Skocz do zawartości

Dziecko z AZS | Forum dla mam


roksi123_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam. Mam na imię Roksana i mam 3 letnie dziecko z atopowym zapaleniem skóry. Łuszczącą skórkę ma na nóżkach, stópkach ale najgorzej jest jednak na twarzy. Do tej pory doradzano mi kąpiele natłuszczające oraz balsam Lapikar, ale niestety to nie jest skuteczne. Ostatnio koleżanka polecała mi zastosowanie balsamu Cetaphil restoraderm, podobno pomaga. Czy któraś z was go już stosowała i może mi o nim więcej coś powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pięciolatka z sucha skórą, co się wzmaga w sezonie grzewczym i ten cetaphil to za przeproszeniem o kant tyłka potłuc. W 100% lepsza jest ziajka do kąpieli albo oilatum/emolium/balneum.
Mnie się wydaje,ze jakbyś może synka zaczęła kąpać w oilatum, a do tego stosować również krem oilatum, sytuacja uległaby znacznej poprawie. U nas czasami z przesuszenia robiły się aż ranki i jedynie taka kombinacja zdała egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój synek miał AZS od urodzenia 😞i nam pomagały tylko kapiele w KROCHMALU!
Smarowanie całego ciałka kremem EXOMEGA franc.firmy A-Derma i maść na zgięcia kolanowe i łokciowe DIPROGENTA
ciężko było uwierzyć ale zmiany znikały w mgnieniu oka 🙂
a kosmetyki typu Oilatum,Oilllan to tylko używaliśmy juz póżniej pielęgnacyjnie nie oszukujmy sie że przy prawdziwym AZS (mówie tu o ciężkich czerwonych nawet ropiejących i rozrapanych do krwi zmianach)one pomagają 🥴....
dodam tylko że wszystko zeszło i całkiem zniknęło jak miał 4 latka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
u nas pojawiło się kilka przesuszonych czerwonych plam, dermatolog stwierdził że są to zmiany atopowe, ale że synek z tego wyrośnie... wytłumaczył że 80% dzieci wyrasta z tego.
U nas sprawdziła się seria kosmetyków EMOLIUM. Emulsja do kąpieli, kremowy żel do mycia i intensywny krem... 2 miesiące ciągłego stosowania i śladu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja również polecam wszelkie emulsje, olejki do kąpieli z Emolium, no i oczywiście kremy do dopełnienia pielęgnacji. 🙂 Nie różni się w zasadzie od Oilatum czy Balneum, a jednak jest to najtańsza z dostępnych w aptekach linii emolientów. Ai tak tanie to wszystko nie jest (zresztą wiedzą Ci, co codziennie miesiącami kąpią czy kąpali swoje maluchy i smarowali owymi specyfikami... 🤢 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...