Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
heja 🙂

a ja od rana "łapałam" moczyk 😜 nie było tak źle tzn wszystko trafiło do woreczka ale zaledwie 5ml mam nadzieję że nie za mało..

Rosi też mam nadzieję że to nic poważnego i tego sie trzymam 🙂 wyciskana za bardzo nie była bo krew pobierana była z żyły ale wczoraj pediatra powiedziała że to może od ulewania i przepisała debridat, a Ty coś dajesz Zojce na to ulewanie?

Ania to dobrze że masz oparcie w męzu i że staje po Twojej stronie 🙂 ale ja bym chyba nie wytrzymała, oklask dla Ciebie za anielską cierpliwość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka my też jeszcze nie zaszczepieni bo nie ma mojej szczepionki w aptekach..

Ilka jak Ci sie udalo zdobyć tą szczepionkę 5w1?

Ja planuję szczepić na wszystko 😁 pneumokoki, rotawirusy, meningokogi i co sie jeszcze nawinie 😁 a to dlatego że planujemy Małą dosyć szybko wysłać do żłobka ale zapomniałam wczoraj pogadać z pediatrą na ten temat co, kiedy i jak 😮

Kinia niech Jaś troche tego przybrania na wadze odda Kornelce 😉 😜 😁 super chłopak rośnie jak na drożdżach! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Domi super że Filipkowi już brzuszek nie dokucza 🙂 a podajesz dalej ten delicol? ja dziś kupiłam i będę jej aplikować i może za 2-3 dni też spróbuję już coś wprowadzić.. może masło? 😁 bo mleka sie boje.. 🤨 do kawy dolewam sobie taki napój sojowy zwykły albo waniliowy smakuje prawie jak mleko 🙂

A i Kornelka też waży 4900g a jest miesiąc starsza.. 😮 to dopiero kurczak! muszę ją dotuczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monkado chętnie się podzielimy bo niedługo nie będę miała siły nosić tego Kloca 😁 😁

Domi Jasiu miał dużą wagę urodzeniową więc dlatego też taki duży.. No ale to jak przybiera to rzeczywiście szok, doktorka pytała czy na pewno na samej piersi jest 😁 😁 No cóż, mam jednego Synusia kruszynkę to drugi musi nadrabiać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie 😉

Kinia waga Jasia powalajaca 😉 chlop z niego rosnie 😉

ania twoja tesciowa-brak slow, jak ja sie ciesze, ze nikt mi nad glowa nie stoi I gada ufff...

Moja mala dala mi wczoraj popalic zasnela dopiero po 2 :/ zasypiala wczesniej na 10-20 min i budzila sie z placzem i tak wkolko i niewiem co jej bylo 😞 ale mialam moment, ze sie na nia wydarlam zeby juz spac poszla. 😞 a pozniej razem z nia plakalam. Az mi glupio pozniej bylo i mialam wyzuty sumienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja regularnie nie podaje juz nic.....przez ostatni tydzien raz podalam te tabletki o ktorycg pisalam bo sie prezyl i plakal a tak odpukac nic wiecej.....teraz moj kurczak spi mi na brzuszku a ja nie mam sumienia go polozyc do luzeczka bo sie za raz obudzi....tak wiec sobie oboje lezymy a obiad moze sie san ugotuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado ja delicolu nie podawalam w ogole ja mialam espumisan i lefax takie krople i podawalam je co 4 godz przed jedzeniemi na lyzece bezposrednio do buzki filipowi smakowaly a ze byl glodny to polykal bez problemu ,obserwowalam kiedy dziecko ma kolki i wyszlo mi ze popoludniami to dawalam tylko popoludniu....a teraz juz jest spoluj i przy kazdym przewijaniu robie z nim rowerek tak ok 5 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Wczoraj mieliśmy Armagedon, Jaś po kąpieli tak się darł, że aż siniał i nie mógł oddechu złapać 😮 Za nic w świecie nie dał się ubrać...Jakieś pół godziny nosiliśmy go owiniętego na rękach, jak się trochę uspokoił to ubieraliśmy na raty, najpierw kaftanik, później ryk, później dał w krzyku zapiąć ten kaftanik i tak w koło. Ja nie mam pojęcia co Mu sie stało, ale jak dziś też tak będzie to chyba się załamię. Dobrze ze mąż jest, bo sama chyba nie odważyłabym się kąpać.

Monkado ja nie kupowałam w aptece szczepionki, u mnie jest tak że szczepionki są w przychodni, idę mówię, którą chcę szczepić, płacę i już 🙂

Dziewczyny jak Wasze Maluszki wymiotują i dużo ulewają, to polecam syrop, który Jaś dostał przeciwrefluksowy - Gastrotus Baby. Można go kupić bez recepty, nam pomógł. Miałam go podawać po każdym posiłku 2,5ml, ale ja podawałąm po więszym posiłku (nie takim 5 minutowym, tylko jak widziałam że pojadł więcej) przez 3 dni. Podawałam go strzykawką, bo łyżeczką nie szło, Jaś wypluwał a raz bardzo mocno się zakrztusił. Teraz też zdarza się że uleje, albo nawet zwymiotuje ale to nie są takie ilości jak kiedyś.

Ania współczuję Teściowej, chodź wysadzimy moją i Twoją w kosmos 😁 Ja o swojej nic nie piszę, bo szkoda mi nerwów psuć. Wiecie, ja tak ostro kłócę się z mężem właśnie o nią. Bo on wymyślił, że mamusia będzie w zimie z nami mieszkała a ja jak o tym pomyśle to krew mnie zalewa. Powód jest taki, że nie chce jej się węgla sobie w zimie nosić, tylko udaje że siły nie ma a babsko takie że mnie trzy razy by przerzuciła przez ramię 😠 😠 Obiecałam mu ze jak ją zwiezie, to ja się wyprowadzam i słowa dotrzymam.

Kinia Twój Jaś w kategorii wagowej jest na pierwszym miejscu 😁 😉

My szczepimy tylko na to co obowiązkowe, na pneumo i rota nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuski 🙂 ja padam na pysk... od rana latam po ZUSach, pracach poprawiam zaświadczenia do MOPSu i w końcu mam wszystkie dokumenty...

Współczuje Wam z bolącymi brzuszkami 😞 My na szczęście ten etap mamy za sobą Kajcia ładnie robi kupki bez bolącego brzuszka dużo baczków puszcza... a dzisiaj mi po raz pierwszy tak dużo ulała i zaczynam się już bać po tym co piszecie 🥴 i to z jednego karmienia dwa eazy duzo ulała 😞...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
Buziaczek dla Kajci z okazji drugiej miesięcznicy 😘
Dziękujemy 😘 jejku jak ten czas szybko płynie...

W piątek jak bęędzie znośnie to jadę z siostrą i jej córką do ZOO no u z Kajcią 🙂ona jest taka kochana grzeczniusia mało płaczliwa dużo sę uśmiecha lubi jak z nią gugam i w tedy od razu się chichra 🙂 a powiedzcie Wasze dzieciaczki śmieją się już zgłosem czy tylko samymi ięsniami 🙂 bo moja jeszcze bez głosu ale tak ślicznie w tedy wygląda że mogła bym ją schrupać 🙂
aaa ja delicol dawałam na plastikowej łyżeczce bezpośrednio do buziala przed karmieniem a że słodkie to mała chętnie połykała aż się oblizywała a teraz jej nic nie daje.

Dziewczyny współczuje Wam takich ścisłych diet ja już prawie wszystko jem po za kapucha i smażonym... ciasto orzechowe jadłam, ziemniaczki (tez cukierni) też i małej nic a nic, po tiramisu też jej nic nie było sałatka gyros, no na chrzcinach praktycznie wszystko jadłam po za kalafiorem i alkoholem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiala Kornelka śmieje sie już z głosem, jest przy tym boska 😁

W sumie ja jem już prawie wszystko łącznie ze smażonymi kotletami czy plackami ziemniaczanymi problemem jest tylko nabiał czyli wszelkie ciasta, ciastka i ciasteczka odpadają 😞 no i inne desery też- naleśniki, lody, budynie ale za to nadrabiam galaretką i kisielem 😁 no i unikam też wzdymających produktów- kapuchy, kalafiora itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gratulacje dla kajki 😘
i zeby wszystkie problemy z brzuszkami poszły precz 😠
u Antosia były bóle brzuszka jakies dwa tygodnie, ale to nie były kolki, dawałam ss, juz od tygodnia nic nie daje i jest spoko. tak jak agatka często pomagam małemu, przyciagam kolanka razem z nim do brzuszka i zaraz jest kupka 😁
...i juz nie wiem co miałam pisac i odpisac
aaa tesciowe na księżyc 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂

Widzę ze jest więcej chętnych na wycieczkę po księżycu 😁 😁 Zapraszamy, bilety w jedną stronę sponsorują Synowe 😁 😁

Kasia buziaki dla Kajki 😘

Jasiu też już zaczyna śmiac się głośno, w ogóle to cały czas coś tam sobie mruczy i ze mną rozmawia. teraz leży na macie, jak co rano ma pół godziny zabawy ze sobą a ja mam pół godziny dla siebie 😉 i tylko słyszę "yyy", "guu" "buu" 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...