Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
kika82 napisał(a):
ewcia napisał(a):

gratulacje Kika dla Wikusi, niech zasypia sama, pewnie 🙂
a Ty jak ją karmisz?? cycem?? teraz dopiero jej wprowadzasz ze marchewka z ziemniakiem??


Ewcia, my jeszcze niedawno byłyśmy tylko na piersi, ale przez te małe przyrosty zaczęłyśmy się dokarmiać i teraz wygląda to tak, że po każdym cycu jest butla
lekko nie jest bo ona nie chce pić z butli, dopiero jak przyśnie przy cycu to udaje mi się wcisnąć 😞
i gdzieś od tygodnia wprowadzam jej słoiczki

dzień dobry tak w ogóle 🙂




no tak, jak słabo przybierałą to tzreba było. ale te dziecie cycowe chyba maja taki awers do picia z butli. najpierw tylko cyc wiec sie im wprowadza te picia pózniej i dlatego nie chca, jak juz maja swiadomosc ze to nie cyc.

dzien dobry, u nas juz nocka nie taka piekna jakw czoraj. panna obudziła sie o 3, ale zanim wysadziłam zuzie to usneła znów wiec jej nie brałam do cyca, a potem po 5 wstała. w sumie nie jest źle.
ja znów zasmarkana, nie wiem czy alergia czy choróbsko jakies mnie łapie po tym basenie. nauczyłam sie pływac to tearz odchoruje. ale juz Sinupret maz wiezie z apteki, wiec jakos sie mzoe wykuruje, bo oprócz kranu z nosa nic mi nie jest, nio i głowa boli ale to od kataru 😞
Igusia spi, a maz, zuzia i tesciowa pojechali an zakupy, zebym ja mogła chwilke odziajnac.
u nas z nocy kupa była, znów gestsza i zielona. ale z tymi zielonymi to chyba nie ma co panikowac, jakby długo nie było kupy to by było źle?? chyba sztunia pisała ze u Polci były zielone ale tak jest przy nowych pokarmach. wiec jeszcze poczekamy. dzis wrzuce tej kaszki glutenowej do zupki, dam narazie spokój z kaszka na jeden dzien. dzis warzywka zje...

nio i u nas ostatnie prania i prasowania przed pzredszkolem, i w pon ruszamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Kika jak dajesz słoiczki? Cały czas coś nowego czy na razie jedno warzywko?
Ja będę małej dawać od wtorku razem z glutenem.
Mam zamiar dać marchewkę z jabłkiem i odczekać te kilka dni na reakcję brzuszka.
A Ty codziennie dajesz czy też stopniowo?
Ej a ten gluten to powinnam codziennie dawać? Czy dopiero jak po słoiczkowym żarciu kupka się ureguluje? Bo codziennie to chyba na początek nie będę jej faszerować.
Jestem niewyspana i nie wiem czy piszę składnie 🙂


ja najpierw przywyczaiłam troche do słoiczków i innego zarcia, zeby sie nauczyła jesc i ekscesów brzuszkowych zeby nie było. teraz jak juz w miare szamie to daje ten gluten. powinno sie go Kasia dawac codziennie jak zaczniesz wprowadzac i obserwowac, jak po kilku dniach bedzie ok to dalej jedziesz, jak sluz w kupie czy cos to odtsawic i zrobic pzrerwe. ale jak Twoja Mania kiepsko reagowała nawet an jabłko to najpierw powprowadzaj jakies jedzonko zeby w miare jadłą a potem gluten. ona z cycowych dzieci, a jeszcze nie ma 5 miesiecy an dobre skonczonych wiec powoli. u nas za 2 tyg pół roczku i troche opanowałam jedzenie wiec postanowiłam dac, i ajk narazie chyba w miare ok, kupy sa jak były tylko zielonkawy kolor maja w pieluszce, ale jak wycieram wacikiem to ejst zółte.
bo jak masz ten gluten wprowadzic to ona juz musi troche jesc. bo moja np jak nie zjadłą nawet 30ml kaszki łyzeczka to jak ja bym jej ten gluten pzremyciła, i słoiczkiem pluła, wiec i tak tego glutenu by nie zjadła. chyba ze Marysia cos dobzre toleruje to z tym jej mozesz podawac. ale lepiej poczekaj moze... masz jeszcze czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
ewcia napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Kuźwa Wy to jak się czasem rozgadacie to pół wieczora czytam :P I zapominam.

Buziulki dla Wiki :* Faktycznie, dziś 31 🙂

Ewcia ja też dłuuuugo nie miałam ochoty ale jak już się przełamałam to było fajnie i nawet mi się chce 🙂 Tylko bez oliwki kiepsko jednak.. Nieużywane się odzwyczaja :P

Nie wiem co jeszcze chciałam :]


hehe fiku dobra, tylko o seksie pamietasz 🙂 bo na koncu rozumiem.
a mi sie jakos nie chce, i sie nie zmuszam. zawsze cos mi nie halo, a to to to tamto. teraz mnie napiżdza ta cholerna "8", nie przestaje, albo na apapie jade. i zawsze wieczorem jemy jak dzieci pójda spac czy arbuza czy lody i zaraz jeszcze mi dodatkowo sie rozhuczy ten ząb i nie wyrabiam. sie kłąde nawet spac i usnac nie moge, paranoja... ale juz podgadywałam meza ze pzydałoby sie cos odstresowac, zapomniec ow szytskim... tylko mi to strasznie ciezko przychodzi, a u baby jak łeb zajęty to kiepskowato...
ide do wyrka. moze i tej nocy Iguska zaszaleje i pospi cała nocke. normalnie dzis byłąmw szoku jak wstała o 6:30. tylko znajac zycie jak jutro sobota to obie rano dadza czadu... ale mam spanko, a w niedziele ja wstaje a maz na basen grzeje ponoc, juz sie tak ze mna umawia....
dzis cała szafe zuzy pzrewalałam, wywaliłam wsyztsko zeby zobaczyc jakich ciuszków brakuje do pzredszkola.
ciocia - blizniaczka tesciowej wyszyła ZUZIA G. na reczniczkach i worku na posciel, takze mam z głowy... babcia wszytsko załatwiła, dzis pojechała i ciocia na paplotkach wydziergała, hehe
jeszcze tesciowa mówiła ze posciel zuzi na zmiane kupi... kurde kazdy sie tak tą zuzia i pzredszkolem martwi i pzrejmuje. zobaczymy co to bedzie w pon... dobra bo bania peka od zęba i myslenia... ide spac...dobranocka do juterka mamuski i dzidziuski, spijcie słodko 🙂


Spałam przez ósemkę 13 godzin. Napiżdża mnie inaczej niż zwykle jakby od korzenia. Chyba już się popsuła i pewno nie będą dziąsła wycinać tylko usuną tą ósemkę. Zaleczę stan zapalny na tyle by móc ryja otworzyć, robię prześwietlenie i niech robią co chcą: tną, dłutują, usuwają. Już teraz to mi to lotto tyle się nacierpialam przez ostatnie 6 lat odkąd te zębiska rosną.
Wera anioł spała od 19: 30 do 9 z szybkim papu o 6:30. Wyrabia już coraz dłużej w nocy. Tatuś też anioł mniejszym aniołem się zajął bym mogła spać i nie myśleć o bólu. Mam Ketonal na czarną godzinę, póki co Ibum jeszcze daje radę. Kiedyś jak zaczynała mi rosnąć ta ósemka zrobił się taki stan zapalny, że Ketonal nie działał. Lezałam wtedy w łazience z polikiem przyklejonym do kafelka na podłodze i wyłam. Poród to pikuś.


nio to nieźle, sie mamy z tymi zebami. ja jak wieczorem po tym lodzie ide spac to tez do poduszki przykładam polik i najlepiej zasnac, ale nie raz sie nie daje 😞 ty mzoesz ketonal , ja na apapie jade a to czasami gówno daje 😞 i usunac tez nie moge póki karmie, mecze się dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
bry
pop wyżulił 200 za chrzest 😠
na 10:30 16 września, już na 100%

Wiki była u babci i jak tam usnęła, to już czwartą godzinę śpi, co oni jej zrobili hehe 😜
Piekę parówki z serem i pieczarkami w cieście francuskim 😜



u to niezła stawka u was, jeszcze lepiej niz u nas, ale jednorazowo , pzrezyjecie.
Astra pop?? wy prawosłąwni czy tak napisałas tylko. bo u nas są popi bo połowa białegostoku to prawosławni sa. u was chyba nie ma za bardzo co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztunia no właśnie nie wszędzie, bo to woda musi być cieplejsza i nie może być chlorowana tylko coś tam innego z nią robią. Zapisuję nas na razie na listę gdzie się da, oprócz tego specjalnego basenu dla niemowląt, bo tam w okolicy mam dentystę i jadę tam zawsze samochodem półtorej godziny, a to na 8 trzeba ugh. Wprawdzie rano w sobotę nie będzie takich korków, ale ja pierdzielę jechać tyle na pół godziny zajęć. Na Fali są chociaż 45 minutowe. A u was ile to trwa? I u nas jest od 5 miesięcy. No i trzeba mieć zaświadczenie od pediatry, że nie ma przeciwskazań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
A przy Fali mieszka moja Dorota, więc bedziemy jej robić najazd Tatarów po basenie i przestanie wreszcie miungwić, że za mało ją odwiedzam sesesese 😎


hehe przyjemne z pozytecznym 🙂 i wilk syty i owca cała 🙂
u nas ten basen co ja chodze to pływalnia rodzinna ale nie ma takich zajec dla maluszków 😞
jest ponoc jedno miejsce w ponad 300 000 miescie i miejsc nie ma. a pływalni chyba 5 😞
widac na wschód moda nie dotarła 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):

u to niezła stawka u was, jeszcze lepiej niz u nas, ale jednorazowo , pzrezyjecie.
Astra pop?? wy prawosłąwni czy tak napisałas tylko. bo u nas są popi bo połowa białegostoku to prawosławni sa. u was chyba nie ma za bardzo co??

Oni dla mnie to wszyscy popy i przebierańce, łase na kasę dziady 😠 nienawidzę tych ich tłustych, czerwonych, trzęsących się polików, delikatnych łapeczek i mord jebiących czosnkiem. AAaaargh 😠 nigdy więcej.
On jeszcze bezczelnie powiedział,ze zna naszą rodzinę i dlatego "tylko 200". Bo teściu w radzie parafialnej. 350 by pyknęło jak nic.

Lady, szkoda,że tak daleko od Uniejowa mieszkasz, mój mąż jeździ z małym na termy, tam woda naturalnie cieplutka 🙂 i super jest dla takich większych dzieci, a w przyszłym roku będzie dla maluchów udostępniony basen, to wtedy dopiero się zapiszemy i bedziemy jeździć. Bo u nas zrobili nawiert do wód termalnych, ale skończyły się środki z UE, baseny są, ale niekryte, ciepła woda, a ludzi kurwa jakby się wściekli i jeden syf 😠
Basen jak na razie ma tylko fundamenty, za rok ma być gotowy i tez mają byc zajęcia dla maleństw.

Roboty nad "przeprowadzką" ciąg dalszy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek mały osrał mi leżeczek
nie chce sam spać moja wina nauczyłam go tego więc terror trzeba zniwelować a co dam radę
we wtorek na szczepienie wrrr boje się 🥴 🥴
mały spał mi 20 minut ale po walcze 3 godzinnej żeby sam spał więc maruda z niego dwa słoiczki zjedzone łoooo
bo te duże zabrakło i jagnięcina z kaszą zjedzona he he smakowała a teraz zaraz będzie banan z jabłkiem ale ze słoika bo mi się nie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale tu cisza... weekend jak zwykle...
ja dalej zasmarkana, czy to alergia czy choroba. zuza z tata i sasiadami pojechała do naszego miejskiego Zoo misia zobaczyc, bo mamy drugiego, z wawy pozyskanego. a ja z Iguska w domku.
dałam jej jabłka polizac, zabrałam - ryk, starłam na tarce wsuwała, jak sie skonczyło znów ryk, i ukroiłam od siebie troche i ssała, cały sok wypiła, hehe takie najlepsze. tylko ciekawe czy brzusio wytrzyma, jeszcze surowego nei dawałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe smiac mi sie chce z tej mojej niuni: lezy na boku, tzn tak nogi ma do siedzenia i podparta na rekach, potem sie obsuwa i na łokciu jednym podpiera i piłeczka taka z kolcami sie bawi, to łapką rusza, to chwycic próbuje, potem do buzi pcha.... az mi sie skojarzyło jak sie pieski bawią takimi rzeczami, hehe i taki dzwiek takiej omykającej sie gumy... hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprosiliśmy resztę gości
część roboty w domu odwalona
jutro jadę do mamy na obiad
boli mnie głowa
Wika nadaje, wyszła połowa drugiej dolnej jedynki
jakoś tak dziwnie jej ta jedynka idzie, reszta się nie może przebić
nie chce jesc i marudzi, a dziąselko podbiegło krwią
chyba od tego gryzienia wszystkiego

padam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patrze astra ze u Ciebie to samo co u mnie, tez mi teraz zasneła, pierwszy raz o takiej porze, i pewnie cały rytuał szlag trafił, teraz sie rozreguluje, ale az mi jej szkoda było tak sie meczyła biedak teraz z tym snem, zasnac nie mogła, a zdrowo ją wymeczyłam. pzrewalałysmy sie obie na dywanie i kołderce podłogowej, podnosiłam ja do góry, chichałysmy sie, turlałysmy, buziałysmy, normalnie pzrewalanie po całym salonie. podobało jej sie ale potem juz zmeczona nie mogła zasnac. nio ale obudzimy ja ok 20 na kapanie i mzoe jeszcze zasnie na dobre. dzis w dzien nie dawałam kaszki, gluten poszedł do zupki, wiec miałam w zamiarze dac jej pzred kąpaniem i przed cycem na spanko. ciekawe czy by pzrespała noc na tej kaszce. w sumie jej niewiele ale zawsze by mleczko z piersi z deka zagesciło. bo ona zjada kaszki na 30-50ml wody, wiecej nie zje. nio pomysle. moze juz jej katowac nie bede jak i tak sie rozregulowała. zreszta ja nie wiem, ale odkad ten gluten to jakos duzo spi. Moze on tak działac usypiająco?? juz mi nawet 3-4h dziennie nie spała , jednorazowo ostatnio, tylko ranoz godzinka dwie, i potem juz sen nocny,a teraz tak kima w sumie krócej ale kilka razy w ciagu dnia. cos nie halo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spacerek udany 🙂
nogi mi do dupy wchodza
gotuje kompot z jablek,sliwek i brzoskwin

wychdzi nam lewa dolna jedynka.....juz kropeczka jest
niech sie szybko przebija,bo tak go meczy

Ku.........3 raz gryzak z jablkiem wywalil na ziemie.......koniec!On to chyba specjalnie robi

Idziemy si ekapac ,bo znowu mamy kupe 😮Juz chyba 3 dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstała
marudzi
czas na kąpanie 🙃

dalam dziś pierwszy raz mleczną kaszkę mannę z bobovity, tzn wprowadzam tak jak bartkowi, na 150ml robię kaszkę mleczno-ryżową z 3 łyżek i dodaję 1 łyżkę tej manny.
Zobaczymy jak będzie.
w razie dobrej reakcji mam plan dać jutro rosołek drobiowy z manną, bo mam kilka słoiczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Spacerek udany 🙂
nogi mi do dupy wchodza
gotuje kompot z jablek,sliwek i brzoskwin

wychdzi nam lewa dolna jedynka.....juz kropeczka jest
niech sie szybko przebija,bo tak go meczy

Ku.........3 raz gryzak z jablkiem wywalil na ziemie.......koniec!On to chyba specjalnie robi

Idziemy si ekapac ,bo znowu mamy kupe 😮Juz chyba 3 dzisiaj.


a moja dzis po tym glkutenie zrobiła póki co jedna, tylko po spaniu. A TY Izu dawałas juz gluten czy on tak źle reaguje na wszytsko ze nie próbujesz narazie??
ja to mam krecka bo niby pisza ze dla dzieci cycowych juz w 5 mozna ,a nie pozniej niz w 6, i ze lepiej jak mama karmi piersia ze mniejsze ryzyko celiakli. i tak wprowadzam powoli od 2 dni, zeby wprowadzic juz i zaobserowawac jak reaguje zanim pojde do pracy.

a wiecie dzis znów czytałam ze dziecko źle reaguje na gluten majac biegunke, jak robi kupkę rzadko ejst ok. ja pamietam ze zuzia chyba w wieku pół roczku to robiła jedna na 3 dni, mzoe tez po glutenie, nie wiem. a wy znów pisałyscie ze jak zatwardza to ejst źle. kurde...jaka prawda??

a z wywalaniem gryzaka to tez mzoe byc tak ze juz wszedłw ten wiek, bo dzieci w 6-7 miesiacu lubia sie tak bawic, ze wywalaja gzrechotki z wózka podczas spacerku, pamietam jak zuzia w kosciele rzucała a ludzie sie schylali podawac, i miała ubaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
wstała
marudzi
czas na kąpanie 🙃

dalam dziś pierwszy raz mleczną kaszkę mannę z bobovity, tzn wprowadzam tak jak bartkowi, na 150ml robię kaszkę mleczno-ryżową z 3 łyżek i dodaję 1 łyżkę tej manny.
Zobaczymy jak będzie.
w razie dobrej reakcji mam plan dać jutro rosołek drobiowy z manną, bo mam kilka słoiczków.


ja tak dawałam astra Zuzi tez, juz jak dobzre kasze szamała, wiec zjadała spokojnie te 150ml. a ze niunia nie zje tyle tylko 30-50ml to ja dodaje tak z pół małej łyzeczki do kaszki, albo dzis do połowy słoiczka dałam. nie wiem juz jak z tym glutenem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kika82 napisał(a):
moja też już śpi 🙂

Ewcia a Ty dajesz tą kaszkę manną z nestle czy jaką?


ja daje mleczną kaszkę manna z bobovity, bo taka miałam w domku, zuzi jeszcze daje. i albo daje do zupki, albo do kaszki mleczno-ryzowej jabłkowej (akurat mam otwartą z nestle chyba).

nie wiem czy mała budzic, bo jak wpadła juz w nocny sen?? a gdzie kąpanie?? nie było dzis jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Robie przerwe z glutenem,bo z kupa ciezko............jest na raty i z mega wysilkiem.
Zobaczymy jak bedziemy jesc bez kaszki jabłko czy nadal tak bedzie.
Bo dzisiaj ,az mi go szkoda było.
NIby kupki sa,ale w malej ilosci.Zawsze byl pampers pelny raz dziennie,albo raz na pare dni.
Z Alanem to roznie bywa.


Dzisiaj postanowilismy z mezem,ze Niko idzie na badania....krew,mocz i kał.
On jest taki chudy,ze dzisiaj nawet szwagier si ezapytal czy Niko jest zdrowy 😮
Nie moge na niego patrzec jak jest goly......widac kosci biodrowe...anatomie czlowieka mozna sie uczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...