawet siły główki podnieść 😞 dostawiam ją często do cyca żeby mi się nie odwodniła.


nio i tak trzeba, dostawiaj i cyc do napicia i na ukojenie bolów.
a moja tez druga gorzej zniosła dawke, przy pierwszej spała cały czas, a juz druga była niespokojna i sie ululac nie mogła, ale na szczescie bez goraczki.
a wy jej Kasia jeszcze cos tam innego dawaliscie?? pneumokoki tak i rota, jak dobzre pamietam, tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maniuś trzymaj sie maleńka 🙂


Alancisko spi od 10.Ale juz steka sobie czyli zaraz moze wstanie.

Ide pranie rozwiesic.
Ale gorac na dworze.............

Tesciowa dzwonila,ze w praktikerze sa przecenione mega baseny....Kusi oferta,ale po co nam jak mamy wielki tylko trzeba wode wymienic i ryby z niego wywalic 😉
Maz bedzie zly o rybki,ale mowilam po co je tam wpuszczaja.To jest basen do plywania,a nie na rybki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja po pierwszej miała mniejszy apetyt i więcej spała, a po drugiej nie zauważyłam różnicy. Też dużo spała, ale to był dzień upalny to pewnie wszystko się nałożyło. Cały czas w upał dużo śpi. U mnie lekarka mówiła, że jeśli występują jakieś reakcje to zwykle właśnie nie po pierwszym razie, a po kolejnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
U nas też pierwsza dawka cały czas spał a po grugiej było marudzenie ale bez gorączki.
Ja sobie na obiad zrobiłam pierś z kurczaka w sosie śmietanowo-ziołowym ale zjadłam troszke i nie dobrze mi 🤢


ojejq jaszminka, to moze cos jednak u ciebie w brzuszku kiełkuje. nie chce Cię straszyc bo i do wizyty musisz doczekac. ale i te testy takie grom wie jakie, to róznie moze byc. a jak tam piersi?? bo mi to cycki dały chyba pierwsze o sobie znac, a potem dopiero reszta i okres sie spozniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Maniuś trzymaj sie maleńka 🙂


Alancisko spi od 10.Ale juz steka sobie czyli zaraz moze wstanie.

Ide pranie rozwiesic.
Ale gorac na dworze.............

Tesciowa dzwonila,ze w praktikerze sa przecenione mega baseny....Kusi oferta,ale po co nam jak mamy wielki tylko trzeba wode wymienic i ryby z niego wywalic 😉
Maz bedzie zly o rybki,ale mowilam po co je tam wpuszczaja.To jest basen do plywania,a nie na rybki 😉



ja tez pranie robie, ten tydzien dobry na pranie bo temp powyzej 30 stoipni to szybko schnie.
a wy w takim basenie do pływania hodujecie rybki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Zwykły bebilon też jest baaardzo gorzki 😞 dlatego dzieciaczki nie chcą tego gó...na pić! Ja jak tego spróbowałam to język mi kołkiem stanął bleeee 😞

Cześć. Pogoda do niczego. Szaro i brzydko.
Nie mam koncepcji na obiad. Jakieś pomysły? 🙂

Kasia to nie gówno, ale jedno z najlepszych mlek, moja wolała go od tego z cycka. 🙃 I nigdy nie było problemów z brzuszkiem, nawet kiedy był dzień bez picia, bo nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Moja po pierwszej miała mniejszy apetyt i więcej spała, a po drugiej nie zauważyłam różnicy. Też dużo spała, ale to był dzień upalny to pewnie wszystko się nałożyło. Cały czas w upał dużo śpi. U mnie lekarka mówiła, że jeśli występują jakieś reakcje to zwykle właśnie nie po pierwszym razie, a po kolejnych.

aha, to nei wiedziałam, ale mzoe w sumie sie kumuluje troche.
fajnie masz lady ze Twoja spi w upały. mojej jakos dokuczaja, niby w domku spi normalnie ten jeden raz tak ze 3h, ale juz na dworze masakra, niby jej sie chce ale od upału oka zmruzyc nie moze i cała zlana mimo ze goła 😞

PS> w nocy był u nas atak łózkosikaczy 😞 Zuzia jednak obudziła sie cała zlana 😞 całe pizamki i majteczki i prescieradło i posciel (kocyk w poszewce), nio ale podkłąd zdał egzamin. tylko ze cała noc tak spała, nie obudziła sie jak sie zsikała, nic nie czuła 😞 kurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Zwykły bebilon też jest baaardzo gorzki 😞 dlatego dzieciaczki nie chcą tego gó...na pić! Ja jak tego spróbowałam to język mi kołkiem stanął bleeee 😞

Cześć. Pogoda do niczego. Szaro i brzydko.
Nie mam koncepcji na obiad. Jakieś pomysły? 🙂

Kasia to nie gówno, ale jedno z najlepszych mlek, moja wolała go od tego z cycka. 🙃 I nigdy nie było problemów z brzuszkiem, nawet kiedy był dzień bez picia, bo nie chciała.


Enfamil natomiast smakuje metalicznie. Trochę jak krew bym powiedziała 🙃 Ale Nunek lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Okresiuku jak nie było tak nie ma a piersi nie ma różnicy 🥴


to moze jednak nie dzidzia 🙂 w sumie ja po zuzi miałam smieszne okresy, raz do 20 dni, raz co 40. a ty bierzesz jakies tabsy?? bo chyba przy nich to nie moze byc wahan za bardzo, tylko okres jak w zegarku niby powinien byc. chyba ze sie myle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Maniuś trzymaj sie maleńka 🙂


Alancisko spi od 10.Ale juz steka sobie czyli zaraz moze wstanie.

Ide pranie rozwiesic.
Ale gorac na dworze.............

Tesciowa dzwonila,ze w praktikerze sa przecenione mega baseny....Kusi oferta,ale po co nam jak mamy wielki tylko trzeba wode wymienic i ryby z niego wywalic 😉
Maz bedzie zly o rybki,ale mowilam po co je tam wpuszczaja.To jest basen do plywania,a nie na rybki 😉



ja tez pranie robie, ten tydzien dobry na pranie bo temp powyzej 30 stoipni to szybko schnie.
a wy w takim basenie do pływania hodujecie rybki??



Jest wylozony taka gruba czarna folia.
Zawsze to bylo tylko do kapieli.W sumie tez po to jest zrobiony.
Ale nie ma komu czyscic(dupy chca wszyscy moczyc,a ja musze czyscic)
Szwagier zapalony wedkarz jest i jak ma male rybki to je tam daje.

Jak sie wymyje i odkazi to rewelacja na takie upaly.
Ksiaze wstal...........syrena juz wyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
ggulek napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Zwykły bebilon też jest baaardzo gorzki 😞 dlatego dzieciaczki nie chcą tego gó...na pić! Ja jak tego spróbowałam to język mi kołkiem stanął bleeee 😞

Cześć. Pogoda do niczego. Szaro i brzydko.
Nie mam koncepcji na obiad. Jakieś pomysły? 🙂

Kasia to nie gówno, ale jedno z najlepszych mlek, moja wolała go od tego z cycka. 🙃 I nigdy nie było problemów z brzuszkiem, nawet kiedy był dzień bez picia, bo nie chciała.


Enfamil natomiast smakuje metalicznie. Trochę jak krew bym powiedziała 🙃 Ale Nunek lubi.

Ale to dobrze, że te mleka nie są słodkie, bo przyzwyczaiły by nasze dzieci do słodkich rzeczy i musiałybyśmy potem do wszystkiego cukier dodawać. 🙂 A zwykły bebilon zaczyna śmierdzieć jak chwilę stoi, ale po godzinie już nie jest do użytku.
Lady dzięki za 'Nietykalnych', wczoraj oglądałam i świetny film 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupsko zrobione zielone i śmierdzące był płacz ale dał radę no i dieta bedzie tylko samo mleko i woda pierdziele czekam do 4 miesiące ze wszystkim
ej jakie kaszki są dostępne mleczne ryżowe i które są najlepsze ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupsko zrobione zielone i śmierdzące był płacz ale dał radę no i dieta bedzie tylko samo mleko i woda pierdziele czekam do 4 miesiące ze wszystkim
ej jakie kaszki są dostępne mleczne ryżowe i które są najlepsze ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piersiach żadnej różnicy w ciąży nie czułam. Zresztą nawet mi nie urosły na koniec. Dopiero trochę się zwiększyły od mleka w szpitalu. Acha no i dostałam pierwszy okres, a właściwie takie plamienie będąc w ciąży. Za to od drugiego miesiąca mdłości i rzyganko non-stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gulek Enfamil też tylko przez godzinę można użyć, a potem śmierdzi.
Cieszę się, że film kolejnej osobie się spodobał> niby jakoś specjalnie nie jestem fanka kina francuskiego, ale ten film był świetny.
A prosiłam byście mi coś poleciły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A pro po czopków, te 80mg można już od 1 miesiąca dawać, ale rozmiar odnośnie wagi dobrać. U nas po 1 szczepieniu gorączka była i mała kiepsko ją zniosła, ale czopek dał radę, drugie szczepienie było gorsze bo na pneumokoki doszła szczepionka, a podobno dzieci gorzej ją zniosą. Lekarka kazała nóżki od razu altacetem posmarować i zawczasu czopek wsadzić, bo przedtem tak źle zareagowała i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Bidulka kochana 😞 Oby Jej szybko przeszło. Chyba jest jedyną z naszych dzidków, która tak zareagowała na szczepionkę.

No, niestety 😞 po pierwszej szczepione nic jej nie było, za to teraz się męczy 😞 leży na mnie i nie ma nawet siły główki podnieść 😞 dostawiam ją często do cyca żeby mi się nie odwodniła.


nio i tak trzeba, dostawiaj i cyc do napicia i na ukojenie bolów.
a moja tez druga gorzej zniosła dawke, przy pierwszej spała cały czas, a juz druga była niespokojna i sie ululac nie mogła, ale na szczescie bez goraczki.
a wy jej Kasia jeszcze cos tam innego dawaliscie?? pneumokoki tak i rota, jak dobzre pamietam, tak??

Tak, na rota i pneumokoki. Ostatnio też dostała taki sam zestaw.
Jak czopek nie zbije temp to powiem Michałowi żeby kupił ten Pedicetamol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Zwykły bebilon też jest baaardzo gorzki 😞 dlatego dzieciaczki nie chcą tego gó...na pić! Ja jak tego spróbowałam to język mi kołkiem stanął bleeee 😞

Cześć. Pogoda do niczego. Szaro i brzydko.
Nie mam koncepcji na obiad. Jakieś pomysły? 🙂

Kasia to nie gówno, ale jedno z najlepszych mlek, moja wolała go od tego z cycka. 🙃 I nigdy nie było problemów z brzuszkiem, nawet kiedy był dzień bez picia, bo nie chciała.

Wiem, że to nie gówno. Tylko dużo dzieci tego nie chce bo jest mega gorzkie. Aże jest dobre to nie zaprzecze bo sama kupiłam dla Mani na kiedyś tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
gulek Enfamil też tylko przez godzinę można użyć, a potem śmierdzi.
Cieszę się, że film kolejnej osobie się spodobał> niby jakoś specjalnie nie jest fanka kina francuskiego, ale ten film był świetny.
A prosiłam byście mi coś poleciły 🙂

Właśnie ten film nie przypomina kina francuskiego, nie ten humor 🙂
U mnie ciężko, żeby mi coś się na prawdę spodobało, ale z ostatnich niezłe były "O północy w Paryżu" i "Służące".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
kupsko zrobione zielone i śmierdzące był płacz ale dał radę no i dieta bedzie tylko samo mleko i woda pierdziele czekam do 4 miesiące ze wszystkim
ej jakie kaszki są dostępne mleczne ryżowe i które są najlepsze ??


mulant a ta kupa to od nowych rzeczy?? co ty wprowadziłas juz Hubciowi??

co do kaszek to ja przy Zuzi dawałam tylko bobovite, tak sie zajadałą ze jje kasze do tej pory, kolacja bez kaszy to dzien stracony. a po 4 miechu sa chyba bananowe, malinowe i nie wiem co jeszcze, truskawka, morela po 6 napewno. tylko uwazaj na wieloowocowa bo ma cytrusy i moja zuzie uczuliła, ona jest niby po 9 miesiacu ale mówia zeby sie wstrzymac do roku choc z cytrusami.
teraz próbujemy nestle, ale nie wiem jak na nie małe dzieci reaguja. po 4 miechu ejst jabłko, i jabłko z marchewka, wiecej nei wiem bo nie mam na stanie.
a chcesz kaszki próbowac??
moja nie pamietam od kiedy jadła, ale smakowała jej ze nawet nei było problemu z dawaniem łyzka, nigdy nie miałą kaszyw butli i lubiła taka gesta ze az łyzka stawała, ale to jzu chyba wieksza troche była, nie pamietam,najpierw napewno owoce dawałam ze słoiczka i jednoskłądnikowe zupki czy warzywka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...