Skocz do zawartości

Sześciolatek w szkole... | Forum dla mam


Kasiula_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
w tym roku moja pójdzie do przedszkola. Byłem tam, widziałem niektóre sale.
W jednej z nich właśnie odbywała się lekcja angielskiego dla przedszkolaków.
Niektóre mamy już zapisują swoje 3-latki na rytmikę, balet itp.

C H O R E !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Admin niby chore ale np. ja moją na angielski zapisałam nie dla tego ,że to było moje widzi mi się 😉 tylko dla tego ,że ona chciała .Dlaczego? Ponieważ inne dzieci poszły a ona nie 😉 i chciał nie chciał musiałam ją zapisać i co ?płacić dodatkowo 😉 Gdyby nie chodziły dzieci to moja też nie 😉

Ale są takie rodziny których nie stać dodatkowo płacić na dowolne zajęcia i co maa zrobić jak dziecko chce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tia... ja jak będę miał syna, nazwę go Eryk i zapiszę do szkoły z internatem, gdy skończy 5 lat.
żarcik 😜

- Eryku, bądź łaskaw nie potrząsać Martynką, gdy spożywa, gotowa jest zadławić się 😁
- Oczywiście ojcze, moja krótkowzroczność i brak wyobraźni wynikają zapewne z faktu, iż mam dopiero 5 lat i nie nabrałem ogłady 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach, mieszają w tej edukacji....

Moim zdaniem głupota dawać 6-letnie dzieci już do szkoły - zabieramy im rok dzieciństwa. Co prawda miałam w planach posłać moją Olcię do szkoły w tym wieku, ale do zerówki, żeby zapoznała się m. in. z dziećmi, które będą z nią chodziły do 1 klasy.

A tak wogle pomimo że córcia dopiero skończy roczek to czasami myślę o zgrozo o jej przyszłości, to że pójdzie do gimnazjum (moim zdaniem niepotrzebnego tworu), liceum jeszcze ma jakaś rangę, ale też różnie to bywa, nowa matura i dostanie się na studia jest jak dla mnie śmiesznym wynalazkiem, mam wrażenie, że to wszystko uwstecznia dzieci.
Jeszcze dodam, żałuję ze ja czy nasze dzieci nie będą miały szansy uczyć się systemem np. amerykańskim tzn, wtłaczana wiedza może pozostać bez zmian (teraz to i tak chyba nieco okrojona), ale można byłoby mieć zakres przedmiotów podstawowych, a pozostałe do wyboru w ramach swoich zainteresowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AKCJA RATUJ MALUCHY 2011

Mamy czas tylko do 4 lipca 2011 r. na zebranie 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy oświatowej, który zakłada wycofanie z reformy obniżenia wieku szkolnego.

Każdy może wziąć udział w akcji.
co wy na to????
zapoznajcie się...Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja Natalcia poszła we wrześniu do 1 klasy a pod koniec października skończyła 6 lat. Ależ ja się martwiłam... Już pierwszego dnia okazało się, że tylko ja bo moje dziecko wtopiło się w swoja klasę. Codziennie rano -nadal- biegnie do szkoły z radością. 🙂
Za chwilę koniec roku szkolnego. Zna literki, czyta, liczy. Nawet nie czuła, że się uczyła. To była naprawdę nauka przez zabwę. Duzo zabawy, zajęć ruchowych. Strasznie się bałam, że nie da rady, że nie nadązy (były dzieci co umiały już czytać a moja Natala tylko literki i to niektóre znała), że sie zrazi. Dzięki Bogu okazało się, że ten dywan w sali to miejsce gdzie się bawią, uczą a nie sztywno siedzą te 4-5 lekacji w ławce.
Teraz pod koniec roku szkolnego to już fajne uczniaki są w porównaniu z tymi maluchami jakimi byli we wrześniu 😉
Teraz to jest zupełnie inne dziecko pod wieloma względami. Poza szkołą mamy za sobą przeprowadzkę (w styczniu czyli pod koniec 1 półrocza) i zmianę otoczenia/szkoły. Szybko się zaklimatyzowała się. Bardzo się cieszę z podjętej w zeszłym roku decyzji. Gdbym się na to nie zdecydowała to w tej samej szkole tyle, że w zerówce powtórzyłaby program jakie przerobiła już w 4 grupie w przedszkolu. Bez sensu

Jesli już musi się 6-latek uczyć w szkole to nie ma co tego odwlekać po prostu...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
  • Dodaj nową pozycję...