Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam mamusie 😉
My mamy Tate w domu haha i jeszcze jego ciotka dzis z jego mama przyszla my w pizamach burdel w domu, Bo wczoraj mielismy kolacje we dwoje i juz mi sie niechcialo sprzatac w nocy i szklanki talerze brudne na stole, jak przyszly to niewiedzialam co robic sprzatac , przebrac sie jeszcze psa szybko zamknac do pokoju bo on jak widzi ludzi to skacze na 2m 😁

Zabawki fajne ja to niewiem co kupic mam taki dylemat, chce kupic cos czym sie bedzie bawic itd
Tosia ta zebra do skakania jest super moje brata Cora ma szaleje jak glupia na niej tylko ze ona ma 1,5roku. Wiec moze na roczek bedzie dobra hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

My tez dziś mamy tatę w domu i odpoczywam 🙂

My kapiemy się w Hippie albo nivea a oliwkujemy (ale nie codziennie) bambino albo linomagiem.

Zabawki fajne, trochę drogie no ale fisher tak ma. Dzięki za pomysły, może coś od Was ściągnę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiala witaj z powrotem 🙂 Ostatnio gadam z m a on nie lubi Krakowa ze względu na to że Legia nie lubi się z Wisłą ( co za głupota, no ale cóż ...facet) i ja do niego tekst "Nie lubisz to polubisz" a on "dlaczego?", ja: "bo Jaś ma tam Narzeczoną", on"Co???" ja"no tak, nazywa się Kaja, kiedyś ją poznasz. pokażę Ci na zdjęciu...jak zasłużysz" 😁 😁 😁"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
halo 🙂

my sie kąpiemy w oliatum lub emolium i nie mamy problemów skórkowych ale nie smaruję ją później żadnym kremem ani oliwką 🤔 a trzeba? 🤨 myślałam że samo emolium wystarczy..

a u nas wczoraj obiad super, nawet teściowa bardzo mnie nie wkurzała (oczywiście tekst o tym że ciasto za tłuste musiał być ale już nie zwracam uwagi na takie rzeczy 😜 ), poza tym wszystkim jedzonko smakowało no a później poszliśmy na balety, wyskakałam sie, wytańczyłam i wróciłam do domu przed 1 a M jeszcze został
I wykorzystaliśmy to że pogoda w miarę i poszliśmy całą trójeczką do Kościoła a że mamy taki malutki to sie okazało że nie zmieścimy sie do środka wiec staliśmy na zewnątrz, dobrze że Małą dobrze opatuliłam to nie zmarzła na szczęście ale chyba znowu ksiądz diabełka z niej wypędził bo zasnęła w drodze czyli przed 12 a obudziła sie o 15 🙂 dzięki temu mogliśmy po powrocie spokojnie z Mężem film oglądnąć 🙂

Kasiala ja też straaaaaszny łakomczuch jestem ☺️ jem non sto jakieś słodycze, tylko ten fitnes mnie jeszcze ratuje że jeszcze mieszczę sie w drzwiach 😁

i dzięki dziewczyny za pomysły na prezent, za chwilkę wszystkie przeglądnę i na pewno coś z tego wybiorę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
u nas nocka super usnęła o 0.30, a od 3 do 5 bawiłyśmy się misiami w dom 🙂
później usnęła, wstała na cycusia o 7 i spałyśmy do 10 🙂
Byliśmy dzisiaj w realu i oglądaliśmy zabawki, ale tego jest 🙂 a ceny 🤪 normalnie trzeba jakiś bank obrabowac żeby zabawki kupowac 🙂
Ten dinuś obłędny, zaczynam na niego odkładac 😁
My zabawki typu mata, skoczek, chodzik, huśtawka mamy od mojej siostry, a Adasiowi w sumie to i tak ja to kupowałam 🙂 ale wtedy było więcej kasy. Kupiliśmy też krzesełko do karmienia to i ten wydatek odpada 🙂 A ja się dzisiaj lalek i koników naoglądałam, ale na to jeszcze czas.
Kupiliśmy tylko grzechotkę kolejną, no ale to tylko 8 zł.

Monkado Kornelka cudowna 🙂 mąż jak ją zobaczył na tym pierwszym zdjęciu to mówi ale podobna do Kamilki 😁 no tylko te groszki to jakoś blado wyglądają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u nas tez niedziela mija spokojnie.tak czytam co wy uzywacie do kapieli w sumi to ja to samo tak wiec nie wiem co robie zle i przeciez tez kapiecie co dziennie 🥴 🥴dzis musze go wykapac bo mu sie strasznie ulalo i smierdoli troszke a mialm jeszcze pare dni go przetrzymac.
Monkado super ze impreza udana a Kornelka poprostu cudan 😘 😘 😘 😘buziak dla niej.o moj wlasnie sie obudzil i to z wielkim krzykiem 😲 😲 😲
pomysly na prezenty super 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u nas niedziela minela spokojnie niestety bez meza od 14 😞
do 14maly z tata siedzial duzo ja gotowalam. potem zostalam w domu sama z Olimi siostra wiec poszlysmy na spacerek bo bylo superasnie i kupilam sobie pojemniki na mleko zeby moric z aventa (normalnie 10szt ponad 60zl) zaplacilam 58 zl - 10% rabat wiec sie opylalo i kupilam jeszce Oliemu 2 smoczki do butelek avent po 3 mies i skareeptki i gryzak.
dzis masowalam mu dziaselka taka specjalan szczoteczka co zakupialm w uk jeszce i jaki byl szcesliwy, wiec chyba cos jest na rzeczy 😁. no i jak wrocilysmy do domu to poszlalelismy ubralam go w tygryskowe ubarnko 😁 bo wczoraj dostalam 1 torbe od kuzynki i druga odkupilam za 50zl od znajomej. porobilysmy sobie fotoski z maluchem 😁
potem wykapalysmy go i spi ,cos neispokojnie bo sie wierci ale moze zaraz usnie trado. i ide zaraz cos zjesc i czekam namezula..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hahahahahaha 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Ilka ale się uśmiałam z narzeczonej Jasiowej a raczej z tego jak to mężulcowi opowiedziałaś hahaha jak zasłuży 😁 😁 😁 a co do klubu to mój tez nie lubi Wisły bo jest za Cracovią 😁 😁 😁 😁 ale z Legią też chyba się nie lubią 😁 😁 😁 😁

Moja Kajucha też dzisiaj nie w sosie na spacwru dała takiego czadu że wracałam na pełnym gazie do domu nawet cyca na polu wyciągłam ale nic to nie dało ehhh usypianie też było takie że zanęła jak sę już zmęczyła płaczem... jejku jak wy to robicie ze Wasze dzici zasypiają same w łóżeczku a nie na rękach? ja moją odkładam jak spi a jak dotknie łóżeczka to się od razu budzi i ryk i od nowa i czasem z 5 razy tak robię... a dzisiaj postanowiłam ze nie będzie rączek i przetrzymałam ją w łóżeczku i serce mi pękało jak ona płakała ale nie wzięłam jej...czujęsię okropnie 😞 do tego M mnie wkurza wiecie ja nie mogę się np zdrzemnąć popołudniu czy odpoczać bo on nie pójdzie z dziekciemdo drugiego pokoju czy nei wyjdzie z nią na spacer sam ja ciągle zajmuję się dzieckiem i jedynym moim odpoczynkiem to jest czas jak sie kąpie rozumiecie to powoli zaczyna mnie straszne męczyć... ale on prblemu nie widzi 😞 nie powiem bo przewinie Kajuchę ubierze na sapcer ale zeby nawet z Nami wyszedł to już nie pamiętam kiedy to było 😞 on w tedy ma czas dla siebie ja nawet jak jadę na zakupy to jadę z kają i on ma w tedy wolne... sory za smęt....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania no właśnie też zauważyłam że coś te grochy niewyraźne na pierwszym zdjęciu dlatego wrzuciłam drugie 😜 😁 a i pragnę sobie zauważyć że rajstopki też są w grochy 😁

uciekam bo jutro rano pobudka- idziemy do lekarza nr 1 może czegoś sie dowiemy.. 🤨

miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A! Kasiala u nas jest podobnie z zasypianiem 😞 od paru dni zasypia cudownie tyle że... w wózku 😮 nie jestem w stanie jej nauczyć zasypiania w łóżeczku i choć zasypianie w wózku mnie jakoś nie do końca satysfakcjonuje to jednak lepiej tak niż na rękach które mi powoli odpadają.. może spróbuj też właśnie w wózku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiala ja już dziś miałam kryzys, ze względu na nieprzerwane samodzielne zajmowanie sie Sebkiem.. bo niby mój mąż wczoraj cały dzień był w domu, ale był zajety szafą:/ i nawet wykąpać małego nie chciał.. i dziś już musiałam wyjść na godzinkę z domu bo nie miałam już sił.. zwłaszcza ze mały dziś taki był marudny..
Oj ciężko tak non stop na najwyższych obrotach i z nocką nieprzespaną.
ja padam.. życzę dobrej nocy. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Morskooka ja nie pomogę bo u nas skóra czyściutka.
A my się próbujemy uśpic 🙂 mnie to wychodzi całkiem nieźle, oczy mi się zamykają a Kamilka tradycyjnie, nic z tego 🙂
Mała na rękach jeszcze mi nie usnęła, za bardzo ciekawa jest świata, a jakie uśmiechy do mnie strzela jak jej śpiewam 🙂 w łóżeczku usnęła raz 🤪 a usypia przy cycku 😞 odkładam ją do łóżeczka i tak kilka razy i w końcu usypia na dobre.
Teraz leży obok na kanapie i uśmiechy strzela co na nią spojrzę.

Kolorowych 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale wątpię zebys od zwykłych pediatrów się czegos blizej dowiedziała,bo oni nie zabardzo potrafia interpretowac zmiany. najlepiej idz do alergologa- dermatologa, bo jesli to nie skaza to ci powie co to.
a zwykły lekarz to ci albo od razu zawyrokuje skazę, albo odwrotnie, ze problemu nie ma i tylko sucha skóra, bo oni znaja tylko dwie jednostki chorobowe skaza albo brak skazy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
trzeba wyeliminować nabiał po prostu, ale jak Sebek ma tylko nieduże zmiany skórne, np. tylko na policzkach i nic się wiecej nie dzieje, to nie ma co panikować, jezeli w ogóle to skaza to ogranicz nabiał i sprawdzaj, ale jak twój mały je przeciez juz marchewkę to może ona równie dobrze uczulać, musisz popróbować
ale mówie, jak to są nieduże zmiany skórne i np. po marchwi akurat to musisz poprostu przeczekać i dac znowu za ok. 2 tygodnie i czekać
u mnie była gorsza sytuacja bo mały reaguje alergicznie z przewodu pokarmowego, miał biegunkę ze sluzem i 2 razy smóżki krwi, teraz jest dobrze, ale np .nam bebilon pepti ten dla alergików nie pomógł bo tam jest laktoza dopiero nutramigen bez laktozy, takze mały ma podejrzenie uczulenia na białko i jeszcze cukier mleczny, a zmiany skórne były tak duze ze przez 2 tyg. wyglądał jakby sie poparzył na całym ciele i jeszcze wyprysk który się przerodził w taka skorupe jak ciemieniucha

tak że jak tych krostek jest nie duzo i sie nie powiększają to spróbuj czegos mu nie dawac i obserwuj, a jak cię bardzo niepokoja to idz do alergologa bo to moga być różne rzeczy, może mieć też AZS- atopowe zapalenie skóry ale bez alergii pokarmowej, no to musi sprawdzic specjalista
a moze to po prostu chwilowe, jakas reakcja na suche powietrze np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Ula!! 😘 No u nas tylko na skórze widac, ale to może rzeczywiscie moja wina, bo ja ostatnio i miód i cytryne i masło zaczełam konsumowac...wczesniej tego nie jadłam i nie miał takich problemów,a jak czytam to to własnie moze powodowac ta skaze..
Dobrze ze u Was sie poprawiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...