Skocz do zawarto艣ci

Dziecko z AZS | Forum dla mam


roksi123_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam. Mam na imi臋 Roksana i mam 3 letnie dziecko z atopowym zapaleniem sk贸ry. 艁uszcz膮c膮 sk贸rk臋 ma na n贸偶kach, st贸pkach ale najgorzej jest jednak na twarzy. Do tej pory doradzano mi k膮piele nat艂uszczaj膮ce oraz balsam Lapikar, ale niestety to nie jest skuteczne. Ostatnio kole偶anka poleca艂a mi zastosowanie balsamu Cetaphil restoraderm, podobno pomaga. Czy kt贸ra艣 z was go ju偶 stosowa艂a i mo偶e mi o nim wi臋cej co艣 powiedzie膰?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja mam pi臋ciolatka z sucha sk贸r膮, co si臋 wzmaga w sezonie grzewczym i ten cetaphil to za przeproszeniem o kant ty艂ka pot艂uc. W 100% lepsza jest ziajka do k膮pieli albo oilatum/emolium/balneum.
Mnie si臋 wydaje,ze jakby艣 mo偶e synka zacz臋艂a k膮pa膰 w oilatum, a do tego stosowa膰 r贸wnie偶 krem oilatum, sytuacja uleg艂aby znacznej poprawie. U nas czasami z przesuszenia robi艂y si臋 a偶 ranki i jedynie taka kombinacja zda艂a egzamin.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
M贸j synek mia艂 AZS od urodzenia 馃槥i nam pomaga艂y tylko kapiele w KROCHMALU!
Smarowanie ca艂ego cia艂ka kremem EXOMEGA franc.firmy A-Derma i ma艣膰 na zgi臋cia kolanowe i 艂okciowe DIPROGENTA
ci臋偶ko by艂o uwierzy膰 ale zmiany znika艂y w mgnieniu oka 馃檪
a kosmetyki typu Oilatum,Oilllan to tylko u偶ywali艣my juz p贸偶niej piel臋gnacyjnie nie oszukujmy sie 偶e przy prawdziwym AZS (m贸wie tu o ci臋偶kich czerwonych nawet ropiej膮cych i rozrapanych do krwi zmianach)one pomagaj膮 馃ゴ....
dodam tylko 偶e wszystko zesz艂o i ca艂kiem znikn臋艂o jak mia艂 4 latka
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
u nas pojawi艂o si臋 kilka przesuszonych czerwonych plam, dermatolog stwierdzi艂 偶e s膮 to zmiany atopowe, ale 偶e synek z tego wyro艣nie... wyt艂umaczy艂 偶e 80% dzieci wyrasta z tego.
U nas sprawdzi艂a si臋 seria kosmetyk贸w EMOLIUM. Emulsja do k膮pieli, kremowy 偶el do mycia i intensywny krem... 2 miesi膮ce ci膮g艂ego stosowania i 艣ladu nie ma.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja r贸wnie偶 polecam wszelkie emulsje, olejki do k膮pieli z Emolium, no i oczywi艣cie kremy do dope艂nienia piel臋gnacji. 馃檪 Nie r贸偶ni si臋 w zasadzie od Oilatum czy Balneum, a jednak jest to najta艅sza z dost臋pnych w aptekach linii emolient贸w. Ai tak tanie to wszystko nie jest (zreszt膮 wiedz膮 Ci, co codziennie miesi膮cami k膮pi膮 czy k膮pali swoje maluchy i smarowali owymi specyfikami... 馃あ ).
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...