Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mulant napisał(a):
dobra teraz piszę do doświadczonych mamusiów mam dużo pytań
1.czy mogę dawać do picia żywca wodę jeśli tak to ją podgrzać czy taką z butli dać
2.jak używaĆ CZOPKÓW GLICERYNOWYCH
co jest lepsze nurofen czy paracetamol
co najlepsze na dziąsła ??
czy mogę dawać zwykłe soki takie jak pijemy my??tymbark albo inne??
no to tyle


ja dawałam wode zywiec bez podgrzewania, chyba ze robisz na niej kaszke, a jak tak do picia to prosto z butli, tylko zeby nie była zimna.
co do czopków to jak bedziesz kupowac to zapytaj pani w apatece, albo pediatre ile na jaki wiek bo ja juz nie pamietam. ja uzywałam najpierw eferalgan 80, a potem paracetamol 125 chyba, oba w czopkach ale i oba to paracetamol, i wiem ze jakos na poczatku meza siostra radziła dawac pół czopka, ale nie pamietam wieku wiec lepiej sie dopytaj lekarza czy farmaceuty (jak to jest w reklamie, skonsultowac z lekarzem lub farmaceuta hihi)
ja na zabki stosowałam tylko dentinox, nie wiem za bardzo czy pomagał, jakos te pierwsze wysżły bezbolesnie a na ta reszte ciezko powiedziec, ale nie mam porównania. pewnie lepsze od tych zeli sa zwykłe pzreciwbolowe srodki.

soki dla nas nie sa dobre dla dziecka, za duzow nich cukru i konserwantów, zrsezta wszedzie ci powiedza ze nie wolno dawac takich soków czy w kartonach czyw butelkach. i ja przy zuzi dawałam bobo fruty chyba tylko. z bobovity jej te soczki czy gerbera nie podchodziły jakos. ale wiem ze na poczatek dawałam te z buteleczek dla dzieci, rozcienczałąm woda tylko. i do tej pory jak daje sok, np kubus to rozcienczam jej, nie daje takiego prosto z butli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
ggulek napisał(a):
Kasia ja na Twoim miejscu dorzuciłabym jednak gumki do tych cerazette jak nie chcesz bobasa drugiego 😜

gulek 😁

my po szczepionce, mala zamiast wyc jak inne dzieci to przez chwile zrobila podkówke,odetchneła i w głosny smiech 😁 pielegniarka to lała z niej. Wazymy 6900 i mamy 65cm. Mamy zielone swiatło dla jablka i marchewki,ale jeszcze poczekam.
Jutro jade po becikowe i na ciuchowe zakupy dla mojej laleczki 🙂



o astra, to jednak Twoja waga troche zawyzała, nie?? bo chyba pisałas jakis czas temu ze wiki wazy 7100 na łazienkowej.
dzielna jest jak widac twoja córcia, takie ma pogodne usposobienie, spokojniacha i niewiele jej do szczescia potrzeba. butla i zaraz spi soboie dzieciaczek spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Jezuuu wszystkie dzidki tak dużo ważą, a mój Maniek tylko 5400 😞 chyba będę ją dokarmiać...

moja taki jest pucek ze ja nie wiem jak ja ją taka na tym cycu uhodowałam. normalnie zuza słąbo przybierała,a to zarłok nieprzecietny, i takie ma udziki ze takie zuzi majteczki od sukienki, na 6-9m sa bardzo obcisłe i az sie gumka na udkach odznacza, wiec nie bede ich kłasc. nie wiem co ta moja taka zarta. a te kasia to na 3 miechy który centyl jest?? nie chce mi sie iusc po ksiazeczke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Jezuuu wszystkie dzidki tak dużo ważą, a mój Maniek tylko 5400 😞 chyba będę ją dokarmiać...

moja taki jest pucek ze ja nie wiem jak ja ją taka na tym cycu uhodowałam. normalnie zuza słąbo przybierała,a to zarłok nieprzecietny, i takie ma udziki ze takie zuzi majteczki od sukienki, na 6-9m sa bardzo obcisłe i az sie gumka na udkach odznacza, wiec nie bede ich kłasc. nie wiem co ta moja taka zarta. a te kasia to na 3 miechy który centyl jest?? nie chce mi sie iusc po ksiazeczke 🙂

Ewcia 25 centyl. A wzrost 97 centyl. Chyba będę jej dawać częściej cycka albo będę ją dokarmiać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
dobra teraz piszę do doświadczonych mamusiów mam dużo pytań
1.czy mogę dawać do picia żywca wodę jeśli tak to ją podgrzać czy taką z butli dać
-ja dajez butli akurat zywca 🙂

2.jak używaĆ CZOPKÓW GLICERYNOWYCH
-jak długokupki nie robi to wkładasz czopka, z tego co pamietam trzymasięje w lodówce zwłaszcza w takie upały 🙂 pół czopa na taka dupke wystarczy

co jest lepsze nurofen czy paracetamol
paracetamol jest przeciwbólowy
nurofen zawieroibuprofen który dodatkowo jest przeciwzaalny
czyli np.bólzeba moze być panadol(paracetamol) ale np. goraczka ch....wi skądto moze być nurofen

co najlepsze na dziąsła ??
jest dużoja użwałam dentinox-maść, camilia- takie jakby zastzrykidopicia, viburcol- czopy w stanach jużmasakrycznych

czy mogę dawać zwykłe soki takie jak pijemy my??tymbark albo inne??
nie, musisz dawać dzieciece żeby pisało na nich od którego miesiaca są
tu chodzi o brzuszek maleństwaja bymnie ryzykowała

no to tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Jezuuu wszystkie dzidki tak dużo ważą, a mój Maniek tylko 5400 😞 chyba będę ją dokarmiać...

moja taki jest pucek ze ja nie wiem jak ja ją taka na tym cycu uhodowałam. normalnie zuza słąbo przybierała,a to zarłok nieprzecietny, i takie ma udziki ze takie zuzi majteczki od sukienki, na 6-9m sa bardzo obcisłe i az sie gumka na udkach odznacza, wiec nie bede ich kłasc. nie wiem co ta moja taka zarta. a te kasia to na 3 miechy który centyl jest?? nie chce mi sie iusc po ksiazeczke 🙂

Ewcia 25 centyl. A wzrost 97 centyl. Chyba będę jej dawać częściej cycka albo będę ją dokarmiać..

nio to niby rozbieżnosc troche jest. a ona od poczatku była na tym 25 centylu?? bo jak tak to nie ma sie co martwic. z tymi centymetrami to nie da sie tak super zmierzyc wiec nie ma sie co pzrejmowac. a jak waga na tym samym centylu albo na sasiednich jest to jest ok. takze sie nie martw, i ja mysle ze nie ma potrtzeby dokarmiania. moja zuza była najpierw na 3 czy na 10 centylu i nikt mi słowa o doakrmianiu nie powiedział, a ze wzrostem zawsze była wysoko. wiec tak ejst pewnie ok. nie zamartwiaj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Jezuuu wszystkie dzidki tak dużo ważą, a mój Maniek tylko 5400 😞 chyba będę ją dokarmiać...

moja taki jest pucek ze ja nie wiem jak ja ją taka na tym cycu uhodowałam. normalnie zuza słąbo przybierała,a to zarłok nieprzecietny, i takie ma udziki ze takie zuzi majteczki od sukienki, na 6-9m sa bardzo obcisłe i az sie gumka na udkach odznacza, wiec nie bede ich kłasc. nie wiem co ta moja taka zarta. a te kasia to na 3 miechy który centyl jest?? nie chce mi sie iusc po ksiazeczke 🙂

Ewcia 25 centyl. A wzrost 97 centyl. Chyba będę jej dawać częściej cycka albo będę ją dokarmiać..


to chyba coś pojebali na tym mierzeniui warzeniu
bo dziecko moze miec wahania w centylach ale nie takie
weźna jąpostaraj zmierzyć sama, od główki doplecków,staraj siędociałka przycisnąć centymentr,potem sciagnij pampa ipo udku,iostatnie mierzenie na łydce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
mulant napisał(a):
dobra teraz piszę do doświadczonych mamusiów mam dużo pytań
1.czy mogę dawać do picia żywca wodę jeśli tak to ją podgrzać czy taką z butli dać
-ja dajez butli akurat zywca 🙂

2.jak używaĆ CZOPKÓW GLICERYNOWYCH
-jak długokupki nie robi to wkładasz czopka, z tego co pamietam trzymasięje w lodówce zwłaszcza w takie upały 🙂 pół czopa na taka dupke wystarczy

co jest lepsze nurofen czy paracetamol
paracetamol jest przeciwbólowy
nurofen zawieroibuprofen który dodatkowo jest przeciwzaalny
czyli np.bólzeba moze być panadol(paracetamol) ale np. goraczka ch....wi skądto moze być nurofen

co najlepsze na dziąsła ??
jest dużoja użwałam dentinox-maść, camilia- takie jakby zastzrykidopicia, viburcol- czopy w stanach jużmasakrycznych

czy mogę dawać zwykłe soki takie jak pijemy my??tymbark albo inne??
nie, musisz dawać dzieciece żeby pisało na nich od którego miesiaca są
tu chodzi o brzuszek maleństwaja bymnie ryzykowała

no to tyle



o a ja dopiero teraz zobaczyłam ze to glicerynowe czopki, hehe czytanie ze zrozumieniem u mnie szwankuje jak widac.
tak jak sztunia pisze wkłądasz do pupki i zaraz bedzie kupka, ale mi tez meza siostra polecała pół czopka dla malenstwa, to tylki kwestia popchniecia po prostu chyba. on za chwilke cały wyleci po prostu. rzadko kiedy zdaży sie rozpuscic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Jezuuu wszystkie dzidki tak dużo ważą, a mój Maniek tylko 5400 😞 chyba będę ją dokarmiać...


Kasiu a po co
co te matki maja z tym żeby mieć klocki zamiast dzieci
relax i wierz w swoje cycki 🙂


nio włąsnie, Ty zawsze Sztunia napiszesz tak ze nikt nie ma watpliwosci, oklaska łap 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Jezuuu wszystkie dzidki tak dużo ważą, a mój Maniek tylko 5400 😞 chyba będę ją dokarmiać...

moja taki jest pucek ze ja nie wiem jak ja ją taka na tym cycu uhodowałam. normalnie zuza słąbo przybierała,a to zarłok nieprzecietny, i takie ma udziki ze takie zuzi majteczki od sukienki, na 6-9m sa bardzo obcisłe i az sie gumka na udkach odznacza, wiec nie bede ich kłasc. nie wiem co ta moja taka zarta. a te kasia to na 3 miechy który centyl jest?? nie chce mi sie iusc po ksiazeczke 🙂

Ewcia 25 centyl. A wzrost 97 centyl. Chyba będę jej dawać częściej cycka albo będę ją dokarmiać..


to chyba coś pojebali na tym mierzeniui warzeniu
bo dziecko moze miec wahania w centylach ale nie takie
weźna jąpostaraj zmierzyć sama, od główki doplecków,staraj siędociałka przycisnąć centymentr,potem sciagnij pampa ipo udku,iostatnie mierzenie na łydce


sztunia wazenie to raczej oki, ale mierzenie to do bani. widocznie w kazdej przychodni inaczej mierza, a zreszta tym sie nie warto przejmowac. waga jest wazniejsza, byleby dziecko przybierało na wadze i nie spadało czy nie przytyło o dwa centyle do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie wiesz Kasia jak sprawdzac centyle?? wez ksiazeczke to ci wytłumacze.

masz na str 52 mase ciała, na tym małym wykresiku masz miesiace i wage. na osi x bierzesz 3, a na y lecisz te 5,4kg. i wychodzi 25 centyl na tych wykresach.

a wzrost masz na 53, bierzesz na małym x- 3 a na duzym 64 cm i wychodzi 97. tak jest
tylko moze niedokłądnie ma 64cm, choc w sumie moja ma 63 wiec i te 64 moze byc. moja teraz ma wzrost 90 centyl a wage na 75.

Jezu chyba musze isc spac, bo ja czytam ze Ty kasia piszesz ze chyba nie umiesz sie posługiwac tym a chwilke pzred piszesz ze tak wychodzi, czyli sama sprawdziłas,a ja sie rozpisuje i Ci tłumacze. zmeczona główka u mnie chyba ze ja taki sowizdrzał dzis, ale jeszcze mi IQ nie wróciło do mojego stanu po ciązy 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu kochany co ja właśnie przeżyłam. Niunia bawiła się ze mną od 16:30, śmiała, gaduliła. Po 19 przyszedł Łukasz z naszym znajomym Michałem (to były narzeczony mojej Doroty jest). Zalotnica Werka do niego też się chichrała choć go po raz pierwszy widziała, Michał to brunet i jeszcze całą gębę zarośniętą miał (więc wąsy to chyba nie problem ale tym razem o czymś innym). Wykąpaliśmy ją z Łukaszem, Łukasz jak zwykle gdy ja ją ubieram po kąpieli naszykował butlę, spytał czy jeszcze jest do czegoś potrzebny, ja mówię, że nie, wszystko ok, tylko butlę dam i spać, więc wyszedł z Michałem na piwo na osiedle (mój mąż poszedł na piwo to u niego rzadkie zjawisko 😉). No i ja siadam z Nunkiem chcę jej dać butlę, a ona w maksymalny ryk. Ponosiłam, pobujałam, uspokoiłam, znów chcę dać butlę, a ona coraz bardziej się nakręca. Posadziłam ją w foteliku, bo uznałam, że za gorąco, znów daję butlę, pociągnęła może ze 2 razy i znów ryk. Wpadła w taką histerię jak nigdy. Zanosiła się płaczem! Zrobiła się cała czerwona. Nie mogłam jej w ogóle uspokoić. Myślałam, że będę dzwonić do Łukasza by wrócił mi pomóc. W końcu zaczęła mi na rękach usypiać. W ogóle już było widać wcześniej, że jest bardzo zmęczona. Położyłam ją do łóżeczka, ta w ryk dalej. Znów próbuję z butlą, no to ryk jeszcze większy. Dałam spokój z butlą już na dobre, włączyłam pozytywkę i zaczęła się uspokajać i zasypiać. I teraz śpi. Zjadła 60ml podczas całej tej akcji, a wcześniejszy posiłek jadła o 16 i zawsze o tej porze była wygłodzona. Nie wiem czy była już tak maksymalnie zmęczona, że tak się rozpłakała, czy jeść jej się nie chce od upału. Cała się spociłam i przeraziłam. Mam już dosyć tego upału wstrętnego. Już chyba wolę przy dziecku jak jest zimniej. Nawet 15 stopni lepsze od 30.
Nie wiem czy teraz ją wybudzać na papu potem czy czekać aż sama się obudzi? Chyba poczekam, chyba mi z głodu nie umrze co? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...