Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry, ale się dziś nie wyspałam i do tego wstałam z konkretnym bólem głowy...

Morskooka u nas też były bardzo duże zmiany skórne jak Staś skończył miesiąc, z buzi miał jedną wielką sieczkę, okropnie wyglądał. Utrzymywało się to ok miesiąca, do tej pory nie wiem co to było, choć wg pediatry ŁZS. Później jeszcze pojawiały się takie szorstkie place koło łokci,pod pachami,na nadgarstkach... Teraz na szczęście już mamy spokój, choć co jakiś czas pojawi mu się szorstka skóra na policzkach. Nowa lekarka kazała obserwować bo jak się to będzie pogłębiać to jest to skaza białkowa. Na razie jest wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
ula tak czytam co napisalas i tak mysle ze moj tez moze miec te zmiany skorne na tle alergii, ale tak jak mowisz normalny lekarz to tylko strwierdzil ze ma sucha skure i ze mam ograniczyc kapiele juz sama nie wiem bo brzuszek, plecki i raczki suche i czerwone i do teho jesze pod szyja...czasami to mi sie plakac chce jak na niego patrze i nie wiem jak mu moge pomoc....
a dzis przeszedl samego siebie....pewnie to znacie umylam go rano i wystroilam i slysze kupa idzie ..super czyli caly do przebrania bo kupa byla na plecach...ok mycie i ubieranie ledwo skonczylam ulalo mu sie czyli znowu przebieranie ubrlam go i co tak znowu mu sie ulalo 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry, witam się wyspana 🙂
Mała usnęła o 23 i spała do 4, pojadła o 5 usnęła i wstałyśmy o 9 🙂
No i ja jestem wyspana a w prawym cycku zastój 😞 ale zaraz będzie pora do niego dostawic to mam nadzieję że Kamilka ściągnie, mój laktatorek, bo męża to już nie dopuszczę 😁
Wczoraj kupiłam kolejne grochy dla Kamilki 😁

I wiecie kupiłam małej ten kożuszek, buciki i opaskę na chrzest i zalecają płacenie przez payu że szybko to zapłaciłam a ludzie dalej nie mają pieniędzy, a mój bank już zrealizował 😠
I boję się że nie przyjdą mi te rzeczy do piątku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie,

ja dziś z samego rana zepsułam sobie humor. Ocknęłam się że skończył mi się macierzynski 😞 😞 A do pracy nie chcę wracać, tym bardziej ze nie mam gdzie i do czego:/ Nie wiem jak teraz będzie u nas z finansami...

Jaś jeszcze sobie śpi. Obudził się o 6.50 i do 8.30 pobawił i dalej śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Domi współczuję, u nas na szczęście ulewanie skończyło się jakieś 3 tygodnie temu i nawet materac mamy już na płasko.
A kupa była ostatnio w sobotę, u nas to pierwszy raz taka przerwa, ale na razie mała pogodna, czyli ok. może dzisiaj będzie.

No dziewczynki meldowac się po weekendzie 😁
Tak sobie ostatnio myślałam, że teraz co rano piszemy sobie jaka nocka była, a za 18 lat 🤪 będziemy pisac o której nasze dzieciaczki wróciły w nocy do domu? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_p napisał(a):
Dzień dobry, witam się wyspana 🙂
Mała usnęła o 23 i spała do 4, pojadła o 5 usnęła i wstałyśmy o 9 🙂
No i ja jestem wyspana a w prawym cycku zastój 😞 ale zaraz będzie pora do niego dostawic to mam nadzieję że Kamilka ściągnie, mój laktatorek, bo męża to już nie dopuszczę 😁
Wczoraj kupiłam kolejne grochy dla Kamilki 😁

I wiecie kupiłam małej ten kożuszek, buciki i opaskę na chrzest i zalecają płacenie przez payu że szybko to zapłaciłam a ludzie dalej nie mają pieniędzy, a mój bank już zrealizował 😠
I boję się że nie przyjdą mi te rzeczy do piątku 😞
Aniu ja zawsze płacę przez PayU i nigdy nie było problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_p napisał(a):
Dzień dobry, witam się wyspana 🙂
Mała usnęła o 23 i spała do 4, pojadła o 5 usnęła i wstałyśmy o 9 🙂
No i ja jestem wyspana a w prawym cycku zastój 😞 ale zaraz będzie pora do niego dostawic to mam nadzieję że Kamilka ściągnie, mój laktatorek, bo męża to już nie dopuszczę 😁
Wczoraj kupiłam kolejne grochy dla Kamilki 😁

I wiecie kupiłam małej ten kożuszek, buciki i opaskę na chrzest i zalecają płacenie przez payu że szybko to zapłaciłam a ludzie dalej nie mają pieniędzy, a mój bank już zrealizował 😠
I boję się że nie przyjdą mi te rzeczy do piątku 😞

oj Ania tam mają jakis cyrk z tym PayU, dziewczyna kupiła ode mnie rzeczy i czekałysmy 5 dni az sie wpłata u mnie zaksięguje, ona do nich dzwoniła i laska jej powiedziała ze maja jakies problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejcia 😘
Witam się i zbieram na spacer, bo marudka się włącza 🙂
Jest brzydko okropnie, no ale nie pada więc lecimy w długą 🙂
Później muszę wyskoczyc do H&Mu po body na krótki 🥴
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
halo 🙂

Ania super że sie w końcu wyspałaś! buziak dla Kamilki 😘
może zadzwoń do tego payU i zapytaj co i jak to przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz.. a może dało by sie anulować tą płatność przez payU tzn niech Ci odeślą kasę a Ty zapłać bezpośrednio kobiecie?

Ilka tak jak Ania pisze- musisz napisać podanie do pracodawcy o dodatkowe 4tyg macierzyńskiego- zawsze to troche kasy.. 🙂

Morskooka ja w kwestii uczulenia raczej nie pomogę chociaż Kornelce też zrobił sie taki czerwony placek z krostkami na zgięciu kolana ale doktorka stwierdziła że to po prostu odparzenie..

a my już po lekarzu, wyniki badań są w normie, vitD nie jest przekroczona pomimo podawania 4-krotnej dawki stąd wniosek że Kornelia ma po prostu większe zapotrzebowanie na vit D, czyli ta dawka 1000j okazała sie za mała dla niej i przy większej powinno wszystko wrócić do normy 🙂
no i najważniejsze że vitD nie jest też za niska co oznacza że nie ma problemu z wchłanianiem i że w związku z tym krzywica nie powinna sie rozwinąć 🙂
a w piątek konsultowałam to jeszcze z inna pediatrą i powiedziała to samo czyli dwie takie same opinie z dwóch różnych źródeł więc zaczynam wierzyć że to prawda 🙂
więc podajemy dużo vitaminki i za 1,5 m-ąca sprawdzamy bioderka no i cały czas kontrolujemy główkę
a i jeszcze uwaga uwaga Kornelia w 2 tyg przybrała 420g 🤪 ona przybierała koło 100/tydz więc dzisiejszy wynik jest dla nas dużym sukcesem 🙂 myśle że to zasługa słoiczkowego jedzonka także doktora powiedziała że skoro Małej to służy i są chęci z jej strony to mogę śmiało zwiększyć ilość powoli do całego słoiczka i wyeliminować jedno jedzenie cycowe, więc jestem dziś happy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
TADAM! a Antos własne się przekrecił z pleców na brzuch 🤪 🤪 a jaki sposób ogarnął, najpierw zamach nga i cały tółów przekręcił, tak robi juz dł€ższy czas tylko głowa mu na nietoperza zostawała, a teraz jeszcze wyrównał głowę do pionu, podparł się na barku i brys!! 😁 oj teraz będzie pilnowania, bo w odwrotna strone to srednio mu idzie, tylko jak jest na golasa albo w samej pieluszce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...