Skocz do zawartości

Grudnióweczki 2012 | Forum dla mam


skwara_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!

Ania pytałam Cię o to wszystko, bo u nas identycznie. Poród przez CC przed czasem (34/35 tydzień), u mnie brak pokarmu, mała nie ma pozwolenia na spacery, bo waży za mało. Do tej pory jest na mleku dla wcześniaków - Bebilon Nenatal Premium, a gdy osiągnie 3 kg mamy stopniowo przejść na Bebilon 1. Według neonatolog refluks u wcześniaków jest fizjologiczny..., ale ja nie mogę patrzeć jak się mała męczy.
Ifyou - moja malutka też powoli przybiera, choć nie wiem ile. Na razie na jedno posiedzenie zjada max. 75 ml. Gdy raz zjadła prawie 80 ml, to dużo ulała.
Nie odniosę się do Was wszystkich kochane, bo dziś latam jak w ukropie. Wiecie - Święta. Pozdrawiam Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bebilon Nenatal Premium, a gdy osiągnie 3 kg mamy stopniowo przejść na Bebilon 1. Według neonatolog refluks u wcześniaków jest fizjologiczny..., ale ja nie mogę patrzeć jak się mała męczy.
Ifyou - moja malutka też powoli przybiera, choć nie wiem ile. Na razie na jedno posiedzenie zjada max. 75 ml. Gdy raz zjadła prawie 80 ml, to dużo ulała.

Hejo
ja urodziłam synka w 35 tygodniu, pod koniec, ale jednak
ważył 2450 i w pierwszej dobie spadł do 2300, też nie mialam pokarmu, masakra
ulewało mu się za każdym razem,
do roku była męczarnia, na początku młody jadł po 30ml mleka Nan (potem Bebiko, nie było chyba 5 lat temu mleka dla wcześniaków, albo ja o nim nie wiedziałam), co godzinę 🙃 i w nocy też
jak dałam więcej to zwymiotował jeszcze większą ilość...
Trochę lepiej było gdy wprowadziłam kleik ryżowy i zagęszczalam mleko.
Jezu...jak ja to sobie przypomnę...brrr...

pozdrawiam i życzę wytrwałości. Wszystko się ustabilizuje, ale potrzeba czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wikarynka moja miała straszny problem z ulewaniem. Miałam wrażenie, że wypiła 50ml a ulało Jej się 70 hehe. Dopiero pediatra poleciła mi, żebym spróbowała karmić Ją mleczkiem Humana (tylko w aptekach). I od tego czasu ulewanie się skończyło 😁 😁 😁 😁 😁 Tzn. raz na kilka dni coś tam się uleje ale nie tak, że po każdym karmieniu obowiązkowa zmiana ubranek i pomiędzy karmieniami to samo 😞 Może zapytaj pediatry czy możesz podać to mleczko.
Tylko jakbyś się zdecydowała to jest to Humana 1 PLUS. Bo jest też bez plusa ale po niej też się ulewało a po tej z Plusem jak ręką odjął 🙂 Naprawdę jest to komfort jak się dziecku nic nie uleje po jedzonku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Carmen i Aniu - dzięki za sugestie. Jaśminie się nie ulewa, ale widać, że jej się cofa, bo ma odruch wymiotny, który ją bardzo męczy. A czasem mleczko pojawia się buzi i to już takie nadtrawione (nawet 1,5 godziny po jedzeniu). Zapisałam sobie, że jest Humana 1 Plus i zapytam w przyszłości. Bo póki co muszę jeszcze ten Bebilon Nenatal i przejście na Bebilon 1 zaliczyć. A jeśli nadal będzie problem z refluksem, to spróbujemy Humany. 🙂
Na razie Jaśmina zjada 6 x 75 ml na dobę, ale nie wiem dokładnie ile waży. Widzimy jednak, że przybiera i wygląda OK, więc tak na razie zostawiamy. Jeśli się zwiększy jej apetyt, to będzie więcej. 🙂 Tata ją właśnie nakarmił butlą i teraz trzyma ją w pozycji pionowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wikarynka a ile twoja mała już waży?
My dzisiaj mielismy wizyte i moja ma dopiero 2.9 kg. W 2 tygodnie przybrala tylko 100 gram więc troszkę malo. A od urodzenia tylko 550. Ale na szczęście zdrowiutka i wszystko ok. my w tym roku już na pewno na spacer nie wyjdziemy. Jej dostęp do świezego powietrza ogranicza się do 10 sekund w drodze z domu do auta i tyle... ;/ A myslalam zze na swieta na chwile z nia wyjdziemy chociaz na 5 minut no ale skoro nie mozna to poczekamy...
Nam zadnego mleka dla wczesniakow nie zapisali ale co ssie dziwic... oni wszytsko maja w dupie i ja dopiero teraz jak jest mala to zauważam... o siebie sie tak nie martwilam... No ale szkoda gadac...
chcialam dodać małej zdjęcie ale nie mogę.... jestem nowym użytkownikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu92- nie wiemy ile Jaśminka waży, bo nie mamy wagi, a szczepienie 2 stycznia. Wtedy się dowiemy. Natomiast "wygląda" mi i na ręce waży na ok. 2.8-2.9kg. Widzę więc, że przybiera więcej od Kornelki, ale to chyba kwestia apetytu i jednak tego mleka. Ja je nazywam paszą, bo rośnie po nim w oczach. Jednak koniecznie trzeba je odstawić, gdy dziecko osiągnie 3 kg. Dlatego pewnie wkrótce je odstawimy. Zostało nam 1,5 puszki, więc to skończymy i ten Bebilon 1 weźmiemy.
Dobrze, że Kornelka jest zdrowa, a masę powoli nadrobi. Koleżanka mówiła mi, ze w przypadku takich wcześniaczków to w 6 miesiącu są już całkowicie równe w masie i rozwoju donoszonym. Ja na święta planuję wynieść małą na 3-5 min na zewnątrz. Jedziemy do rodziców, którzy mają dom na wsi. Wyjdziemy na taras i będziemy łapały świeże powietrze. A jeszcze co do mleka, to nam wszystko ustawiali neonatolodzy ze szpitala. I to oni kazali przejść na Bebilon 1 po tym Nenatalu oraz nie spacerować do osiągnięcia masy 3 kg. Zapisałam też Jaśminkę do fajnej lekarki rodzinnej, więc powinno być OK. 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nam bardzo malo pomogli w szpitalu. Ale za to na fajna połozna trafilam i co tydzien nas odwiedza w poniedzialki. 🙂
Co do przybierania na wadze to chyba wlasnie od mleka zalezy i od dziecka... Wiekszych probllemow nie ma wiec sie na razie nie martwie. najwazniejsze ze kolki już ją nie meczą.
Ja jak na razie to tylko na te 3kg czekam 🙂) Pozniej to juz z gorki... teraz idzemy 2 stycznia do lekarza, od razu szczepienia i moze z tym spacerkiem sie cos uda 😁 Tak szczerze to chyba tego sie juz nie moge doczekac... A szczegolnie takiego dluzszego spacerku ale to pewnie dopiro sie uda na wiosne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe, u nas też szczepienie 2 stycznia. A jak się szczepicie? Bo moja Jaśminka nie miała szczepienia p/gruźlicy. Ma odroczone na po 6 miesiącu. A teraz mamy mieć pneumokoki za darmo (bo wcześniak), chcę kupić rotawirusy i Infanrix DPTa. Trochę wydatków, ale cóż, trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie i Maleństwa 😘
Nie przejmujcie się, że dziecko powoli przybiera na wadze. Moja jak się urodziła to ważyła 2980g i spadła w 2 dobie do 2730g. A teraz ma już 2,5 m-ca i waży dopiero troszkę ponad 4kg. Czyli przez 2,5m-ca przybrała tylko ok 1,5kg. Ale pediatra powiedziała, że prawidłowo przybiera tylko jest drobniutka. Więc jeśli dziecko w ok 2 tyg. przybierze np. 100g to może to świadczyć właśnie o tym, że nie będzie "ludkiem Michelin" tylko szczuplutkim bobaskiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Melduje się 🙂 że mamy sie dobrze.. chociaż 3 doba daje o sobie znac.. padamy na cyce.. ja i mój mąż też! A Michaś ma sie w najlepsze!
Powiem wam ze mam najwspanialszego męża nie spodziewalam sie że bedzie sie aż tak starać..to ja wymiekam przy nim!
Lece bo mój kartofelek sie obudził .. 3majcie sie mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Ania1301 - przybór 1,5 kg w 2,5 miesiąca to nie jest mało, tylko książkowo. A mała ma dopiero powyżej 4 kg, bo masę wyjściową miała niską. Tak, że możesz się tylko cieszyć. 🙂
e_miilka - cieszę się, ze Twój mąż się wciągnął. Hehehe. Mój też lata naokoło dziecka i dla mnie to jest super, bo inaczej bym padła. Dziś zostanie chwile z małą, a ja wyskocze to koleżanki na urodziny, na godzinkę. 🙂
Powiem Wam dziewczynki, że w ciąży jakoś lepiej lub gorzej trzymałam masę, a za to teraz, gdy siedzę w domu, bez spacerów to tyję zastraszająco. Od Nowego Roku przechodzę na dietę, bo tak być nie może!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wikarynka ja się cieszę, że moja mała jest taka drobna 🙂 Jeśli prawidłowo przybiera to dobrze i wolę, żeby była w dolnej granicy normy niż w dolnej granicy otyłości 😜 A 4stycznia na szczepieniu kolejne ważenie to się dokładnie dowiem ile waży 🙂
A co do wagi to ja mam doła 😞 😞 😞 W ciąży przytyłam 25kg i do tej pory 12 nie potrafię zrzucić a tu święta jeszcze.... 12 stycznia mamy chrzciny i do tego czasu jem normalnie a później solidna dieta!!!!!!! Bo zanim się obejrzymy to wiosna będzie a nie mam zamiaru chować się pod workowatymi ubraniami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wikarynka my dodatkowo pneumokoki i rota, ale nie wiem czy teraz obok. wydatki ale skoro ma byc bezpieczniej......
Padam dzis na cyce!!!!!!wszystko przez swieta bo sprzatanie i pierogi robilam.... a w przerwach kornela po tylku dala....
ania1301 wage sie zawsze zrzuci.... masz czas 🙂))
Ja za duzo niestety nie utylam.... calą ciąże rowno 9 kg a jak mala sie urodzila to 1 na plusie.... myslalam ze lepiej mi pójdzie bo nie powiem ze chcialam przytyc 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania92, widzę że już sie nie boisz małej trzymać, to fajnie 🙂
Justynakreft, boskie zdjęcie! A dominis jaki zadowolony!!
Wikarynka, jesteś w tej dobrej sytuacji że karmicie butlą to możesz się urwać - zazdroszczę 🙂 ja cycem i jest tragedia.
Ania1301, łatwiej kg zgubić jak się cycem karmi:P
Emilka, ja w 3 dobie miałam deprechę, na szczęscie jednodniową. Pmagający męzu to rzeczywiście skarb! U mnie to samo 🙂 dzięki bogu!
Mały mi ostatnio po nocach nie śpi. Dzisiaj aż godzinę spałam 😞 w dzień też nie chce spać, a święta i trzeba tyle rzeczy zrobić. Własnie przysnął na szczęscie to zajrzałam do was i spadam spać póki mały śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania92 najważniejsze, że coś przybiera 🙂 bo przecież najgorsze jest jakby spadała z wagi. Moja raz w półtora tygodnia przytyła 400 gram 🙃 potem 200 a teraz po tygodniu nieco ponad 100 i pediatra powiedziała, że w porządku przybiera. Co prawda przytyła już 1 kg od urodzenia i nie mam się co martwić ale Ty też nie masz 🙂
Wikarynka fakt, mleko dla wcześniaków to jak pasza, szybko muszą nadrobić masę żeby cieplutko było 🙂 . My też mamy pneumokoki za darmo więc szczepię (waga poniżej 2,5 kg także nas załapało) a resztę jedziemy z darmowym programem.
Ja już na brzuszku wcześniej pisałam o ulewaniu, bo 'nam' się ciągle przy każdym karmieniu cofało 😞 i te ciągłe przebieranie.. Teraz dodaję bebilon nutriton do mleka i już zero problemu.
No i jeszcze co do szczepień to musi mieć 4 kg 😲 tak stwierdziła pediatra, a Ty ania1301 piszesz, że Twoja córcia ma ponad 2 mc i dopiero 4 kg 😲 . Mojej brakuje 600 gram, mam nadzieję że 3 tygodnie i będzie 4 kg 😆
Justynakreft ale fajne te Twoje chłopaki 😁
Skwara no to ładnie Ci Franek daje w kość 🙂 ale powodzenia w karmieniu cycem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ifyouliftmeup a do których szczepień musi waga być 4kg??
Ja też szczepiłam szczepionkami z sanepidowskimi, nie zdecydowałam się na szczepionkę skojarzoną. Ale jak będziesz szczepić to dam Ci jedną radę 🙂 Pielęgniarki są różne i ja trafiłąm chyba na taką, która nigdy maluszków nie szczepiła (takie miałam wrażenie). Wymęczyła mi dziecko tak, że jak Ją ubierałam to mi zasnęła na rękach. Poproś, żeby bardzo szybko robiła wszystkie wkłucia, jak zrobi jedno, to Ty od razu przytulając Małą obróć Ją na drugą stronę i niech szybko robi drugą szczepionkę i tak samo szybko trzecią. Będziesz miała chwilkę płaczu i po wszystkim. U nas było tak, że jak zrobiła jedną to Zuzka zaczęła się tak drzeć, że aż się krztusiła z płaczu i mi pielęgniarka mówiła, żebym Ją przytuliła i uspokoiła. Po kilku minutach wrzasku jak się uspokoiła (chociaż też nie do końca) to druga szczepionka i znowu wrzask 😞 😞 😞 😞 i w tym momencie ja się rozryczałam tak, że prawie na oczy nie widziałam bo tyle łez mi leciało. Młoda tak się darła, że aż lekarka przyszła zobaczyć co się dzieje, bo podobno takiego wrzasku jeszcze nie słyszała i myślała, że coś się dzieje 😞 😞 😞 No i później znowu trzecie wkłucie i znów masakra 😞 😞 😞 😞 😞
Teraz w styczniu mam kolejne szczepienia i od razu na wejściu poproszę, żeby szybko robiła te szczepienia, czyli jedno wkłucie za drugim. Będzie duuuuuuużo mniej płaczu przynajmniej.

A i jeszcze jedno 🙂 Najlepiej do szczepień ubierzcie w body z krótkim rękawem i pajaca. Ja ubrałam półśpiochy i body z długim rękawem i musiałam rozebrać do samego pampersa i było troszkę zimno Małej 😞 Bo nie wiem czy wiecie ale to są ukłucia w obie nóżki i rączkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny! Już nie wiem co mam robić mój mały od dwóch dni non stop marudzi wydaje mi się że boli go brzuszek i jak robi kupę to strasznie się męczy...nie wydaje mi się żeby to była kolka bo nie jest to ciągły przeraźliwy płacz jak to opisują tylko ciągle stęka jęczy i popłakuje od czasu do czasu wrzaśnie i w zasadzie non stop by przy cycu siedział ale cyca też za bardzo chwytać nie chce teraz dopiero mi zasnął od 6 rano nie spał, a jest 16 ...daję mu esputicol ale nie widzę po tym żadnej poprawy......no i rzęzi jak traktor jeszcze do tego bulgocze mu w przełyku trochę mi ulewa...zawsze go biorę po karmieniu na odbeknięcie ale nie wiem czy wystarczająco długo go trzymam ... ...matko ...już nie wiem co z nim robić ....miałyście takie przeboje...help ...ja juz zaczynam sie zastanawiać czy go od cycka nie odstawic ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorotex moja miała to samo, nie kolki tylko jęczenie, popłakiwanie a od czasu do czasu kilkunastosekundowy wrzask. Dawałąm Jej Sab Simplex krople z Niemiec (skład ten co Bobotic i Esputikon) ale nie było efektów. Kupiłam w aptece Delicol i po jednym dniu była poprawa 😆 Tylko Delicol daje się do mleka a jeśli karmisz cycem to musiałabyś łyżeczką kilka kropli podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Delicolu nie dostałam w aptece ale mam infacol tylko niby napisane żeby nie stosować poniżej miesiąca ...babka w aptece powiedziała mężowi że ona stosował od początku no i teraz mam dylemat...podawałyście swoim dzieciom wcześniej te ustrojstwa???????????HEEEEEELP 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...