Skocz do zawartości

Wcześniaki przyrost wagi | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
jestem mamą starszego wcześniaka bo z 36tc. Córka urodziła się z wagą 2680g. ale spadła do 2400. Jej waga spędza mi sen z powiek, patrząc na siatki centylowe dla normalnych dzieci nie łapie się nawet na drobne dzieci dla wcześniaków ok., ale wydaje mi sią że powinna ważyć więcej jak na takiego starszego wcześniaka. Jak u was maluszki przybierają na wadze? Moja ma obecnie 3miesiące i 5dni i waży 4700.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Hej Dorota 🙂
Dzieciaki są różne. Niektóre mimo wcześniactwa szybko przybierają na wadze, a inne urodzone w terminie nie przybierają na wadze.
Dwa przypadki. Moja Aga. 37 tydzień ciąży, w karcie wpisane "wcześniactwo". Urodziła się ważąc 3100, w szpitalu spadła waga do 2780. Nie chciała jeść, miała silną żółtaczkę. Dopiero po powrocie do domu ze szpitala (po 2 tygodniach od urodzenia) zaczęła normalnie przybierać na wadze. Mając 3 miesiące ważyła już prawie 6,5 kg. Wg lekarzy rozwijała się prawidłowo, z 1 kg "na plusie" 🙂
Przypadek drugi - córeczka mojej koleżanki. Lenka ma teraz 3,5 miesiąca, urodziła się w terminie. Waży teraz 4650 (wczorajsze info). Według lekarzy rozwija się prawidłowo.

Jak karmisz? Piersią czy butelką? To też może mieć znaczenie. Ja karmiłam tylko piersią, ta moja koleżanka niby pół na pół, ale głównie butelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś napiszę na pocieszenie 🙂
Urodziłam małą w 38t6d ważyła 3610g schudła do 3290g, teraz praktycznie ma 5,5mieś. i waży ok. 6,9kg 🙂 i każdy lekarz mówi, że ładnie tyje, choć tylko w 1mieś. przytyła bodajże 900g albo 1kg to potem tylko po 750-800g na mieś. pytałam się lekarki czy ona już taka będzie drobna, powiedziała, że raczej tak. Zresztą nie ma po kim być pulchna. Karmię ją mlekiem modyf. a mimo to nie tyje dużo, ale to dlatego, że od urodzenia jadła poniżej średniej i tak jest do dzisiaj. Z miesiąca na mieś. coraz mniej pije mleka. W tym wieku powinna pić po 180ml a nadal lubi tylko po 120, czasami wypije 180 jak ma dobry dzień 🙂 Ogólnie to pije po 400-500ml na dobę. I co ja mam powiedzieć? 🤪 Za to słoiczki jej posmakowały niesamowicie. Potrafi zjeść cały słoiczek obiadku i jeszcze od razu po nim zabiera się za deserek 🙂

Głowa do góry 🙂 !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusie
hej mój Fabian urodził się 38 tc 2 dni ważył 2470g i 49cm szybko zaczął przybierać na wadze teraz ma prawie 6 miesięcy i nie różni się od rówieśników bo waży oko 8 kg ma oko 70cm 🤪 🤪 🤪 wiec jak dla mnie nei ma się co przejmować wagą skoro dziecko przybiera. Powiem tyle ze u mnie był na piersi przez 3 miesiące pięknie przybierał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...