Skocz do zawartości

DESERKI | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
deserek z kaszką
-jogurt naturalny 150g
-kaszka bobo vita ryżowa z malinami 4-4 łyżeczki
-mus owocowy bobo vita z jabłek,gruszek ,moreli i bananów-2 łyżeczki

Jogurt przełożyc do miseczki,dodać określoną ilośc kaszki i dokładnie rozmieszać.
Na koniec dodać mus owocowy-smacznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
owocowy kisiel
-4 kubeczki musu owocowego bobo vita banan,brzoskwinia,truskawka
-1 łyżeczka cukru
-1 czubata łyżeczka maki ziemniaczanej
-1/2 szklanki wody

Musy wymieszać z gorącą wodą (1/4 szkl),dodać cukier.W małej ilości zimnej wody (1/4szkl) rozpuścić mąke ziemniaczaną.Wlać do przecieru z musów,mieszając.Zagotować.Do wystudzonego kisielu mozna dodać świeże owoce...

UWAGA!musy mozna zastąpić świeżymi owocami,wówczas kisiel przygotowuje się z 3/4 szklanki wody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Budyń na mleku modyfikowanymod 7 msc...
# 80 ml mleka następnego,
# 4g mączki ziemniaczanej,
# 1 żółtko

Mleko następne przygotowujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. W części zimnego mleka rozmieszamy mąkę ziemniaczaną i żółtko. Wlewamy na pozostałą ilość wrzącego mleka i ciągle mieszając, zagotowujemy. Budyń możemy podać polany sokiem owocowym lub z owocami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
budyń na mleku modyfikowanym..bez gotowania go
bierzesz 180 ml. wody, w połowie rozrabiasz 6 miarek mleka. Resztę wody zagotowujesz z żółtkiem i 2 łyżeczkami mąki ziemniaczanej. Do smaku dodajesz cukier lub glukozę. Kiedy masa się zagotuje, wyłącz ogień, odczekaj chwilkę aż przestanie wrzeć, wlej mleko i energicznie rozmieszaj, żeby nie było grudek.Oczywiście do tego owoce,musy,soczek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Ja polecam ten deserek jest pyszny 🙂

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/deserki-mleczne/ctl/product/mid/1292/productid/330.aspx

Heh, mój też lubi waniliowe deserki, choć chyba innej akurat firmy... tylko one swoją cenę mają. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MALINOWY KISIEL po 7 msc
-garść malin
- około 1 szklanki wody mineralnej
- czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej

Maliny starannie przebierz, umyj, przetrzyj przez sito. W małym garnuszku zagotuj ½ wody. Do szklanki wsyp mąkę zalej pozostałą woda i energicznie wymieszaj. Do gotującej się wody dodaj przecier malinowy wymieszaj i powoli cienką strużką wlewaj rozprowadzoną mąkę ziemniaczaną. Całość intensywnie mieszaj aż do zgęstnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
deserek jabłkowy..ala' galaretka od 1 roku
- 4 duże jabłka
- kilka łyżeczek cukru (do smaku)
- 4 płaskie łyżeczki żelatyny dr Oetckera
Jabłka obrać, pokroić na niewielkie kawałki, włożyć do szklanej miseczki, posypać cukrem, przykryć specjalną folią i włożyć na 3-5 min do kuchenki mikrofalowej na maksymalną moc (albo udusić w garnku w bardzo małej ilości wody). Gorące jabłka miksować z żelatyną, aż się rozpuści. Dosłodzić do smaku. Wylać do płaskiego naczynia i wstawić do lodówki, żeby stężało. Pokroić w kostkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jabłko duszoneod 1 roku
1/2 łyżeczki cukru
- 1/2 łyżeczki masła
- 1/4 łyżeczki cynamonu

Zetnij wierzch jabłka wraz z ogonkiem i łyżeczką wydrąż gniazdo nasienne. Do środka wsyp cukier z cynamonem, na wierzch połóż masło i przykryj wszystko odkrojoną ?czapeczką". Włóż jabłko do rondelka z niewielką ilością wody i duś do miękkości, czyli do czasu, aż skórka zacznie odstawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krem bananowyod roku
- ćwierć kilo bardzo dojrzałych bananów
- 2 jajka
- 2 szklanki mleka
- 2 łyżki cukru
- skórka otarta z połówki cytryny
- 5 dag rodzynek

Ubij jajka i wlewaj do nich stopniowo osłodzone gorące mleko. Dodaj rozgniecione banany i otartą skórkę z cytryny. Dobrze wymieszaj (najlepiej mikserem) i ugotuj na parze. Posyp rodzynkami. Podawaj na ciepło lub zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
galaretka z soku owocowegopo 9 msc
- ¾ szklanki soku
- ½ łyżeczki żelatyny
- niewielka ilość wody


Żelatynę namocz w zimnej wodzie. W garnuszku zagotuj wodę rozpuść w niej żelatynę i zagotuj. Dodaj sok i wymieszaj. Przelej do salaterek, ostudź i wstaw do lodówki by stężały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sathi napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja polecam ten deserek jest pyszny 🙂

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/deserki-mleczne/ctl/product/mid/1292/productid/330.aspx

Heh, mój też lubi waniliowe deserki, choć chyba innej akurat firmy... tylko one swoją cenę mają. 🤨


Moja nie chce pić mleka to chociaż deserki kupuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Placuszki DANONKI
[color=black]Serek mieszamy z jajkiem i mąką.
Masa powinna mieć konsystęcje gęstej śmietany
.Smażymy na wolnym ogniu z obu stron na złoty kolor.


Placuszki można podawać posypane kakao czy polane dżemem, a dla mniejszych dzieci polane np. musem ze słoiczków.
[/color]


można dodać do nich starte jabłko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiula nie mogę się doczekać powrotu na własną kuchnię (+ chwilki czasu 😉) i wypróbowanie tych przepisów. 🙂 Może nawet takiej kuchennej lebiodzie jak ja coś wyjdzie, nie wyglądają na skomplikowane... ☺️


Blue napisał(a):
Sathi napisał(a):
Blue napisał(a):
Ja polecam ten deserek jest pyszny 🙂

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/deserki-mleczne/ctl/product/mid/1292/productid/330.aspx

Heh, mój też lubi waniliowe deserki, choć chyba innej akurat firmy... tylko one swoją cenę mają. 🤨


Moja nie chce pić mleka to chociaż deserki kupuję 🙂

No tak, coś za coś. 🙂 Ja zaś chętnie bym je nawet częściej kupowała, ale jak za dużo to widzę skutki na buźce, skórze. 😞 Ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
PRZEKLADANIEC RYZOWO-OWOCOWY PO 6M^
1/2 miarki mleka modyfikowanego
45ml wody
8 plaskich miarek kleiku ryzowego
1/3 deserku owocowego

Mleko przygotowac wg zalecen na opakowaniu.
dosypac kleik ryzowy, rozprowadzic.
1/4 kleiku wylozyc do miseczki, nastepnie owoce ze sloiczka w takeij samej ilosci.
Czynnosc powtarzac, tak by na wierzchu byly owoce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
  • Dodaj nową pozycję...